Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , elep είπε:

Καλημέρα και από μένα!Κι εμείς έχουμε σήμερα ραντεβού να δούμε το σπορακι ελπίζω όλα να πάνε καλά...όσο για τα συμπτώματα, κάποια στιγμή θα σταματήσουν δεν κάνουμε καλό ούτε στους εαυτούς μας ούτε στα σποράκια να αγχωνόμαστε.(τα λέω για να τα ακούω!!)

Σου ευχομαι να ειναι ολα τελεια με το μωράκι σου!! Κ γω εχω ραντεβου σε 2 ωρες κ ευτυχως που κανω ακρυλικο στα νυχια γιατι θα τα χα φαει ολα :lol:

Εγω νομιζω πως μπορουμε να οργανωσουμε ολες μαζι εμεις που ειμαστε μεσα στην τρελα, συνεδριες διαχειρισης αγχους κ στρες κατα την εγκυμοσυνη με συντονιστρια την @Έλσα1978 :lol:

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σου ευχομαι να ειναι ολα τελεια με το μωράκι σου!! Κ γω εχω ραντεβου σε 2 ωρες κ ευτυχως που κανω ακρυλικο στα νυχια γιατι θα τα χα φαει ολα :lol:

Εγω νομιζω πως μπορουμε να οργανωσουμε ολες μαζι εμεις που ειμαστε μεσα στην τρελα, συνεδριες διαχειρισης αγχους κ στρες κατα την εγκυμοσυνη με συντονιστρια την @Έλσα1978 :lol:

Αχ φτιαγμένα νυχάκια τι λες τώρα ζηλεύω!!!Εμένα εν όψει εγκυμοσύνης η μαία μου είπε να μην τα πολυφτιαχνω με τζελ που έκανα οπότε τα έχω αποχωριστεί προς το παρόν, δεν βάφω και το μαλλί και είμαι γριούλα η μαγγούρα μου λείπει!!!Και για να μην αγχώσω κάποια ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του για νύχια_μαλλιά, ο δικός μου θεωρώ ίσως και να είναι υπερβολικος αλλά δεν με πειράζει και πολύ οπότε κάνω πως δεν τα βλεπω τα άσπρα!!Μόλις με το καλό μπω στο 2ο τρίμηνο θα αρχίσω!!!Σήμερα θα πάρουμε και τον γιό μαζί γτ δεν έχουμε κάπου να τον αφήσουμε οπότε θα έχει μια διαφορετική χροιά το ραντεβού!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , elep είπε:

Αχ φτιαγμένα νυχάκια τι λες τώρα ζηλεύω!!!Εμένα εν όψει εγκυμοσύνης η μαία μου είπε να μην τα πολυφτιαχνω με τζελ που έκανα οπότε τα έχω αποχωριστεί προς το παρόν, δεν βάφω και το μαλλί και είμαι γριούλα η μαγγούρα μου λείπει!!!Και για να μην αγχώσω κάποια ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του για νύχια_μαλλιά, ο δικός μου θεωρώ ίσως και να είναι υπερβολικος αλλά δεν με πειράζει και πολύ οπότε κάνω πως δεν τα βλεπω τα άσπρα!!Μόλις με το καλό μπω στο 2ο τρίμηνο θα αρχίσω!!!Σήμερα θα πάρουμε και τον γιό μαζί γτ δεν έχουμε κάπου να τον αφήσουμε οπότε θα έχει μια διαφορετική χροιά το ραντεβού!!!!

Αχ τι ωραία! Θα συνοδευσει το αδερφακι του! Πως νιωθει?

Για μαλλια κ νυχια , οπως το ειπες. Ο καθε γιατρος εχει δικη του αποψη. Εμενα μ αφηνει κ νυχια κ μαλλια κανονικα. 

Εννοειται πως αν δεν μ αφηνε δεν θα τα κανα κ γω. Αλλα εφοσον δεν υπαρχει προβλημα , με βολευει κ μενα! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Σου ευχομαι να ειναι ολα τελεια με το μωράκι σου!! Κ γω εχω ραντεβου σε 2 ωρες κ ευτυχως που κανω ακρυλικο στα νυχια γιατι θα τα χα φαει ολα :lol:

Εγω νομιζω πως μπορουμε να οργανωσουμε ολες μαζι εμεις που ειμαστε μεσα στην τρελα, συνεδριες διαχειρισης αγχους κ στρες κατα την εγκυμοσυνη με συντονιστρια την @Έλσα1978 :lol:

Με έπιασαν κάτι βόλτες στο μπάνιο για εμε το.δεν έκανα αλλά είμαι χάλια.ευτυχως.ηρεμησα τώρα λιγάκι.πςριμενω νέα σου για το σπορακι σου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Αχ τι ωραία! Θα συνοδευσει το αδερφακι του! Πως νιωθει?

