Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

Θα κάνεις ωορρηξία κ θα αδιαθετησεις μετά. Τα μη γονιμοποιημένα ωάρια είναι το αίμα της περιόδου ... Εφόσον είσαι σίγουρη ότι είναι ωορρηξία κ δεν είναι κανένα έντερο, μην σου κάνει εντύπωση. Η πρώτη περίοδος δράμα πάντως φίλη μου....πολύ αίμα! Η τρίτη γέννα μου ήτανε  αυτή κ πάλι εντυπωσιάστηκα από την ποσότητα! Χαχαχα! Εύχομαι στη τεταρτη να είμαι κομπλέ! Εγώ πάλι είχα αίμα μετά από επαφή κ την επόμενη μέρα λίγα καφε-πορτοκαλι υγρά. Θα μιλήσω με τον γιατρό αύριο. Αν αδιαθετησεις πάντως σου εύχομαι καλή δύναμη!!!

 

Γιατί όμως θα αδιαθετησω; Αφού θηλάζω και έχω φουλ γάλα... Είχα ακούσει ότι αδιαθετεις όταν πέσει η προλακτίνη όταν έχει μειωθεί το γάλα. Εμένα πάντως στην πρώτη μου γεννά η πρώτη φορά που αδιαθετησα ήταν πολύ νορμάλ! Γενικά 4 μέρες έχω περίοδο... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Γιατί όμως θα αδιαθετησω; Αφού θηλάζω και έχω φουλ γάλα... Είχα ακούσει ότι αδιαθετεις όταν πέσει η προλακτίνη όταν έχει μειωθεί το γάλα. Εμένα πάντως στην πρώτη μου γεννά η πρώτη φορά που αδιαθετησα ήταν πολύ νορμάλ! Γενικά 4 μέρες έχω περίοδο... 

Δεν είναι απαραίτητο αυτό, μην αγχεσαι. Μπορεί απλά να αδιαθετησεις χωρίς να έχει μειωθεί το γάλα....! Και δεν είσαι κ σίγουρη ότι θα αδιαθετησεις...αλλά κ να γίνει τι έγινε; Γάλα έχεις...το μωράκι σου τρώει...όλα καλά... Ξέρω κοπέλες που αδιαθετησαν  στο μήνα κ στις 40 μερες κ συνέχισαν να  θήλαζουν κανονικοτατα κ πάλι όλα καλά.

Δεν είχες δλδ μεγάλη ποσότητα αίματος; Από μέρες ναι, φυσιολογικά. Τυχερουλα....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , 2angels είπε:

Δεν είναι απαραίτητο αυτό, μην αγχεσαι. Μπορεί απλά να αδιαθετησεις χωρίς να έχει μειωθεί το γάλα....! Και δεν είσαι κ σίγουρη ότι θα αδιαθετησεις...αλλά κ να γίνει τι έγινε; Γάλα έχεις...το μωράκι σου τρώει...όλα καλά... Ξέρω κοπέλες που αδιαθετησαν  στο μήνα κ στις 40 μερες κ συνέχισαν να  θήλαζουν κανονικοτατα κ πάλι όλα καλά.

Δεν είχες δλδ μεγάλη ποσότητα αίματος; Από μέρες ναι, φυσιολογικά. Τυχερουλα....

Είχα αίμα όπως σε μια κανονική περίοδο, τίποτα τραγικο! Δεν με πειράζει να αδιαθετησω, μην μου μειωθεί το γάλα φοβάμαι γιατί τώρα έχω πολύ γάλα και κάνω και τράπεζα να φανταστείς...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Εγώ αφού γέννησα το πρωτο μου παιδάκι, αδιαθέτησα μετά από πέντε μήνες...θήλασα χωρίς πρόβλημα κάτι παραπάνω από χρόνο! Δεν έδωσα στερεές πριν κλείσει 6 μηνών... γιατί βιάζονται οι παιδίατροι σας να τα ταίσουν σκόνες? Το πετσάκι στο πουλάκι του το κατεβαζε η παιδίατρος όταν πηγαίναμε για εμβόλιο..μετά το 6μηνο αν θυμάμαι καλά. Μου είπε να το κάνω και γω μετά το μπάνιο του, χαλαρά πολύ.

Για την αποστείρωση που λέτε..πραγματικά για ψυχολογικούς λόγους γίνεται.  Και γω την έχω γλιτώσει με το θηλασμό.

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Είχα αίμα όπως σε μια κανονική περίοδο, τίποτα τραγικο! Δεν με πειράζει να αδιαθετησω, μην μου μειωθεί το γάλα φοβάμαι γιατί τώρα έχω πολύ γάλα και κάνω και τράπεζα να φανταστείς.

Δεν θα μειωθεί βρε.... Μην αγχώνεσαι κ το μειώσεις από το άγχος σου, ε;.... Αδιαθετησες τελικά; Εγώ σήμερα πρωί πρωί, τσουπ! Έσκασε μύτη πάλι....ωωωωωωχ! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, 2angels είπε:

Δεν θα μειωθεί βρε.... Μην αγχώνεσαι κ το μειώσεις από το άγχος σου, ε;.... Αδιαθετησες τελικά; Εγώ σήμερα πρωί πρωί, τσουπ! Έσκασε μύτη πάλι....ωωωωωωχ! 

