Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, loyloy είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον Προγεννητικο.οσες ήταν για αντισώματα βγήκαν αρνητικά.τι να πω.πρεπει να προσέχω τα πάντα.

Ουτε ερυθρα??? δεν εχεις κανει εμβολιο μικρη? οι περισοτερες παντως για τοξοπλασμα κ cmv δεν εχουμε αντισωματα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , linaa είπε:

με τα utrogestan θα σου περασουν τα πονακια δεν ειναι ομως βιταμινες ειναι ορμονες. παντως αν κρατανε πολυ ωρα τα πονακια να το πεις στον γιατρο σου. 

εξετασεις θα κανεις μολις ακουσεις καρδουλα.

Εχεις δίκιο ναι ορμόνες είναι (Για πλακα διάβασα το χαρτι που έχουν μεσα τα χάπια για παρενέργειες κλπ κ κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό) Αυτο είπε κ αυτός γτ ποναω όταν ξαπλώνω στο πλάι.. Τωρα τα παίρνω κ νομιζω είμαι καλύτερα! Σημερα δεν ειχα σχεδον καθολου πονακια...

Κ είπε οτι σε δυο βδομαδες που θα παω θα μ κόψει το ενα απο τα δύο που παίρνω αλλα δν θυμάμαι ποιο... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Αυτο είπε κ αυτός γτ ποναω όταν ξαπλώνω στο πλάι.. Τωρα τα παίρνω κ νομιζω είμαι καλύτερα! Σημερα δεν ειχα σχεδον καθολου πονακια...

Κ είπε οτι σε δυο βδομαδες που θα παω θα μ κόψει το ενα απο τα δύο που παίρνω αλλα δν θυμάμαι ποιο... 

τα utrogestan θα σου κοψει .το felicine ειναι βιταμινη κ θα την περνεις σε ολη την εγκυμοσυνη απαραιτητα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

τα utrogestan θα σου κοψει .το felicine ειναι βιταμινη κ θα την περνεις σε ολη την εγκυμοσυνη απαραιτητα

Ενταξει Λίνα.. Υποκλίνομαι!!! Με βοηθάς απο την αρχη που μπήκα στην παρεα σας..!

Τα utrogestan είναι αυτα που βοηθαν το έμβρυο στις αρχές δλδ...! 

Επισης κάτι άσχετο.. Εχει καμία αλλη πονο στο στήθος αλλα στο πλάι;;; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , linaa είπε:

Ουτε ερυθρα??? δεν εχεις κανει εμβολιο μικρη? οι περισοτερες παντως για τοξοπλασμα κ cmv δεν εχουμε αντισωματα. 

Για τον έναν τύπο της ερυθράς ήταν θετικό.ολες οι άλλες αρνητικό.

πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ενταξει Λίνα.. Υποκλίνομαι!!! Με βοηθάς απο την αρχη που μπήκα στην παρεα σας..!

Τα utrogestan είναι αυτα που βοηθαν το έμβρυο στις αρχές δλδ...! 

Επισης κάτι άσχετο.. Εχει καμία αλλη πονο στο στήθος αλλα στο πλάι;;; 

 

Ολο το στήθος άσε.πλαι , οι θηλες τα πάντα.εχεις δει αλλαγές στις θηλές? Εμένα ήδη μεγάλωσαν λιγάκι και μπροστά τσούξιμο πολύ.ακουμπαει η πετσέτα και το νιώθω σαν γδαρσιμο.ασε πολύ ευαισθησία στο στήθος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ενταξει Λίνα.. Υποκλίνομαι!!! Με βοηθάς απο την αρχη που μπήκα στην παρεα σας..!

Τα utrogestan είναι αυτα που βοηθαν το έμβρυο στις αρχές δλδ...! 

Επισης κάτι άσχετο.. Εχει καμία αλλη πονο στο στήθος αλλα στο πλάι;;; 

 

τα utrogestan δε βοηθανε το εμβρυο βοηθανε την μητρα να χαλαρωσει ωστε να δεσει η εγκυμοσυνη καλα γιαυτο κ σταματανε τα πονακια. το fellicine βοηθαει το εμβρυο να αναπτυχθει σωστα κ να μην αναπτυξει ανωμαλιες.

