Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

      Υπομονή Κ να μην σκέφτεσε διάφορα . Ο γιατρός σίγουρα θα έχει σκοπό να σε κρατήσει όσο πάει. Όσο σε κρατάνε οι όροι Κ δεν σπάνε τα νερά θα μείνεις εκεί να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε . 

      Το ντομπλερ θα στο κάνουν προφανώς για να δουν τις τροφοδοσίες των αρτηριών  την γήρανση του πλακούντα  Κ την καρδιά του μωρού εάν ζοριζετε . 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , noni90 είπε:

Έχεις ακούσει καρδούλα; Όχι ε; Ποσό είσαι ακριβώς; Έχω επειδή έχω ευερέθιστο έντερο κάνω δυσκοιλιότητας αλλά δε το μετράω για σύμπτωμα.... ξέρεις για μένα είναι συνηθισμένο... έχεις δίκιο μη το σκεφτόμαστε συνέχεια κ αγχωνόμαστε!!

Είμαι μόνο 5 βδομαδων... νομίζω παραείναι νωρίς κ εγώ έχω ραντεβού σε 2 βδομάδες.... 11 Μαΐου συγκεκριμένα. Έχεις δίκιο λινά μου δε ξέρει την πορεία με τόσο μικρό έμβρυο... 40.000 πρέπει να είναι για να ακούσουμε καρδιά; Εγώ Δευτέρα είχα μόλις 460! Μάλλον θα αργήσω πολύ ακόμα δυστυχώς... αλλά γερό να ναι κ ας αργήσει λίγο,,,, 

ε ναι μωρε γιαυτο σου λενε ελα σε δυο εβδομαδες τωρα παλι τιποτα δεν θα δεις κ θα ανχωθεις περισσοτερο.! κανε υπομονη απτην στιγμη που δεν εχεις ενοχλησεις πονους αιμα κτλ ολα πανε καλα. αντε μια εβδομαδα εμεινε ακομα κ κατι μερες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Κορίτσια Θέλω τα φώτα σας ειδικά εσείς που είχατε ήδη άλλη μια εγκυμοσυνη.με την τουαλέτα δεν είχα θέμα αλλά τις τελευταίες μέρες δεν πάω κάθε μέρα.ειπα Σήμερα να ξεκινήσω τα ακτινίδια και ας μην μου αρεσουν.εχετε να προτείνετε και τίποτα άλλο?

Ακτινίδια, δαμάσκηνα, βρώμη(γενικά φυτικές ίνες), activia και πολύ νερό.  Εμένα ως 2η κύηση και επειδή δεν θέλει να πιέζεται η χειρουργημένη μήτρα(καισαρική) απο το έντερο μου εδωσε ήδη φάρμακο που στην πρώτη εγκυμοσύνη το άρχισα τον 7ο μήνα. Γενικά να μην ζορίζεσαι πολύ γτ τσουπ θα σου πεταχτούν αιμορροίδες....και είναι τοοοοοοόσο δυσάρεστο.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elep είπε:

Ακτινίδια, δαμάσκηνα, βρώμη(γενικά φυτικές ίνες), activia και πολύ νερό.  Εμένα ως 2η κύηση και επειδή δεν θέλει να πιέζεται η χειρουργημένη μήτρα(καισαρική) απο το έντερο μου εδωσε ήδη φάρμακο που στην πρώτη εγκυμοσύνη το άρχισα τον 7ο μήνα. Γενικά να μην ζορίζεσαι πολύ γτ τσουπ θα σου πεταχτούν αιμορροίδες....και είναι τοοοοοοόσο δυσάρεστο.....

Θα τα δοκιμάσω ολα.μακαρι να τη γλιτωσω για αιμορροΐδες.ευχσριστω πολύ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Cath3rine είπε:

 τα ίδια συμπτώματα έχουμε... Απλα εμένα ξεκινησε η δυσκοιλιότητα όπως λεν κ τα κοριτσια παραπανω... Εχει τώρα 3 μέρες..... 

Εγω έχω ραντεβού σε δυο βδομάδες... (Δεν αντεχω αλλά δεν μπορώ να κανω κ αλλιως..)μην το σκεφτόμαστε συνέχεια κ αγχωνόμαστε! 

για την δυσκιλιοτητα οπως ειπαν τα κοριτσια ακτινιδια  πορτοκαλαδες πολλες νερο αρακας φασολακια ωμο ελαιολαδο οπου μπορεις βαλε μπολικο!!!! κ μην αφηνεις χωρις να πας τουαλετα πανω απο δυο μερες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elep είπε:

Ακτινίδια, δαμάσκηνα, βρώμη(γενικά φυτικές ίνες), activia και πολύ νερό.  Εμένα ως 2η κύηση και επειδή δεν θέλει να πιέζεται η χειρουργημένη μήτρα(καισαρική) απο το έντερο μου εδωσε ήδη φάρμακο που στην πρώτη εγκυμοσύνη το άρχισα τον 7ο μήνα. Γενικά να μην ζορίζεσαι πολύ γτ τσουπ θα σου πεταχτούν αιμορροίδες....και είναι τοοοοοοόσο δυσάρεστο.....

Αμα φαμε κανα λαδερο φαγητό παλι δεν βοηθάει;;

 

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Θα τα δοκιμάσω ολα.μακαρι να τη γλιτωσω για αιμορροΐδες.ευχσριστω πολύ!!!!!!

