Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , 2angels είπε:

Κ μένα μου το έκανε αυτό κ πλέον την ξυπνάω 11 με 11:30 το βράδυ κ την ταιζω. Όσο φάει....μετά ξυπνάει ξανά 6-7 το πρωί. Δυσκολευτηκαμε μεν αλλά σωθηκαμε.

Πώς είσαι κορίτσι μου ; Καλύτερα; 

Εμείς αύριο πάμε για το εμβόλιο. Έχει ρωτήσει καμιά σας για το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας; Αυτό που έχει 100 ευρώ η κάθε δόση κ δεν γράφεται; Θα το κάνετε; Εγώ αύριο θα ρωτήσω τη παιδίατρο... 

Εμείς ακόμα έχουμε 2 βδομάδες για το εμβόλιο..εγώ ακόμα τα ίδια είμαι, μη σου πω ότι έχω παραπανω υγρά, δε ξερωω

Κορίτσια κάτι άσχετο..τη βιταμίνη D τη δινετε;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, 2angels είπε:

Κ μένα μου το έκανε αυτό κ πλέον την ξυπνάω 11 με 11:30 το βράδυ κ την ταιζω. Όσο φάει....μετά ξυπνάει ξανά 6-7 το πρωί. Δυσκολευτηκαμε μεν αλλά σωθηκαμε.

Πώς είσαι κορίτσι μου ; Καλύτερα; 

Εμείς αύριο πάμε για το εμβόλιο. Έχει ρωτήσει καμιά σας για το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας; Αυτό που έχει 100 ευρώ η κάθε δόση κ δεν γράφεται; Θα το κάνετε; Εγώ αύριο θα ρωτήσω τη παιδίατρο... 

Γεια σου κοριτσακι. Εμεις που ειμαστε 9 μηνων ρωτησαμε.Η γιατρος ειπε αν θελουμε να το κανουμε τον επομενο μηνα που δεν εχει αυτο το διαστημα καποιο αλλο εμβολιο αλλα επειδη ειναι μικρουλης,δεν ερχεται σε επαφη με αλλα παιδακια θα το αφησουμε για του χρονου.Η Παιδιατρος συμφωνησε

πρίν από 49 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Εμείς ακόμα έχουμε 2 βδομάδες για το εμβόλιο..εγώ ακόμα τα ίδια είμαι, μη σου πω ότι έχω παραπανω υγρά, δε ξερωω

Κορίτσια κάτι άσχετο..τη βιταμίνη D τη δινετε;

Εχεις παραπανω υγρα απο τα υποθετα.Μην ανησυχεις πιστευω θα σε βοηθησουν

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Εμείς ακόμα έχουμε 2 βδομάδες για το εμβόλιο..εγώ ακόμα τα ίδια είμαι, μη σου πω ότι έχω παραπανω υγρά, δε ξερωω

Κορίτσια κάτι άσχετο..τη βιταμίνη D τη δινετε;

Εγώ δεν τη δίνω .... Εκτός του ότι δεν της άρεσε καθόλου γευση ... Κακώς λες; Εσύ τη δίνεις;

 

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Γεια σου κοριτσακι. Εμεις που ειμαστε 9 μηνων ρωτησαμε.Η γιατρος ειπε αν θελουμε να το κανουμε τον επομενο μηνα που δεν εχει αυτο το διαστημα καποιο αλλο εμβολιο αλλα επειδη ειναι μικρουλης,δεν ερχεται σε επαφη με αλλα παιδακια θα το αφησουμε για του χρονου.Η Παιδιατρος συμφωνησε

 

Είναι υπέρ δλδ; Κάτσε να ρωτήσω κ τη δική μου αύριο κ θα σας πω. Τη βλέπω αντίθετη σε κάποια εμβόλια! Τα ανήψια μου που είναι 14αρων και 10 χρόνων δεν τους τα έχει κάνει. Η ίδια παιδίατρος......


