Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! 

Έχουμε και μεις το 2ο εμβόλιο να κάνουμε αλλά λόγω του κρυώματος που περάσαμε οικογενειακώς το χω λίγο καθυστερήσει.

Από βδομάδα θα κλείσουμε ραντεβού για παιδίατρο. Η μπέμπα μου πρέπει να χει ξεπεράσει τα 8 κιλάκια χαλαρά....ο σβέρκος μου υποφέρει. Εγώ έχω θέματα συμπεριφοράς με τον 21νος  μηνών γιόκα μου. Μια γκρίνια και μια άρνηση σε όλα. Συν τη ζήλεια προς τη μικρή..που ευτυχώς έχει καλμάρει τώρα. Με τον άντρα μου κοιμόμαστε χωριστά από την 1η μέρα που γύρισα στο σπίτι από το μαιευτήριο! Τώρα κοιμάμαι με τα μωρά στο δωμάτιο μας... και αυτός σ ενα δωμάτιο που χρησιμοποιεί ως γραφείο, στον καναπέ. Είναι ο μόνος χώρος όπου καπνίζει κιόλας. Η απομάκρυνση του ζευγαριού είναι δεδομένη μετά την άφιξη του μωρού ~πόσο μάλλον 2 μωρών~ στο σπίτι . Υπομονή μόνο και θα περάσει η φάση.

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας,κοριτσια!Μολις γυρισαμε απο παιδιατρο..αν και λιγο μπουκωμενος μας το εκανε το δευτερο εμβολιο...οντως πολυ κλάμα..Πρεπει να ποναει το υγρο..Αν κανει πυρετο ή τον δω ανησυχο μου ειπε να δωσω ντεπον.6280 και 65 ποντους ο δικος μου..Μας ειπε συνεχεια μπρουμυτα γτ του ειπαμε οτι δεν του αρεσει και γκρινιαζει.Το διαπιστωσε και ο ιδιος...

Το πετσακι στο πουλακι το τραβατε κοριτσια;γτ.εμας επιμενει πολυ γι αυτο.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , lenoutso είπε:

Γεια σας,κοριτσια!Μολις γυρισαμε απο παιδιατρο..αν και λιγο μπουκωμενος μας το εκανε το δευτερο εμβολιο...οντως πολυ κλάμα..Πρεπει να ποναει το υγρο..Αν κανει πυρετο ή τον δω ανησυχο μου ειπε να δωσω ντεπον.6280 και 65 ποντους ο δικος μου..Μας ειπε συνεχεια μπρουμυτα γτ του ειπαμε οτι δεν του αρεσει και γκρινιαζει.Το διαπιστωσε και ο ιδιος...

Το πετσακι στο πουλακι το τραβατε κοριτσια;γτ.εμας επιμενει πολυ γι αυτο.

Σου είπε να προσέχεις μην αρρωστήσει; Εμάς μας είπαν ότι δεν κάνει πυρετό. Κ η παιδίατρος κ μια φίλη φαρμακοποιός. Βέβαια έχει πολύ γκρίνια κ ανήσυχο ύπνο.... να δω πως θα κοιμηθεί το βράδυ. 

Ρώτησα κ για της μηνιγγίτιδας, μετά από 2 χρονών μας είπε. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , lenoutso είπε:

Γεια σας,κοριτσια!Μολις γυρισαμε απο παιδιατρο..αν και λιγο μπουκωμενος μας το εκανε το δευτερο εμβολιο...οντως πολυ κλάμα..Πρεπει να ποναει το υγρο..Αν κανει πυρετο ή τον δω ανησυχο μου ειπε να δωσω ντεπον.6280 και 65 ποντους ο δικος μου..Μας ειπε συνεχεια μπρουμυτα γτ του ειπαμε οτι δεν του αρεσει και γκρινιαζει.Το διαπιστωσε και ο ιδιος...

Το πετσακι στο πουλακι το τραβατε κοριτσια;γτ.εμας επιμενει πολυ γι αυτο.

