Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , 2angels είπε:

Μπράβο μωρέ ... Άντε να ηρεμήσετε λίγο. Κοίτα να ξεκουραστείς κ εσύ λίγο τώρα. Όσο για το χρώμα δεν νομίζω να είναι κάτι. Καμιά φορά εμάς πρασινίζουν κ χωρίς κλισμα. 

Που φτάσαμε να χαιρόμαστε που κάνει κακά δεν φαντάζεστε πόσο ηρέμησα πόσο μάλλον ο μικρός επίσης δεν ξέρω αν ισχύει βοηθάει κ το λαδακι στον ποπό εξωτερικά . Κ εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι κατι το χρώμα. Τώρα ο επόμενος στόχος είναι να κοιμηθεί Μόλι έφαγε. . άντε να δούμε!!!


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Το κιτερντε εννοούσα όχι χαμομηλι που πουλάνε στα μαγαζιά με βοτανα. 

Ειναι γεματο συντηρητικά και ζαχαρη το κιντερτε τεσπα η καθεμια κανει αυτο που κρινει η ιδια σωστο για το μωρακι της

 

4 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Κορίτσια κ γω της δίνω χαμομήλι. Ελαφρύ κ γύρω στα 20-30 γραμμάρια. Ρώτησα τη παιδίατρο γιατί δεν επιτρέπεται από τον ΠΟΥ κ μου είπε ότι είναι κάποια παιδιά που δεν τρώνε μετά το γεύμα τους, για αυτό. Εμάς πάντως μας βοηθάει στα κακακια κ στη κοιλίτσα οταν το πιει, δεν της αρέσει κ πολύ είναι η αλήθεια. Επίσης με τη λίγη ποσότητα δεν χορταινει κ έτσι πίνει κ το γάλα της.

Εχει να κανει κυρίως στο οτι πυροδοτεί αλλεργία

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Δεν συνιστάται να δίνουμε τσαι βότανα πριν κλείσουν τα 2 έτη..

 

Σίγουρα απλα ειναι το πιο ζορικο οπως λένε στην ομαδα θηλασμού και περνάνε σχεδόν ολα τα μωράκια το ιδιο με τη μικρη μου κ σκεφτηκα να σε ρωτησω..

Τώρα πως ειναι η μικρή σου??

 

Εμενα κλαιει στα καλα καθούμενα..δεν τρωει ησυχα στο στήθος οπως έκανε νωρίτερα..εχω απελπιστεί λιγο..ποτε θα τελειωσει αυτο..

Ευτυχώς δε κλαίει χωρίς λόγο.... θέλει αγκαλιά όλη μέρα..αυτός είναι ο λόγος που κλαίει συνήθως! Τρώει λαίμαργα και πολλές φορές γκρινιάζει από το στομάχι της που την ενοχλει μετά. Ρευεται και ησυχάζει. Απόψε κοιμήθηκε 1η νύχτα 12 με  7 το πρωί!  Βέβαια δεν αποκοιμήθηκε πάλι αμέσως όπως συνήθως, Που θα πάει,θα κοιμηθεί. Μην απελπίζεσαι από τωρα...δεν έχει καμία σχέση η γκρίνια ενός μωρού με αυτή ενός δίχρονου! Λέω στον άντρα μου να πάρει τον γιο μας μια βόλτα να ησυχασω λίγο...κι ας έχω  το μωρό ολη μέρα αγκαλιά και πιπίλισμα και γκρινούλα...Το μωρό δε θέλει πολλά αν το καλοσκεφτείς...αγκαλίτσα και παρηγοριά...μια πανούλα ν αλλάξεις και νάνι. Είσαι και στον υπολογιστή άμα θέλεις! Τα μεγαλύτερα παιδάκια θέλουν δημιουργική απασχόληση όλη μέρα...δεν ησυχάζεις ποτέ! Ονειρεύομαι να πηγαίνει παιδικό με την τσαντούλα του....αστα!  χαχαχα 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Ειναι γεματο συντηρητικά και ζαχαρη το κιντερτε τεσπα η καθεμια κανει αυτο που κρινει η ιδια σωστο για το μωρακι της

 

Εχει να κανει κυρίως στο οτι πυροδοτεί αλλεργία

Για το κιντερτε συμφωνώ.... Σε τι να πυροδοτήσει αλλεργία; Στο χαμομήλι συγκεκριμένα η γενικότερα αργότερα σε διάφορα βότανα; Δεν το ήξερα αυτό...ούτε το είχα ξαναακουσει. Για δώστε πληροφορίες....:idea:


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μπράβο μωρέ ... Άντε να ηρεμήσετε λίγο. Κοίτα να ξεκουραστείς κ εσύ λίγο τώρα. Όσο για το χρώμα δεν νομίζω να είναι κάτι. Καμιά φορά εμάς πρασινίζουν κ χωρίς κλισμα. 

