Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , kido είπε:

Το καταλαβαίνω αυτό που λες και το σέβομαι. Μακάρι να είναι θέμα λίγων ωρών, να ξυπνήσεις με αίμα το πρωί, άντε να κανεις και μια ακόμα χοριακη, χωρίς άλλες σκέψεις και αγωνιες. Δεν ξέρω να σου πω περισσότερα γιατί δεν έχω ανάλογη εμπειρία, αλλά βλέπω ότι όλες απορούν με το γιατρό, όποτε δικαίως σου κάνει εντύπωση και εσένα η επιμονή του... 

Χοριακη 20-27-70-10 δεν χωράει άλλη σκέψη. Ναι μου έκανε εντυπωση γιατί στο ιατρείο δεν μου είπε τίποτα τέτοιο από όλα αυτά που μου αράδιασε στο τηλ. Θέμα ωρών ημερών ότι είναι να έρθει να τελειώσει να προχωρήσω.Απο κάτω δεν θα με πάρει πάντως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@Beboula25 ως αυριο πιστευω θα σου λυθούν οι απορίες. Θα δεις αν αδιαθετησεις και θα πας και στον άλλο γιατρο. Απο την πρώτη φορα που σου ειπε στον υπέρηχο  "να το!" σα να έβλεπε κατι ενώ ειχες μονο 20 Χοριακη κατι βρωμουσε.. Αλλα ποιος ξέρει. Σκέφτηκα οτι πρέπει να ειχε καταπληκτικό μηχάνημα. Τώρα βλέπω οτι δε μας τα λέει καλα.

Πάντως κι εμενα ο προηγούμενος γιατρος που είδαμε το μωρό οτι εχει παλλινδρομισει στην 10η εβδομαδα μου ειπε οτι υπάρχει και η επιλογή να μου δώσει ενα χάπι και να περιμένω να αποβληθεί μονο του. Φαντάσου, ήταν σχεδον κανονικό μωρό και πάλι δεν ήταν μονόδρομος η απόξεση.   Πραγματικά θελω να δω τελικα που θα καταλήξει η ιστορία σου γιατι εχει καταλήξει να γίνει μυστήριο..

@KaterinaNina25 μπορει να έκανες πολυ αργα ωορρηξία και γι αυτο να εχεις ακομα μικρη Χοριακη. Ευχομαι να πανε ολα καλα και να κανεις το μωρό σου! Θα κανεις κι άλλη Χοριακη; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Καλησπέρα και καλώς όρισες. Ποσες μέρες εχεις καθυστέρηση?? 

Αυτό είναι το θέμα... Τελευταία περίοδος μου ήταν 3/5 στα τέλη Ιουνίου είχα κάτι καφέ υγρά αλλά δεν το λες περίοδο.... Αλλά δεν έχω σταθερό κύκλο... Και μετά από λίγες μέρες είχα πόνους και πολλά υγρά όπως στην ωορηξια... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KaterinaNina25 είπε:

Αυτό είναι το θέμα... Τελευταία περίοδος μου ήταν 3/5 στα τέλη Ιουνίου είχα κάτι καφέ υγρά αλλά δεν το λες περίοδο.... Αλλά δεν έχω σταθερό κύκλο... Και μετά από λίγες μέρες είχα πόνους και πολλά υγρά όπως στην ωορηξια... 

Οποτε δεν ξέρεις καν ποτε έγινε η σύλληψη!! Κανε τις επαναληπτικές σου και αναλογα  


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Κάνε επαναληπτικές χοριακές Όπως σου πε ο γιατρός.μην ανησυχείς.λιγες μέρες υπομονή.για Εξωμήτριος θα είχες και πόνους.αρα δε νομίζω.

Αλήθεια θα είχα πόνους? Γιατί μου έχει σφηνωθει στο μυαλό και δεν λέει να φύγει.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Beboula25 ως αυριο πιστευω θα σου λυθούν οι απορίες. Θα δεις αν αδιαθετησεις και θα πας και στον άλλο γιατρο. Απο την πρώτη φορα που σου ειπε στον υπέρηχο  "να το!" σα να έβλεπε κατι ενώ ειχες μονο 20 Χοριακη κατι βρωμουσε.. Αλλα ποιος ξέρει. Σκέφτηκα οτι πρέπει να ειχε καταπληκτικό μηχάνημα. Τώρα βλέπω οτι δε μας τα λέει καλα.

