Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , ναντια δε είπε:

Και εμένα 9 μηνών θα είναι όταν θα τον ξεκινήσω... Κ εγώ το πιστεύω ότι τα βοηθάει πολύ ο παιδικός...κ έχεις κ κάποιους να σ' λένε καλά θα το πας από τόσο μικρό;κ η απαντηση πληρωνε Μ εσύ ενοίκιο κ λογαριασμούς κ εγώ καθομαι

Δεν είναι μόνο αυτό, το παιδί κοινονικοποιειται με τον παιδικό σταθμό! Εγώ για 1 χρόνο ήμουν χωρίς δουλειά αλλά τον μικρό συνέχισα να τον πηγαίνω... Πόσο να κάτσει το παιδί μεσα; Ειδικά τον χειμωνα... Εκεί περνάς όμορφα και δημιουργικά, μαθαίνει να γίνεται ανεξάρτητος, αναπτύσει κριτική σκέψη και πολλά άλλα! Εγώ ψηφίζω βρεφικό και παιδικό και με τα δύο χέρια! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Δεν είναι μόνο αυτό, το παιδί κοινονικοποιειται με τον παιδικό σταθμό! Εγώ για 1 χρόνο ήμουν χωρίς δουλειά αλλά τον μικρό συνέχισα να τον πηγαίνω... Πόσο να κάτσει το παιδί μεσα; Ειδικά τον χειμωνα... Εκεί περνάς όμορφα και δημιουργικά, μαθαίνει να γίνεται ανεξάρτητος, αναπτύσει κριτική σκέψη και πολλά άλλα! Εγώ ψηφίζω βρεφικό και παιδικό και με τα δύο χέρια! 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου χωρίς να έχω εμπειρία βέβαια μακάρι κ ο δικός μου να το αποδεχτεί γρηγορα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ναντια δε είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου χωρίς να έχω εμπειρία βέβαια μακάρι κ ο δικός μου να το αποδεχτεί γρηγορα

Είναι και σε τι δασκάλες θα πέσεις... Οι δικές μας ήταν εξαιρετικές!!! Φεύγαμε και τις έπαιρνε αγκαλιά και τις φιλούσε και δεν τις άφηνε! Ακόμη και τώρα τρελαίνεται όταν τις βλέπει!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Εγώ ακόμα δουλεύω από το σπίτι κ έρχεται η η μητέρα μου η η πεθερά μου κ την κρατάνε κ ρε κορίτσια μου λείπει.... Που είμαι στο δίπλα δωμάτιο! Πώς θα πάω για δουλειά;;; Δεν θέλω να την αφήσω... Δεν μπορώ... Της έλεγα σήμερα ότι θα την παίρνω μαζί μου κ γελαγε. Μάλλον κ αυτή μαζί μου θέλει να είναι. Χιχιχι!!! Πέρα από τη πλάκα όμως πρέπει να πάω για δουλειά γιατί δεν βγαίνει η οικογένεια αλλιώς.... Μετά το χρόνο θα σκεφτουμε για παιδικό...

Ιδιωτικό η δημοτικό θα κοιτάξετε; Τι διαφορές έχουν; Εκτός από την τιμή...

η τιμή πόσο περίπου είναι? Εγώ πάντως ήδη ξεκίνησα δουλειά, με το που σαραντήσαμε κ έφυγαν οι πόνοι.λείπω λίγες ώρες τα απογεύματα. δεν θέλετε να ξέρετε πόσο το μετάνιωσα που αποφάσισα να δουλέψω φέτος.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημέρα μανουλες!!! Μετά από πολλές μέρες κοιμήθηκε επιτέλους! 7 ώρες σερί! Από της 9 έως της 4. Κοιμηθηκα κ  εγώ βέβαια το θέμα Μ είναι ότι ξύπνησα και νιώθω ότι άμα σκύψω θα μείνω με την μέση μου! Τι να κάνω? 

Πως τα καταφερες και κοιμηθηκε;;εμας χθες ενα 6ωρο υπνο μετα απο πολυ καιρο τον εκανε..ισως επειδη κοιμηθηκε στην καλαθουνα του κι οχι στην κουνια..ξεκινησε και το πιπίλισμα του αντίχειρα..του βαζω την πιπίλα την βγαζει και βαζει το δαχτυλο..τον θηλαζω και το χερι το χει διπλα στο στηθος ετοιμο να το βαλει μεσα!Στο μεταξυ παλι ειναι μπουκωμενος!