Θεριό ο μπεμπακος!!! Εμένα μου είπε η παιδίατρος ότι μέχρι κάποια ηλικία θα το κάνει αυτή το πετσακι, μετά θα το κάνω εγώ... Το το άνοιξε χθες που πήγαμε και κατεβαίνει κανονικά! Πονάει το υγρό,ναι! Τη βελόνα δεν την καταλαβαίνουν!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια. Να σας ρωτήσω τι έκανε το μωρό σας μέτα το πρώτο εμβολιο; εμένα το δικό μου έριξε Πολύ κλάμα εκείνη την στιγμή κ σα ν να  έμεινε λίγα δευτερόλεπτα χωρίς να βγαζει ήχο .Από το πρωί που Τού το εκανα όλο γκρινιάζει ,κλαίει πολύ κ δεν κοιμάται .κ κλαίει πολύ δυνατά κ μένει Χωρίς φωνή   Για λιγο.εχω ανησυχήσε λιγάκι

Κ άλλο ερώτημα. Είναι 2 μηνών ,5800 γρ κ 60 εκ. Την νύχτα μου κοιμαται 11 κ ξυπνάει 7 (7-8 ωρες δηλαδή) κ μου είπε η παιδιατρος να τον ξυπνάψ στις 5 ώρες Γτ χάνει γεύμα. Μου φάνηκε υπερβολικό. Εσείς  τι λετε;

 

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, lenoutso είπε:

Γεια σας,κοριτσια!Μολις γυρισαμε απο παιδιατρο..αν και λιγο μπουκωμενος μας το εκανε το δευτερο εμβολιο...οντως πολυ κλάμα..Πρεπει να ποναει το υγρο..Αν κανει πυρετο ή τον δω ανησυχο μου ειπε να δωσω ντεπον.6280 και 65 ποντους ο δικος μου..Μας ειπε συνεχεια μπρουμυτα γτ του ειπαμε οτι δεν του αρεσει και γκρινιαζει.Το διαπιστωσε και ο ιδιος...

Το πετσακι στο πουλακι το τραβατε κοριτσια;γτ.εμας επιμενει πολυ γι αυτο.

Οχι ακομη .Μας ειπε μετα το χρονο θα ασχοληθουμε.Ετσι εκαναν και στον ανηψιο μου.Πολυ νωρις δεν ειναι;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Comet είπε:

Οχι ακομη .Μας ειπε μετα το χρονο θα ασχοληθουμε.Ετσι εκαναν και στον ανηψιο μου.Πολυ νωρις δεν ειναι;

Στον μεγάλο μου η άλλη παιδίατρος που είχα μου λέγε το ίδιο και μόλις έφτασε το χρόνο μου έλεγε μόλις κλείσει τα 2,5 θέλουμε να βγαίνει έξω και όλο το άφηνε... Εγώ προσπαθούσα να το κάνω αλλά δεν με άφησε ο μικρός γιατί πλέον είχε μεγαλώσει και δεν τον κρατάς εύκολα με αποτέλεσμα να του το κάνει μεγάλο και βίαια και να μην μπορεί να κατουρήσει 2 μέρες και να κλαίει! Αυτή που έχω τώρα του το τράβηξε χθες και μου είπε ότι όταν και αν θα χρειαστεί θα του το κάνω εγώ αλλά αργότερα, τώρα θα το κάνει αυτή για να μην έχουμε θέμα αργότερα όπως με τον μεγάλο...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμας επιμενει πολυ παντως με το πουλακι του..καθε φορα με ρωταει αν του το κατεβαζω το πετσακι κι εγω του απαντω οσο μποτω..αυτος το κατεβαζει αρκετά..ο ξάδερφος μου που ειναι ουρολογος μου ειπε οτι πλεον δεν πειραζουμε το πουλακι του παιδιου..μετα τους εξι μηνες..

@2angels2angelsμου ειπε οτι μπορεί να κανει πυρετο αλλα δεν.συμβαίνει συχνα..

@ΦαιηΚατςΦαιηΚατςετσι ακριβως.Του εβαλε τη βελονα και δεν κατάλαβε τιποτα...μολις μπηκε ομως το υγρο τα ειδε ολα το κακόμοιρο..οι ψυχουλες τι τραβανε..

@ada32ada32εμεις ειχαμε κανει δυο εμβολια μαζι..το ενα ηταν της γαστρεντεριτιδας ποσιμο..αυτο τον πειραξε..δλδ περασε μια ελαφρια γαστρεντερίτιδα..κενωσεις πολλες και  γκρινια..δυο μερες στο στηθος τον ειχα..

