Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Πιπίλα αποστειρωνουμε οπότε, η κ αυτή όχι;;

ουτε πιπιλα αφου πιπιλαει χερια μανικια κουβερτακια τι νοημα εχει να αποστειρωνεις πιπιλα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

ουτε πιπιλα αφου πιπιλαει χερια μανικια κουβερτακια τι νοημα εχει να αποστειρωνεις πιπιλα...

Εδώ που τα λέμε έχετε ένα δίκιο ρε κορίτσια

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

ουτε πιπιλα αφου πιπιλαει χερια μανικια κουβερτακια τι νοημα εχει να αποστειρωνεις πιπιλα...

Πολύ σωστά! Εγώ όταν πέφτει η πιπίλα τη βάζω κάτω τη βρύση στο ζεστό, μετά στο κρύο για να μην καεί και τη δίνω... Και τα ρούχα του στον πρώτο σταμάτησα να τα πλένω μόνα τους και με ειδικό απορρυπαντικό όταν άρχισε τις φρουτοκρεμες, δηλαδή στον 5ο μήνα! Γιατί λερώνονται τόσο πολύ και δεν βγαίνουν με τα παιδικά απορρυπαντικα! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Πολύ σωστά! Εγώ όταν πέφτει η πιπίλα τη βάζω κάτω τη βρύση στο ζεστό, μετά στο κρύο για να μην καεί και τη δίνω... Και τα ρούχα του στον πρώτο σταμάτησα να τα πλένω μόνα τους και με ειδικό απορρυπαντικό όταν άρχισε τις φρουτοκρεμες, δηλαδή στον 5ο μήνα! Γιατί λερώνονται τόσο πολύ και δεν βγαίνουν με τα παιδικά απορρυπαντικα! 

Και χρησιμοποιούσες αυτό που επλενες κ τα δικά σας κανονικά;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Ναι, κανονικότητα! Δεν βγαίνουν οι φρουτοκρεμες με τιποτααααα!!!

Χαχα λογικοο!! Να ρωτησω κ κάτι άλλο, την πιπιλα τη πλενεις με σκέτο νερό η βάζεις ειδικό σαπουνακι;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaaa είπε:

Χαχα λογικοο!! Να ρωτησω κ κάτι άλλο, την πιπιλα τη πλενεις με σκέτο νερό η βάζεις ειδικό σαπουνακι;

Με νεράκι... Το σκ που είμαι σπίτι και έχω χρόνο τα βράζω μια φορά όλα μαζί, μπουκάλι και πιπιλα. Αλλά την πιπίλα γενικά με νεράκι. 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Με νεράκι... Το σκ που είμαι σπίτι και έχω χρόνο τα βράζω μια φορά όλα μαζί, μπουκάλι και πιπιλα. Αλλά την πιπίλα γενικά με νεράκι. 

αα ωραία ευχαριστω πολύ!!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

@ΦαιηΚατς σου χωρίς πει ότι σ' αγαπώ ,ε;;; Χαχα αχαχαχαχααχ! 

Μας δίνεις τα φώτα σου .....

 

Αυτό ξανά πες το.. Εγώ να δεις πόσο αγαπάω την @ΦαιηΚατς μου λύνει ότι άκυρη απορείς έχω.. 

Κ τώρα που λέτε για αποστείρωση εγώ μέχρι τώρα δεν έχω ασχοληθεί με αυτό το θέμα γτ θηλάζω αποκλειστικά μόνο την πιπίλα βράζω.. Τώρα όμως από σήμερα θα αρχίσω θήλαστρο και πρέπει να αρχίσω την αποστείρωση.. Το μπουκάλι που θα την ταισω το αποστειρωνω κάθε φορά που θα το χρησιμοποιώ η μπορώ να τα έχω έτοιμα από πριν..?? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , 2angels είπε:

@ΦαιηΚατς σου χωρίς πει ότι σ' αγαπώ ,ε;;; Χαχα αχαχαχαχααχ! 

Μας δίνεις τα φώτα σου .....