Για μαλλια κ νυχια , οπως το ειπες. Ο καθε γιατρος εχει δικη του αποψη. Εμενα μ αφηνει κ νυχια κ μαλλια κανονικα. 

Εννοειται πως αν δεν μ αφηνε δεν θα τα κανα κ γω. Αλλα εφοσον δεν υπαρχει προβλημα , με βολευει κ μενα! 

Είναι 16 μηνών(σήμερα!)οπότε δεν έχει καταλάβει τι του ετοιμάζουμε!!! @loyloy εμένα έχουν μειωθεί λίγο οι ναυτίες, ειδικά τα πρωινά είμαι σχεδόν όπως πριν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , elep είπε:

Είναι 16 μηνών(σήμερα!)οπότε δεν έχει καταλάβει τι του ετοιμάζουμε!!! @loyloy εμένα έχουν μειωθεί λίγο οι ναυτίες, ειδικά τα πρωινά είμαι σχεδόν όπως πριν!!

Όσο ακούω ότι σε όλες μειώνονται τα συμπτώματα ηρεμώ ακόμα πιο πολύ.εδω και ωρίτσα βέβαια έχουν επανέλθει.θα προσπαθήσω να μη τρελαίνομαι γτ Δεν κάνει καλό για το μωρό.ω μωρέ είναι μικρούλης .το βράδυ να μας πεις τα νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , loyloy είπε:

Όσο ακούω ότι σε όλες μειώνονται τα συμπτώματα ηρεμώ ακόμα πιο πολύ.εδω και ωρίτσα βέβαια έχουν επανέλθει.θα προσπαθήσω να μη τρελαίνομαι γτ Δεν κάνει καλό για το μωρό.ω μωρέ είναι μικρούλης .το βράδυ να μας πεις τα νέα σου.

Μολις γυρισα απ τον γιατρο! Το σπορακι μου ειναι τέλεια. 172 παλμους το πουλακι μου και εχει σχηματισει χερακια ποδαρακια, σπονδυλικη στηλη. Αχ νιωθω τοσο ανακουφισμενη . Μου ειπε να μην ξανασκεφτω τα συμπτωματα. Δεν σημαινουν απολυτως τιποτα. Ακομα κ αν δεν εχω τιποτα η αν εμφανισω ξαφνικα η αν μου ρχονται κ φευγουν , να μην δινω σημασια .

Οποτε απο δω κ περα δεν ξανακανω σαν τρελη για συμπτωματα. Θα κανω για άλλα :lol:.

Κ συ το ιδιο. Μην σκεφτεσαι τιποτα αρνητικο. Θα ναι μια χαρά το παιδάκι σου. Κατσε ξεκουράσου, πηγαινε τις βολτες σου , χαλαρωσε,  και την Τριτη θα το δεις κ στον υπερηχο γερό και υγιέστατο, και πιο μεγαλο . Εμενα εκανε κ μικρες κινησεις ! Αχ θα τρελαθω η σπορομάνα :wub:

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μολις γυρισα απ τον γιατρο! Το σπορακι μου ειναι τέλεια. 172 παλμους το πουλακι μου και εχει σχηματισει χερακια ποδαρακια, σπονδυλικη στηλη. Αχ νιωθω τοσο ανακουφισμενη . Μου ειπε να μην ξανασκεφτω τα συμπτωματα. Δεν σημαινουν απολυτως τιποτα. Ακομα κ αν δεν εχω τιποτα η αν εμφανισω ξαφνικα η αν μου ρχονται κ φευγουν , να μην δινω σημασια .

Οποτε απο δω κ περα δεν ξανακανω σαν τρελη για συμπτωματα. Θα κανω για άλλα :lol:.

Κ συ το ιδιο. Μην σκεφτεσαι τιποτα αρνητικο. Θα ναι μια χαρά το παιδάκι σου. Κατσε ξεκουράσου, πηγαινε τις βολτες σου , χαλαρωσε,  και την Τριτη θα το δεις κ στον υπερηχο γερό και υγιέστατο, και πιο μεγαλο . Εμενα εκανε κ μικρες κινησεις ! Αχ θα τρελαθω η σπορομάνα :wub:

Αχ τι ωραία μπράβο!!!!!!!!Δεν έχεις ιδέα πο σο χάρηκα.και σε Ευχαριστώ!!!!!!!!Σε ποια βδομάδα Είσαι?Εγώ 9+6

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Αχ τι ωραία μπράβο!!!!!!!!Δεν έχεις ιδέα πο σο χάρηκα.και σε Ευχαριστώ!!!!!!!!Σε ποια βδομάδα Είσαι?Εγώ 9+6

8 +3 ειμαι ! 10 μερουλες διαφορά έχουμε. Οποτε εσυ θα το δεις και πιο καθαρά απ οτι εγω !!