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Στον μεγάλο μου η άλλη παιδίατρος που είχα μου λέγε το ίδιο και μόλις έφτασε το χρόνο μου έλεγε μόλις κλείσει τα 2,5 θέλουμε να βγαίνει έξω και όλο το άφηνε... Εγώ προσπαθούσα να το κάνω αλλά δεν με άφησε ο μικρός γιατί πλέον είχε μεγαλώσει και δεν τον κρατάς εύκολα με αποτέλεσμα να του το κάνει μεγάλο και βίαια και να μην μπορεί να κατουρήσει 2 μέρες και να κλαίει! Αυτή που έχω τώρα του το τράβηξε χθες και μου είπε ότι όταν και αν θα χρειαστεί θα του το κάνω εγώ αλλά αργότερα, τώρα θα το κάνει αυτή για να μην έχουμε θέμα αργότερα όπως με τον μεγάλο...

Την τελευταια φορα  που τον ειδε στους 8 μηνες το εκανε αυτη και μου ειπε οτι θα ασχοληθουμε  κανονικα εμεις στο χρονο απλα τα δικα σας ακομη ειναι μικρα γι αυτο το ειπα.Τα αγορακια μας τι τραβανε.Εμενα παντως θα το κανει ο αντρας μου ειναι και παθολογος οποτε καλυτερα ξερει

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Γεια σας,κοριτσια!Μολις γυρισαμε απο παιδιατρο..αν και λιγο μπουκωμενος μας το εκανε το δευτερο εμβολιο...οντως πολυ κλάμα..Πρεπει να ποναει το υγρο..Αν κανει πυρετο ή τον δω ανησυχο μου ειπε να δωσω ντεπον.6280 και 65 ποντους ο δικος μου..Μας ειπε συνεχεια μπρουμυτα γτ του ειπαμε οτι δεν του αρεσει και γκρινιαζει.Το διαπιστωσε και ο ιδιος...

Το πετσακι στο πουλακι το τραβατε κοριτσια;γτ.εμας επιμενει πολυ γι αυτο.

Όχι εμάς το τραβάει εκείνη  μια φορά το μήνα όταν πηγαίνουμε.μας είπες να μην ασχολούμαστε με αυτο


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα κορίτσια. Να σας ρωτήσω τι έκανε το μωρό σας μέτα το πρώτο εμβολιο; εμένα το δικό μου έριξε Πολύ κλάμα εκείνη την στιγμή κ σα ν να  έμεινε λίγα δευτερόλεπτα χωρίς να βγαζει ήχο .Από το πρωί που Τού το εκανα όλο γκρινιάζει ,κλαίει πολύ κ δεν κοιμάται .κ κλαίει πολύ δυνατά κ μένει Χωρίς φωνή   Για λιγο.εχω ανησυχήσε λιγάκι

Κ άλλο ερώτημα. Είναι 2 μηνών ,5800 γρ κ 60 εκ. Την νύχτα μου κοιμαται 11 κ ξυπνάει 7 (7-8 ωρες δηλαδή) κ μου είπε η παιδιατρος να τον ξυπνάψ στις 5 ώρες Γτ χάνει γεύμα. Μου φάνηκε υπερβολικό. Εσείς  τι λετε;

 

 

Όσον αφορά το κλάμα που κόβετε η αναπνοή το έκανε κ εμένα κ ιδιαίτερα στην αρχή με τους κολικούς δεν είναι κάτι...διάβασε αυτό https://www.mama365.gr/24181/syndromo-katakrathshs-anapnohs-sto-paidi-poso-epikindyno.html.τωρα αυτό που σου είπε για τον ύπνο μου ακούγετε υπερβολικό πλέον το μωρό είναι μεγάλο για να το ξυπνάς εμένα υπάρχουν μέρες που θα κοιμηθεί κ 8 ωρρες. Κ Μ λέει η παιδίατρος δν χαιρεσε;;; Αν έχει πάρει βάρος όσο χρειάζεται κ είναι μέσα στις καμπύλες.. να μην το ξυπνάς.κ το ταλαιπορειτε! Τι εννοεί χάνει γεύμα; Κ εμένα μου χάνει και; Τι έγινε αν πεινάσει θα ξυπνήσει... Τι είναι νεογέννητο;; Η λιποβαρης για να το ξυπνάς.

