Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Η κύστη δεν είναι! Το έντερο δεν ξέρω αν είναι γιατί έχω αρχίσει σιδηρο και έχω να πάω τουαλέτα τρεις μέρες αν και είμαι δισκοιλια εδώ και κάτι χρόνια,αλλά δεν νομίζω γιατί το έχω εδώ και κάμποσες ημέρες!

μην αφηνεις τρεις μερες χωρις τουαλετα. μιλα με το γιατρο σου να αλλαξεις σκευασμα σιδηρου. υπαρχουν σκευασματα που δεν προκαλουν τοση  δυσκιλιοτητα. αν δεν εχεις στιγμα η πολυ χαμηλο αιματοκριτη μπορεις να κανεις κ διαλειματα απο τον σιδηρο για μια δυο μερες. προσπαθησε καθε δυο μερες να πηγαινεις τουαλετα φαε ωμο λαδι μπολικο σε μια φετουλα καθε πρωι κ προτιμησε λαδερα φαγητα αρακα φασολακια. 

αν νιωθεις συνεχομενο βαρος μιλα με το γιατρο σου την δευτερα.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

μην αφηνεις τρεις μερες χωρις τουαλετα. μιλα με το γιατρο σου να αλλαξεις σκευασμα σιδηρου. υπαρχουν σκευασματα που δεν προκαλουν τοση  δυσκιλιοτητα. αν δεν εχεις στιγμα η πολυ χαμηλο αιματοκριτη μπορεις να κανεις κ διαλειματα απο τον σιδηρο για μια δυο μερες. προσπαθησε καθε δυο μερες να πηγαινεις τουαλετα φαε ωμο λαδι μπολικο σε μια φετουλα καθε πρωι κ προτιμησε λαδερα φαγητα αρακα φασολακια. 

αν νιωθεις συνεχομενο βαρος μιλα με το γιατρο σου την δευτερα.  

Δύο μέρες τώρα τρώω γεμιστά με μπόλικο ελαιόλαδο αλλά τίποτα! Θα επικοινωνήσω με τον γιατρό μου! σευχαριστω πολυυυ!


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Δύο μέρες τώρα τρώω γεμιστά με μπόλικο ελαιόλαδο αλλά τίποτα! Θα επικοινωνήσω με τον γιατρό μου! σευχαριστω πολυυυ!

κ πορτοκαλαδες βοηθανε πολυ κ ακτινιδιο. νυστικος το πρωι. γεμιστα αν εχουν ρυζι βρε σφιγγεις περισσοτερο το ρυζι απαγορευετε στην δυσκιλιοτητα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

κ πορτοκαλαδες βοηθανε πολυ κ ακτινιδιο. νυστικος το πρωι. γεμιστα αν εχουν ρυζι βρε σφιγγεις περισσοτερο το ρυζι απαγορευετε στην δυσκιλιοτητα. 

Α ναι όντως! Χαχα :)


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Α ναι όντως! Χαχα :)

Εγώ Τώρα έφαγα ένα γιαουρτάκι με ακτινίδιο  και αποξηραμένα δαμάσκηνα.συνηθως αν τα τρώω βράδυ την επόμενη με το που ξυπνάω πάω κατευθείαν τουαλέτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου για πείτε σε ποια εβδομάδα σταμάτησαν να σας ταλαιπωρούν τα συμπτώματα; 

Είμαι στη 13η κ νιώθω πολύ καλά. Ωστόσο ξέρετε η παράνοια της εγκύου μέχρι να νιώσω το μωρό θα αναρωτιέμαι αν είναι όλα καλά με το σπορι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μαρουλακι είπε:

Κορίτσια μου για πείτε σε ποια εβδομάδα σταμάτησαν να σας ταλαιπωρούν τα συμπτώματα; 

Είμαι στη 13η κ νιώθω πολύ καλά. Ωστόσο ξέρετε η παράνοια της εγκύου μέχρι να νιώσω το μωρό θα αναρωτιέμαι αν είναι όλα καλά με το σπορι! 

11 εβδομαδα ημουν οπως πριν πιο κ πιο καλα!!! ειναι το πιο λογικο να περασουν ολα τα συμπτωματα αυτος ο μηνας θα ειναι ο πιο ησυχος θα ξεχνας οτι εισαι εγκυος! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , loyloy είπε:

@Sweetalecia @elep @Ioio @boukitsa123  τι κάνετε?σας χάσαμε.ελπιζω να είστε καλά και εσείς και τα σποράκια σας.

@Cath3rine  η μέση σου είναι Καλύτερα?

