Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, asteraki82 είπε:

Καλωσόρισες @Katerel.                          Λοιπόν, έχω βάλει 7 κιλά μέχρι τώρα (21+3). Όλα στην κοιλιά κι ελάχιστα στο πλαι-στη μέση.Από πίσω δεν φαίνομαι έγκυος, ενώ απο μπροστά είμαι σαν ετοιμογεννη. Το μωρό είναι περίπου 450 γραμ. Σταμάτησαν οι εμετοι αλλά έχω εντονες καουρες γι'αυτο δεν μου έδωσε σίδηρο ο γιατρός. Όπως σας έχω ξαναγράψει το μωρό το νιώθω από την 13η εβδ.κι έχει πάνω από μήνα που το αισθάνομαι να κλωτσαει καθημερινά αρκετές φορές τη μερα και τη νύχτα (όπως τώρα που δεν με αφήνει να κοιμηθώ).Φαίνεται ξεκάθαρα να προεξεχει η κοιλιά στο σημείο που δίνει κλωτσιές ή κεφαλιές.  

Εισαι πολυ τυχερη που νιωθεις τοσο συχνα το μωρο...Εγω που και που και δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι το μωρο παντα...Ειδικα αν τρωω κατι νομιζω τοτε νιωθω...

7 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Να μαι κ γωωωωω....τι κανετε εγκυουλες μου?Δε νομιζω να ζεστενεστε!

@Κελυ 32 ολα μια χαρα με την β επιπεδου...καλα ψωνια απο δω κ περα λοιπον!Τι θα πει κανενα κιλο?0?Τιποτα?Θα κλαψωωωω!Εγω εχω φτασει τα 5+ κ προχοραμε ακαθεκτα πλεον καθε βδομαδα!Η ζυγαρια δεν ειναι φιλη μου πλεον!

@Μαρουλακι μου γιατι τοσο αγχος για την β επιπεδου?Σαν την αυχενικη ειναι απλα τωρα μετραει μερικα πραγματακια παραπανω!Εχεις αγχωθει για την εξεταση σαν εξεταση η για το αν το μπεμπακι σου ειναι καλα?Ολα θα ειναι τελεια θα δεις κ δεν θα χορτενεις να βλεπεις το μπεμπακι σου!Δεν θα θες να τελειωσει!Την μπεμπουλα πλεον την νιωθω πολυ συχνα ειναι ωρες ωρες που λεω τι εχει παθει το μωρο μου κ κουνιετε συνεχεια κ ειναι ωρες που λεω που εισαι μιλα στην μανουλα!Αλλα γενικα δεν με αφηνει παραπονεμενη κανει αισθητη την παρουσια της...κ ο αντρας μου εχει φαει καμποσες κλωτσιες!

@Katerel μου αφου δεν σε αγχωσε ο γιατρος σου ολα μια χαρα θα πανε!

@asteraki82 κ γω ακριβως τα ιδια...2 λιγοτερα κιλα απο σενα αλλα ολα πηγαν στην κοιλια μαλλον γιατι απο πισω ουτε καν για εγκυος δεν μοιαζω κ ακομα φοραω τα σμολ παντελονια μου!Η κοιλια ομως κοιλουμπα δεν εχω παραπονο!

@elise μου πως πανε οι διακοπουλες σας?Κοντευουμε κ μεις επιτελους!Αν σοκαριστεις με τα 2 κιλα εγω τι πρεπει να κανω?Να πηδιχτω απο το παραθυρο?

Ναι καλα ψωνια σε ολες μας!!! Βασικα δεν εχω βαλει ουτε ενα κιλο...Και εγω απορω...αλλα η αληθεια ειναι οτι τρωω λιγοτερο απο ποτε λογω του οτι με πειραζουν ευκολα τα φαγητα και ειδικα το βραδινο μου ειναι μονο ενα γαλα...καθλοτι οτι άλλο και να φαω με πειραζει αφανταστα τη νυχτα..Συγκεκριμενα ειμαι μειον τρια κιλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης!!! Αλλα ας ειναι καλα τα μπεμπακια μας και δεν με νιαζουν τα κιλα!!! Εγω συνεχιζω να νιωθω αραια και που το μωρο...η μαλλον δεν ξερω αν παντα αυτο που νιωθω ειναι το μωρο...(παιζει να ειμαι η μοναδικη)...Εσας πως ειναι η αισθηση ?? Τι νιωθετε ακριβως??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Εισαι πολυ τυχερη που νιωθεις τοσο συχνα το μωρο...Εγω που και που και δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι το μωρο παντα...Ειδικα αν τρωω κατι νομιζω τοτε νιωθω...