Πάντως κι εμενα ο προηγούμενος γιατρος που είδαμε το μωρό οτι εχει παλλινδρομισει στην 10η εβδομαδα μου ειπε οτι υπάρχει και η επιλογή να μου δώσει ενα χάπι και να περιμένω να αποβληθεί μονο του. Φαντάσου, ήταν σχεδον κανονικό μωρό και πάλι δεν ήταν μονόδρομος η απόξεση.   Πραγματικά θελω να δω τελικα που θα καταλήξει η ιστορία σου γιατι εχει καταλήξει να γίνει μυστήριο..

@KaterinaNina25 μπορει να έκανες πολυ αργα ωορρηξία και γι αυτο να εχεις ακομα μικρη Χοριακη. Ευχομαι να πανε ολα καλα και να κανεις το μωρό σου! Θα κανεις κι άλλη Χοριακη; 

Ναι μου είπε να πάω την Δευτέρα και μετά ξανά την Τετάρτη... Αν κάτι δεν πήγαινε καλά δεν θα είχα πόνους? 

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Πιθανοτατα. Γιατί βρε σκέφτεσαι κατι τέτοιο; 

Γιατί είναι μικρή η χοριακη.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

Αλήθεια θα είχα πόνους? Γιατί μου έχει σφηνωθει στο μυαλό και δεν λέει να φύγει.... 

Το πρώτο σύμπτωμα είναι πόνος.αν δεν έχεις τέτοια θέματα μην ανησυχείς.μπορεο να εμεινες τώρα έγκυος.αλλα από 3/5 τοσ ο καιρό πως και δεν έκανες μια χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Σου πε τέτοια κουβέντα?σορρυ για την έκφραση αλλά μαλακιζεται ο γιατρός.αν θεωρούσε ότι είναι επικίνδυνο για την υγεία σου δεν θα σου έδινε το περιθώριο της επιλογής.αν ήταν θα στα έλεγε στο ιατρείο.Ανρε μη τρελαθούμε βραδιάτικα.Ασε τη μαμά σου καλύτερα στην ησυχία της.Εσυ προσπάθησε να κοιμηθείς λιγάκι να ηρεμήσεις.πιες μια μπυρίτσα κάτι και αμέσως νάνι.

Εσυ με ξέρεις καλύτερα.. Στον λόγο της τιμής μου εάν δεν σκεφτομουν την ψυχική μου ηρεμία θα γινόμασταν μπίλιες. Και ξανά γύρισα σε αυτόν επειδή ενώ ο αλλος μου μίλαγε για εξωσωματική αυτός μου έλεγε φύγε διακοπές κ θα γυρίσεις φουσκωμένη. Και έγινε τρεις εβδομάδες μετά! Είχε δίκιο σε ότι αφορούσε τις ορμονολογικές βγήκε μπροστά ότι είχε πει και γενικοτερα στα τόσα χρόνια ένα φάουλ του είχα ρίξει. Τώρα δεν ξέρω τι συνέβη.Καταρχην πήγε νωρίτερα ιατρείο για να πάω πρώτη να με δει και ούτε λεφτά δεν μου πήρε. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τρελάθηκε μετά. Τώρα υποτίθεται περίμενε πάλι τηλ και δεν τον πήρα αλλα ούτε και αυτός. 

Και ούτε μπυρα με αφήνει με την κορτιζόνη τίποτα δέν με αφήνει για ακόμη μια εβδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Το πρώτο σύμπτωμα είναι πόνος.αν δεν έχεις τέτοια θέματα μην ανησυχείς.μπορεο να εμεινες τώρα έγκυος.αλλα από 3/5 τοσ ο καιρό πως και δεν έκανες μια χοριακη?