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , lenoutso είπε:

Πως τα καταφερες και κοιμηθηκε;;εμας χθες ενα 6ωρο υπνο μετα απο πολυ καιρο τον εκανε..ισως επειδη κοιμηθηκε στην καλαθουνα του κι οχι στην κουνια..ξεκινησε και το πιπίλισμα του αντίχειρα..του βαζω την πιπίλα την βγαζει και βαζει το δαχτυλο..τον θηλαζω και το χερι το χει διπλα στο στηθος ετοιμο να το βαλει μεσα!Στο μεταξυ παλι ειναι μπουκωμενος!

Γενικά αν δεν έχει κολικούς κοιμάται απλά προσπαθώ. Να του βάλω πρόγραμμα κάνει 5 γεύματα την μέρα την μέρα δεν κοιμάται καθόλου μόνο κανένα δυορο από τις 5_7 το απόγευμα μετά καμία ώρα ριλαξ μπάνιο κατά τις 8 μετά θηλασμό κ μετά ξένο και Νάνι.. αλλά αν έχει πινάκια δεν θα κοιμηθεί καθόλου όλο το βράδυ.

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Πως τα καταφερες και κοιμηθηκε;;εμας χθες ενα 6ωρο υπνο μετα απο πολυ καιρο τον εκανε..ισως επειδη κοιμηθηκε στην καλαθουνα του κι οχι στην κουνια..ξεκινησε και το πιπίλισμα του αντίχειρα..του βαζω την πιπίλα την βγαζει και βαζει το δαχτυλο..τον θηλαζω και το χερι το χει διπλα στο στηθος ετοιμο να το βαλει μεσα!Στο μεταξυ παλι ειναι μπουκωμενος!

Ειναι αναπτυξιακό στάδιο το πιπίλισμα μη σε ανησυχεί 

  • Μου αρέσει 2

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2018 at 8:54 ΜΜ, Ασία είπε:

η τιμή πόσο περίπου είναι? Εγώ πάντως ήδη ξεκίνησα δουλειά, με το που σαραντήσαμε κ έφυγαν οι πόνοι.λείπω λίγες ώρες τα απογεύματα. δεν θέλετε να ξέρετε πόσο το μετάνιωσα που αποφάσισα να δουλέψω φέτος.

Από όσο ξέρω, στη περιοχή που μένω, οι ιδιωτικοί ξεκινάνε από 100 (ο φθηνοτερος) κ πάνω. Οι δημοτικοί πρέπει να είναι γύρω στα 60; Δεν ξέρω ακριβώς να σου πω... Πώς είσαι; Τέλος οι πόνοι; Εγώ νιώθω την περιοχή ακόμα ευαίσθητη. Αλλά όλα καλά.

Κορίτσια πήγατε για τεστ παπ τώρα που πέρασε το τρίμηνο;

On 22/12/2018 at 9:47 ΜΜ, ναντια δε είπε:

Γενικά αν δεν έχει κολικούς κοιμάται απλά προσπαθώ. Να του βάλω πρόγραμμα κάνει 5 γεύματα την μέρα την μέρα δεν κοιμάται καθόλου μόνο κανένα δυορο από τις 5_7 το απόγευμα μετά καμία ώρα ριλαξ μπάνιο κατά τις 8 μετά θηλασμό κ μετά ξένο και Νάνι.. αλλά αν έχει πινάκια δεν θα κοιμηθεί καθόλου όλο το βράδυ.

Πόσο πρέπει να κοιμούνται; Εμένα κοιμάται αρκετά. Ενδιάμεσα σε κάθε γεύμα σίγουρα θα κοιμηθει1-2 ώρες. Βέβαια της δίνω φόρμουλα ... 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , 2angels είπε:

Από όσο ξέρω, στη περιοχή που μένω, οι ιδιωτικοί ξεκινάνε από 100 (ο φθηνοτερος) κ πάνω. Οι δημοτικοί πρέπει να είναι γύρω στα 60; Δεν ξέρω ακριβώς να σου πω... Πώς είσαι; Τέλος οι πόνοι; Εγώ νιώθω την περιοχή ακόμα ευαίσθητη. Αλλά όλα καλά.

Κορίτσια πήγατε για τεστ παπ τώρα που πέρασε το τρίμηνο;

Πόσο πρέπει να κοιμούνται; Εμένα κοιμάται αρκετά. Ενδιάμεσα σε κάθε γεύμα σίγουρα θα κοιμηθει1-2 ώρες. Βέβαια της δίνω φόρμουλα ... 