Ναι καλα ψωνια σε ολες μας!!! Βασικα δεν εχω βαλει ουτε ενα κιλο...Και εγω απορω...αλλα η αληθεια ειναι οτι τρωω λιγοτερο απο ποτε λογω του οτι με πειραζουν ευκολα τα φαγητα και ειδικα το βραδινο μου ειναι μονο ενα γαλα...καθλοτι οτι άλλο και να φαω με πειραζει αφανταστα τη νυχτα..Συγκεκριμενα ειμαι μειον τρια κιλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης!!! Αλλα ας ειναι καλα τα μπεμπακια μας και δεν με νιαζουν τα κιλα!!! Εγω συνεχιζω να νιωθω αραια και που το μωρο...η μαλλον δεν ξερω αν παντα αυτο που νιωθω ειναι το μωρο...(παιζει να ειμαι η μοναδικη)...Εσας πως ειναι η αισθηση ?? Τι νιωθετε ακριβως??

Καλημερα κοπελα μου!Η αισθηση πλεον ειναι χτυπιματα κανονικα!Καταλαβαινεις οτι ειναι ενας ανθρωπακος μεσα σου κ παλευει!Νιωθεις μπουνιες κλωτσιες κεφαλιες!Κ πλεον πολυ συχνα μεσα στη μερα!Οντως μετα το φαγητο ειναι το στανταρ να κουνιθει αλλα πλεον η δικια μου κ με το νερο κουνιεται!Εχω που τη νιωθω σχεδον ενα μηνα αλλα αυτα το μπουνοκλωτσιδια τα πολυ εντονα εχω καναδυο βδομαδες!Θα το νιωσεις κ συ απλα δεν ξερω τι παιζει ρολο κ αλλες το ακουνε πιο νορις κ αλλες λιγο πιο αργα!

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Κελυ 32 said:

Εισαι πολυ τυχερη που νιωθεις τοσο συχνα το μωρο...Εγω που και που και δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι το μωρο παντα...Ειδικα αν τρωω κατι νομιζω τοτε νιωθω...

Ναι καλα ψωνια σε ολες μας!!! Βασικα δεν εχω βαλει ουτε ενα κιλο...Και εγω απορω...αλλα η αληθεια ειναι οτι τρωω λιγοτερο απο ποτε λογω του οτι με πειραζουν ευκολα τα φαγητα και ειδικα το βραδινο μου ειναι μονο ενα γαλα...καθλοτι οτι άλλο και να φαω με πειραζει αφανταστα τη νυχτα..Συγκεκριμενα ειμαι μειον τρια κιλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης!!! Αλλα ας ειναι καλα τα μπεμπακια μας και δεν με νιαζουν τα κιλα!!! Εγω συνεχιζω να νιωθω αραια και που το μωρο...η μαλλον δεν ξερω αν παντα αυτο που νιωθω ειναι το μωρο...(παιζει να ειμαι η μοναδικη)...Εσας πως ειναι η αισθηση ?? Τι νιωθετε ακριβως??

Εγώ την νιώθω σαν γαργαλητο σαν χτυπηματακι διακριτικό όμως είναι με τις μέρες της. Χθες πχ απ το πρωί έκανε πάρτυ κ σήμερα ίσα που την άκουσα κν δύο φορές από λίγο... Άλλο άγχος με βρήκε τη ψυχοπαθή μάνα πάλι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας γλυκές μου μέλλουσες μανουλιτσες!!! Ήρθα κι εγώ... Είμαι κι εγώ μέλλουσα μανουλίτσα, στο πρώτο μου παιδάκι! Αυτή τη στιγμή είμαι 23w3d κι έχω ΠΗΤ 17/11! Αυτή τη στιγμή το μεγάλο μου πρόβλημα είναι φαγουρα σε όλο μου το σώμα, το βράδυ κοιμάμαι διακεκομμενα.. Ξύνομαι - κοιμάμαι - ξυνομαι- κοιμάμαι και πάλι από την αρχή.. Πφφ και ζεστενομαι και πολύ.. Πάω αγκαλιά με τον ανεμιστήρα :-Dείχε καμία άλλη από εσάς φαγούρα; 

