Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλησπερα εγκυουλες μου...

@elise μου ουτε κ γω εχω ακουσει ξανα γιαυτο το εμβολιο!Αφου το αρθρο λεει μετα την 27 εβδομαδα γιατι βιαστικε να το κανεις?Κ την καμπυλη σαγχαρου εδω μετα την 27 βδομαδα την κανουμε!Περιμενουμε αυριο να μας πεις τα αποτελεσματα

Σημερα πηγαμε κ ειδαμε την μπεμπα μας...ειμαστε 608 γραμμαρια!Μεγαλωνουν ραγδαια...περιμενα να ακουσω λιγοτερα!Αυριο φευγουμε επιτελους διακοπες κ φυσικα ο καιρος χαλαει...ειπα μηπως αλλαζε η τυχη μου φετος αλλα μπαααα χαχαχα

nektaritsaki μου εγώ δεν αποφάσισα για τίποτα ουτε πήρα καμια πρωτοβουλία,.. οι γιατροι απο δω εχουνε βγαλει το προγραμμα και τα ραντεβου απο την αρχή εως το τελος και απλα κανω οτι λενε... διαβασα και εγω στο ιντερνετ οτι γινεται απο την 27η αλλά αυτή ειπε οτι δεν εχει τοσο σημασια... επισης γραφει οτι γινεται μεταξύ 27 και 36 εβδ στο ιντερνετ, ενω εκεινη ειπε πχ οτι δεν θα πρεπει να γινει μετα την 30η το εμβολιο γιατί μετά δε θα "πιάσει" ιδιαιτερα... τι να πω τωρα εγώ.......

3 ώρες πρίν, Nancy31 είπε:

Ααα μάλιστα.. Πολύ καλύτερα, δεν υπάρχει αυτή η ταλαιπωρία που έχουμε εμείς εδώ. Είπες είσαι Γερμανία; αν επιτρεπεται.. 

ειμαι Βέλγιο :)


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@elise εσύ θα κάνεις όπως τα λέει ο γιατρός σου εννοείται!! Και γενικά επειδή είμαι της άποψης ότι η Ελλάδα είναι αιώνες πίσω μάλλον εκεί σου τα λένε και σου τα κάνουν σωστότερα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2018 at 5:38 ΜΜ, elise είπε:

nektaritsaki μου εγώ δεν αποφάσισα για τίποτα ουτε πήρα καμια πρωτοβουλία,.. οι γιατροι απο δω εχουνε βγαλει το προγραμμα και τα ραντεβου απο την αρχή εως το τελος και απλα κανω οτι λενε... διαβασα και εγω στο ιντερνετ οτι γινεται απο την 27η αλλά αυτή ειπε οτι δεν εχει τοσο σημασια... επισης γραφει οτι γινεται μεταξύ 27 και 36 εβδ στο ιντερνετ, ενω εκεινη ειπε πχ οτι δεν θα πρεπει να γινει μετα την 30η το εμβολιο γιατί μετά δε θα "πιάσει" ιδιαιτερα... τι να πω τωρα εγώ.......

ειμαι Βέλγιο :)

Κοριτσι μου μαλλον δεν το εθεσα σωστα!Δεν ειπα οτι μονη σου το διαβασες καπου κ πηγες κ εκανες το εμβολιομ!Εννοειτε οτι η καθεμια μας εχει τον γιατρο της κ την καθοδηγει!Κ οταν ειπα οτι δεν το εχω ξανακουσει για το εμβολιο δεν θα πει οτι σε λιγο καιρο δεν θα μου το προτεινει κ ο δικος μου γιατρος η οτι εδω στην Ελλαδα δεν το κανουν!Κ συμφωνω κ με τη Νανσυ οτι εδω στην Ελλαδα ειμαστε πολυυυυ πισω!Συγνωμη αν φανηκε καπως αυτο που ειπα!Ελπιζω να βγηκε το ζαγχαρο σου κ να ειναι ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Κοριτσι μου μαλλον δεν το εθεσα σωστα!Δεν ειπα οτι μονη σου το διαβασες καπου κ πηγες κ εκανες το εμβολιομ!Εννοειτε οτι η καθεμια μας εχει τον γιατρο της κ την καθοδηγει!Κ οταν ειπα οτι δεν το εχω ξανακουσει για το εμβολιο δεν θα πει οτι σε λιγο καιρο δεν θα μου το προτεινει κ ο δικος μου γιατρος η οτι εδω στην Ελλαδα δεν το κανουν!Κ συμφωνω κ με τη Νανσυ οτι εδω στην Ελλαδα ειμαστε πολυυυυ πισω!Συγνωμη αν φανηκε καπως αυτο που ειπα!Ελπιζω να βγηκε το ζαγχαρο σου κ να ειναι ολα καλα!