Που φτάσαμε να χαιρόμαστε που κάνει κακά δεν φαντάζεστε πόσο ηρέμησα πόσο μάλλον ο μικρός επίσης δεν ξέρω αν ισχύει βοηθάει κ το λαδακι στον ποπό εξωτερικά . Κ εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι κατι το χρώμα. Τώρα ο επόμενος στόχος είναι να κοιμηθεί Μόλι έφαγε. . άντε να δούμε!!!

Και ναι ο μικρός Μ πάλι δεν έχει κοιμηθεί από τις 2 το πρωί έως τώρα μια κλαίει μια απαράδεκτη έχω ανησυχισει είναι φυσιολογικό όλο αυτό;


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Που φτάσαμε να χαιρόμαστε που κάνει κακά δεν φαντάζεστε πόσο ηρέμησα πόσο μάλλον ο μικρός επίσης δεν ξέρω αν ισχύει βοηθάει κ το λαδακι στον ποπό εξωτερικά . Κ εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι κατι το χρώμα. Τώρα ο επόμενος στόχος είναι να κοιμηθεί Μόλι έφαγε. . άντε να δούμε!!!

Και ναι ο μικρός Μ πάλι δεν έχει κοιμηθεί από τις 2 το πρωί έως τώρα μια κλαίει μια απαράδεκτη έχω ανησυχισει είναι φυσιολογικό όλο αυτό;

Για να μην έχει κοιμηθεί τόσες ώρες σερί κάτι τον πονάει. Δώσε λίγο ντεπον μήπως του περάσει και ηρεμήσει και κοιμηθεί. 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Για να μην έχει κοιμηθεί τόσες ώρες σερί κάτι τον πονάει. Δώσε λίγο ντεπον μήπως του περάσει και ηρεμήσει και κοιμηθεί. 

Μίλησα με παιδίατρο κ μάλλον ξεκινήσαμε δόντια έχει αρκετό κλάμα ενώ έχει κάνει κακά τ. Κάνει μπουνιά τα χέρια κ τα βάζει με δύναμη στο στόμα συν ότι λερώνουμε ρούχα από τα σάλια Μ είπε το βράδυ να του δώσω λίγο ντεπον


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ναντια δε είπε:

Μίλησα με παιδίατρο κ μάλλον ξεκινήσαμε δόντια έχει αρκετό κλάμα ενώ έχει κάνει κακά τ. Κάνει μπουνιά τα χέρια κ τα βάζει με δύναμη στο στόμα συν ότι λερώνουμε ρούχα από τα σάλια Μ είπε το βράδυ να του δώσω λίγο ντεπον

Πολύ πιθανόν να είναι δόντια κοριτσακι μου... Και εμένα κάνει το ίδιο και έχει σάλια αλλά δεν έχει γκρίνια ακόμη. Δώστου ντεπονακι να ηρεμήσει λίγο...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Μίλησα με παιδίατρο κ μάλλον ξεκινήσαμε δόντια έχει αρκετό κλάμα ενώ έχει κάνει κακά τ. Κάνει μπουνιά τα χέρια κ τα βάζει με δύναμη στο στόμα συν ότι λερώνουμε ρούχα από τα σάλια Μ είπε το βράδυ να του δώσω λίγο ντεπον

Τραγούδια να του βάζεις... Είτε λευκούς ήχους, είτε mozart , χριστουγεννιάτικα,παιδικά.... Ότι καταλάβεις ότι τον ηρεμεί. Κ προσπάθησε να είσαι κ εσύ ήρεμη. Όσο πιο ήρεμη είσαι εσύ τόσο θα ηρεμεί κ το παιδί. Εμάς της αρέσει ένα συγκεκριμένο τραγούδι κ το ακούμε σε επανάληψη κααααααθε μερα! Άντε μπας και ηρεμήσει με το ντεπονακι...

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Τραγούδια να του βάζεις... Είτε λευκούς ήχους, είτε mozart , χριστουγεννιάτικα,παιδικά.... Ότι καταλάβεις ότι τον ηρεμεί. Κ προσπάθησε να είσαι κ εσύ ήρεμη. Όσο πιο ήρεμη είσαι εσύ τόσο θα ηρεμεί κ το παιδί. Εμάς της αρέσει ένα συγκεκριμένο τραγούδι κ το ακούμε σε επανάληψη κααααααθε μερα! Άντε μπας και ηρεμήσει με το ντεπονακι...

Αυτό με τα τραγούδια έχεις δίκιο χθες του έβαλα mozart και είχε ηρεμήσει για λιγο


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Πολύ πιθανόν να είναι δόντια κοριτσακι μου... Και εμένα κάνει το ίδιο και έχει σάλια αλλά δεν έχει γκρίνια ακόμη. Δώστου ντεπονακι να ηρεμήσει λίγο...

