Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , loyloy είπε:

Βρε κορίτσια νιώθω κάτι τσιμπηματακια αραιά και που Εκεί που είναι το μωρό.να ανησυχησω? Εσείς τι λέτε?Από την άλλη έχω και κάνα πονακια περιόδου. Ο γιατρός μου χει πει ότι οι πόνοι περιόδου είναι ότι μεγαλώνει η μήτρα.

οταν πονας να ξαπλωνεις για αρκετη ωρα λιγα πονακια ειναι φυσιολογικα αλλα αν τα αγνοησεις κ κουραζεσε μπορει να κανεις ζημια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , loyloy είπε:

Βρε κορίτσια νιώθω κάτι τσιμπηματακια αραιά και που Εκεί που είναι το μωρό.να ανησυχησω? Εσείς τι λέτε?Από την άλλη έχω και κάνα πονακια περιόδου. Ο γιατρός μου χει πει ότι οι πόνοι περιόδου είναι ότι μεγαλώνει η μήτρα.

Τσιμπηματακια έχω κι εγώ, πάντα, όταν η μικρή με έχει στο τρέξιμο. Οπότε από τη μία ξέρω τί πρέπει να κάνω, από την άλλη της έχω περιορίσει το ενεργητικό παιχνίδι στο 20λεπτο. Ευτυχώς, ασχολείται ο άντρας μου και παίζουν πιο έντονα! Όλο της λέω έλα να διαβάσουμε, ζωγραφίσουμε

Κι εγώ σας διαβάζω και δεν προλαβαίνω να γράψω. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κορίτσια.εκανα λίγες δουλειές παραπάνω Σήμερα.μαλλον γι αυτό.τωρα στο καναπέ και ξεκούραση.

πρίν από 31 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα εγώ έχω ραντεβού την Πέμπτη μέχρι τότε στην αναμονή έχω πολλή αγωνία. 

Εγώ την άλλη Τρίτη.εχω μέρες ακόμα μπροστά μου.αντε θα δεις το σπορακι σου  που θα χει μεγαλώσει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα πήγα να κανω αιματολογικές εξετάσεις συν την καμπύλη σακχάρου... τελικά δεν κατάφερα να την κάνω. Με το που το ήπια κατευθείαν την έβγαλα :roll: πήρα την γιατρό και είπε στην μικροβιολόγος να μου κάνει μια άλλη μέσω αίματος. Δεν είναι ακριβείας αλλά αφού δεν μπορώ ν κάνω την καμπύλη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, loyloy είπε:

@Sweetalecia @elep @Ioio @boukitsa123  τι κάνετε?σας χάσαμε.ελπιζω να είστε καλά και εσείς και τα σποράκια σας.

@Cath3rine  η μέση σου είναι Καλύτερα?

Καλησπερα κορίτσι μου... Μπα τπτ ακομα... Τα ιδια... Τωρα με πονάει ο γοφος.. Εχω μελλον ακομα... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Annianafs είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα πήγα να κανω αιματολογικές εξετάσεις συν την καμπύλη σακχάρου... τελικά δεν κατάφερα να την κάνω. Με το που το ήπια κατευθείαν την έβγαλα :roll: πήρα την γιατρό και είπε στην μικροβιολόγος να μου κάνει μια άλλη μέσω αίματος. Δεν είναι ακριβείας αλλά αφού δεν μπορώ ν κάνω την καμπύλη...

Δεν πειράζει.μια ιδέα πάντως θα την πάρεις.αν έχεις θέμα κάτι θα δείξει.απο κει και πέρα προληπτικά προσεχε με τα γλυκά.και τα παγωτά που είναι πειρασμός τα άτιμα.

πρίν από 45 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου... Μπα τπτ ακομα... Τα ιδια... Τωρα με πονάει ο γοφος.. Εχω μελλον ακομα... 