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , 2angels είπε:

Εγώ δεν τη δίνω .... Εκτός του ότι δεν της άρεσε καθόλου γευση ... Κακώς λες; Εσύ τη δίνεις;

Εγώ του τη δίνω αλλά με μισή καρδιά..τώρα εχω 4 μέρες να του βάλω! Γενικά θέλω να μη δίνω άσκοπα πραγματα στο μωρό, εδώ εγώ τα αποφεύγω, δλδ εμείς πως μεγαλωσαμε;;; βέβαια δε ξέρω αν το σκεπτικό μ είναι σωστο αλλά οκκ


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Εγώ του τη δίνω αλλά με μισή καρδιά..τώρα εχω 4 μέρες να του βάλω! Γενικά θέλω να μη δίνω άσκοπα πραγματα στο μωρό, εδώ εγώ τα αποφεύγω, δλδ εμείς πως μεγαλωσαμε;;; βέβαια δε ξέρω αν το σκεπτικό μ είναι σωστο αλλά οκκ

Ουτε εγω δινω τη βιταμινη γτ ελεγα θα παω πρωτα εγω να κανω εξέταση και αν είχα έλλειψη θα έδινα..αλλα ολο το αμελω..ενω ειχα πει της γυναικολόγου μου να μ γράψει αλλα εγραψε αλλη d..βεβαια εμενα εξαρχης μ ειχε δωσει ο παιδιατρος να παρω της biogaia π ειναι για κολικους κ εχει κ τη βιταμινη μεσα αλλα δεν εδωσα καθόλου και αν δώσουμε καλο ειναι να ναι καθαρή.. εχω βρει μια..

 

πρίν από 9 λεπτά , ναντια δε είπε:

Πήγαμε σήμερα για εμβόλιο όλα καλά μας είπε 6240πηγε... Κ 61 ύψος....εσάς πόσο είναι;

Μπράβο πολυ καλα..πως ειναι τωρα μετα το εμβολιο? Εμενα είναι 60εκ. 5 κιλα 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Ουτε εγω δινω τη βιταμινη γτ ελεγα θα παω πρωτα εγω να κανω εξέταση και αν είχα έλλειψη θα έδινα..αλλα ολο το αμελω..ενω ειχα πει της γυναικολόγου μου να μ γράψει αλλα εγραψε αλλη d..βεβαια εμενα εξαρχης μ ειχε δωσει ο παιδιατρος να παρω της biogaia π ειναι για κολικους κ εχει κ τη βιταμινη μεσα αλλα δεν εδωσα καθόλου και αν δώσουμε καλο ειναι να ναι καθαρή.. εχω βρει μια..

 

Μπράβο πολυ καλα..πως ειναι τωρα μετα το εμβολιο? Εμενα είναι 60εκ. 5 κιλα 

Πολύ καλά είναι κ το δικό σου ζουζούνι... Ευτυχώς δεν έχει ανεβάσει μέχρι στιγμής πυρετό κ από γκρίνια καλά είναι...

3 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Παίδαρος ο άντρας!! Πολύ καλός!!

Ναι μαρεσει που φοβόμουν μήπως δεν πάρει πολύ βάρος από την παλινδρόμηση. 

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ναντια δε είπε:

Πολύ καλά είναι κ το δικό σου ζουζούνι... Ευτυχώς δεν έχει ανεβάσει μέχρι στιγμής πυρετό κ από γκρίνια καλά είναι...

Ναι μαρεσει που φοβόμουν μήπως δεν πάρει πολύ βάρος από την παλινδρόμηση. 

Παρα πολυ καλός

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Πήγαμε σήμερα για εμβόλιο όλα καλά μας είπε 6240πηγε... Κ 61 ύψος....εσάς πόσο είναι;

Και εμείς εχθές πήγαμε αλλά όχι για εμβόλιο γιατί είναι ακόμη πολύ μπουκωμενος! Μας έδωσε εισπνοές και όταν του σταματήσει το μπούκωμα και ο βήχας θα κάνουμε εμβόλιο! 6520γρ και 62 πόντους ύψος! Εγώ παίρνω calcioral D3 για να το παίρνει από εκεί. Έτσι μου είχε πει η παιδίατρος...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια πως τα απασχολείται τα μπεμπακια σας?

