Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, stroumf1989 είπε:

Καλημέρα!! Συμπάσχω! Έκανα Κ εγώ τις εξετάσεις ο αιμοτοκριτης έκανε βουτιά ενώ στη προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν τελείως μέχρι το τέλος η βιταμίνη d3 επίσης  κ τ ζάχαρο τιμημένο 110 κ μ βρηκε κ μύκητες . Τ ζάχαρο τ τσέκαρα μόνη σπίτι κ ήταν τυχαίο έχω 70 κ για όλα τα άλλα άρχισα αγωγή!!! 

Τ crp  είναι αν υπάρχει κάποια μόλυνση στο οργανισμό.  Ο θυροειδης όντως θέλει κ εγω πίνω με τ4 ξεκίνησα.  

Καλημέρα!!! :-D Το σακχαρο που βρηκες σπιτι σου 110, μπορει να το μετρησες ενω ειχες φαει καποιο γλυκο ή υδατανθρακα προσφατα! Το 70 το βρηκες στις εξετασεις αιματος; Αν ναι αυτο λογικα ειναι το νηστειας που λενε, αν τα εχω καταλαβει σωστα! Εγω δεν εχω ελεγξει D3 αλλα εχει το συμπληρωμα εγκυμοσυνης που παιρνω και το ασβεστιο Calcioral μεσα, οποτε υποθετω καλυπτουν. Οσο για μυκητες, ειχες συμπτωματα, φαγουρα κτλ; Λογικα θα σου εδωσε καποια κρεμα και θα περασουν! Α, αρα το crp δειχνει γενικως υπαρξη μολυνσης, και φανταζομαι αν βγει ψηλο ψαχνουν να δουν τι μολυνση ειναι αυτη. :-P Αρα ευτυχως δεν εχω απο αυτο! Και τοξοπλασμα ελεγξα παλι επειδη δεν ειχα αντισωμα, και παλι καλα δεν εχω. Με αγχωνουν παντως οι τοσο συχνες εξετασεις να σας πω την αληθεια, οσο ψαχνεις ολο και κατι βρισκεις! :?

Εσυ με το Τ4 ειδες συντομα διαφορα; Επεσε σε ενα επιπεδο και διατηρειται εκει; Παιρνεις κι εσυ ενα των 50;

πρίν από 12 λεπτά , angeliki1979 είπε:

 

καλημέρα ούτε αυτή δεν ξέρει πότε θα φύγει περιττό να σας πώς ότι τα άκουσε ο σύζυγος γιατί αυτός έπρεπε να φέρει τα πράγματα στην θέση τους- εγώ αν μιλήσω θα γίνω κακιά και εφόσον δέχτηκα να ερθεί δεν μπορώ να κάνω κάτι- το θέμα είναι να μην δεχτείς αλλά δεν περίμενα ότι θα κάτσει 15 μέρες χωρίς να με ενημερώσει κανείς- λογικά το σκ θα φύγει και μετά δεν ξαναμπαίνει κανείς -

σχετικά με την θυροειδή Antila και εμένα μου αυξήθηκε και παίρνω μεγαλύτερο χάπι για να  να κατεβάσω την  TSH γιατί δεν κάνει για το μωράκι και επίσης πρέπει να κάνω κάθε μήνα TSH για να την ελέγχω -

επίσης η CRP δείχνει φλεγμονη.

Καλημέρα Αγγελική! Ελπιζω να φυγει συντομα, καταλαβαινω οτι ειναι αδερφη του αλλα ειναι παρα πολλες ημερες για να φιλοξενεις αλλον ανθρωπο στο σπιτι σου, και ειδικα οταν εισαι εγκυος και εχεις τα σκαμπανεβασματα σου..!

