Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Τελείωσαν όλα χοριακη 10

Εχω τέτοιο πρήξιμο και πονο στο στηθος που ελεγα θα έχει ανεβει. 

Αυτα κορίτσια μου..Τι να κάνω αυτό έπρεπε αυτό έγινε. Και πάλι ευχαριστώ τον Θεό και την Παναγία. 

Και εσας σας ευχαριστώ τόσο πολύ για όλες αυτές τις μερες για το κουράγιο και την δύναμη που μου δώσατε. Είστε φιλες πραγματικές. Δεν έχω πάρει τον γιατρό δεν ξέρω αν θέλω να μιλήσω σε κάποιον τώρα. 

Αχ κοριτσι μου τωρα διαβασα τα νεα σου και στενοχωρηθηκα πολυ!!! Μην τα παρατησεις ομως! Θα τα καταφερουμε! Αυτο να θυμασαι! Ειμαστε εδω για να μιλησεις και να σε βοηθησουμε με οποιο τροπο μπορουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , KaterinaNina25 είπε:

Όσες ρώτησα μου μιλάνε για τριψηφιους αριθμούς... 

Είναι αναλογα ποτε έγινε η σύλληψη. Κι εγώ στο πρώτο ειχα διψηφιο την ημέρα της καθυστέρησης και στο δεύτερο τετραψηφιο με 4 μέρες καθυστέρηση. Στο δεύτερο έγινε η σύλληψη τρεις μέρες νωρίτερα στιν κυκλο απο οτι στο πρώτο. Σχετικες Λοιπον ειναι οι τιμές. Μην ανησυχεις. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Beboula25 ως αυριο πιστευω θα σου λυθούν οι απορίες. Θα δεις αν αδιαθετησεις και θα πας και στον άλλο γιατρο. Απο την πρώτη φορα που σου ειπε στον υπέρηχο  "να το!" σα να έβλεπε κατι ενώ ειχες μονο 20 Χοριακη κατι βρωμουσε.. Αλλα ποιος ξέρει. Σκέφτηκα οτι πρέπει να ειχε καταπληκτικό μηχάνημα. Τώρα βλέπω οτι δε μας τα λέει καλα.

Πάντως κι εμενα ο προηγούμενος γιατρος που είδαμε το μωρό οτι εχει παλλινδρομισει στην 10η εβδομαδα μου ειπε οτι υπάρχει και η επιλογή να μου δώσει ενα χάπι και να περιμένω να αποβληθεί μονο του. Φαντάσου, ήταν σχεδον κανονικό μωρό και πάλι δεν ήταν μονόδρομος η απόξεση.   Πραγματικά θελω να δω τελικα που θα καταλήξει η ιστορία σου γιατι εχει καταλήξει να γίνει μυστήριο..

@KaterinaNina25 μπορει να έκανες πολυ αργα ωορρηξία και γι αυτο να εχεις ακομα μικρη Χοριακη. Ευχομαι να πανε ολα καλα και να κανεις το μωρό σου! Θα κανεις κι άλλη Χοριακη; 

Το μόνο είναι πως όντως εκεί που μου εδειχνε το κυκλακι εκεί είχα τα πονακια δεξιά δλδ.Με το που έβαλε τον υπέρηχο είπε ναι μιλάμε για κυηση. Δεν ρώτησα κάτι γιατί εννοείται είχα την χαρά μου λίγο με απασχολούσε το τι ακριβως έβλεπε. Σίγουρα βλέπουν μια συνολική εικόνα από τις ωοθήκες το ενδομήτριο και λογικά βγάζουν το πόρισμα τι άλλο να σκεφτώ δεν μου έχει ξανά τύχει αυτό το ερώτημα. Ούτε με τάραξε το 20 της χοριακης γιατί σκέφτηκα πως είναι πολύ αρχή. Στην επανάληψη που δεν αυξήθηκε και στο μεταξύ αυτά πονακια εμενα δεν μου καθόταν καλα για αυτό και ήμασταν Προετοιμασμένοι εδώ με τον άντρα μου δεν καναμε κανα σχέδιο και δεν το είπα ούτε στην κολλητή μου. Η μάνα μου και αυτό επειδή είχα τα καφέ κ έπρεπε να μείνω ξάπλα κ ήθελα βοηθεια. Τέλος πάντων έληξε το θέμα. Το στηθος μου μόνο είναι πολύ πρησμένο και πονάει μπορεί να είναι από την προγεστερονη που έπαιρνα .λογικά όταν φύγει αυτό θα έρθει και το καθάρισμα γιατί χαμηλά έχω αρκετες ενδείξεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Beboula25 είπε:

