Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Αγάπες μου όμορφες εύχομαι πολλά πολλά στρουμπουλά μωράκια τον Δεκέμβρη να γίνει χαμός μέσα στις γιορτές εγώ δυστυχώς μέχρι το Σάββατο θα έχω κάνει απόξεση το έμβρυακι μου σταμάτησε να μεγαλώνει δεύτερη φορά που το περνάω αυτό πιο ψύχραιμα τώρα εύχομαι μόνο υγεία σε όλες μας και να θυμάστε κάτι όσες δεν καταφέρετε να θηλάσετε μην στεναχωρηθείτε τα μωράκια νιώθουν τα πάντα αν τα αγαπάμε το μπιμπερό δεν μειώνει την αγάπη μας και η αγκαλίτσα μας δίνει θαλπωρή. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. 

:)

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου, αν έχω καταλάβει σωστά από τον τρόπο που γράφεις είσαι δυνατός χαρακτήρας και είμαι σίγουρη θα το ξεπεράσεις σύντομα.Πάρε το χρόνο σου και σου εύχομαι ολόψυχα να ανταμειφθείς σύντομα με ένα υπεροχο rainbow baby!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Αγάπες μου όμορφες εύχομαι πολλά πολλά στρουμπουλά μωράκια τον Δεκέμβρη να γίνει χαμός μέσα στις γιορτές εγώ δυστυχώς μέχρι το Σάββατο θα έχω κάνει απόξεση το έμβρυακι μου σταμάτησε να μεγαλώνει δεύτερη φορά που το περνάω αυτό πιο ψύχραιμα τώρα εύχομαι μόνο υγεία σε όλες μας και να θυμάστε κάτι όσες δεν καταφέρετε να θηλάσετε μην στεναχωρηθείτε τα μωράκια νιώθουν τα πάντα αν τα αγαπάμε το μπιμπερό δεν μειώνει την αγάπη μας και η αγκαλίτσα μας δίνει θαλπωρή. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. 

:)

Λυπάμαι πραγματικά για την απώλεια σου. Το πέρασα 2 φορές, αλλά όταν έχεις ήδη παιδάκι βρίσκεις παρηγοριά εκεί! Σου εύχομαι ότι καλύτερο από εδώ και πέρα! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , elep είπε:

Ναι!Είμαι 10+5!!Όλα καλά κλείσαμε αυχενική 5/6! Ο γιός έκλαιγε απαρηγόρητος, τον πήρε ο σύζυγος και φύγανε...

Αχ μωρέ.συγκινηθηκε.να έχετε μια όμορφη οικογένεια σου εύχομαι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, loyloy είπε:

Αχ μωρέ.συγκινηθηκε.να έχετε μια όμορφη οικογένεια σου εύχομαι!!!!!!

Δεν συγκινήθηκε καλέ!χ....κε πάνω του γτ νόμιζε ότι κάτι θα του κάνουν!!επειδή με το χτύπημα στο πόδι ταλαιπωρήθηκε και τρόμαξε πολύ με τους γιατρούς(πήραμε κι εμείς 3 γνώμες-το παρακάναμε) και ειδικά με την ακτινογραφία νόμισε ότι πάλι θα τον ταλαιπωρήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elep είπε:

Δεν συγκινήθηκε καλέ!χ....κε πάνω του γτ νόμιζε ότι κάτι θα του κάνουν!!επειδή με το χτύπημα στο πόδι ταλαιπωρήθηκε και τρόμαξε πολύ με τους γιατρούς(πήραμε κι εμείς 3 γνώμες-το παρακάναμε) και ειδικά με την ακτινογραφία νόμισε ότι πάλι θα τον ταλαιπωρήσουμε!

Χαχαχαχα το σκατουλακι. Ταλαιπωρήθηκε μωρέ.εχει τα δίκια του.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Αγάπες μου όμορφες εύχομαι πολλά πολλά στρουμπουλά μωράκια τον Δεκέμβρη να γίνει χαμός μέσα στις γιορτές εγώ δυστυχώς μέχρι το Σάββατο θα έχω κάνει απόξεση το έμβρυακι μου σταμάτησε να μεγαλώνει δεύτερη φορά που το περνάω αυτό πιο ψύχραιμα τώρα εύχομαι μόνο υγεία σε όλες μας και να θυμάστε κάτι όσες δεν καταφέρετε να θηλάσετε μην στεναχωρηθείτε τα μωράκια νιώθουν τα πάντα αν τα αγαπάμε το μπιμπερό δεν μειώνει την αγάπη μας και η αγκαλίτσα μας δίνει θαλπωρή. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. 

:)

Λυπήθηκα πολύ με τα νέα σου. Πάρε το χρόνο σου και να θυμάσαι ότι όλες είμαστε εδώ να σε ακούσουμε, οπότε το έχεις ανάγκη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Κορίτσια Πως πάτε? Έχετε καθόλου τάση για αλμυρά?Εγώ θέλω κρακερακια με αλάτι συνέχεια.