Ξεκούραση τότε όσο μπορείς.ανοιγει η λεκανη μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sweetalecia είπε:

Τι κάνετε κοριτσια; Πως ειστε; Εχετε πολλους εορταζοντες σημερα; Πως πανε οι κοιλίτσες; :-) 

Εγώ τον άντρα μου! Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες! Εγώ κλασσικά συνεχίζω full συμπτώματα και έχω απίστευτη αδιαθεσία. Ίσως είναι από την έλλειψη φαγητού και ενέργειας. Έχω και τη δουλειά που έπρεπε σήμερα να ταξιδέψω 2 ώρες και ένα πενταχρονο στο σπίτι που όμως είναι πολύ καλό παιδάκι ευτυχώς! Αχ να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο να νιώσω άνθρωπος! Την Παρασκευή έχω γυναικολόγο, λογικά θα μου πει να κλείσω για αυχενικη (είμαι στην 11η εβδ). Αυτά τα νέα; Εσεις κορίτσια όλα καλα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Sweetalecia είπε:

Τι κάνετε κοριτσια; Πως ειστε; Εχετε πολλους εορταζοντες σημερα; Πως πανε οι κοιλίτσες; :-) 

Γιορτάζω Εγώ.κανει?  :) .κοιλιτσα ακόμα τίποτα.με πιέζουν μόνο τα παντελόνια.σε μια βδομάδα θα πάω να δω το σπορι μου και έχω πολύ άγχος.

πρίν από 27 λεπτά , Έλσα1978 είπε:

Εγώ τον άντρα μου! Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες! Εγώ κλασσικά συνεχίζω full συμπτώματα και έχω απίστευτη αδιαθεσία. Ίσως είναι από την έλλειψη φαγητού και ενέργειας. Έχω και τη δουλειά που έπρεπε σήμερα να ταξιδέψω 2 ώρες και ένα πενταχρονο στο σπίτι που όμως είναι πολύ καλό παιδάκι ευτυχώς! Αχ να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο να νιώσω άνθρωπος! Την Παρασκευή έχω γυναικολόγο, λογικά θα μου πει να κλείσω για αυχενικη (είμαι στην 11η εβδ). Αυτά τα νέα; Εσεις κορίτσια όλα καλα;

Ξεκουράσου απόψε.λιωσε στον ύπνο όσο μπορείς.εδω Εγώ Σήμερα πληντυριο έβαλα και μαγείρεμα και ένιωθα λες και δούλευα 8ωρο.πολυ εξάντληση με το παραμικρό.ποσο μάλλον Εσύ.δεβ το συζητώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Γιορτάζω Εγώ.κανει?  :) .κοιλιτσα ακόμα τίποτα.με πιέζουν μόνο τα παντελόνια.σε μια βδομάδα θα πάω να δω το σπορι μου και έχω πολύ άγχος.

Ξεκουράσου απόψε.λιωσε στον ύπνο όσο μπορείς.εδω Εγώ Σήμερα πληντυριο έβαλα και μαγείρεμα και ένιωθα λες και δούλευα 8ωρο.πολυ εξάντληση με το παραμικρό.ποσο μάλλον Εσύ.δεβ το συζητώ.

Πολύχρονη @loyloy!!!Τα καλύτερα σπυ εύχομαι!!!και σε όποιες αλλες γιορτάζουν ή έχουν κάποιον να γιορτάζει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , elep είπε:

Πολύχρονη @loyloy!!!Τα καλύτερα σπυ εύχομαι!!!και σε όποιες αλλες γιορτάζουν ή έχουν κάποιον να γιορτάζει!!

Σε Ευχαριστώ.αντε του χρόνου να χουμε τα μωράκια μας αγκαλιά και Υγεία!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Γιορτάζω Εγώ.κανει?  :) .κοιλιτσα ακόμα τίποτα.με πιέζουν μόνο τα παντελόνια.σε μια βδομάδα θα πάω να δω το σπορι μου και έχω πολύ άγχος.