νεκταριτσάκι μου δεν φανηκε κάπως αυτο που έγραψες ουτε πηρα τιποτα στραβα ! αν ειναι δυνατον !! δεν ξερω γιατι βγηκε ετσι στο μηνυμα μου δεν εννοουσα τιποτα κακο ! ειναι αληθεια οτι και εγω δεν ειχα ιδέα για το εμβολιο.... αφου το εκανε ηρθα σπιτι και διαβασα σχετικά... και απ οτι φαινεται οι αποψεις διίστανται για το ποτε ακριβως πρεπει να γινεται... τι να πω.... ευχομαι μονο να μην βγει τιποτα σε κακο γιατι παρόλο που δεν προήλθε απο εμενα αυτη η αποφαση θα βαραω το κεφαλι μου μια ζωή που το αφησα και εγινε..... τι να πω.... μακαρι να πανε ολα καλα...... αν σας αναφερει και εσας τιποτα ο γιατρός σας να μου πείτε και μενα ! επισης εκανα την καμπύλη ζαχάρου και βγηκε μια χαρά κανενα προβλημα ! ο σιδηρος μου απο 105 περιπου επεσε στο 51 αλλα δε μου αυξησε δόση...... για πείτε μου δικά σας νουμερα να κανουμε σύγκριση βρε κοριτσια..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Parisa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Δεν ήξερα για την ομάδα, σήμερα σας ανακάλυψα! Εγω έχω ΠΗΤ 20/11/2018. Έκανα Β επιπέδου στις 20/7 όλα μια χαρά και είναι κοριτσάκι.

Καλημερα κ καλως μας ηλθες!Κ αλλο κοριτσακι στην παρεα μας!Πες μας λιγα πραγματα για σενα!Πως τα πηγες με την εγκυμοσυνη σου μεχρι τωρα?Καλη συνεχεια σου ευχομαι στην εγκυμοσυνη σου!

 

On 28/7/2018 at 12:07 ΠΜ, elise είπε:

νεκταριτσάκι μου δεν φανηκε κάπως αυτο που έγραψες ουτε πηρα τιποτα στραβα ! αν ειναι δυνατον !! δεν ξερω γιατι βγηκε ετσι στο μηνυμα μου δεν εννοουσα τιποτα κακο ! ειναι αληθεια οτι και εγω δεν ειχα ιδέα για το εμβολιο.... αφου το εκανε ηρθα σπιτι και διαβασα σχετικά... και απ οτι φαινεται οι αποψεις διίστανται για το ποτε ακριβως πρεπει να γινεται... τι να πω.... ευχομαι μονο να μην βγει τιποτα σε κακο γιατι παρόλο που δεν προήλθε απο εμενα αυτη η αποφαση θα βαραω το κεφαλι μου μια ζωή που το αφησα και εγινε..... τι να πω.... μακαρι να πανε ολα καλα...... αν σας αναφερει και εσας τιποτα ο γιατρός σας να μου πείτε και μενα ! επισης εκανα την καμπύλη ζαχάρου και βγηκε μια χαρά κανενα προβλημα ! ο σιδηρος μου απο 105 περιπου επεσε στο 51 αλλα δε μου αυξησε δόση...... για πείτε μου δικά σας νουμερα να κανουμε σύγκριση βρε κοριτσια..