Καλημέρα ! Απο όρεξη τουλάχιστον εγώ καλά πάω. Σήμερα είχα ορεξη για σφολιατοειδη, όλων των ειδων . Τυρποπιτακια, λουκανικοπιτακια, πεινιρλι, πιτσα, οτιδηποτε. Τελικα κατέληξα σε πίτσα . Κ για πρωινο παγωτο με γευση lila pause και bueno . Ετσι, διαιτητικα :lol: 

Αλλα αυτες τις ορεξεις τις ειχα κ απο πριν . Δεν ειναι οτι μου βγηκαν τωρα. Ομως συγκρατιομουν μονο εν οψει καλοκαιριου . Τωρα ειμαι ασυγκρατητη. Χαχα. Αλλα ενταξει. Η ζυγαρια ευτυχως δεν εχει ανεβει καθολου ακομα .

Αληθεια, ποτε ερχονται τα πρωτα κιλακια της εγκυμοσυνης? Να ξερω να κρυψω τη ζυγαρια στο παταρι .


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημέρα ! Απο όρεξη τουλάχιστον εγώ καλά πάω. Σήμερα είχα ορεξη για σφολιατοειδη, όλων των ειδων . Τυρποπιτακια, λουκανικοπιτακια, πεινιρλι, πιτσα, οτιδηποτε. Τελικα κατέληξα σε πίτσα . Κ για πρωινο παγωτο με γευση lila pause και bueno . Ετσι, διαιτητικα :lol: 

Αλλα αυτες τις ορεξεις τις ειχα κ απο πριν . Δεν ειναι οτι μου βγηκαν τωρα. Ομως συγκρατιομουν μονο εν οψει καλοκαιριου . Τωρα ειμαι ασυγκρατητη. Χαχα. Αλλα ενταξει. Η ζυγαρια ευτυχως δεν εχει ανεβει καθολου ακομα .

Αληθεια, ποτε ερχονται τα πρωτα κιλακια της εγκυμοσυνης? Να ξερω να κρυψω τη ζυγαρια στο παταρι .

Χαχαχαχα.οπου να Ναι.στο 2ο τρίμηνο θα ξεκινήσουν.να ρωτήσω και κάτι άλλο?το στήθος μου έχει ηρεμήσει και αυτά τα μοντγκομερι σπυράκια που βγάζουμε ακόμα τα έχω αλλά δεν είναι τόσο έντονα πλέον.εσενα Πως Είναι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , loyloy είπε:

Χαχαχαχα.οπου να Ναι.στο 2ο τρίμηνο θα ξεκινήσουν.να ρωτήσω και κάτι άλλο?το στήθος μου έχει ηρεμήσει και αυτά τα μοντγκομερι σπυράκια που βγάζουμε ακόμα τα έχω αλλά δεν είναι τόσο έντονα πλέον.εσενα Πως Είναι?

Με το στήθος, μην αγχώνεσαι, προετοιμάζεται για να ξεκινήσει την παραγωγή. Σε όλη την εγκυμοσύνη μια θα είναι έτσι, μια αλλιώς. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Τολμώ να πω δειλά δειλά ότι έχω λιγότερους εμετούς. Έχει 2-3 μέρες που τρώω! Είμαι 11η εβδομάδα, ελπίζω από τη 12η να ξαναγίνω άνθρωπος... Με το στήθος ένα περίεργο πράγμα. Ενώ στις άλλες εγκυμοσύνες  (1 επιτυχημένη και 2 οχι) είχα τρελή ευαισθησία στο στήθος, τώρα δεν έχω καθόλου! Αυτό που λένε ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Κατα τα αλλα αυριο έχω γιατρό και πλέον έχω μια ανυπομονησία!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , loyloy είπε:

Χαχαχαχα.οπου να Ναι.στο 2ο τρίμηνο θα ξεκινήσουν.να ρωτήσω και κάτι άλλο?το στήθος μου έχει ηρεμήσει και αυτά τα μοντγκομερι σπυράκια που βγάζουμε ακόμα τα έχω αλλά δεν είναι τόσο έντονα πλέον.εσενα Πως Είναι?

Ακριβώς το ίδιο κ με μενα. Σταμάτησε να πονάει απο την Κυριακή και γενικά σταματήσανε όλα μου τα συμπτώματα. Τα σπυράκια που λες τα έχω , απλά σαν να έχουν πέσει λίγο . Δεν είναι τόσο "πρησμένα ". 

 

Βρε κορίτσια παρόλο που έχω διαβάσει τα άπειρα σαιτ . και εδω μέσα . Ακόμα μπερδεύομαι πάρα πολύ . Εγω είμαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών. Όταν με ρωτάνε. Πόσο μηνων είσαι? Τι απαντάω??

α) Είμαι 1,5 μηνων βάσει του εμβρύου?

β) Διανύω τον δεύτερο μήνα ?

γ) Αφού μόλις μπω στην 9η εβδομάδα( σε λιγες μερες δλδ) θα μπαίνω αυτόματα και στον 3ο μήνα , πως γίνεται να είμαι το α ή το β? Άρα οδεύω προς τον 3ο μήνα την Κυριακή?

δ) ή απαντάω : εσύ πόσο με κάνεις ? όπως όταν ρωτάνε για την ηλικία ?:lol::lol:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...