Ο θυρεοειδής σου αυξήθηκε κι εσένα στην κύηση μόνο; Είδες σύντομα ρύθμιση με το χαπάκι; Εγώ δεν ξέρω αν μου φτάνει των 50, αλλά αυτο μου εδωσε για να ξεκινήσω, αρα λογικά αν δεν δουμε καλο αποτελεσμα θα μου το ανεβάσει, δεν ξέρω κιόλας. Πάντως σε 3 βδομάδες επανέλεγχος! Αρα το 0,5 CRP δειχνει οτι δεν εχω φλεγμονη, σωστα;


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Antila είπε:

Καλημέρα!!! :-D Το σακχαρο που βρηκες σπιτι σου 110, μπορει να το μετρησες ενω ειχες φαει καποιο γλυκο ή υδατανθρακα προσφατα! Το 70 το βρηκες στις εξετασεις αιματος; Αν ναι αυτο λογικα ειναι το νηστειας που λενε, αν τα εχω καταλαβει σωστα! Εγω δεν εχω ελεγξει D3 αλλα εχει το συμπληρωμα εγκυμοσυνης που παιρνω και το ασβεστιο Calcioral μεσα, οποτε υποθετω καλυπτουν. Οσο για μυκητες, ειχες συμπτωματα, φαγουρα κτλ; Λογικα θα σου εδωσε καποια κρεμα και θα περασουν! Α, αρα το crp δειχνει γενικως υπαρξη μολυνσης, και φανταζομαι αν βγει ψηλο ψαχνουν να δουν τι μολυνση ειναι αυτη. :-P Αρα ευτυχως δεν εχω απο αυτο! Και τοξοπλασμα ελεγξα παλι επειδη δεν ειχα αντισωμα, και παλι καλα δεν εχω. Με αγχωνουν παντως οι τοσο συχνες εξετασεις να σας πω την αληθεια, οσο ψαχνεις ολο και κατι βρισκεις! :?

Εσυ με το Τ4 ειδες συντομα διαφορα; Επεσε σε ενα επιπεδο και διατηρειται εκει; Παιρνεις κι εσυ ενα των 50;

Καλημέρα Αγγελική! Ελπιζω να φυγει συντομα, καταλαβαινω οτι ειναι αδερφη του αλλα ειναι παρα πολλες ημερες για να φιλοξενεις αλλον ανθρωπο στο σπιτι σου, και ειδικα οταν εισαι εγκυος και εχεις τα σκαμπανεβασματα σου..!

Ο θυρεοειδής σου αυξήθηκε κι εσένα στην κύηση μόνο; Είδες σύντομα ρύθμιση με το χαπάκι; Εγώ δεν ξέρω αν μου φτάνει των 50, αλλά αυτο μου εδωσε για να ξεκινήσω, αρα λογικά αν δεν δουμε καλο αποτελεσμα θα μου το ανεβάσει, δεν ξέρω κιόλας. Πάντως σε 3 βδομάδες επανέλεγχος! Αρα το 0,5 CRP δειχνει οτι δεν εχω φλεγμονη, σωστα;

Όχι το 110 τ βρήκα στο εργαστήριο νηστικη κ  70 μια μέρα κ 73 μια άλλη σπίτι πάλι μνηστικη απλά το 110 όταν τ έκανα τ προηγούμενη τ βράδυ είχα φάει 2 μπάλες παγωτό Κ γκουντις σύμφωνα με φ γιατρό αυτό έφταιγε για να δουμε. Εγώ έπινα τ4 τον 50 λίγο πριν μείνω έγκυος γτ είχα θυρεοειδή 3 κ δε βοηθούσε στη σύλληψη. Στη εγκυμοσύνη ανέβηκε κ πήγα στο τ4 τον 62 όπου παίρνω μέχρι σήμερα με σταθερό θυρεοειδή ως Τώρα! 

Όσο για τ μύκητες δε έχω τπτ απολύτως ούτε φαγούρα ούτε τσούξιμο. Ίσως λίγα υγρά μόνο μ έδωσε υποθέτα 

  • Μου αρέσει 1

4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Antila είπε:

Καλημέρα!!! :-D Το σακχαρο που βρηκες σπιτι σου 110, μπορει να το μετρησες ενω ειχες φαει καποιο γλυκο ή υδατανθρακα προσφατα! Το 70 το βρηκες στις εξετασεις αιματος; Αν ναι αυτο λογικα ειναι το νηστειας που λενε, αν τα εχω καταλαβει σωστα! Εγω δεν εχω ελεγξει D3 αλλα εχει το συμπληρωμα εγκυμοσυνης που παιρνω και το ασβεστιο Calcioral μεσα, οποτε υποθετω καλυπτουν. Οσο για μυκητες, ειχες συμπτωματα, φαγουρα κτλ; Λογικα θα σου εδωσε καποια κρεμα και θα περασουν! Α, αρα το crp δειχνει γενικως υπαρξη μολυνσης, και φανταζομαι αν βγει ψηλο ψαχνουν να δουν τι μολυνση ειναι αυτη. :-P Αρα ευτυχως δεν εχω απο αυτο! Και τοξοπλασμα ελεγξα παλι επειδη δεν ειχα αντισωμα, και παλι καλα δεν εχω. Με αγχωνουν παντως οι τοσο συχνες εξετασεις να σας πω την αληθεια, οσο ψαχνεις ολο και κατι βρισκεις! :?