Ξεκουράσου απόψε.λιωσε στον ύπνο όσο μπορείς.εδω Εγώ Σήμερα πληντυριο έβαλα και μαγείρεμα και ένιωθα λες και δούλευα 8ωρο.πολυ εξάντληση με το παραμικρό.ποσο μάλλον Εσύ.δεβ το συζητώ.

Χρόνια πολλααα!!

1 ώρα πρίν, Sweetalecia είπε:

Τι κάνετε κοριτσια; Πως ειστε; Εχετε πολλους εορταζοντες σημερα; Πως πανε οι κοιλίτσες; :-) 

Καλά είμαστε! Εσύ? Εγώ σήμερα κορίτσια νιώθω κάτι περίεργο στη κοιλιά μου πιο πολύ κοντά στη μήτρα σα πεταλουδισμα κάτι,διαβασα αν είναι το μωρο και πολλές γυναίκες περιγράφουν έτσι όταν νιώθουν το μωρό πρώτη φορά!! Για πείτε οι πιο έμπειρες? Την τελευταία φορά που κάναμε υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ότι κουνιόταν πολυυυ!!


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Χρόνια πολλααα!!

Καλά είμαστε! Εσύ? Εγώ σήμερα κορίτσια νιώθω κάτι περίεργο στη κοιλιά μου πιο πολύ κοντά στη μήτρα σα πεταλουδισμα κάτι,διαβασα αν είναι το μωρο και πολλές γυναίκες περιγράφουν έτσι όταν νιώθουν το μωρό πρώτη φορά!! Για πείτε οι πιο έμπειρες? Την τελευταία φορά που κάναμε υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ότι κουνιόταν πολυυυ!!

Λες;; Χαχα πόσο είσαι τώρα; Εγω τη πρωτη φορά που «ενιωσα» το μωρο ηταν κατι σαν μπουρμπουληθρα !! Ειχα ακουσει/διαβασει γι αυτο το φτερουγισμα αλλα προσωπικα μου το περιεγραφε καλυτερα η λεξη μπουρμπουληθρα χαχα! Ημουν στον 5ο μηνα οταν το ενιωσα. Αλλες κοπελες το νιωθουν πολυ νωριτερα..αλλα ισως ειναι κ θεμα σωματος κτλ ! @loyloy χρόνια πολλά !!! Αφηστε κοριτσια αν σας πω εγω τί εκανα σημερα..μαγειρεματα, καθαρισμα ολο το σπιτι κ να κυνηγαω κ την μικρη απο πισω..απο τις 7 το πρωι..στις 8:30 βγηκα off ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Sweetalecia είπε:

Λες;; Χαχα πόσο είσαι τώρα; Εγω τη πρωτη φορά που «ενιωσα» το μωρο ηταν κατι σαν μπουρμπουληθρα !! Ειχα ακουσει/διαβασει γι αυτο το φτερουγισμα αλλα προσωπικα μου το περιεγραφε καλυτερα η λεξη μπουρμπουληθρα χαχα! Ημουν στον 5ο μηνα οταν το ενιωσα. Αλλες κοπελες το νιωθουν πολυ νωριτερα..αλλα ισως ειναι κ θεμα σωματος κτλ ! @loyloy χρόνια πολλά !!! Αφηστε κοριτσια αν σας πω εγω τί εκανα σημερα..μαγειρεματα, καθαρισμα ολο το σπιτι κ να κυνηγαω κ την μικρη απο πισω..απο τις 7 το πρωι..στις 8:30 βγηκα off ! 

Είμαι 11+4 δεν ξέρω αν είναι το μωρό αλλά όλη μέρα αυτο συμβαίνει συνέχεια!! Περπάτησα κι εγώ παρα πολύ σήμερα και όταν τελικά χαλάρωσα το ένιωσα! Ίσως να σαι μυϊκές συσπάσεις απλά! Όσον αφορά τις δουλειές τι παίζει νομίζω ότι όλες μας το έχουμε αυτό το διαστημα,θέλουμε να ναι όλα στην εντέλεια,σιγά σιγά όμως πρέπει και θα γίνουν όλα!! :)


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...