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Για τον έναν τύπο της ερυθράς ήταν θετικό.ολες οι άλλες αρνητικό.

τα igg αντισωματα ειναι η ανοσια σου στην ερυθρα αρα εχεις αντισωματα για ερυθρα. τα igm ειναι οταν νοσεις αρα δεν πρεπει ποτε αυτα στην εγκυμοσυνη να βρεθουν ανεβασμενα.

το ιδιο ισχυει κ για το τοξοπλασμα κ το cmv κ την λιστερια. απο εδω κ περα θα κοιτας μονο τα igm.τα igg δειχνουν την ανοσια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Για τον έναν τύπο της ερυθράς ήταν θετικό.ολες οι άλλες αρνητικό.

Ολο το στήθος άσε.πλαι , οι θηλες τα πάντα.εχεις δει αλλαγές στις θηλές? Εμένα ήδη μεγάλωσαν λιγάκι και μπροστά τσούξιμο πολύ.ακουμπαει η πετσέτα και το νιώθω σαν γδαρσιμο.ασε πολύ ευαισθησία στο στήθος.

Μπα κορίτσι.... Εμενα στο πλάι έντονα εκει νιώθω πόνο... Ναι έχουν μεγαλώσει κ εμενα... Αλλα δεν πονάνε... Είναι ακόμα καλα...! Μαλλον θα μου ρθουν πιο, μετά εμενα...! 

 

@linaaνομίζω οτι τα εχω μπερδέψει λίγο.. Καλα που είσαι κ εσύ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , linaa είπε:

τα utrogestan δε βοηθανε το εμβρυο βοηθανε την μητρα να χαλαρωσει ωστε να δεσει η εγκυμοσυνη καλα γιαυτο κ σταματανε τα πονακια. το fellicine βοηθαει το εμβρυο να αναπτυχθει σωστα κ να μην αναπτυξει ανωμαλιες.

τα igg αντισωματα ειναι η ανοσια σου στην ερυθρα αρα εχεις αντισωματα για ερυθρα. τα igm ειναι οταν νοσεις αρα δεν πρεπει ποτε αυτα στην εγκυμοσυνη να βρεθουν ανεβασμενα.

το ιδιο ισχυει κ για το τοξοπλασμα κ το cmv κ την λιστερια. απο εδω κ περα θα κοιτας μονο τα igm.τα igg δειχνουν την ανοσια. 

Α ωραια.τη Δευτέρα θα πάω και στο γιατρό να μου τα πει αναλυτικά.σε Ευχαριστώ!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Κάποια ανυπομονεί. Νομίζω στον 4ο μήνα.

Χαχαχαχαχα εγκυκλοπαιδικες γνώσεις βρε...... Μην φανταστείς....!!!

Δλδ κατακαλοκαιρο.....! Με μαγιώ μια κ καλη! Χαχαχά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Χαχαχαχαχα εγκυκλοπαιδικες γνώσεις βρε...... Μην φανταστείς....!!!

Δλδ κατακαλοκαιρο.....! Με μαγιώ μια κ καλη! Χαχαχά 

Έτσι να τη δείχνουμε κιόλας με περηφάνεια!!!!!!!!!! Είναι ώρα για νάνι νομίζω.καλη ξεκούραση κοπέλα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Έτσι να τη δείχνουμε κιόλας με περηφάνεια!!!!!!!!!! Είναι ώρα για νάνι νομίζω.καλη ξεκούραση κοπέλα μου!!!!

Πρωτη φορα θα φοράμε κολλητά κ δεν θα μας νοιαζει για την κοιλιά χαχα αχαχαχα περηφάνεια!!!! Καμάρι.... 

Καληνύχτα κορίτσι μου... Καλη μας ξεκούραση!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

τα utrogestan θα σου κοψει .το felicine ειναι βιταμινη κ θα την περνεις σε ολη την εγκυμοσυνη απαραιτητα

Παντως Λινακι εγω εκοψα το φιλικο...απο καποια βδομαδα και μετα δεν χρειαζεται!

Αντιθετως το ουτρο οχι μονο δεεεν το ακοψα αλλα το αυξησα γαμωτοοοο :?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...