εντάξει, 100 δεν είναι πολλά. ενημερωτικά ρώτησα, εμείς δεν θα πάμε. έχουμε την γιαγιά κοντά να κρατάει το μωρό όσο εγώ δουλεύω. οι πόνοι έχουν φύγει, δόξα το Θεό, παράπονο δεν έχω. μετά τις 45 μέρες κάθομαι, περπατάω μια χαρά, όλα καλά. πήγα κ τον γιατρό κ έδωσε το οκ για γυμναστική κ επαφές.ο γιατρός είπε πως είχα πολλές Ρήξεις, γι αυτό δεν έχω συνέλθει εντελώς. δεν κατάλαβα τι εννοούσε. την περιοχή την νιώθω ευαίσθητη όμως κ φοβάμαι ακόμη τις επαφές.μου είπε πως έχω ακόμη καμία εικοσαριά ράμματα εσωτερικά που θα φύγουν σε δύο μήνες αλλά δεν θα με ενοχλήσουν, μπορώ να έχω κ επαφές. κ όντως δεν τα καταλαβαίνω.εξωτερικά πονάει το σημείο που έγινε η τομή αν το πιέσω λίγο. επαφές δεν ξέρω πραγματικά πότε θα έχω, δεν το βλέπω σύντομα δυστυχώς, φοβάμαι.πάντως ψυχολογικά έχω ανέβει πολύ τώρα που έφυγαν οι πόνοι!!Εσύ πως είσαι? επαφές ξεκινήσατε η φοβάσαι κι εσύ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ασία είπε:

εντάξει, 100 δεν είναι πολλά. ενημερωτικά ρώτησα, εμείς δεν θα πάμε. έχουμε την γιαγιά κοντά να κρατάει το μωρό όσο εγώ δουλεύω. οι πόνοι έχουν φύγει, δόξα το Θεό, παράπονο δεν έχω. μετά τις 45 μέρες κάθομαι, περπατάω μια χαρά, όλα καλά. πήγα κ τον γιατρό κ έδωσε το οκ για γυμναστική κ επαφές.ο γιατρός είπε πως είχα πολλές Ρήξεις, γι αυτό δεν έχω συνέλθει εντελώς. δεν κατάλαβα τι εννοούσε. την περιοχή την νιώθω ευαίσθητη όμως κ φοβάμαι ακόμη τις επαφές.μου είπε πως έχω ακόμη καμία εικοσαριά ράμματα εσωτερικά που θα φύγουν σε δύο μήνες αλλά δεν θα με ενοχλήσουν, μπορώ να έχω κ επαφές. κ όντως δεν τα καταλαβαίνω.εξωτερικά πονάει το σημείο που έγινε η τομή αν το πιέσω λίγο. επαφές δεν ξέρω πραγματικά πότε θα έχω, δεν το βλέπω σύντομα δυστυχώς, φοβάμαι.πάντως ψυχολογικά έχω ανέβει πολύ τώρα που έφυγαν οι πόνοι!!Εσύ πως είσαι? επαφές ξεκινήσατε η φοβάσαι κι εσύ?

Κάτι έγινε αλλά δύσκολα. Χαχαχαχα Πολύ δύσκολη η "είσοδος". Στενεψαν πολύ τα πράγματα. Μια φορά μάτωσα κ λίγο .. υπομονή! Τα εσωτερικά αργούν αρκετά αλλά ευτυχώς δεν τα νιώθουμε. Πολλές ρήξεις ...πολλά ράμματα.... Τι να κάνουμε. Πάντως μην φοβάσαι (πολύ) η πρώτη φορά είναι δύσκολη. Μετά όλο κ πιο εύκολα, αλλά θέλει λίγη υπομονή. Ευελπιστώ να επανέλθουμε στα φυσιολογικά. Τουλάχιστον .... χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Από όσο ξέρω, στη περιοχή που μένω, οι ιδιωτικοί ξεκινάνε από 100 (ο φθηνοτερος) κ πάνω. Οι δημοτικοί πρέπει να είναι γύρω στα 60; Δεν ξέρω ακριβώς να σου πω... Πώς είσαι; Τέλος οι πόνοι; Εγώ νιώθω την περιοχή ακόμα ευαίσθητη. Αλλά όλα καλά.

Κορίτσια πήγατε για τεστ παπ τώρα που πέρασε το τρίμηνο;

Πόσο πρέπει να κοιμούνται; Εμένα κοιμάται αρκετά. Ενδιάμεσα σε κάθε γεύμα σίγουρα θα κοιμηθει1-2 ώρες. Βέβαια της δίνω φόρμουλα ... 