Ευτυχως που μπορουμε και τα λέμε εδω τα αγχη μας και τις σκεψεις μας , νομιζω λιγο βοηθάει το οτι όλες περνάμε τις ιδιες ανησυχιες . 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

8 +3 ειμαι ! 10 μερουλες διαφορά έχουμε. Οποτε εσυ θα το δεις και πιο καθαρά απ οτι εγω !!

Ευτυχως που μπορουμε και τα λέμε εδω τα αγχη μας και τις σκεψεις μας , νομιζω λιγο βοηθάει το οτι όλες περνάμε τις ιδιες ανησυχιες . 

Βοηθάει αρκετά.γιατι καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας.ειμαστε όλες στην ίδια φάση.εγω οτ αν το δω θα μαι 10+5  αρα θα κουνιέται και μένα Ε?άντε να το δω να ηρεμήσω να πηγαίνει σαν τρελό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Βοηθάει αρκετά.γιατι καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας.ειμαστε όλες στην ίδια φάση.εγω οτ αν το δω θα μαι 10+5  αρα θα κουνιέται και μένα Ε?άντε να το δω να ηρεμήσω να πηγαίνει σαν τρελό.

Ναιαιαι!!! Πολυ πιθανον ! Ειναι πολυ μικρα και εχουν πολυ χωρο οποτε κινουνται ανετα τωρα. Εμεις βεβαια ακομα δεν τα αισθανομαστε αλλα αυτα κινουνται εστω κ ανεπαισθητα ! 

Μην ανησυχεις . Κ μονο που θα δεις πιο καθαρα τα χερακια του, τα ποδαρακια του, την καρδια του να παλλεται σαν τρελη , θα δεις πως θα ξεχασεις ό,τι σκεφτοσουν αυτες τις μερες!!

Εμενα το μονο που μου ειπε ο γιατρος ειναι οτι δεν εχει ανεβει ο πλακουντας ακομα αλλα να μην ανησυχω γιατι θα ανεβει. Κ το κακο διαβολακι πανω απ το κεφαλι μου , μου ελεγε:

-Πλακουντας? Δεν ανεβηκε? Να ανεβει που? Που να παει? Δηλαδη που ειναι τωρα? Κατω? Ξεκινα να τρεεεμεις. 

Αλλα μετα το καλο αγγελακι μου λεγε : θα σε χαστουκισω αν τολμησεις κ αρχισεις να ψαχνεις τι σημαινει αυτο κ αν επρεπε να εχει ανεβει κλπ κλπ. 

Οποτε αφου το ειδα και το ακουσα και ειναι μια χαρα, δεν με σκιαζει φοβέρα καμιά. ( για καμια βδομαδα τουλαχιστον  :lol: )

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναιαιαι!!! Πολυ πιθανον ! Ειναι πολυ μικρα και εχουν πολυ χωρο οποτε κινουνται ανετα τωρα. Εμεις βεβαια ακομα δεν τα αισθανομαστε αλλα αυτα κινουνται εστω κ ανεπαισθητα ! 

Μην ανησυχεις . Κ μονο που θα δεις πιο καθαρα τα χερακια του, τα ποδαρακια του, την καρδια του να παλλεται σαν τρελη , θα δεις πως θα ξεχασεις ό,τι σκεφτοσουν αυτες τις μερες!!

Εμενα το μονο που μου ειπε ο γιατρος ειναι οτι δεν εχει ανεβει ο πλακουντας ακομα αλλα να μην ανησυχω γιατι θα ανεβει. Κ το κακο διαβολακι πανω απ το κεφαλι μου , μου ελεγε:

-Πλακουντας? Δεν ανεβηκε? Να ανεβει που? Που να παει? Δηλαδη που ειναι τωρα? Κατω? Ξεκινα να τρεεεμεις. 

Αλλα μετα το καλο αγγελακι μου λεγε : θα σε χαστουκισω αν τολμησεις κ αρχισεις να ψαχνεις τι σημαινει αυτο κ αν επρεπε να εχει ανεβει κλπ κλπ. 