Τέλος, να ευχηθώ καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχουμε όλες, να μας αξιώσει ο Θεός να πάρουμε αγκαλίτσα τα παιδάκια μας!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nancy31 είπε:

Γειά σας γλυκές μου μέλλουσες μανουλιτσες!!! Ήρθα κι εγώ... Είμαι κι εγώ μέλλουσα μανουλίτσα, στο πρώτο μου παιδάκι! Αυτή τη στιγμή είμαι 23w3d κι έχω ΠΗΤ 17/11! Αυτή τη στιγμή το μεγάλο μου πρόβλημα είναι φαγουρα σε όλο μου το σώμα, το βράδυ κοιμάμαι διακεκομμενα.. Ξύνομαι - κοιμάμαι - ξυνομαι- κοιμάμαι και πάλι από την αρχή.. Πφφ και ζεστενομαι και πολύ.. Πάω αγκαλιά με τον ανεμιστήρα :-Dείχε καμία άλλη από εσάς φαγούρα; 

Τέλος, να ευχηθώ καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχουμε όλες, να μας αξιώσει ο Θεός να πάρουμε αγκαλίτσα τα παιδάκια μας!!! 

Με το καλό κορίτσι μου.. Εγώ είμαι απο μανούλα Σεπτεμβρίου.. Καλό είναι να ενυδατωνεσαι με κρεμουλα και να κάνεις χλιαρό ντουζάκι..Αν δεις πως έχει αλλάξει και λίγο το χρώμα των ματιών σου το άσπρο δηλαδή ή το πρόσωπο σου έγινε πιο κίτρινο να ειδοποιήσεις τον γιατρό σου αλλά όπως και να χει να τον ενημερώνεις.. εξετάσεις για τρανσαμινασες κάνεις?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου.. Εγώ είμαι απο μανούλα Σεπτεμβρίου.. Καλό είναι να ενυδατωνεσαι με κρεμουλα και να κάνεις χλιαρό ντουζάκι..Αν δεις πως έχει αλλάξει και λίγο το χρώμα των ματιών σου το άσπρο δηλαδή ή το πρόσωπο σου έγινε πιο κίτρινο να ειδοποιήσεις τον γιατρό σου αλλά όπως και να χει να τον ενημερώνεις.. εξετάσεις για τρανσαμινασες κάνεις?

Με το καλό και σε σένα καλή μου!!! Και κρεμουλα βάζω και ντουζ με χλιαρό νερό κάνω.. Όταν ήμουν στο 3ο μήνα περίπου έπαθα νευροδερματιτιδα, ο δερματολογος μου έδωσε ειδικό αφρόλουτρο, ενυδατική και πήρα και αντιισταμινικα για ένα διάστημα, με την συμβουλή του γιατρού μου βέβαια και μου πέρασε. Τώρα που ξαναπήγα δερματολόγο μου είπε ότι είναι πάλι το ίδιο και είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη, αλλά επειδή άλλαξα γιατρό γιατί θα γεννήσω στο νοσοκομείο, ο νέος μου γιατρός δεν με αφήνει να πάρω αντιισταμινικα και μου είπε αν χρειαστεί να πάρω κορτιζόνη καλύτερα. Αυτή τη στιγμή βάζω ενυδατική και ψεκαζομαι με ιαματικο νερό,αλλά δεν βλέπω καλό. Έχω γεμίσει πληγές το σώμα μου από το ξύσιμο. Το λευκό των ματιών μου δεν το λες κίτρινο αλλά παρατήρησα πολλές φλέβες να φαίνονται που νομίζω πριν δεν ήταν έτσι.. Τι να πω. Εξετάσεις κάνω κάθε μήνα γενική αίματος, βιοχημικες και γενική ούρων. Για τρανσαμινασες που αναφέρεις όχι. Πρέπει να κάνω; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nancy31 είπε:

Με το καλό και σε σένα καλή μου!!! Και κρεμουλα βάζω και ντουζ με χλιαρό νερό κάνω.. Όταν ήμουν στο 3ο μήνα περίπου έπαθα νευροδερματιτιδα, ο δερματολογος μου έδωσε ειδικό αφρόλουτρο, ενυδατική και πήρα και αντιισταμινικα για ένα διάστημα, με την συμβουλή του γιατρού μου βέβαια και μου πέρασε. Τώρα που ξαναπήγα δερματολόγο μου είπε ότι είναι πάλι το ίδιο και είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη, αλλά επειδή άλλαξα γιατρό γιατί θα γεννήσω στο νοσοκομείο, ο νέος μου γιατρός δεν με αφήνει να πάρω αντιισταμινικα και μου είπε αν χρειαστεί να πάρω κορτιζόνη καλύτερα. Αυτή τη στιγμή βάζω ενυδατική και ψεκαζομαι με ιαματικο νερό,αλλά δεν βλέπω καλό. Έχω γεμίσει πληγές το σώμα μου από το ξύσιμο. Το λευκό των ματιών μου δεν το λες κίτρινο αλλά παρατήρησα πολλές φλέβες να φαίνονται που νομίζω πριν δεν ήταν έτσι.. Τι να πω. Εξετάσεις κάνω κάθε μήνα γενική αίματος, βιοχημικες και γενική ούρων. Για τρανσαμινασες που αναφέρεις όχι. Πρέπει να κάνω; 

Να σαι καλα:)

Ναι καλό είναι να του πεις να σου γράψει και αυτή την τιμή να δεις το συκώτι δεν έχεις να χάσεις κάτι


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Να σαι καλα:)

Ναι καλό είναι να του πεις να σου γράψει και αυτή την τιμή να δεις το συκώτι δεν έχεις να χάσεις κάτι

Οκ, θα το αναφέρω.. Να σαι καλά, ευχαριστώ για την άμεση απόκριση!!  :grin:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Nancy31 είπε:

Οκ, θα το αναφέρω.. Να σαι καλά, ευχαριστώ για την άμεση απόκριση!!  :grin:

Όταν την κάνεις με το καλό ανέφερε το εδώ στην ομάδα τι έγινε τελικά.. να σαι καλά και εσύ καλή μέρα:-)


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2018 at 1:42 ΜΜ, Μαρουλακι είπε:

Εγώ την νιώθω σαν γαργαλητο σαν χτυπηματακι διακριτικό όμως είναι με τις μέρες της. Χθες πχ απ το πρωί έκανε πάρτυ κ σήμερα ίσα που την άκουσα κν δύο φορές από λίγο... Άλλο άγχος με βρήκε τη ψυχοπαθή μάνα πάλι! 

Χαχαχα αυτο αναρωτιεμαι κ γω...ποσα αγχοι ακομα?Τι εγινε με την β κοπελα μου?Δεν ηταν να την κανεις την προηγουμενη βδομαδα η μπερδευομαι?

 

6 ώρες πρίν, Nancy31 είπε:

Γειά σας γλυκές μου μέλλουσες μανουλιτσες!!! Ήρθα κι εγώ... Είμαι κι εγώ μέλλουσα μανουλίτσα, στο πρώτο μου παιδάκι! Αυτή τη στιγμή είμαι 23w3d κι έχω ΠΗΤ 17/11! Αυτή τη στιγμή το μεγάλο μου πρόβλημα είναι φαγουρα σε όλο μου το σώμα, το βράδυ κοιμάμαι διακεκομμενα.. Ξύνομαι - κοιμάμαι - ξυνομαι- κοιμάμαι και πάλι από την αρχή.. Πφφ και ζεστενομαι και πολύ.. Πάω αγκαλιά με τον ανεμιστήρα :-Dείχε καμία άλλη από εσάς φαγούρα; 

Τέλος, να ευχηθώ καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχουμε όλες, να μας αξιώσει ο Θεός να πάρουμε αγκαλίτσα τα παιδάκια μας!!! 