Εσυ με ξέρεις καλύτερα.. Στον λόγο της τιμής μου εάν δεν σκεφτομουν την ψυχική μου ηρεμία θα γινόμασταν μπίλιες. Και ξανά γύρισα σε αυτόν επειδή ενώ ο αλλος μου μίλαγε για εξωσωματική αυτός μου έλεγε φύγε διακοπές κ θα γυρίσεις φουσκωμένη. Και έγινε τρεις εβδομάδες μετά! Είχε δίκιο σε ότι αφορούσε τις ορμονολογικές βγήκε μπροστά ότι είχε πει και γενικοτερα στα τόσα χρόνια ένα φάουλ του είχα ρίξει. Τώρα δεν ξέρω τι συνέβη.Καταρχην πήγε νωρίτερα ιατρείο για να πάω πρώτη να με δει και ούτε λεφτά δεν μου πήρε. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τρελάθηκε μετά. Τώρα υποτίθεται περίμενε πάλι τηλ και δεν τον πήρα αλλα ούτε και αυτός. 

Και ούτε μπυρα με αφήνει με την κορτιζόνη τίποτα δέν με αφήνει για ακόμη μια εβδομάδα 

Ειλικρινά δεν ξέρω.αλλα αν έβλεπε κάποιο πρόβλημα θα στο έλεγε εξαρχής.αυτο αυτό κι αυτό και θα σουβελεγε η μον η λύση αποξεση.ουτς χρόνο να σκεφτείς Ου τε και επιλογές.πηγαινε Αύριο και στον άλλον να σε δει.να τα πείτε.Απο δω και πέρα σε έναν γιατρό.και αν δεν νιώθεις και με τον άλλον Καλά, Ίσως ίσως μια καινούρια αρχή σε άλλο γιατρό.αλλο ιατρείο όλα καινούρια απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Το μόνο είναι πως όντως εκεί που μου εδειχνε το κυκλακι εκεί είχα τα πονακια δεξιά δλδ.Με το που έβαλε τον υπέρηχο είπε ναι μιλάμε για κυηση. Δεν ρώτησα κάτι γιατί εννοείται είχα την χαρά μου λίγο με απασχολούσε το τι ακριβως έβλεπε. Σίγουρα βλέπουν μια συνολική εικόνα από τις ωοθήκες το ενδομήτριο και λογικά βγάζουν το πόρισμα τι άλλο να σκεφτώ δεν μου έχει ξανά τύχει αυτό το ερώτημα. Ούτε με τάραξε το 20 της χοριακης γιατί σκέφτηκα πως είναι πολύ αρχή. Στην επανάληψη που δεν αυξήθηκε και στο μεταξύ αυτά πονακια εμενα δεν μου καθόταν καλα για αυτό και ήμασταν Προετοιμασμένοι εδώ με τον άντρα μου δεν καναμε κανα σχέδιο και δεν το είπα ούτε στην κολλητή μου. Η μάνα μου και αυτό επειδή είχα τα καφέ κ έπρεπε να μείνω ξάπλα κ ήθελα βοηθεια. Τέλος πάντων έληξε το θέμα. Το στηθος μου μόνο είναι πολύ πρησμένο και πονάει μπορεί να είναι από την προγεστερονη που έπαιρνα .λογικά όταν φύγει αυτό θα έρθει και το καθάρισμα γιατί χαμηλά έχω αρκετες ενδείξεις 

Ξαπλωσε λιγακι κοριτσι μου. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Αχ κοριτσι μου τωρα διαβασα τα νεα σου και στενοχωρηθηκα πολυ!!! Μην τα παρατησεις ομως! Θα τα καταφερουμε! Αυτο να θυμασαι! Ειμαστε εδω για να μιλησεις και να σε βοηθησουμε με οποιο τροπο μπορουμε!