Έκανα τεστ εγκυμοσύνης... Οπότε είπα αν ήταν κάποιο θα έβγαινε θετικό.... Και δεν είχα και συμπτώματα εκτός από αυτά που φανταζόμουν.... Και τώρα το αποφάσισα γιατί μια μέρα μ έπιασε τρομερή καουρα που δεν είχα ποτέ μου... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@KaterinaNina25 αν κατι δεν πηγαίνει καλα τι εννοείς... Αν ήταν εξωμητριο ναι, θα ειχες πόνους, όπως επισης και μεγαλύτερη Χοριακη. Αν κατι δεν παει καλα με το μωρό (παλινδρόμηση Κα) δυστυχως δεν ειναι απαραίτητο οτι θα το ειχες καταλάβει. Αλλα εγω νομιζω πως δεν συμβαίνει κατι τέτοιο. Μπορει να ειχες διαταραχή του κύκλου σου και αφού δεν ξέρεις ποτε εγινε η ωορρηξία να εγινε πριν λιγο καιρό και τώρα να μετράς τις πρώτες ημέρες της εγκυμοσύνης σου. Νομιζω πως για την ωρα μονο η επανάληψη της χοριακης θα σε βοηθησει, αφού ουτε ο υπέρηχος θα έδειχνε κατι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

@KaterinaNina25 αν κατι δεν πηγαίνει καλα τι εννοείς... Αν ήταν εξωμητριο ναι, θα ειχες πόνους, όπως επισης και μεγαλύτερη Χοριακη. Αν κατι δεν παει καλα με το μωρό (παλινδρόμηση Κα) δυστυχως δεν ειναι απαραίτητο οτι θα το ειχες καταλάβει. Αλλα εγω νομιζω πως δεν συμβαίνει κατι τέτοιο. Μπορει να ειχες διαταραχή του κύκλου σου και αφού δεν ξέρεις ποτε εγινε η ωορρηξία να εγινε πριν λιγο καιρό και τώρα να μετράς τις πρώτες ημέρες της εγκυμοσύνης σου. Νομιζω πως για την ωρα μονο η επανάληψη της χοριακης θα σε βοηθησει, αφού ουτε ο υπέρηχος θα έδειχνε κατι. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ μου δίνεται κουράγιο και ηρεμώ λίγο.... Όχι πόνους δεν έχω... Υπομονή μέχρι την Δευτέρα.... 

πρίν από 2 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ μου δίνεται κουράγιο και ηρεμώ λίγο.... Όχι πόνους δεν έχω... Υπομονή μέχρι την Δευτέρα.... 

 

πρίν από 4 λεπτά , P.L.L. είπε:

@KaterinaNina25 αν κατι δεν πηγαίνει καλα τι εννοείς... Αν ήταν εξωμητριο ναι, θα ειχες πόνους, όπως επισης και μεγαλύτερη Χοριακη. Αν κατι δεν παει καλα με το μωρό (παλινδρόμηση Κα) δυστυχως δεν ειναι απαραίτητο οτι θα το ειχες καταλάβει. Αλλα εγω νομιζω πως δεν συμβαίνει κατι τέτοιο. Μπορει να ειχες διαταραχή του κύκλου σου και αφού δεν ξέρεις ποτε εγινε η ωορρηξία να εγινε πριν λιγο καιρό και τώρα να μετράς τις πρώτες ημέρες της εγκυμοσύνης σου. Νομιζω πως για την ωρα μονο η επανάληψη της χοριακης θα σε βοηθησει, αφού ουτε ο υπέρηχος θα έδειχνε κατι. 

Επίσης στην εγκυμοσύνη είναι απαραίτητο να έχεις παρά πολλά υγρά? Γιατί εγώ έχω αλλά όχι υπερβολικα... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

Ναι μου είπε να πάω την Δευτέρα και μετά ξανά την Τετάρτη... Αν κάτι δεν πήγαινε καλά δεν θα είχα πόνους? 

Γιατί είναι μικρή η χοριακη.... 

Αφού δεν ξέρουμε ποτε έγινε η σύλληψη πώς μπορούμε να λέμε μικρή χοριακη; 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσακια μου τι κανετε...;; Εγινε κ ο πολιτικος ολα ηταν πανεμορφα θα τους βγαλουμε σε λιγο για φαγητο ηρθαμε προς το παρον σπιτι να ξεκουραστω γιατι η μπεμπα αρχισε να κλωτσαει εντονα κουραστηκε φαινεται...με το καλο να δωσει ο Θεος και η Παναγια να γεννησουμε με το καλο...κ εγω κ ολα τα κοριτσια να ερθει αυτη η μεγαλη ΕΥΛΟΓΙΑ....ευχομαι σε ολες τα καλυτερα... στα κοριτσια που προσπαθουν συντομα ενα νινακι στην κοιλιτσα σας!!:wub:

Να ζησετε!!! Παντα ευτυχισμενοι ευχομαι! Με το καλο το μωρακι σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...