Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , ναντια δε είπε:

Ουυε εμάς δεν μας αφήνει χαμομήλι.να του δώσω. Κ εγώ το σκέφτηκα για το γάλα αλλά πίνει αυτό εδώ κ δύο μήνες κ μια χαρά κακά έκανα να το ενόχλησε τώρα ξαφνικά; 

Είναι στον παιδίατρο τελικά... Η πρώτη δεν με άφηνε χαμομήλι, μόνο κιτερντε, αυτή μόνο χαμομήλι...πάντως στον μεγάλο του έδινα στην αρχή frezylac και στους 2,5 μήνες μου έκανε δυσκοιλιότητα και μετά πήραμε humana και όλα καλά! Δεν είναι απίθανο να τον πειράζει το γάλα...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Ουυε εμάς δεν μας αφήνει χαμομήλι.να του δώσω. Κ εγώ το σκέφτηκα για το γάλα αλλά πίνει αυτό εδώ κ δύο μήνες κ μια χαρά κακά έκανα να το ενόχλησε τώρα ξαφνικά; 

Μπορει να έτυχε το συγκεκριμένο κουτί μερικές φορές συμβενει. Μπορείς να του το κάνεις και λίγο πιο κοφτές τις κουταλιές να γίνει λίγο πιο αραιό μήπως και είναι καλύτερα. Παντός το χαμομηλι λένε βοηθάει δεν περνεις και μια δεύτερη γνώμη από άλλο παιδίατρο; 

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μπορει να έτυχε το συγκεκριμένο κουτί μερικές φορές συμβενει. Μπορείς να του το κάνεις και λίγο πιο κοφτές τις κουταλιές να γίνει λίγο πιο αραιό μήπως και είναι καλύτερα. Παντός το χαμομηλι λένε βοηθάει δεν περνεις και μια δεύτερη γνώμη από άλλο παιδίατρο; 

Καλά μην φανταστείτε ότι πίνει και πολύ! Εμένα το μαξ που έχει πιει είναι 20γρ... Αφού δεν έχει γεύση, δεν τους αρέσει! Ρώτα και για κιτερντε @ναντια δε


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Να σε ρωτήσω απο το αλμα 15-19 εχεις να θυμάσαι κάτι??

Ποποοοοο τι μου πες τώρα...

Δε μετράω πια την ηλικία του μωρού με εβδομάδες όπως έκανα στο γιο μου. Δεν έχει νόημα να αποδίδουμε τις αλλαγες τους στα άλματα...γιατί πολύ απλά συνέχεια αλλάζουν συνήθειες! 

Αλλά για να απαντήσω στο ερώτημα σου... μια χαρά ΄το περάσαμε θυμάμαι. Δηλαδή άρχισε να κοιμάται σερυ 6ωρα στην κουνια του...ενω ως τοτε κοιμοταν μονο πανω μου 2 3 ωρες κ ξυπναγε. Αυτο κρατησε κανα μηνα κ λεγα οτι σωθηκα..αλλα μπαααα...4μιση μηνων εβγαλε δοντια κ κει να δεις γκρινια κ αυπνιες! κουραγιο... δε θα κρατησει για παντα αυτη η φαση.θα μεγαλωσουν! Ασε τα άλματα..φιλικη συμβουλή...γιατι κατα τ άλλα συμφωνουμε σε πολλά. 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Καλά μην φανταστείτε ότι πίνει και πολύ! Εμένα το μαξ που έχει πιει είναι 20γρ... Αφού δεν έχει γεύση, δεν τους αρέσει! Ρώτα και για κιτερντε @ναντια δε

Εμενα μου ειπε μια κοπέλα που είχε δυσκτλιοτητα ο μικρος του έφτιαχνε το γάλα μέσα στο κιτερντε και είδεμεγαλη διαφορά και στα κακα και στους κολικούς. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εμενα μου ειπε μια κοπέλα που είχε δυσκτλιοτητα ο μικρος του έφτιαχνε το γάλα μέσα στο κιτερντε και είδεμεγαλη διαφορά και στα κακα και στους κολικούς. 

Εμένα με βοήθησαν και τα δύο στα παιδιά και δεν έπαθαν απολύτως τίποτα!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα με βοήθησαν και τα δύο στα παιδιά και δεν έπαθαν απολύτως τίποτα!