Γειά σας κορίτσια!!!Είμαι λίγο καλύτερα με τις ναυτίες αλλά είχαμε ένα ατύχημα με τον μικρό, ράγισε την περόνη.Ευτυχώς αποφύγαμε τον γύψο αλλά το έχει δεμένο και οι γιατροί είπαν ακινησία για 15 μέρες...καταλαβαίνετε περνάμε δύσκολα.....Το σπόρι καλά είναι(ελπίζω) θα πάμε να το δούμε την τετάρτη και αν όλα είναι καλά θα κλείσουμε αυχενική!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elep είπε:

Γειά σας κορίτσια!!!Είμαι λίγο καλύτερα με τις ναυτίες αλλά είχαμε ένα ατύχημα με τον μικρό, ράγισε την περόνη.Ευτυχώς αποφύγαμε τον γύψο αλλά το έχει δεμένο και οι γιατροί είπαν ακινησία για 15 μέρες...καταλαβαίνετε περνάμε δύσκολα.....Το σπόρι καλά είναι(ελπίζω) θα πάμε να το δούμε την τετάρτη και αν όλα είναι καλά θα κλείσουμε αυχενική!!!

Περαστικά για τον μικρούλη σου.σιδερενιος.καλα είναι και το σπορι.μην ανησυχείς.ο μικρός αντεχει να είναι σε ακινησία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , Μαρουλακι είπε:

Κορίτσια μου για πείτε σε ποια εβδομάδα σταμάτησαν να σας ταλαιπωρούν τα συμπτώματα; 

Είμαι στη 13η κ νιώθω πολύ καλά. Ωστόσο ξέρετε η παράνοια της εγκύου μέχρι να νιώσω το μωρό θα αναρωτιέμαι αν είναι όλα καλά με το σπορι! 

στην 12η περιπου υποχωρησαν σχεδον ολα. νοιωθω πλεον οπως πριν μεινω εγκυος ! εχασα και το 1 κιλο που ειχα παρει, συνεπως ειμαι ακριβως στα ιδια σε ολα. ενεργεια διαθεση κιλά


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

@Sweetalecia @elep @Ioio @boukitsa123  τι κάνετε?σας χάσαμε.ελπιζω να είστε καλά και εσείς και τα σποράκια σας.

@Cath3rine  η μέση σου είναι Καλύτερα?

Γεια σας κοριτσια !! Παρολο που δεν γραφω πολυ συχνα σας διαβαζω !! Εμεις χθες ειχαμε παει οικογενειακως μονοημερη εκδρομη στο Ναυπλιο με γιαγιαδες/παπουδες κτλ κ την Αγάπη μαζι και ηταν πολυ ωραια ! Κατα τα αλλα ολα καλά με μένα ! Περιμενω να περασει ο καιρος να παω για την αυχενικη στις 7/6! Εχω λιγη αγωνια γιατι και εγω οπως κ αλλα κοριτσια θα κανω 1 μηνα για να δουμε το νεο σπορακι αλλα αφου ο γιατρος μου μου ειπεοτι ηταν ολα οκ δεμ εχω λογο ανησυχιας! Στη πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ συμπτωμα και γεννησα στις 38.5 εβδ με ΦΤ ενα υγιεστατο κοριτσακι οποτε μην ανχωνεστε αν δεν εχετε συμπτωματα !! Παρα μονο το τελευταιο μηνα ειχα λιγες καουρες. 

Σε σχεση με δυσκοιλιοτητα εγω ποτέ δεν είχα θέμα με τη τουαλετα αλλα επειδη εχω «ψυχολογικο» θεμα με τα χαπακια στη πρωτη εγκυμοσυνη μου ειχε δωσει ενα υδατοδιαλυτό σκευασμα σιδηρου κ δεν με ειχε πειραξει καθολου! Πηγαινα καθε μερα κανονικα. Το λεω ως ιδεα μηπως να παρετε καποιο άλλο σκευασμα σε περιπτωση που δεν σας πειραζει τόσο! Επειδη δεν ειχα κ ορεξη για καφέ, επινα ενα ποτηρι φρεσκο φυσικο χυμο πορτοκαλι κ ημουν μια χαρα! Και το μαγνησιο το επαιρνα σε αναβραζον δισκιο. Μονο το Filicine που ειναι πολυ μικρουλικο το παιρνω σε χαπακι ( δεν εχει κ αλλη εναλλακτικη ) 

Τώρα όσο αφορά τα νυχια/μαλλια ο καθε γιατρος λεει τα δικα του ! Ο δικος μου για τα μαλλια που ειπε καλό θα ηταν να τα βαψω μετα το πρωτο τριμηνο κγια τα νυχια δεν τον ειχα ρωτησει αλλα απο δικη μου επιθυμια δεν τα εβαφα. Τα εβαψα μονο για 1 γαμο που ειχαμε να παμε αλλα ημουν στον 5 μηνα τότε οποτε δεν υπηρχε θεμα..δεν νομιζω τα νυχια να επηρεαζουν μετα τους πρωτους 3 μηνες..τι να πω βρε κοριτσια..δεν ξερω ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια νιώθω κάτι τσιμπηματακια αραιά και που Εκεί που είναι το μωρό.να ανησυχησω? Εσείς τι λέτε?Από την άλλη έχω και κάνα πονακια περιόδου. Ο γιατρός μου χει πει ότι οι πόνοι περιόδου είναι ότι μεγαλώνει η μήτρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...