Ναι θα του δώσω σήμερα να δω πως θα πάει γρ έχω καταντηση κουκουβαγια


...:-D

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Ευτυχώς δε κλαίει χωρίς λόγο.... θέλει αγκαλιά όλη μέρα..αυτός είναι ο λόγος που κλαίει συνήθως! Τρώει λαίμαργα και πολλές φορές γκρινιάζει από το στομάχι της που την ενοχλει μετά. Ρευεται και ησυχάζει. Απόψε κοιμήθηκε 1η νύχτα 12 με  7 το πρωί!  Βέβαια δεν αποκοιμήθηκε πάλι αμέσως όπως συνήθως, Που θα πάει,θα κοιμηθεί. Μην απελπίζεσαι από τωρα...δεν έχει καμία σχέση η γκρίνια ενός μωρού με αυτή ενός δίχρονου! Λέω στον άντρα μου να πάρει τον γιο μας μια βόλτα να ησυχασω λίγο...κι ας έχω  το μωρό ολη μέρα αγκαλιά και πιπίλισμα και γκρινούλα...Το μωρό δε θέλει πολλά αν το καλοσκεφτείς...αγκαλίτσα και παρηγοριά...μια πανούλα ν αλλάξεις και νάνι. Είσαι και στον υπολογιστή άμα θέλεις! Τα μεγαλύτερα παιδάκια θέλουν δημιουργική απασχόληση όλη μέρα...δεν ησυχάζεις ποτέ! Ονειρεύομαι να πηγαίνει παιδικό με την τσαντούλα του....αστα!  χαχαχα 

Και εμενα της αγκαλιας ειναι..σε καταλαβαίνω εχεις δίκιο σε ολα οσα λες απλα σαν πρωτομανουλα πελαγωνω λιγο..αν και εχω υπομονη και τα παιρνω ολα πολυ χαλαρα αλλα πχ την ημέρα δεν μ τρωει στο στηθος ευκολα χωρις γκρινια παρα μονο με βολτα και απορροφητηρα.. μολις την αφησω ξυπναει και το βραδυ μας εχει αλλαξει λιγο οχι τραγικα..

13 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Για το κιντερτε συμφωνώ.... Σε τι να πυροδοτήσει αλλεργία; Στο χαμομήλι συγκεκριμένα η γενικότερα αργότερα σε διάφορα βότανα; Δεν το ήξερα αυτό...ούτε το είχα ξαναακουσει. Για δώστε πληροφορίες....:idea:

Δεν ειναι απόλυτο βαση στατιστικών ομως το λενε πως μπορεί να πυροδοτήσει αλλεργία..επισης το τσαι πρεπει να αποφεύγεται γτ περιέχει καφεΐνη και αλλα συστατικά που εμποδίζουν την απορρόφηση σιδήρου ενώ έχει συσχετιστεί με την εμφάνιση αναιμίας 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Και εμενα της αγκαλιας ειναι..σε καταλαβαίνω εχεις δίκιο σε ολα οσα λες απλα σαν πρωτομανουλα πελαγωνω λιγο..αν και εχω υπομονη και τα παιρνω ολα πολυ χαλαρα αλλα πχ την ημέρα δεν μ τρωει στο στηθος ευκολα χωρις γκρινια παρα μονο με βολτα και απορροφητηρα.. μολις την αφησω ξυπναει και το βραδυ μας εχει αλλαξει λιγο οχι τραγικα..

Δεν ειναι απόλυτο βαση στατιστικών ομως το λενε πως μπορεί να πυροδοτήσει αλλεργία..επισης το τσαι πρεπει να αποφεύγεται γτ περιέχει καφεΐνη και αλλα συστατικά που εμποδίζουν την απορρόφηση σιδήρου ενώ έχει συσχετιστεί με την εμφάνιση αναιμίας 

Το τσάι περιέχει τεινη, όχι καφεινη. Αλλά οκ...τσάι δεν δίνουμε ούτως η άλλως. Δεν κατάλαβα όμως αν με το χαμομήλι κάνει αλλεργία στο χαμομήλι η πυροδοτεί γενικότερα αλλεργίες;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , 2angels είπε:

Το τσάι περιέχει τεινη, όχι καφεινη. Αλλά οκ...τσάι δεν δίνουμε ούτως η άλλως. Δεν κατάλαβα όμως αν με το χαμομήλι κάνει αλλεργία στο χαμομήλι η πυροδοτεί γενικότερα αλλεργίες;

Εγω βαση βιβλιογραφιας σου τα παρέθεσα απο εγκυρες πηγες οπου αναφέρονται στον εθνικο διατροφικό οδηγό για βρέφη παιδια κ εφήβους αλλα το τσαι απο οσο ξερω εχει καφεΐνη.. Γενικά αλλεργίες..

  • Ευχαριστώ 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...