Εμεις τους περάσαμε πολύ άσχημα τους κολικούς αλλά μετάνιωσα που δεν της έδωσα και πεδευοταν το μωρό. Στο επόμενο μωράκι αν έρθει με το καλό δεν θα κάνω τα ίδια λάθη αλλά όταν είναι το πρώτο φοβάσε πάρα πολυ. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εμεις τους περάσαμε πολύ άσχημα τους κολικούς αλλά μετάνιωσα που δεν της έδωσα και πεδευοταν το μωρό. Στο επόμενο μωράκι αν έρθει με το καλό δεν θα κάνω τα ίδια λάθη αλλά όταν είναι το πρώτο φοβάσε πάρα πολυ. 

Και εγώ στον μεγάλο το ίδιο έκανα! 2 μήνες πονούσε με τις ώρες... Νύχτες ατελείωτες με κλαμματα και μετά πήρα απόφαση να του δώσω ινφακολικ και κιτερντε που μου είπε η παιδίατρος. Τώρα στον μπέμπη έδωσα ινφακολικ από την πρώτη μέρα που άρχισαν οι κολικοί αλλά δεν τον βοήθησε, με το χαμομήλι στα 20 λεπτά ηρεμούσε! Η αλήθεια είναι ότι στα πρώτα είμαστε υπερβολικοί για να δώσουμε το καλύτερο σε αυτά αλλά στην πορεία μαθαίνεις να γίνεσαι γιατρός του παιδιού σου και να ξέρεις τις περισσότερες φορές τι χρειάζεται... Προχθές ξύπνησε ο μεγάλος μέσα στη νύχτα με 40 πυρετό. Ήξερα αμέσως ότι τέτοιο πυρετό δίνουν οι αμυγδαλές συνήθως. Κοιτάζω το λαιμό του, χάλια! Το πρωί πήγα, πήρα αντιβίωση, πήρα την παιδίατρο και της είπα έχει πυρετό και κόκκινο λαιμό χάλια, ξεκινάω αντιβίωση; Ναι μου λέει... Το ήξερα πριν το πει! Όταν όμως ήταν μωρό ο μεγάλος με το που αρρώσταινε εγώ έκλαιγα από το φόβο μου!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Μπορει να έτυχε το συγκεκριμένο κουτί μερικές φορές συμβενει. Μπορείς να του το κάνεις και λίγο πιο κοφτές τις κουταλιές να γίνει λίγο πιο αραιό μήπως και είναι καλύτερα. Παντός το χαμομηλι λένε βοηθάει δεν περνεις και μια δεύτερη γνώμη από άλλο παιδίατρο; 

Δεν συνιστάται να δίνουμε τσαι βότανα πριν κλείσουν τα 2 έτη..

 

πρίν από 51 λεπτά , sweet mommy είπε:

Ποποοοοο τι μου πες τώρα...

Δε μετράω πια την ηλικία του μωρού με εβδομάδες όπως έκανα στο γιο μου. Δεν έχει νόημα να αποδίδουμε τις αλλαγες τους στα άλματα...γιατί πολύ απλά συνέχεια αλλάζουν συνήθειες! 

Αλλά για να απαντήσω στο ερώτημα σου... μια χαρά ΄το περάσαμε θυμάμαι. Δηλαδή άρχισε να κοιμάται σερυ 6ωρα στην κουνια του...ενω ως τοτε κοιμοταν μονο πανω μου 2 3 ωρες κ ξυπναγε. Αυτο κρατησε κανα μηνα κ λεγα οτι σωθηκα..αλλα μπαααα...4μιση μηνων εβγαλε δοντια κ κει να δεις γκρινια κ αυπνιες! κουραγιο... δε θα κρατησει για παντα αυτη η φαση.θα μεγαλωσουν! Ασε τα άλματα..φιλικη συμβουλή...γιατι κατα τ άλλα συμφωνουμε σε πολλά. 

Σίγουρα απλα ειναι το πιο ζορικο οπως λένε στην ομαδα θηλασμού και περνάνε σχεδόν ολα τα μωράκια το ιδιο με τη μικρη μου κ σκεφτηκα να σε ρωτησω..

Τώρα πως ειναι η μικρή σου??