Κανονικά αν είναι ωορρηξία σε 2 βδομάδες περιμένω περίοδο... Θα δείξει! Εσύ και αυτη τη φορά χαμό;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια χθες κάναμε κλισμα στον μικρό γρ υπέφερε 3 μέρες κ ζοριζοταν πολύ κ ενω έκανε κακά του όλο το βράδυ υπέφερε από κολικούς ενώ είχαμε ηρεμήσει για ένα διάστημα. Γίνετε να επανέλθουν γρ λένε ότι στο τρίτο μήνα στρώνουν αλλά να φανταστείτε από τις 2 τα ξημερώματα μόλις τον πήρε ο ύπνος. Είμαι 3 μέρες με 4 ώρες ύπνο τα έχω παιξει


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

Καλημέρα κορίτσια χθες κάναμε κλισμα στον μικρό γρ υπέφερε 3 μέρες κ ζοριζοταν πολύ κ ενω έκανε κακά του όλο το βράδυ υπέφερε από κολικούς ενώ είχαμε ηρεμήσει για ένα διάστημα. Γίνετε να επανέλθουν γρ λένε ότι στο τρίτο μήνα στρώνουν αλλά να φανταστείτε από τις 2 τα ξημερώματα μόλις τον πήρε ο ύπνος. Είμαι 3 μέρες με 4 ώρες ύπνο τα έχω παιξει

Πωπωωωω βρε κοριτσάκι μου, κουράγιο! Μήπως να του έδινες λιγο χαμομήλι; Εμάς σταμάτησαν οι κολικοί εδώ και 20 μέρες περίπου... Ίσως ήταν που δεν είχε κάνει κακά. Άστο να δεις και σήμερα. Εγώ του έδινα χαμομήλι και ηρεμούσε αρκετά.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Πωπωωωω βρε κοριτσάκι μου, κουράγιο! Μήπως να του έδινες λιγο χαμομήλι; Εμάς σταμάτησαν οι κολικοί εδώ και 20 μέρες περίπου... Ίσως ήταν που δεν είχε κάνει κακά. Άστο να δεις και σήμερα. Εγώ του έδινα χαμομήλι και ηρεμούσε αρκετά.

Και εγώ αυτό σκέφτηκα αλλά αφού έκανε με το κλισμα άσε που Μ έχει κάνει την νύχτα μέρα τώρα κ να δω πως θα τον αλλάξω πάλι.. κ λυπάμαι να τον ξυπνάω μετά από τόσο πόνο. Χαμομήλι δεν θέλει η παιδίατρος να το δώσω. Εντομεταξυ ποναγε κ άκουγα στην κοιλίτσα της γουργουρητα. Τι να κάνω τώρα που θα κοιμάται όλη μέρα λέω να τον αφήσω να κοιμηθεί 5 ώρες κ μετά να τον ξυπνήσω. Τι λες;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημέρα κορίτσια χθες κάναμε κλισμα στον μικρό γρ υπέφερε 3 μέρες κ ζοριζοταν πολύ κ ενω έκανε κακά του όλο το βράδυ υπέφερε από κολικούς ενώ είχαμε ηρεμήσει για ένα διάστημα. Γίνετε να επανέλθουν γρ λένε ότι στο τρίτο μήνα στρώνουν αλλά να φανταστείτε από τις 2 τα ξημερώματα μόλις τον πήρε ο ύπνος. Είμαι 3 μέρες με 4 ώρες ύπνο τα έχω παιξει

Καλημέρα κορίτσι δεν σου έχει δώσει κάτι για τους κολικούς; θηλάζεις η δίνεις και ξένο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Κανονικά αν είναι ωορρηξία σε 2 βδομάδες περιμένω περίοδο... Θα δείξει! Εσύ και αυτη τη φορά χαμό;

Μέχρι στιγμής όχι.... Φυσιολογικά.

Ναι μωρέ έχεις δίκιο! Ένα μυαλό χειμωνα-καλοκαιρι! Χιχιχι ωορρηξία είπες...! 

  • Χαχα 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι δεν σου έχει δώσει κάτι για τους κολικούς; θηλάζεις η δίνεις και ξένο; 

Δεν το βοηθάει του περνάμε σταγόνες αλλά τπτ. Και τα δύο δινω


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

Δεν το βοηθάει του περνάμε σταγόνες αλλά τπτ. Και τα δύο δινω

Εμενα με βοήθησαν η infacolic τίποτα άλλο αλλά μου είχαν πει και το χαμομηλι αλλά δεν με άφηνε η παιδίατρος. Μήπως της κάνει και δυσκτλιοτητα το γαλα το είχα πάθει και αυτό; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Εγώ αφού γέννησα το πρωτο μου παιδάκι, αδιαθέτησα μετά από πέντε μήνες...θήλασα χωρίς πρόβλημα κάτι παραπάνω από χρόνο! Δεν έδωσα στερεές πριν κλείσει 6 μηνών... γιατί βιάζονται οι παιδίατροι σας να τα ταίσουν σκόνες? Το πετσάκι στο πουλάκι του το κατεβαζε η παιδίατρος όταν πηγαίναμε για εμβόλιο..μετά το 6μηνο αν θυμάμαι καλά. Μου είπε να το κάνω και γω μετά το μπάνιο του, χαλαρά πολύ.

Για την αποστείρωση που λέτε..πραγματικά για ψυχολογικούς λόγους γίνεται.  Και γω την έχω γλιτώσει με το θηλασμό.

 

Να σε ρωτήσω απο το αλμα 15-19 εχεις να θυμάσαι κάτι??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Εμενα με βοήθησαν η infacolic τίποτα άλλο αλλά μου είχαν πει και το χαμομηλι αλλά δεν με άφηνε η παιδίατρος. Μήπως της κάνει και δυσκτλιοτητα το γαλα το είχα πάθει και αυτό; 

Ουυε εμάς δεν μας αφήνει χαμομήλι.να του δώσω. Κ εγώ το σκέφτηκα για το γάλα αλλά πίνει αυτό εδώ κ δύο μήνες κ μια χαρά κακά έκανα να το ενόχλησε τώρα ξαφνικά; 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...