Οποτε αφου το ειδα και το ακουσα και ειναι μια χαρα, δεν με σκιαζει φοβέρα καμιά. ( για καμια βδομαδα τουλαχιστον  :lol: )

Και Εγώ όποτε το βλέπω για μοα βδομάδα είμαι η ρεμη.μετα πάλι επικρατεί τρελα μες στο μυαλό μου.καλα πάμε.μπραβο μας.

Link to comment
Share on other sites

Αγάπες μου όμορφες εύχομαι πολλά πολλά στρουμπουλά μωράκια τον Δεκέμβρη να γίνει χαμός μέσα στις γιορτές εγώ δυστυχώς μέχρι το Σάββατο θα έχω κάνει απόξεση το έμβρυακι μου σταμάτησε να μεγαλώνει δεύτερη φορά που το περνάω αυτό πιο ψύχραιμα τώρα εύχομαι μόνο υγεία σε όλες μας και να θυμάστε κάτι όσες δεν καταφέρετε να θηλάσετε μην στεναχωρηθείτε τα μωράκια νιώθουν τα πάντα αν τα αγαπάμε το μπιμπερό δεν μειώνει την αγάπη μας και η αγκαλίτσα μας δίνει θαλπωρή. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. 

:)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Αγάπες μου όμορφες εύχομαι πολλά πολλά στρουμπουλά μωράκια τον Δεκέμβρη να γίνει χαμός μέσα στις γιορτές εγώ δυστυχώς μέχρι το Σάββατο θα έχω κάνει απόξεση το έμβρυακι μου σταμάτησε να μεγαλώνει δεύτερη φορά που το περνάω αυτό πιο ψύχραιμα τώρα εύχομαι μόνο υγεία σε όλες μας και να θυμάστε κάτι όσες δεν καταφέρετε να θηλάσετε μην στεναχωρηθείτε τα μωράκια νιώθουν τα πάντα αν τα αγαπάμε το μπιμπερό δεν μειώνει την αγάπη μας και η αγκαλίτσα μας δίνει θαλπωρή. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. 

:)

Δύναμη κοπέλα μου.το έχω ζήσει και εγώ δυστυχώς.ξερω ακριβώς Πως νιώθεις. Σκέψου πάντως ότι έχεις ήδη 2 παιδάκια και Σε χρειάζονται.μη πέσεις ψυχολογικά όσο μπορείς.εγω είχα αφεθεί.ευτθχως ο αντρουλης μου με βοήθησε να ξανασταθω στα πόδια μου.συντομα να μας πεις ευχάριστα νέα!!!!!

Πάντως αν χρειάζεσαι κάπου να μιλάς είμαι  και σε ένα άλλο θέμα.το 2018 θα γίνουμε μάνες.τα κορίτσια όλα έχουν την δική τους ιστορία.εμενα με βοήθησε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Αγάπες μου όμορφες εύχομαι πολλά πολλά στρουμπουλά μωράκια τον Δεκέμβρη να γίνει χαμός μέσα στις γιορτές εγώ δυστυχώς μέχρι το Σάββατο θα έχω κάνει απόξεση το έμβρυακι μου σταμάτησε να μεγαλώνει δεύτερη φορά που το περνάω αυτό πιο ψύχραιμα τώρα εύχομαι μόνο υγεία σε όλες μας και να θυμάστε κάτι όσες δεν καταφέρετε να θηλάσετε μην στεναχωρηθείτε τα μωράκια νιώθουν τα πάντα αν τα αγαπάμε το μπιμπερό δεν μειώνει την αγάπη μας και η αγκαλίτσα μας δίνει θαλπωρή. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. 

:)

Κοριτσι μου πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ! Να είσαι δυνατή και ψυχραιμη οπως εισαι και μπραβο σου!! Ψαξε τι μπορει να φταιει , διερευνησε το , ωστε την επόμενη φορά να μην το ξαναπεράσεις! Ειναι πολυ οδυνηρο να συμβαινει αλλα σιγουρα θα την βρεις την λυση και την επομενη φορα θα κυοφορησεις ενα υγιεστατο μωρακι !! 

Δεν μου εχει συμβει εμενα , αλλα στην κολλητη μου που παλινδομησε, στην ξαδερφη μου που απεβαλε λογω θρομβοφιλιας. Ειναι δυσκολο να το περνας , αλλα ψυχραιμια και αισιοδοξια. Μην σε παρει απο κατω. Θα βρεις την αιτια με τον γιατρο σου και συντομα θα μας γραφεις για το υπεροχο μπεμπακι που θα εχεις !!! Στο ευχομαι μεσα απ την καρδια μου!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...