Εσυ με το Τ4 ειδες συντομα διαφορα; Επεσε σε ενα επιπεδο και διατηρειται εκει; Παιρνεις κι εσυ ενα των 50;

Καλημέρα Αγγελική! Ελπιζω να φυγει συντομα, καταλαβαινω οτι ειναι αδερφη του αλλα ειναι παρα πολλες ημερες για να φιλοξενεις αλλον ανθρωπο στο σπιτι σου, και ειδικα οταν εισαι εγκυος και εχεις τα σκαμπανεβασματα σου..!

Ο θυρεοειδής σου αυξήθηκε κι εσένα στην κύηση μόνο; Είδες σύντομα ρύθμιση με το χαπάκι; Εγώ δεν ξέρω αν μου φτάνει των 50, αλλά αυτο μου εδωσε για να ξεκινήσω, αρα λογικά αν δεν δουμε καλο αποτελεσμα θα μου το ανεβάσει, δεν ξέρω κιόλας. Πάντως σε 3 βδομάδες επανέλεγχος! Αρα το 0,5 CRP δειχνει οτι δεν εχω φλεγμονη, σωστα;

Σωστά H CRP είναι χαμηλή δεν έχεις τίποτα είσαι περδικι. Σχετικά με το θυρεοειδή αυξήθηκε στην κύηση και ναί αν αυξήσεις την δόση θα πέσει η τιμή απλά να το ελέγχεις - η δική σου τιμή που μου λες είναι  οριακή εγώ να φανταστείς είχα 5 ενώ κανονικά η μέση τιμή είναι στα 2.5. Αν την ελέγχεις κάθε μήνα δεν έχεις πρόβλημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , angeliki1979 είπε:

Σωστά H CRP είναι χαμηλή δεν έχεις τίποτα είσαι περδικι. Σχετικά με το θυρεοειδή αυξήθηκε στην κύηση και ναί αν αυξήσεις την δόση θα πέσει η τιμή απλά να το ελέγχεις - η δική σου τιμή που μου λες είναι  οριακή εγώ να φανταστείς είχα 5 ενώ κανονικά η μέση τιμή είναι στα 2.5. Αν την ελέγχεις κάθε μήνα δεν έχεις πρόβλημα.

Ευχαριστω Αγγελικη μου! Θα ελεγχω σιγουρα, και βλεπουμε την επομενη φορα αν με καλυπτει των 50! Χαιρομαι που ρυθμισες κι εσυ τη δικη σου τιμη και ολα καλα! Κοιτα ποσα βγαζει η εγκυμοσυνη ρε παιδι μου..!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Antila είπε:

Ευχαριστω Αγγελικη μου! Θα ελεγχω σιγουρα, και βλεπουμε την επομενη φορα αν με καλυπτει των 50! Χαιρομαι που ρυθμισες κι εσυ τη δικη σου τιμη και ολα καλα! Κοιτα ποσα βγαζει η εγκυμοσυνη ρε παιδι μου..!

εφόσον ξέρεις το πρόβλημα και το ελέγχεις δεν έχεις κάτι να ανησυχείς- εγώ να φανταστείς παίρνω το 150 mg από 125 mg.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια, διάβασα τα νεακια σας με την tsh και τα σχετικά των εξετάσεων αλλά βλέπω γενικα όλα καλα και εγω πρέπει να πάω να κανω μου έγραψε ο γιατρός αλλά μάλλον το Σάββατο γιατι με την δουλειά δεν μπορω να παω καθημερινή ... αλλά πλέον κορίτσια νιώθω πολυ κούραση με την δουλειά και μετά με τις δραστηριότητες των παιδιών ...άρχισε να μου βγαίνει έντονη κούραση :confused:

@Antila δεν ειναι τίποτα η tsh όσο για το ότι τι προκύπτει σε κάθε εγκυμοσυνη αστα βάση πανε εμένα κάθε εγκυμοσυνη μου εχει αφήσει και κατι για να μην την ξεχνάω :)

@stroumf1989 ελπιζω να φύγουν γρήγορα οι μηνυτές γιατι φαντάζομαι ζορίζουν παραπάνω σε κατάσταση εγκυμοσύνης 

@angeliki1979 σου εύχομαι γρήγορα να φύγουν οι επίθεση σκέψεις και να βρεις τους ήρεμους ρυθμούς σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Alex_mfpm είπε:

Γεια σας κορίτσια, διάβασα τα νεακια σας με την tsh και τα σχετικά των εξετάσεων αλλά βλέπω γενικα όλα καλα και εγω πρέπει να πάω να κανω μου έγραψε ο γιατρός αλλά μάλλον το Σάββατο γιατι με την δουλειά δεν μπορω να παω καθημερινή ... αλλά πλέον κορίτσια νιώθω πολυ κούραση με την δουλειά και μετά με τις δραστηριότητες των παιδιών ...άρχισε να μου βγαίνει έντονη κούραση :confused:

@Antila δεν ειναι τίποτα η tsh όσο για το ότι τι προκύπτει σε κάθε εγκυμοσυνη αστα βάση πανε εμένα κάθε εγκυμοσυνη μου εχει αφήσει και κατι για να μην την ξεχνάω :)

@stroumf1989 ελπιζω να φύγουν γρήγορα οι μηνυτές γιατι φαντάζομαι ζορίζουν παραπάνω σε κατάσταση εγκυμοσύνης 

@angeliki1979 σου εύχομαι γρήγορα να φύγουν οι επίθεση σκέψεις και να βρεις τους ήρεμους ρυθμούς σου

Ευχαριστώ!! Ευτυχώς δε έχω καμία απολύτως ενόχληση! 


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό σαββατοκύριακο!Αύριο κλείνω την 20η βδομάδα και μπαίνω στην 21η!

Χτες έκανα τις εξετάσεις αίματος και όλα καλά!!! Θα πεταχτώ και στο γιατρό μέσα στη βδομάδα για μια καλλιέργεια κολπικών γιατί έχουμε να κάνουμε απο την 5η βδομάδα!!!

Τα χέρια μου όμως πάνε από το κακό στο χειρότερο...την Τρίτη θα πάω και σε δερματολόγο...

Επίσης, έχω πρόβλημα με τη δουλειά γιατί δεν θέλουν να μου δώσουν τις 56 μέρες άδειας...Δεν έχω ιδέα τι θα κάνω... Όμως δεν πρόκειται να ρισκάρω με τίποτα!

Ελπίζω όλες να είστε καλά.!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες τι κάνετε?

οι κοιλίτσες τουρλώνουν??εγώ νομίζω αυτή τη βδομάδα (17η είμαι τώρα) αυξήθηκε ραγδαία!

ξεκίνησα να βάζω και κρεμούλες για τις ραγάδες!πήρα την bio-oil και την  Prevenstria της frezyderm!

επίσης από τότε που έμαθα το φύλο είμαι μονίμως σε αναζήτηση δωματίου και σε ιδέες για το πως θα το κάνω!

@iwanna24 τι θα πει δεν θέλουν να σου δώσουν άδεια...στο χέρι τους είναι??


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

On ‎10‎/‎2‎/‎2018 at 11:06 ΠΜ, iwanna24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό σαββατοκύριακο!Αύριο κλείνω την 20η βδομάδα και μπαίνω στην 21η!

Χτες έκανα τις εξετάσεις αίματος και όλα καλά!!! Θα πεταχτώ και στο γιατρό μέσα στη βδομάδα για μια καλλιέργεια κολπικών γιατί έχουμε να κάνουμε απο την 5η βδομάδα!!!

Τα χέρια μου όμως πάνε από το κακό στο χειρότερο...την Τρίτη θα πάω και σε δερματολόγο...