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Την τελευταια φορα  που τον ειδε στους 8 μηνες το εκανε αυτη και μου ειπε οτι θα ασχοληθουμε  κανονικα εμεις στο χρονο απλα τα δικα σας ακομη ειναι μικρα γι αυτο το ειπα.Τα αγορακια μας τι τραβανε.Εμενα παντως θα το κανει ο αντρας μου ειναι και παθολογος οποτε καλυτερα ξερει

Και εγώ τον λυπάμαι πολύ!!! Μάλλον τον λυπομουν γιατί τώρα είναι 5 και το κάνει μόνος του! Και "νευριάζει" όπως λέει και με φωνάζει όλο αγωνία να το δω που νευρίασε και είναι πολύ μεγάλο! Αχαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εγώ τον λυπάμαι πολύ!!! Μάλλον τον λυπομουν γιατί τώρα είναι 5 και το κάνει μόνος του! Και "νευριάζει" όπως λέει και με φωνάζει όλο αγωνία να το δω που νευρίασε και είναι πολύ μεγάλο! Αχαχαχαχαχα

Καλημερα.Χαχαχα απιστευτος ο μικρος

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα κορίτσια. Να σας ρωτήσω τι έκανε το μωρό σας μέτα το πρώτο εμβολιο; εμένα το δικό μου έριξε Πολύ κλάμα εκείνη την στιγμή κ σα ν να  έμεινε λίγα δευτερόλεπτα χωρίς να βγαζει ήχο .Από το πρωί που Τού το εκανα όλο γκρινιάζει ,κλαίει πολύ κ δεν κοιμάται .κ κλαίει πολύ δυνατά κ μένει Χωρίς φωνή   Για λιγο.εχω ανησυχήσε λιγάκι

Κ άλλο ερώτημα. Είναι 2 μηνών ,5800 γρ κ 60 εκ. Την νύχτα μου κοιμαται 11 κ ξυπνάει 7 (7-8 ωρες δηλαδή) κ μου είπε η παιδιατρος να τον ξυπνάψ στις 5 ώρες Γτ χάνει γεύμα. Μου φάνηκε υπερβολικό. Εσείς  τι λετε;

 

 

καλέ ολόκληρος άντρας!!! εμένα ο παιδίατρος μου είπε ποτέ δεν ξυπνάμε το βράδυ το παιδί για να φάει. είσαι τυχερή που κοιμάται τόσο συνεχόμενα κ ξεκουράζεσαι κι εσύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα κορίτσια. Να σας ρωτήσω τι έκανε το μωρό σας μέτα το πρώτο εμβολιο; εμένα το δικό μου έριξε Πολύ κλάμα εκείνη την στιγμή κ σα ν να  έμεινε λίγα δευτερόλεπτα χωρίς να βγαζει ήχο .Από το πρωί που Τού το εκανα όλο γκρινιάζει ,κλαίει πολύ κ δεν κοιμάται .κ κλαίει πολύ δυνατά κ μένει Χωρίς φωνή   Για λιγο.εχω ανησυχήσε λιγάκι

Κ άλλο ερώτημα. Είναι 2 μηνών ,5800 γρ κ 60 εκ. Την νύχτα μου κοιμαται 11 κ ξυπνάει 7 (7-8 ωρες δηλαδή) κ μου είπε η παιδιατρος να τον ξυπνάψ στις 5 ώρες Γτ χάνει γεύμα. Μου φάνηκε υπερβολικό. Εσείς  τι λετε;

 

 

Πολύ γκρίνια φιλενάδα.... Κουράγιο! Χαχαχαχα!  μην φοβάσαι το κράτημα αναπνοής. Όταν καταλαβαίνει ότι φοβάσαι από ένα σημείο κ μετά το κάνει "επίτηδες" , είναι χειριστικα τα μωράκια μην νομίζεις.... Μην φοβάσαι καθόλου λοιπόν, μιλά του ήρεμα κ θα το κόψει. Ούτε εμείς την ξυπνάμε κ δεν χάνει μόνο ένα γεύμα.... Κοιμάται από τις 9-10 το βράδυ έως τις 6- 7 το πρωί πλέον.... Χάρηκε και η παιδίατρος μας! Χαχα  Εάν αναπτύσσεται φυσιολογικά γιατί να προβληματιζεστε; Ξεκουράζεστε όλοι σας....:x

 

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...