Κανονικά πρέπει να κοιμούνται περίπου 15 ώρες τωρΑ σε αυτήν την ηλικία.. κ εγώ μικτή διατροφή τ κάνω.σημερα κοιμήθηκε 10 ώρες με ένα διαλλειμα θήλασε για 10 λεπτά κ ξανακοιμηκε.μεσα στην μέρα θα κοιμηθεί ένα δυωρο και κάνα δυο μισάωρο πάνω μου.

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Από όσο ξέρω, στη περιοχή που μένω, οι ιδιωτικοί ξεκινάνε από 100 (ο φθηνοτερος) κ πάνω. Οι δημοτικοί πρέπει να είναι γύρω στα 60; Δεν ξέρω ακριβώς να σου πω... Πώς είσαι; Τέλος οι πόνοι; Εγώ νιώθω την περιοχή ακόμα ευαίσθητη. Αλλά όλα καλά.

Κορίτσια πήγατε για τεστ παπ τώρα που πέρασε το τρίμηνο;

Πόσο πρέπει να κοιμούνται; Εμένα κοιμάται αρκετά. Ενδιάμεσα σε κάθε γεύμα σίγουρα θα κοιμηθει1-2 ώρες. Βέβαια της δίνω φόρμουλα ... 

εμενα κοιμαται το βραδυ 7 ωρες το πρωι μετα το γευμα ενα διωρο ακομα κ μετα κοιματε απο κανενα 20λεπτο καθε διωρο μονο αγκαλια. 

Τεστ παπ τωρα πρεπει να κανω κ εγω μετα τις γιορτες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ τελικά με τα υγρά που είχα κ ακόμα έχω δλδ, πήγα στον γιατρό κ μ είπε οτι έχω πάρει μικρόβιο κ έχω κανει ενα οίδημα..τώρα παίρνω αντιβιοση αλλά φοβάμαι κιόλας που θηλάζω, αλλά δε μπορω να πάρω κάτι άλλο για να μ φύγει!! Τώρα περιμένουμε να δουμε!! Κ εμένα μ κοιμάται το βράδυ κανένα 6ωρο τρώει κάνα 20λεπτο κ ξανακοιμαται αλλο ενα 2ωρο! Εχει 2 βδομάδες τώρα έτσι κ μακάρι να κρατησει κι αλλο!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

εμενα κοιμαται το βραδυ 7 ωρες το πρωι μετα το γευμα ενα διωρο ακομα κ μετα κοιματε απο κανενα 20λεπτο καθε διωρο μονο αγκαλια. 

Τεστ παπ τωρα πρεπει να κανω κ εγω μετα τις γιορτες! 

Και εγώ από Γενάρη θα πάω άντε να Μ πει τι γίνετε θέλω να αδιαθετησω!!!

πρίν από 31 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ τελικά με τα υγρά που είχα κ ακόμα έχω δλδ, πήγα στον γιατρό κ μ είπε οτι έχω πάρει μικρόβιο κ έχω κανει ενα οίδημα..τώρα παίρνω αντιβιοση αλλά φοβάμαι κιόλας που θηλάζω, αλλά δε μπορω να πάρω κάτι άλλο για να μ φύγει!! Τώρα περιμένουμε να δουμε!! Κ εμένα μ κοιμάται το βράδυ κανένα 6ωρο τρώει κάνα 20λεπτο κ ξανακοιμαται αλλο ενα 2ωρο! Εχει 2 βδομάδες τώρα έτσι κ μακάρι να κρατησει κι αλλο!!

Δεν ρώτησες αν είναι συμβατή η αντιβίωση με τον θηλασμό; Και εμένα ακριβώς τα ίδια κοιμάται κάπου 7 ώρες κα μετά άλλο ένα δυωρο

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ναντια δε είπε:

Και εγώ από Γενάρη θα πάω άντε να Μ πει τι γίνετε θέλω να αδιαθετησω!!!

Δεν ρώτησες αν είναι συμβατή η αντιβίωση με τον θηλασμό; Και εμένα ακριβώς τα ίδια κοιμάται κάπου 7 ώρες κα μετά άλλο ένα δυωρο

Μ ειπε οτι είναι η μονη που είναι συμβατή αλλά κ παλι φοβάμαι..σήμερα είναι η τελευταία μέρα που τη παίρνω αλλά ακόμα τπτ!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...