Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

@fairy-mary Αγάπη πέρασε ευτυχώς. Ευχαριστώ πολύ που Ρωτάς. Ήταν ημικρανία κ χτυπούσε αυτι. 

Σήμερα κορίτσια είμαι στην 19 μέρα του κύκλου μ στις 15 είχα ωορηξια (δλδ στην 14 μέρα του κύκλου μ)Ακόμα περιμένω μέχρι την επόμενο Σάββατο θα ξέρω χιχι.

Εσύ νεραιδουλα όλα καλά?

@kidoΠου έχεις εξαφανιστεί? Οι προσπάθειες δίνουν κ παίρνουν?

@Luckystars εσυυυυυυ;;;; κορίτσι;;

@BettyStΕσύ κορίτσι πως τα πας ???

Με έπιασες!!! Καληνύχτα κορίτσια δώστε πόνο!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 3 λεπτά , Flo flo είπε:

@Beboula25 τπτ καλά είμαι δεν έπαθα κάτι απλά με πονούσε λιιιγο το αυτί μ κ νόμιζα ότι είχα ωτίτιδα αλλά τλκ ήταν από ημικρανία. 

Βλέπω ότι είσαι καλύτερα μπράβο baby έτσι να μας δίνεις κ εμάς δύναμη. 

Παλι καλα που δεν ήταν από αυτό γιατί είναι μεγάλο πακέτο ο πόνος αυτός. Οποτε εντάξει τώρα είσαι καλύτερα χαίρομαι! Εννοείται θα σας δίνω :) 

πρίν από 9 λεπτά , kido είπε:

Με έπιασες!!! Καληνύχτα κορίτσια δώστε πόνο!!!

Συνέχισε έτσι!!! ^_^

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. ευχαριστώ κορίτσι!Θα το έχω στα υπόψη.Λαμβάνεται και κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης;

@Beboula25 δεν έχω κάνει τίποτα γλυκιά μου....μακάρι μια κουβέντα μου να σε έκανε να νιώσεις έστω και μια στιγμή λίγο ομορφότερα❤Εγώ ευχαριστώ εσένα από καρδιάς❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Luckystars είπε:

@P.L.L. ευχαριστώ κορίτσι!Θα το έχω στα υπόψη.Λαμβάνεται και κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης;

@Beboula25 δεν έχω κάνει τίποτα γλυκιά μου....μακάρι μια κουβέντα μου να σε έκανε να νιώσεις έστω και μια στιγμή λίγο ομορφότερα❤Εγώ ευχαριστώ εσένα από καρδιάς❤

Αυτό συμβαίνει νιώθω πολύ όμορφα έστω με μια κουβέντα ❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

@Luckystars καλημέρα!! Το relpax σύμφωνα με έρευνες που εχουν γίνει στην Αμερική δεν προκαλεί κανενα πρόβλημα στο έμβρυο οταν λαμβάνεται κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Το μονο που συμβαίνει ειναι οτι αν η εγκυμονούσα το παίρνει κατα τους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης υπάρχει πιθανότητα να καθυστερήσει την επαναφορά της μήτρας στο φυσιολογικό της μέγεθος μετα τη γέννα. Όχι κατι σοβαρό δηλαδη. Για την ακρίβεια εχουν βρει με τις έρευνες τους οτι αν μια γυναίκα υποφέρει απο έντονες ημικρανίες ενώ ειναι έγκυος και δεν παρει αγωγή, η δυσφορία αυξάνει τα ποσοστά κορτιζόνης στο έμβρυο με αποτελεσμα να του προκαλεί χειρότερο κακό.

Εγω κατα τη διάρκεια αυτής της εγκυμοσύνης εχω παρει τέσσερις φορές κατα το πρώτο τρίμηνο απο 1/4 του χαπιού καθε φορα. Μετα δεν ξαναχρειαστηκα. Με γιατρεψε το παιδι μου. Ωστόσο οταν με το καλο μείνεις έγκυος θα πρέπει να συμβουλευτείς τον γιατρο σου γιατι μπορει να εχει άλλη γνώμη. 