Ναι Κελλιτσα μου.. Σε ευχαριστώ τόσο πολύ! Χαίρομαι που σας έχω ειλικρινά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Είναι αναλογα ποτε έγινε η σύλληψη. Κι εγώ στο πρώτο ειχα διψηφιο την ημέρα της καθυστέρησης και στο δεύτερο τετραψηφιο με 4 μέρες καθυστέρηση. Στο δεύτερο έγινε η σύλληψη τρεις μέρες νωρίτερα στιν κυκλο απο οτι στο πρώτο. Σχετικες Λοιπον ειναι οι τιμές. Μην ανησυχεις. 

Ευχαριστώ πολύ.... Υπομονή... Παρακαλώ και προσεύχομαι για το καλύτερο... Αλλά ότι είναι να γίνει θα γίνει... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Ειλικρινά δεν ξέρω.αλλα αν έβλεπε κάποιο πρόβλημα θα στο έλεγε εξαρχής.αυτο αυτό κι αυτό και θα σουβελεγε η μον η λύση αποξεση.ουτς χρόνο να σκεφτείς Ου τε και επιλογές.πηγαινε Αύριο και στον άλλον να σε δει.να τα πείτε.Απο δω και πέρα σε έναν γιατρό.και αν δεν νιώθεις και με τον άλλον Καλά, Ίσως ίσως μια καινούρια αρχή σε άλλο γιατρό.αλλο ιατρείο όλα καινούρια απο την αρχή.

Ειπαμε τέλος όλα.. Μου αρέσει που φοβόμουν που κουβάλησα από το σούπερ σήμερα και ζητούσα συγνώμη στο μικρό. Τέλος πάντων έληξε πάμε παρακάτω εδώ ο κόσμος χάνεται δεν πρέπει να μιλάω άλλο για αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Ειπαμε τέλος όλα.. Μου αρέσει που φοβόμουν που κουβάλησα από το σούπερ σήμερα και ζητούσα συγνώμη στο μικρό. Τέλος πάντων έληξε πάμε παρακάτω εδώ ο κόσμος χάνεται δεν πρέπει να μιλάω άλλο για αυτό. 

Το ότι Υπαρχουν χειρότερες καταστασεις καθε φορα ισχύει αλλα εσένα αυτο σε απασχολεί και σε Πονα οποτε Καλα κανεις και μιλας για αυτο!! 

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Τι να ξαπλώσω κοριτσάκι μου.. 

Ειπες εχεις ενοχλήσεις χαμηλα γιαυτο 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Το ότι Υπαρχουν χειρότερες καταστασεις καθε φορα ισχύει αλλα εσένα αυτο σε απασχολεί και σε Πονα οποτε Καλα κανεις και μιλας για αυτο!! 

Ειπες εχεις ενοχλήσεις χαμηλα γιαυτο 

Έχω δεν με νοιάζει αυτή την στιγμή τίποτα νομίζω μπορείς να με καταλάβεις. Όσο και αν λέω ότι δεν τρέχει τίποτα όσο και αν το παίζω κλόουν νιώθω ενοχές που συμβαινουν όλα αυτά τι να πω. Θα περάσει θα ξεσπάσω θα περάσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Έχω δεν με νοιάζει αυτή την στιγμή τίποτα νομίζω μπορείς να με καταλάβεις. Όσο και αν λέω ότι δεν τρέχει τίποτα όσο και αν το παίζω κλόουν νιώθω ενοχές που συμβαινουν όλα αυτά τι να πω. Θα περάσει θα ξεσπάσω θα περάσει 

Σε νοιώθω ναι. Μην νοιωθεις ενοχές, δεν πρέπει. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Προσπάθησε έστω.χρειαζεται ο οργανισμός να ηρεμήσει ή βάλε έστω να δεις καμιά ταινία.

Έχει έρθει το σκατουλακι μου το σκυλάκι μου δίπλα μου κουλουριασμένο τόσο κολλητά με ζεστη και δεν φεύγει κάθεται βράχος και αυτή κοιμισμένη βέβαια και βλέπουμε το παλπ φιξιον στο Σιν 2 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...