Γιατι καλε να βγει κατι κακο?Διαβασες καμια παρενεργεια η εγινε κατι κακο σε καποια?Μην σκεφτεσαι ετσι ολα καλα θα πανε!Αν σου δημιουργουσε καποιο προβλημα νομιζω δεν θα στο προτεινε ο γιατρο σου!Σιδηρο εγω δεν εκανα προσφατα...εκανα στο πρωτο τριμηνο, δεν θυμαμαι ποσο ηταν ηταν μεσα στα φυσιολογικα ορια παντως αλλα παιρνω ενα χαπι την ημερα!Τωρα με το καλο οταν γυρησω θα παω να κανω παλι εξετασεις!Εχω ακουσει οτι για να αποροφιθει καλυτερα ο σιδηρος καλο ειναι να τον πινεις με ενα ποτηρι χυμο πορτοκαλι κ για 2 ωρες πριν κ μετα να μην φας η πιεις κατι με ασβεστιο!Τωρα αληθεια ψεματα θα σε γελασω!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2018 at 12:07 ΠΜ, elise είπε:

νεκταριτσάκι μου δεν φανηκε κάπως αυτο που έγραψες ουτε πηρα τιποτα στραβα ! αν ειναι δυνατον !! δεν ξερω γιατι βγηκε ετσι στο μηνυμα μου δεν εννοουσα τιποτα κακο ! ειναι αληθεια οτι και εγω δεν ειχα ιδέα για το εμβολιο.... αφου το εκανε ηρθα σπιτι και διαβασα σχετικά... και απ οτι φαινεται οι αποψεις διίστανται για το ποτε ακριβως πρεπει να γινεται... τι να πω.... ευχομαι μονο να μην βγει τιποτα σε κακο γιατι παρόλο που δεν προήλθε απο εμενα αυτη η αποφαση θα βαραω το κεφαλι μου μια ζωή που το αφησα και εγινε..... τι να πω.... μακαρι να πανε ολα καλα...... αν σας αναφερει και εσας τιποτα ο γιατρός σας να μου πείτε και μενα ! επισης εκανα την καμπύλη ζαχάρου και βγηκε μια χαρά κανενα προβλημα ! ο σιδηρος μου απο 105 περιπου επεσε στο 51 αλλα δε μου αυξησε δόση...... για πείτε μου δικά σας νουμερα να κανουμε σύγκριση βρε κοριτσια..

Αχ εμενα δυστυχως ο σιδηρος μου ειναι στα πατωματα...αστα!!! Ο αιματοκριτης μου εχει πεσει στο 32...και εχει ολοενα και αυξανομενη καθοδικη πορεια..Τωρα ο γιατρος μου αυξησε το σιδηρο..Αντε να δουμε αν θα ανεβει λιγο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα! Είναι η δέυτερη εγκυμοσύνη μου, η πρώτη δεν πήγε καλα και διέκοψα την 16η εβδομάδα, αυτή την φορά όλα φαίνονται καλά, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα, αν εξαιρέσεις το πρώτο τρίμηνο που ηπμουν χάλια απο αναγούλες και μόνιμα κουρασμένη. 

Εσείς έχετε αρχίσει και τα νιώθετε τακτικά τα μωράκια; Εγώ τις τελευταίες δέκα μέρες μπορώ να πω οτι την νίωθω κάθε μερα αλλά και πάλι κάποιες μέρες πιο έντονα ενώ κάποιες πολύ λίγο. Ο εμβρυολόγος που έκανα την Β επιπέδου μου ειπε πως κινήται μια χαρα και όντος την έβλεπα να κουνιέται συνέχεια αλλα οτι είναι φυσιολογικό να μην την νιώθω πάρα πολυ ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Parisa said:

Καλώς σας βρήκα! Είναι η δέυτερη εγκυμοσύνη μου, η πρώτη δεν πήγε καλα και διέκοψα την 16η εβδομάδα, αυτή την φορά όλα φαίνονται καλά, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα, αν εξαιρέσεις το πρώτο τρίμηνο που ηπμουν χάλια απο αναγούλες και μόνιμα κουρασμένη. 