Καλημερα σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσιαααααα καλημεραααα

15 ώρες πρίν, loyloy είπε:

@giotitsa Τον περασμένο Μάρτιο ήμουν χάλια.σκεφτομουν συνέχεια ότι θα γεννούσα.τα έλεγα καιβεδω στα κορίτσια.κλαμα κακο μια μέρα.και Λε ω στον άντρα μου να ξαναπροσπαθησουμε.(είχαμε κάνει 2 μήνες χωρίς ελεύθερα γτ ειχ α στρεσαριστει και ηθελα να ηρεμησω).Το αποτέλεσμα είναι ότι 25η Μαρτίου τα καταφέραμε.ειμαι στον 5ο και ελπίζουμε να φτάσουμε στο τέλος.Στο χω πει και άλλη φορά.οταν πρωτοεγραφες στο φόρουμ ήσουν μια γυναίκα που με έκανε να νιώσω ότι ζητάει απεγνωσμένα βοήθεια να μιλήσει.Σε διαβαζα και σε αλλα Θέματα που έγραφες και άνοιξες.Τωρα πατάς στα πόδια σου έχεις δυναμώσει.ειναι αξιοθαύμαστο με τοσ α που πέρασες.συνεχισε Έτσι και θα δεις σύντομα θα έρθει θετικό τεστακι και μια όμορφη εγκυμοσύνη μέχρι τέλους.

@loyloy ναι εχεις δικιο ηθελα απεγνωσμενα βοηθεια θελα καποιον να με νιωσει καποιον που να πει εδω ειμαι σε καταλαβαινω και μεσα απο εσας το καταφερα να γινω πιο δυνατη εγω περιμενω να αρχισω προσπαθειες τον Οκτωμβριο λογο ενος εμβολιου που εχω κανει αλιως θα μπορουσα τωρα αλλα δενπειραζει επρεπε να το κανω αυτο το εμβολιο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια Καλημέρα!!!τι μου κάνετε?δεν πολύ γράφω γιατί δεν προλαβαίνω αλλά προσπαθώ να σας διαβάσω...γράφεται κ πολλά κ δεν προλαβαίνω κιόλας...χαχαχαχαχαχα 

@fairy-mary Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!!

@kido, @P.L.L. @Luckystars τι μου Κάνετε?

@Beboula25 Πώς είσαι κορίτσι μου?

οι υπόλοιπες εγκυουλες καλά?

@Flo flo αν κ μαζί οδεύουμε στις μέρες εγώ ακόμα ωορρηξία μάλλον δεν έχω κάνει...

κ σε αυτό θέλω να μου πείτε αν γνωρίζει καμία...παίρνω ινοφερτ σε σκόνη εδώ κ 2 μήνες και ,και πήρα κ τις eviol πολυβιταμινες 2 μήνες κ 1 μήνα έχω πάρει της pregnacare conception...όποτε σύνολο παίρνω 3 μήνες βιταμίνες...αυτό που παρατήρησα τώρα είναι ότι δεν έχω πολλά υγρά ,ειδικά τώρα ελάχιστα ,ενώ γενικά είχα πολλά,τώρα δεν ξέρω γιατί κάνω κ μπάνιο κάθε μέρα  στην θαλασσα εδώ κ ενα μήνα κοντά,αλλά το έβλεπα κ από πριν,μήπως φταίνε οι βιταμίνες?δεν ξέρω..συν ότι πάλι 15η μέρα είδα λίγο μια δύο κουκίδα ροζ αίμα λίγο καφέ με ελάχιστα υγρά διάφανα που κ αυτό το βλέπω 3 μήνες τώρα..συνήθως μετά από 6 μέρες κάνω ωορρηξία αλλά τώρα δεν ξέρω..κ πονακια που είχα ,τώρα έχω πολύ ήπια..τι να πω δεν ξέρω τι γίνεται,..σορυ για το μεγάλο κείμενο..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! 

Πέρασα ένα πολύ δύσκολο βράδυ χθες. Όλα ήταν καλά μέχρι που κάποια στιγμή ένιωσα ότι κάτι δεν πάει καλά. Πάω στην τουαλέτα βλέπω λίγο αίμα. Μιλάω με τη μαία μου δίνει οδηγίες και ξαπλώνω. Μετά από μισή ώρα σηκώνομαι για τουαλέτα και βλέπω αίμα να τρέχει. Ξανά στο χαρτί και ξανά και ξανά! Καθαρό κατακόκκινο αίμα! Στο χαρτί, στο εσώρουχο στη λεκάνη! Έπαθα αμόκ! Στέλνω μήνυμα στη μαία και της ζήτησα να πάω σε κάποιο νοσοκομείο ή να με δουν εκείνοι εάν μπορούν. Οντως ξεκινήσαμε για ΙΑΣΩ και στο δρόμο να κλαίω ασταμάτητα. Φτάνουμε, μου έκανε υπέρηχο ο γιατρός και τελικά αποκόλληση...Μου έλεγαν συνέχεια ότι πρέπει να ηρεμήσω και να είμαι ψύχραιμη γιατί δεν κάνω καλό στο έμβρυο. Το αποτέλεσμα, κρεβάτι για 3 ημέρες ακινησία μόνο για τουαλέτα θα σηκώνομαι και μετά μέσα στο σπίτι. Αποκόλληση ενώ προσέχω παρα πολύ, δεν κάνω τίποτε,έχω πάρει άδεια από τη δουλειά...,μα πως έγινε? 