Επίσης, έχω πρόβλημα με τη δουλειά γιατί δεν θέλουν να μου δώσουν τις 56 μέρες άδειας...Δεν έχω ιδέα τι θα κάνω... Όμως δεν πρόκειται να ρισκάρω με τίποτα!

Ελπίζω όλες να είστε καλά.!

για σας κορίτσια ευτυχώς επιτέλους έφυγαν οι απρόσκλητοι επισκέπτες και ΄ξανάνιωσα μέχρι και στο καρναβάλι θα πάω το σκ με τη μικρή μου= θα πάω αύριο για εξετάσεις αίματος να δουμε που βρισκόμαστε και την πέμπτη ραντεβού στο γιατρό-

ιωαννα24 γιατί δεν θα σου δώσουν τις 56 μέρες άδειας-αφού πρέπει να σε δηλώσουν στο ίκα ότι δεν θα δουλεύεις και πρέπει να μην δουλεύεις είναι υποχρεωτικό- εκτός αν συμφωνήσεις να της πάρεις μετά όπως εγω μαζεμένα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα...

Δεν ξέρω πως μπορεί αλλα μου είπε οτι αν ειναι να παρω την αδεια πρεπει να σταματησω...δεν μπορει λεει να πληρωνει δυο ατομα?!?

Δεν εχω ιδεα απο αυτα! Εχω ραντεβου με λογιστη σε μια βδομαδα να δω τι θα μου πει να κανω...

Νιωθω κουραση...και ειδικα το βραδυ μετα τη δουλεια εχω πολλα πονακια... δεν εχω ιδεα γιατι....


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Καλησπέρα...

Δεν ξέρω πως μπορεί αλλα μου είπε οτι αν ειναι να παρω την αδεια πρεπει να σταματησω...δεν μπορει λεει να πληρωνει δυο ατομα?!?

Δεν εχω ιδεα απο αυτα! Εχω ραντεβου με λογιστη σε μια βδομαδα να δω τι θα μου πει να κανω...

Νιωθω κουραση...και ειδικα το βραδυ μετα τη δουλεια εχω πολλα πονακια... δεν εχω ιδεα γιατι....

Καλησπέρα κ συγγνώμη που μπαίνω σφηνα,  αλλα τρελαθηκα με αυτό που ακουσα!!  ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ να απολυσει εγκυο πες του και ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να σ δωσει τις κανονικες από το νόμο αδειες!  Στη θεση σου θα χτυπαγα ηδη αναρρωτικη και καταγγελια στην επιθεώρηση. Μην κανεις κανα αστείο και παραιτηθείς,  θα χασεις όλα τα δικαιώματα σου... 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και δεν μπορεί να σε διώξει. Είναι βάση νόμου αυτό. Και υποχρεωτικά πρέπει να πάρεις και την άδεια κυοφοριας και λοχειας. Μην σε φοβηθούν αυτά που λέει. Πήγαινε στην επιθεώρηση εργασίας το συντομότερο. 


Exd0p3.pngm8Dap3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλα τα κορίτσια με τις ωραίες κοιλίτσες που φουσκώνουν 

@iwanna24 διάβασα τα νεακια σου και όντως τι να πω τρελό αυτό που σου λένε και τα κορίτσια όλα έχουν απόλυτο δίκιο σε όσα σου λένε ...ελπιζω να καταφέρεις να βγάλεις άκρη χωρίς  να ταλαιπωρηθείς 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τη συμπαράσταση...έχω στενοχωρεθεί.

Ξέρω τα δικαιώματά μου αλλά δεν ξέρω αν στην πράξη τηρούνται...

Δεν πρόκειται βέβαια να τα αφήσω έτσι ούτε να δουλεύω μέχρι να γεννήσω... θα παω αρχικα στο λογιστη και μετα βλεπω...

Θα γίνει αυτό που πρέπει ... απλά ήλπιζα να έχει περισσότερη κατανόηση...είναι και γυναικα και εχει και παιδακια... Είχα παρει μια αναρρωτικη και δεν με αφησε να την καταθεσω για να μην πληρωθω...απο κει ξεκινησαν ολα.

Αχ η μπέμπα μου όλο κλωτσάει...την ένιωσε και ο άντρας μου χτες. Σε 2 βδομάδες θα κανω και τη Β επιπεδου μπας και ηρεμησω λιγακι...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...