Πολύ ώρα οπτική επαφή και κουβέντα σαν να κάνουμε διάλογο, έχω αρχίσει και της διαβάζω παραμύθια, παίζουμε το αεροπλανάκι και αυξομειωνω τη φωνή, κοιταζομαστε καθρέφτη και μαθαίνουμε που είναι τα ματάκια χειλάκια αυτάκια κλπ, μπρούμυτα αρκετές φορές τη μέρα από λίγο με κάποιο ερέθισμα είτε παιχνίδι είτε εμένα, λόγω εποχής πολλή ώρα περνάμε βλέποντας το δέντρο λαμπάκια παιχνιδάκια κλπ και την ενθαρυννω να αγγίζει διαφορετικές υφές και κρεμαστό παιχνίδι στο ριλαξ το οποίο μετά από 5 λεπτά δεν το γουστάρει καθόλου! 

πρίν από 2 λεπτά , Marmat είπε:

Πολύ ώρα οπτική επαφή και κουβέντα σαν να κάνουμε διάλογο, έχω αρχίσει και της διαβάζω παραμύθια, παίζουμε το αεροπλανάκι και αυξομειωνω τη φωνή, κοιταζομαστε καθρέφτη και μαθαίνουμε που είναι τα ματάκια χειλάκια αυτάκια κλπ, μπρούμυτα αρκετές φορές τη μέρα από λίγο με κάποιο ερέθισμα είτε παιχνίδι είτε εμένα, λόγω εποχής πολλή ώρα περνάμε βλέποντας το δέντρο λαμπάκια παιχνιδάκια κλπ και την ενθαρυννω να αγγίζει διαφορετικές υφές και κρεμαστό παιχνίδι στο ριλαξ το οποίο μετά από 5 λεπτά δεν το γουστάρει καθόλου! 

Α και πλέον κάθεται στην αγκαλιά μου όχι συνέχεια αλλά κορίτσια δεν αντέχω άλλο το αγκαλιά πήγαινε έλα έχει πάει 5700 σχεδόν! 


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Marmat είπε:

Πολύ ώρα οπτική επαφή και κουβέντα σαν να κάνουμε διάλογο, έχω αρχίσει και της διαβάζω παραμύθια, παίζουμε το αεροπλανάκι και αυξομειωνω τη φωνή, κοιταζομαστε καθρέφτη και μαθαίνουμε που είναι τα ματάκια χειλάκια αυτάκια κλπ, μπρούμυτα αρκετές φορές τη μέρα από λίγο με κάποιο ερέθισμα είτε παιχνίδι είτε εμένα, λόγω εποχής πολλή ώρα περνάμε βλέποντας το δέντρο λαμπάκια παιχνιδάκια κλπ και την ενθαρυννω να αγγίζει διαφορετικές υφές και κρεμαστό παιχνίδι στο ριλαξ το οποίο μετά από 5 λεπτά δεν το γουστάρει καθόλου! 

Α και πλέον κάθεται στην αγκαλιά μου όχι συνέχεια αλλά κορίτσια δεν αντέχω άλλο το αγκαλιά πήγαινε έλα έχει πάει 5700 σχεδόν! 

Κανετε πολλα πραγματάκια και εσεις.. και εμεις κάπως ετσι.. οταν λες ριλαξ εννοείς σκετο ε? Να μη κουνιέται..

Εγω σκεφτομαι να αγοράσω ενα ριλαξ κουνια..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε σήμερα το 2ο εμβόλιο.....μιλάμε για πολύ κλάμα!!! Παραλίγο να μου μεινει η ψυχούλα μου.... Πήγε 66 πόντους κ 6.900. Είναι πολύ βαριά κορίτσια! Ο αυχένας μου δεν αντέχει πλέον, χιχιχι..... ούτε τα χεράκια μου.

Κ εμείς έτσι απασχολούμαστε κ πολύ κουβέντα. Όλη μέρα της μιλάμε ότι κ να κάνουμε. Μόνο όταν τρώει έχει ησυχία κ όταν πάμε για ύπνο.

@Evangeliaaa συμφωνώ μαζί σου, εδώ δεν παίρνουμε εμείς.... θα δίνω στο παιδί χημικά; Μόνο αν χρειαστεί , όταν κάποια εξέταση δείξει έλλειψη 

Κάνατε καθόλου εξετάσεις αίματος μετά το μαιευτήριο; Εμας δεν μας έχει πει ...


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...