Καλος ηρθες στην παρεα μας!Με το καλο το μπεμπακι σου!Εχουμε την ιδια ΠΗΤ! Οσο αφορα την φαγουρα δεν εχω ιδεα να σου πω!Αφου το εχεις αναφαιρει κ σε δερματολογο κ στον γιατρο σου κανε οτι σου πουν αυτοι αλλα καλο θα ειναι να βρητε μια λυση!Ειναι κ καλοκαιρι κ αυτη η ζεστη δεν βοηθαει!Φανταζομαι δεν θα ειναι κ τοσο ευχάριστο να ξυνεσαι!Μιλησε με τον γιατρο σου γιαυτην την εξεταση που σου ειπε το @Sofaki91 κ περιμενουμε νεα σου!

Οι υπολοιπες εγκυουλες τι μου κανετε?Εγω μετραω τις μερες για διακοπες σαν τον φανταρο...3 κ σημερα!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

 

Καλος ηρθες στην παρεα μας!Με το καλο το μπεμπακι σου!Εχουμε την ιδια ΠΗΤ! Οσο αφορα την φαγουρα δεν εχω ιδεα να σου πω!Αφου το εχεις αναφαιρει κ σε δερματολογο κ στον γιατρο σου κανε οτι σου πουν αυτοι αλλα καλο θα ειναι να βρητε μια λυση!Ειναι κ καλοκαιρι κ αυτη η ζεστη δεν βοηθαει!Φανταζομαι δεν θα ειναι κ τοσο ευχάριστο να ξυνεσαι!Μιλησε με τον γιατρο σου γιαυτην την εξεταση που σου ειπε το @Sofaki91 κ περιμενουμε νεα σου!

Οι υπολοιπες εγκυουλες τι μου κανετε?Εγω μετραω τις μερες για διακοπες σαν τον φανταρο...3 κ σημερα!

Ευχαριστώ πολύ.. Με το καλό κι εσένα το παιδάκι σου!! Έχουμε την ίδια ΠΗΤ;  :-oφοβερό!!!! Εγώ περιμένω κοριτσάκι, εσύ;; Όχι.. Μόνο ευχάριστο δεν το λες.. Ειδικά τη νύχτα είναι σε έξαρση και καταλαβαίνεις.. δεν με αφήνει να κοιμηθώ και αναπληρώνω αυτόν τον ύπνο την ημέρα όσο γίνεται!! Σήμερα είχα επικοινωνία κ με τους 2 και θα δοκιμάσω κορτιζονούχα κρεμα τοπικά και βλέπουμε! Εννοείται θα πω στο γιατρό μου να κάνουμε και τις εξετάσεις γιατί με αγχώνει το γεγονός μην είναι κάτι άλλο πιο σοβαρό. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nancy31 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. Με το καλό κι εσένα το παιδάκι σου!! Έχουμε την ίδια ΠΗΤ;  :-oφοβερό!!!! Εγώ περιμένω κοριτσάκι, εσύ;; Όχι.. Μόνο ευχάριστο δεν το λες.. Ειδικά τη νύχτα είναι σε έξαρση και καταλαβαίνεις.. δεν με αφήνει να κοιμηθώ και αναπληρώνω αυτόν τον ύπνο την ημέρα όσο γίνεται!! Σήμερα είχα επικοινωνία κ με τους 2 και θα δοκιμάσω κορτιζονούχα κρεμα τοπικά και βλέπουμε! Εννοείται θα πω στο γιατρό μου να κάνουμε και τις εξετάσεις γιατί με αγχώνει το γεγονός μην είναι κάτι άλλο πιο σοβαρό. 

Ναι ναι 17 Νοεμβρη κ κοριτσακι κ γω!Βεβαια ελπιζω να γεννησω πιο νορις λογο καισαρικης!Ναι κοπελα μου ψαχτο να βρεις τι ειναι γιατι εχουμε 3 μηνες μπροστα μας κ ειναι βασανο πραγματικα αυτο που περνας!Ελπιζω να σε βοηθησει η κρεμα προς το παρον!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Ναι ναι 17 Νοεμβρη κ κοριτσακι κ γω!Βεβαια ελπιζω να γεννησω πιο νορις λογο καισαρικης!Ναι κοπελα μου ψαχτο να βρεις τι ειναι γιατι εχουμε 3 μηνες μπροστα μας κ ειναι βασανο πραγματικα αυτο που περνας!Ελπιζω να σε βοηθησει η κρεμα προς το παρον!