Εσείς έχετε αρχίσει και τα νιώθετε τακτικά τα μωράκια; Εγώ τις τελευταίες δέκα μέρες μπορώ να πω οτι την νίωθω κάθε μερα αλλά και πάλι κάποιες μέρες πιο έντονα ενώ κάποιες πολύ λίγο. Ο εμβρυολόγος που έκανα την Β επιπέδου μου ειπε πως κινήται μια χαρα και όντος την έβλεπα να κουνιέται συνέχεια αλλα οτι είναι φυσιολογικό να μην την νιώθω πάρα πολυ ακόμη.

Καλώς την... Κοριτσομαμα κ γω! 

Είμαι στην 23η εβδομάδα κ ακριβώς όπως τα λες με τις κινήσεις. Κάποιες μέρες έντονες κάποιες άλλες με το ζόρι να την νιώσω. Δε ξέρω πότε ακριβώς γίνονται δυνατές κ συστηματικες. 

Κ μεις στη Β επίπεδου όλα καλά χρειάστηκε να κάνω και αμνιοπαρακεντηση αλλά ευτυχώς όλα μια χαρά κ προσπαθώ στο εξής να απολαύσω χωρίς άγχος το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης... 

Εσείς από μικρό άγχη πως πάτε; 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για τις εξετάσεις σου!!! Αυτό έχει σημασία!!! Απο άγχη άλλο καλό!!! Όλο σενάρια κάνω αλλά προσπαθω να σκέφτομαι πως όλα θα πάνε καλά! Αφού δεν έχουμε ενδείξεις για κάποιο πρόβλημα όλα καλά θα είναι! Αυτήν την εβδομάδα θα πάω στον γιατρό μου να του δείξω την Β επιπέδου και μάλλον θα μου γράψει κ την καμπύλη ζαχάρου οπότε και αυτό με αγχώνει. Εσείς την έχετε κάνει; Εμένα  Μου είχε δώσει  να κάνω μια εξέταση για το ζάχαρο στην 18η εβδομάδα με δύο αιματολοψίες, μία νιστική και μία μετά απο τοστ και χυμό! Αυτήν είχε βγεί μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Parisa μου με το καλό το μωράκι σου. Είμαι από μανουλες Σεπτεμβρίου. Εμείς έχουμε διακόψει δύο κυήσεις και μάλιστα η μία πολύ προχωρημένη. Και χωρίς  να  έχουμε  κάποιο  πρόβλημα κληρονομικο  η  γονιδιακο. Θέλω να σου πω ότι θα πάνε όλα καλά κορίτσι μου! Αν θελήσεις κάτι....είμαι εδώ.Μην φοβάσαι τίποτα!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, 2angels said:

@Parisa μου με το καλό το μωράκι σου. Είμαι από μανουλες Σεπτεμβρίου. Εμείς έχουμε διακόψει δύο κυήσεις και μάλιστα η μία πολύ προχωρημένη. Και χωρίς  να  έχουμε  κάποιο  πρόβλημα κληρονομικο  η  γονιδιακο. Θέλω να σου πω ότι θα πάνε όλα καλά κορίτσι μου! Αν θελήσεις κάτι....είμαι εδώ.Μην φοβάσαι τίποτα!

Αυτή η φορά θα είναι η τυχερή! 

Ωστόσο αν επιτρέπεται τι σας ανάγκασε να πάρετε αυτή τη δύσκολη απόφαση; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια!!! @Μαρουλακι @2angels.

Σε έναν υπέρηχο που πήγα διαγνώστηκε με εγκεφαλοκήλη, δηλαδή δεν είχε κλείσει καλά το οστό του κρανίου κ έβγαινε μία κήλη του εγκεφάλου απο εκεί, είναι πάρα πολύ σπάνιο και δεν έχει σχέση με γονίδια κτλ, τα ποσοστά που μου έδωσαν να γεννηθεί ζωντανό ήταν λιγότερο απο 30% αλλά δεν θα είχε σχεδόν καμία εγκεφαλική λειτουργία. Οπότε η απόφαση ήταν άμεση δεν το σκεφτηκα ούτε ένα λεπτό. 

Μη σας μαυρίζω όμως τώρα!!! Εδώ είμαστε για να πάνε οοόλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...