Αιμορροΐδες;;;;; οχι ρε κορίτσια..... Λετε;;;;; /

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@noni90 όλες περάσαμε την φάση στην οποία βρίσκεσαι, σε όλες φαινόταν απίστευτα μακρινή η ημ/νια του επόμενου υπερήχου εν αναμονή καρδούλας!κάνε υπομονή, ξεκουράσου και ξεκίνα να βλέπεις καμιά σειρά!!έχουμε μέλλον!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

για την δυσκιλιοτητα οπως ειπαν τα κοριτσια ακτινιδια  πορτοκαλαδες πολλες νερο αρακας φασολακια ωμο ελαιολαδο οπου μπορεις βαλε μπολικο!!!! κ μην αφηνεις χωρις να πας τουαλετα πανω απο δυο μερες..

Καλα που το συζητήσαμε κ κατάλαβα ότι έχω να παω 2-3 μέρες... Γι αρχή θα δοκιμάσω γιαουρτάκι... Λαδάκι... Κ βλέπουμε, συνήθως πριν έπινα τον καφέ μ το πρωί κ ημουν τέλεια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Θα τα δοκιμάσω ολα.μακαρι να τη γλιτωσω για αιμορροΐδες.ευχσριστω πολύ!!!!!!

κοριτσι οπως ειπα κ στην αλλη κοπελα βαζε ωμο ελαιολαδο οπου μπορεις. δηλαδη φτιαξε μια φετα με πολυ λαδι πχ . εμενα με εχει σωσει ο αρακας!!! κ αν δεν σαρεσουν τα ακτινιδια βαλτα μεσα στην πορτοκαλαδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Αμα φαμε κανα λαδερο φαγητό παλι δεν βοηθάει;;

 

Αιμορροΐδες;;;;; οχι ρε κορίτσια..... Λετε;;;;; /

Σίγουρα δεν στο εύχομαι!απέκτησα και δεν τις αποχωρίστηκα από τότε, ελπίζω να μην χειροτερέψουν τώρα. Επίσης να μην κάθεσαι στην τουαλέτα πολύ ώρα....

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

κοριτσι οπως ειπα κ στην αλλη κοπελα βαζε ωμο ελαιολαδο οπου μπορεις. δηλαδη φτιαξε μια φετα με πολυ λαδι πχ . εμενα με εχει σωσει ο αρακας!!! κ αν δεν σαρεσουν τα ακτινιδια βαλτα μεσα στην πορτοκαλαδα.

Εμένα μου είχε πει να πίνω 2 κουταλιές της σούπας ελαιόλαδο το πρωί. Δεν το έκανα ποτέ, ίσως κακώς, γτ σίγουρα θα έκανα εμετό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Καλα που το συζητήσαμε κ κατάλαβα ότι έχω να παω 2-3 μέρες... Γι αρχή θα δοκιμάσω γιαουρτάκι... Λαδάκι... Κ βλέπουμε, συνήθως πριν έπινα τον καφέ μ το πρωί κ ημουν τέλεια! 

αν δεν πας κ σημερα παρε τον γιατρο να σου δωσει κατι να παρεις γιατι οσο το αφηνεις μετα δεν γινετε τιποτα κ ειναι χειροτερο.. γενικα φτιαξε την διατροφη σου κ δεν θα χρειαστει ξανα να αφησεις τοσες μερες χωρις τουαλετα. γιατι κ τα φαρμακακια δεν ειναι κ καλο να τα περνεις συνεχεια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , elep είπε:

Σίγουρα δεν στο εύχομαι!απέκτησα και δεν τις αποχωρίστηκα από τότε, ελπίζω να μην χειροτερέψουν τώρα. Επίσης να μην κάθεσαι στην τουαλέτα πολύ ώρα....

Ειναι εύκολο να τις αποκτήσουμε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elep είπε:

Σίγουρα δεν στο εύχομαι!απέκτησα και δεν τις αποχωρίστηκα από τότε, ελπίζω να μην χειροτερέψουν τώρα. Επίσης να μην κάθεσαι στην τουαλέτα πολύ ώρα....

Εμένα μου είχε πει να πίνω 2 κουταλιές της σούπας ελαιόλαδο το πρωί. Δεν το έκανα ποτέ, ίσως κακώς, γτ σίγουρα θα έκανα εμετό.

κ εγω δεν μπορουσα να τις πιω ετσι αλλα εφτιαχνα μια μικρη φετουλα με απειρο λαδι κ εκανε δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έχω κάνει μόνο μια χοριακη. Ούτε υπέρηχο που κάνουν συνήθως να δουν ότι είναι ενδομήτριο ούτε δεύτερη χοριακη..... για αυτό έλεγα μήπως πήγαινα για έναν υπέρηχο. 

Για τη δυσκοιλιότητα βοηθανε πολύ τα λαδερά φαγητά και οι φυτικές ίνες. Φρούτα λαχανικά βρώμη... προσοχή όχι μπανάνα συνήθως φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω κάνει μόνο μια χοριακη. Ούτε υπέρηχο που κάνουν συνήθως να δουν ότι είναι ενδομήτριο ούτε δεύτερη χοριακη..... για αυτό έλεγα μήπως πήγαινα για έναν υπέρηχο. 

Για τη δυσκοιλιότητα βοηθανε πολύ τα λαδερά φαγητά και οι φυτικές ίνες. Φρούτα λαχανικά βρώμη... προσοχή όχι μπανάνα συνήθως φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα. 

αααα οκ νομιζα οτι εχεις κανει εναν υπερηχο. ε τοτε πηγαινε να κανεις υπερηχο τουλαχιστον να δεις εμβυικα στοιχεια κτλ αλλα πηγαινε απο τεταρτη πεμπτη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...