Τέλειαααα.. Ο, τι είναι καλύτερο! Εγώ φυσιολογικά θέλω, εκτός απροόπτου βέβαια που προέχει η υγεία μας. Έχεις δίκιο, είναι αρκετός ο καιρός ακόμη, ελπίζω να μην με πάει έτσι ως το τέλος θα σαλτάρω :shock:γενικά έχεις άλλες ενοχλήσεις εσύ με την εγκυμοσύνη σου; φυσιολογικά πράγματα εννοώ... Μη φυσιολογικά ελπίζω κι εύχομαι να μην έχει καμία μας.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nancy31 είπε:

Τέλειαααα.. Ο, τι είναι καλύτερο! Εγώ φυσιολογικά θέλω, εκτός απροόπτου βέβαια που προέχει η υγεία μας. Έχεις δίκιο, είναι αρκετός ο καιρός ακόμη, ελπίζω να μην με πάει έτσι ως το τέλος θα σαλτάρω :shock:γενικά έχεις άλλες ενοχλήσεις εσύ με την εγκυμοσύνη σου; φυσιολογικά πράγματα εννοώ... Μη φυσιολογικά ελπίζω κι εύχομαι να μην έχει καμία μας.. 

Εγω απο την αρχη δεν ειχα τιποτα...ουτε ναυτιες ουτε εμετους ουτε τιποτα!Τωρα μονο ξερεις κατι πονακια που αποτι διαβαζω τα εχουν αν οχι ολες οι περισσοτερες!Αν δεν ειχα την κοιλια κ την μικρη μου πλεον να κλωτσαει δεν θα καταλαβαινα οτι ειμαι εγκυος!Δοξα το θεο ολα καλα!Εσυ εκτος απο την φαγουρα ολα καλα?Β επιπεδου εχεις κανει να φανταστω?


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Εγω απο την αρχη δεν ειχα τιποτα...ουτε ναυτιες ουτε εμετους ουτε τιποτα!Τωρα μονο ξερεις κατι πονακια που αποτι διαβαζω τα εχουν αν οχι ολες οι περισσοτερες!Αν δεν ειχα την κοιλια κ την μικρη μου πλεον να κλωτσαει δεν θα καταλαβαινα οτι ειμαι εγκυος!Δοξα το θεο ολα καλα!Εσυ εκτος απο την φαγουρα ολα καλα?Β επιπεδου εχεις κανει να φανταστω?

Μπράβο, αυτό είναι πολύ ευχάριστο!!! Εγώ όχι και τόσο.. Το πρώτο 3μηνο ήμουν εντελώς χάλια.. Ναυτιες, αναγούλες, ζαλάδες, νεύρα, τρομερή υπνηλία(κοιμόμουν όλη μέρα και νύχτα και πάλι νύσταζα) και ψυχολογικά χάλια.. Έκλαιγα συνέχεια χωρίς λόγο, παρόλο που ήμουν χαρούμενη που είμαι έγκυος...οι ορμόνες μάλλον. Μετά έπαθα μια νευροδερματιτιδα (είχα τα ίδια που έχω τώρα). Μπαίνοντας στον 4ο ηρέμησα από όλα! Τώρα, πριν κάποιες μέρες άρχισαν να μουδιαζουν τα χέρια μου σε σημείο να ξυπνάω τη νύχτα από την ενόχληση, κάποιες μέρες δεν μπορώ να πιάσω τίποτα. Πρήζονται χέρια και πόδια (ειδικά αν σταθώ ώρα όρθια). Χθες ματώσαν και τα ούλα μου όταν έπλενα τα δόντια μου. Όπως βλέπεις έχω σχεδόν όλα τα συμπτώματα που μπορεί να παρουσιαστουν στη εγκυμοσύνη.. Με παρηγορεί ότι είναι φυσιολογικά, αλλά όλα πια; χάθηκε να έχω 2 ή 3 από αυτά;!!! Δεν πειράζει όμως αρκεί να είναι υγιές το παιδάκι μου.. Έκανα β επιπέδου την Παρασκευή, όλα πολύ καλά δόξα το Θεό!!!! Είνα 580γρ η μικρή μου, υγιής και αρτιμελής!! εσύ έκανες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...