  • Λυπημένη/-ος 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Πέρασα ένα πολύ δύσκολο βράδυ χθες. Όλα ήταν καλά μέχρι που κάποια στιγμή ένιωσα ότι κάτι δεν πάει καλά. Πάω στην τουαλέτα βλέπω λίγο αίμα. Μιλάω με τη μαία μου δίνει οδηγίες και ξαπλώνω. Μετά από μισή ώρα σηκώνομαι για τουαλέτα και βλέπω αίμα να τρέχει. Ξανά στο χαρτί και ξανά και ξανά! Καθαρό κατακόκκινο αίμα! Στο χαρτί, στο εσώρουχο στη λεκάνη! Έπαθα αμόκ! Στέλνω μήνυμα στη μαία και της ζήτησα να πάω σε κάποιο νοσοκομείο ή να με δουν εκείνοι εάν μπορούν. Οντως ξεκινήσαμε για ΙΑΣΩ και στο δρόμο να κλαίω ασταμάτητα. Φτάνουμε, μου έκανε υπέρηχο ο γιατρός και τελικά αποκόλληση...Μου έλεγαν συνέχεια ότι πρέπει να ηρεμήσω και να είμαι ψύχραιμη γιατί δεν κάνω καλό στο έμβρυο. Το αποτέλεσμα, κρεβάτι για 3 ημέρες ακινησία μόνο για τουαλέτα θα σηκώνομαι και μετά μέσα στο σπίτι. Αποκόλληση ενώ προσέχω παρα πολύ, δεν κάνω τίποτε,έχω πάρει άδεια από τη δουλειά...,μα πως έγινε? 

μην ανχωνεσε συμβαινει γιατι τωρα σχοιματοιζονται ολα εκει μεσα κ οι ορμονες πρεπει να ρυθμιστουν για να υποστηριξουν το εμβρυο συμβαινει πολυ συχνα. τωρα ακολουθα τις οδηγιες κ θα πανε ολα καλα.

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

κορίτσια Καλημέρα!!!τι μου κάνετε?δεν πολύ γράφω γιατί δεν προλαβαίνω αλλά προσπαθώ να σας διαβάσω...γράφεται κ πολλά κ δεν προλαβαίνω κιόλας...χαχαχαχαχαχα 

@fairy-mary Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!!

@kido, @P.L.L. @Luckystars τι μου Κάνετε?

@Beboula25 Πώς είσαι κορίτσι μου?

οι υπόλοιπες εγκυουλες καλά?

@Flo flo αν κ μαζί οδεύουμε στις μέρες εγώ ακόμα ωορρηξία μάλλον δεν έχω κάνει...

κ σε αυτό θέλω να μου πείτε αν γνωρίζει καμία...παίρνω ινοφερτ σε σκόνη εδώ κ 2 μήνες και ,και πήρα κ τις eviol πολυβιταμινες 2 μήνες κ 1 μήνα έχω πάρει της pregnacare conception...όποτε σύνολο παίρνω 3 μήνες βιταμίνες...αυτό που παρατήρησα τώρα είναι ότι δεν έχω πολλά υγρά ,ειδικά τώρα ελάχιστα ,ενώ γενικά είχα πολλά,τώρα δεν ξέρω γιατί κάνω κ μπάνιο κάθε μέρα  στην θαλασσα εδώ κ ενα μήνα κοντά,αλλά το έβλεπα κ από πριν,μήπως φταίνε οι βιταμίνες?δεν ξέρω..συν ότι πάλι 15η μέρα είδα λίγο μια δύο κουκίδα ροζ αίμα λίγο καφέ με ελάχιστα υγρά διάφανα που κ αυτό το βλέπω 3 μήνες τώρα..συνήθως μετά από 6 μέρες κάνω ωορρηξία αλλά τώρα δεν ξέρω..κ πονακια που είχα ,τώρα έχω πολύ ήπια..τι να πω δεν ξέρω τι γίνεται,..σορυ για το μεγάλο κείμενο..

μην περνεις τοσες βιταμινες βρε κοριτσι. η pregnacare εχουν μεσα κ φολλικο κ ισοτονολη που εχουν κ τα ινοφερτ  κ βιταμινη ε που ειναι η eviol. χαλαρωσε θα παθεις τοξικοτητα στα νεφρα κ στο συκωτι κ μετα θα τρεχεις κ δεν θα φτανεις... διαλεξε ενα σκευασμα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, giotitsa είπε:

κοριτσιαααααα καλημεραααα

@loyloy ναι εχεις δικιο ηθελα απεγνωσμενα βοηθεια θελα καποιον να με νιωσει καποιον που να πει εδω ειμαι σε καταλαβαινω και μεσα απο εσας το καταφερα να γινω πιο δυνατη εγω περιμενω να αρχισω προσπαθειες τον Οκτωμβριο λογο ενος εμβολιου που εχω κανει αλιως θα μπορουσα τωρα αλλα δενπειραζει επρεπε να το κανω αυτο το εμβολιο

Προσπάθησε να απολαύσεις το καλοκαίρι με τον άντρα σου.να ζήσετε όμορφες στιγμές ξεγνοιασιάς και που θα πάει θα έρθει ο Οκτώβριος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Προσπάθησε να απολαύσεις το καλοκαίρι με τον άντρα σου.να ζήσετε όμορφες στιγμές ξεγνοιασιάς και που θα πάει θα έρθει ο Οκτώβριος.

@loyloyεννοειται οτι θα απολαυσω το καλοκαιρι μου με τον ανδρα μου την Τεταρτη παντρευόμαστε με πολιτικο διοτι δεν ειχαμε προλαβει  


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

Πέρασα ένα πολύ δύσκολο βράδυ χθες. Όλα ήταν καλά μέχρι που κάποια στιγμή ένιωσα ότι κάτι δεν πάει καλά. Πάω στην τουαλέτα βλέπω λίγο αίμα. Μιλάω με τη μαία μου δίνει οδηγίες και ξαπλώνω. Μετά από μισή ώρα σηκώνομαι για τουαλέτα και βλέπω αίμα να τρέχει. Ξανά στο χαρτί και ξανά και ξανά! Καθαρό κατακόκκινο αίμα! Στο χαρτί, στο εσώρουχο στη λεκάνη! Έπαθα αμόκ! Στέλνω μήνυμα στη μαία και της ζήτησα να πάω σε κάποιο νοσοκομείο ή να με δουν εκείνοι εάν μπορούν. Οντως ξεκινήσαμε για ΙΑΣΩ και στο δρόμο να κλαίω ασταμάτητα. Φτάνουμε, μου έκανε υπέρηχο ο γιατρός και τελικά αποκόλληση...Μου έλεγαν συνέχεια ότι πρέπει να ηρεμήσω και να είμαι ψύχραιμη γιατί δεν κάνω καλό στο έμβρυο. Το αποτέλεσμα, κρεβάτι για 3 ημέρες ακινησία μόνο για τουαλέτα θα σηκώνομαι και μετά μέσα στο σπίτι. Αποκόλληση ενώ προσέχω παρα πολύ, δεν κάνω τίποτε,έχω πάρει άδεια από τη δουλειά...,μα πως έγινε? 

Κάτσε ξάπλωσε και μη ψάχνεις την αιτία.απλα εγινε.το θέμα είναι ότι το μωράκι είναι καλά.αυτο έχει σημασία τώρα.εσυ να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα καλα θα πάνε.

Just now, giotitsa είπε:

εννοειται οτι θα απολαυσω το καλοκαιρι μου με τον ανδρα μου την Τεταρτη παντρευόμαστε με πολιτικο διοτι δεν ειχαμε προλαβει  

Έλα ωραία.καλο αυτό.θα στε και νιοπαντροι στις διακοπές σας.να ζήσετε και Μόνο χαρές και γέλια στη ζωή σας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Κάτσε ξάπλωσε και μη ψάχνεις την αιτία.απλα εγινε.το θέμα είναι ότι το μωράκι είναι καλά.αυτο έχει σημασία τώρα.εσυ να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα καλα θα πάνε.

Έλα ωραία.καλο αυτό.θα στε και νιοπαντροι στις διακοπές σας.να ζήσετε και Μόνο χαρές και γέλια στη ζωή σας.

ευχαριστωωω πολυ κοριτσι μου γλυκοκαι εσυ να εχεις συντομα το μωρακι σου αγκαλιτσααα!!!!!!!!!!!

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Κάτσε ξάπλωσε και μη ψάχνεις την αιτία.απλα εγινε.το θέμα είναι ότι το μωράκι είναι καλά.αυτο έχει σημασία τώρα.εσυ να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα καλα θα πάνε.

Έλα ωραία.καλο αυτό.θα στε και νιοπαντροι στις διακοπές σας.να ζήσετε και Μόνο χαρές και γέλια στη ζωή σας.

@palmoira μου εισαι καλα κοριτσακι μου ομορφο τι εγινε;;;

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , giotitsa είπε:

ευχαριστωωω πολυ κοριτσι μου γλυκοκαι εσυ να εχεις συντομα το μωρακι σου αγκαλιτσααα!!!!!!!!!!!

@palmoira μου εισαι καλα κοριτσακι μου ομορφο τι εγινε;;;

Αποκόλληση Γιώτα. Εχθες είχαμε τρεχάματα! Είμαι ξάπλα κρεββάτι, μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...