 

Εμενα κλαιει στα καλα καθούμενα..δεν τρωει ησυχα στο στήθος οπως έκανε νωρίτερα..εχω απελπιστεί λιγο..ποτε θα τελειωσει αυτο..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Είναι στον παιδίατρο τελικά... Η πρώτη δεν με άφηνε χαμομήλι, μόνο κιτερντε, αυτή μόνο χαμομήλι...πάντως στον μεγάλο του έδινα στην αρχή frezylac και στους 2,5 μήνες μου έκανε δυσκοιλιότητα και μετά πήραμε humana και όλα καλά! Δεν είναι απίθανο να τον πειράζει το γάλα...

Το ξέρω και με ανησυχεί αυτό γρ δυσκολεύτηκαν με να βρούμε γάλα λόγω αλλεργία στο αγελαδινό και παλινδρόμησης. Υπάρχει πιθανότητα ενώ πίνει το ίδιο εδώ κ 2 μήνες να κάνει τώρα δισκιλιοτητα;.επίσης σήμερα έχει κάνει δύο φορές κ αυτό ελάχιστα. Πόσο να περιμένω αν δεν μου κάνει κ το βράδυ θα έχουμε θέμα παλι


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια κ γω της δίνω χαμομήλι. Ελαφρύ κ γύρω στα 20-30 γραμμάρια. Ρώτησα τη παιδίατρο γιατί δεν επιτρέπεται από τον ΠΟΥ κ μου είπε ότι είναι κάποια παιδιά που δεν τρώνε μετά το γεύμα τους, για αυτό. Εμάς πάντως μας βοηθάει στα κακακια κ στη κοιλίτσα οταν το πιει, δεν της αρέσει κ πολύ είναι η αλήθεια. Επίσης με τη λίγη ποσότητα δεν χορταινει κ έτσι πίνει κ το γάλα της.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , ναντια δε είπε:

Το ξέρω και με ανησυχεί αυτό γρ δυσκολεύτηκαν με να βρούμε γάλα λόγω αλλεργία στο αγελαδινό και παλινδρόμησης. Υπάρχει πιθανότητα ενώ πίνει το ίδιο εδώ κ 2 μήνες να κάνει τώρα δισκιλιοτητα;.επίσης σήμερα έχει κάνει δύο φορές κ αυτό ελάχιστα. Πόσο να περιμένω αν δεν μου κάνει κ το βράδυ θα έχουμε θέμα παλι

Κλισμα εμένα μου είχε πει μετά τις 3 μέρες... Τώρα τι γάλα δίνεις; Το humana το έχεις δοκιμάσει;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Δεν συνιστάται να δίνουμε τσαι βότανα πριν κλείσουν τα 2 έτη..

 

Σίγουρα απλα ειναι το πιο ζορικο οπως λένε στην ομαδα θηλασμού και περνάνε σχεδόν ολα τα μωράκια το ιδιο με τη μικρη μου κ σκεφτηκα να σε ρωτησω..

Τώρα πως ειναι η μικρή σου??

 

Εμενα κλαιει στα καλα καθούμενα..δεν τρωει ησυχα στο στήθος οπως έκανε νωρίτερα..εχω απελπιστεί λιγο..ποτε θα τελειωσει αυτο..

Το κιτερντε εννοούσα όχι χαμομηλι που πουλάνε στα μαγαζιά με βοτανα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Κλισμα εμένα μου είχε πει μετά τις 3 μέρες... Τώρα τι γάλα δίνεις; Το humana το έχεις δοκιμάσει;

Almiron pepti και ναι μόλις έκανε κακά του το αγορι μου!!!! Απλά ήταν λίγο πράσινα αυτό είναι φυσιολογικό μετά από κλισμα; Μεχρι να ξαναλειτουργήσει το εντερακι του;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ναντια δε είπε:

Almiron pepti και ναι μόλις έκανε κακά του το αγορι μου!!!! Απλά ήταν λίγο πράσινα αυτό είναι φυσιολογικό μετά από κλισμα; Μεχρι να ξαναλειτουργήσει το εντερακι του;

Μπράβο μωρέ ... Άντε να ηρεμήσετε λίγο. Κοίτα να ξεκουραστείς κ εσύ λίγο τώρα. Όσο για το χρώμα δεν νομίζω να είναι κάτι. Καμιά φορά εμάς πρασινίζουν κ χωρίς κλισμα. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...