 

Το προτιμώ να σας δίνω τα φώτα μου από το να μου αλλάζουν τα φώτα! Αχαχαχαχαχα πέρα από την πλάκα όμως η κάθε μανούλα κάνει αυτό που νομίζει η ίδια καλύτερο για το μωράκι της! Άσχετα με το τι μπορεί να λέει ο καθένας! Αν εσύ νιώθεις περισσότερη ασφάλεια αποστειρωνοντας κάντο χωρίς δεύτερη σκέψη! Εγώ απλά λέω τις εμπειρίες μου και ξεδιπλώνω τις σκέψεις μου και μακάρι να μπορέσω να βοηθήσω και στο ελάχιστο! :)

πρίν από 15 λεπτά , Marimarv είπε:

Αυτό ξανά πες το.. Εγώ να δεις πόσο αγαπάω την @ΦαιηΚατς μου λύνει ότι άκυρη απορείς έχω.. 

Κ τώρα που λέτε για αποστείρωση εγώ μέχρι τώρα δεν έχω ασχοληθεί με αυτό το θέμα γτ θηλάζω αποκλειστικά μόνο την πιπίλα βράζω.. Τώρα όμως από σήμερα θα αρχίσω θήλαστρο και πρέπει να αρχίσω την αποστείρωση.. Το μπουκάλι που θα την ταισω το αποστειρωνω κάθε φορά που θα το χρησιμοποιώ η μπορώ να τα έχω έτοιμα από πριν..?? 

Εσύ τσουπριτσα μου καλή δεν χρειάζεται να αποστειρωνεις γιατί η μπουμπουκα βάζει τα χέρια στο στόμα!θα φορά τη βδομάδα άμα θες βραστο αλλά σε καθημερινή βάση πλύσιμο με ζεστό νεράκι είναι αρκετό! Ααααααα και να μην ξεχάσω! Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια κορίτσια, τα λεφτά τον επόμενο μήνα όμως γιατί τώρα έχω έξοδα! Αχαχαχαχα

  • Χαχα 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Αυτό ακριβώς ήθελα να σου πω! Και γω θηλάζω αποκλειστικά απλά όταν δουλεύω το βγάζω και το αφήνω και τον ταιζουν με το μπουκαλάκι! Όταν θηλαζουμε λοιπόν, αποστειρώνουμε το στήθος μας; Όχι! Και εμένα ο μικρός τα βάζει τα χεράκια στο στόμα εδώ και ένα μήνα αλλά πλέον μου είπε η παιδίατρος δεν έχει νόημα γιατί σε ένα μήνα θα αρχίσει τις κρεμες. Θα αποστειρώνουμε και το κουταλάκι και το πιάτο που θα τρώνε; Όχι... Μην σας πιάνει πανικός κοριτσάκια μου. Εμένα και στον μεγάλο στον 4 μήνα μου είπε να σταματήσω γιατί αυτός δεν έβαζε χέρια στο στόμα μέχρι τότε. Και το σταμάτησα και τίποτα δεν έπαθε...

κατάλαβα τι λες. Εγώ την βαριέμαι πολύ την αποστείρωση. ελπίζω να θηλάσω αρκετά να μην χρειαστεί να αποστείρωσω μπουκάλια στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

κατάλαβα τι λες. Εγώ την βαριέμαι πολύ την αποστείρωση. ελπίζω να θηλάσω αρκετά να μην χρειαστεί να αποστείρωσω μπουκάλια στο μέλλον.

Εγώ μόνο ένα μπουκάλι έχω! Αχαχαχαχαχα επίσης μου είπε η παιδίατρος ότι σε ένα μήνα που θα ξεκινήσουμε το ριζαλευρο μπορώ να του το φτιάχνω με το γάλα μου και όχι με νερό!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ μόνο ένα μπουκάλι έχω! Αχαχαχαχαχα επίσης μου είπε η παιδίατρος ότι σε ένα μήνα που θα ξεκινήσουμε το ριζαλευρο μπορώ να του το φτιάχνω με το γάλα μου και όχι με νερό!!!

Αλήθεια? με το δικό σου γάλα θα είναι πιο θρεπτικό. βασικά αυτό το ρυζαλευρο εμένα μου ακούγεται πολύ μουφα. Πόσο θρεπτικό να είναι? όλοι οι παιδίατροι το συνιστούν στον τέταρτο η πέμπτο μήνα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...