Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Παντως Λινακι εγω εκοψα το φιλικο...απο καποια βδομαδα και μετα δεν χρειαζεται!

Αντιθετως το ουτρο οχι μονο δεεεν το ακοψα αλλα το αυξησα γαμωτοοοο :?

Ώ Εσύ είσαι προχωρημένη εγκυουλα.λιγο έχει μείνει.με το καλό να έχεις μια εύκολη γέννα και να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Παντως Λινακι εγω εκοψα το φιλικο...απο καποια βδομαδα και μετα δεν χρειαζεται!

Αντιθετως το ουτρο οχι μονο δεεεν το ακοψα αλλα το αυξησα γαμωτοοοο :?

μηπως το φιλλικο στο εχει δωσει μεσα σε σκευασμα σιδηρου??? τωρα σχεδον ολα τα σκευασματα σιδηρου εχουν κ φιλλικο οξυ γιατι αυτο δεν το κοβουν στην εγκυμοσυνη. 

για τα utrogestan κοριτσαρα ησουν η ατυχη της παρεας κ τα χρειαστηκες αχ αλλα τωρα πια εισαι τελικη ευθεια κ ποιος σε πιανει περασμενα ξεχασμενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Θέλω τα φώτα σας ειδικά εσείς που είχατε ήδη άλλη μια εγκυμοσυνη.με την τουαλέτα δεν είχα θέμα αλλά τις τελευταίες μέρες δεν πάω κάθε μέρα.ειπα Σήμερα να ξεκινήσω τα ακτινίδια και ας μην μου αρεσουν.εχετε να προτείνετε και τίποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Κορίτσια Θέλω τα φώτα σας ειδικά εσείς που είχατε ήδη άλλη μια εγκυμοσυνη.με την τουαλέτα δεν είχα θέμα αλλά τις τελευταίες μέρες δεν πάω κάθε μέρα.ειπα Σήμερα να ξεκινήσω τα ακτινίδια και ας μην μου αρεσουν.εχετε να προτείνετε και τίποτα άλλο?

Εγώ ρώτησα τον γιατρό για δυσκοιλιοτητα επειδή έχω κι εγώ,μου είπε για αρχή να αυξήσω το νερό καλά τα λέει γιατί δεν πίνω πολύ,επίσης εγώ τρώω τα ακτινίδια με μπανάνα και είναι πολύ ωραία τα αποξηραμένα δαμάσκηνα βοηθάνε πολύ αλλά με φειδώ μη το παρακάνεις γιατί θα τρέχεις στη τουαλέτα χαχα πράγμα που έπαθα εγω.

Κορίτσια και κάτι άλλο αυτές τις μέρες πονάει πολύ η κοιλιά μου έκλεισα την 8η βδομάδα βάζω μια κρέμα με προγεστερόνη που λέτε ότι βοηθάει στον πόνο αλλά εγώ πονάω αρκετά :( έχετε παρόμοιο θέμα μήπως?


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Εγώ ρώτησα τον γιατρό για δυσκοιλιοτητα επειδή έχω κι εγώ,μου είπε για αρχή να αυξήσω το νερό καλά τα λέει γιατί δεν πίνω πολύ,επίσης εγώ τρώω τα ακτινίδια με μπανάνα και είναι πολύ ωραία τα αποξηραμένα δαμάσκηνα βοηθάνε πολύ αλλά με φειδώ μη το παρακάνεις γιατί θα τρέχεις στη τουαλέτα χαχα πράγμα που έπαθα εγω.

Κορίτσια και κάτι άλλο αυτές τις μέρες πονάει πολύ η κοιλιά μου έκλεισα την 8η βδομάδα βάζω μια κρέμα με προγεστερόνη που λέτε ότι βοηθάει στον πόνο αλλά εγώ πονάω αρκετά :( έχετε παρόμοιο θέμα μήπως?

Σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου.τωρα για το πονο δεν γνωριζω κάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Εγώ ρώτησα τον γιατρό για δυσκοιλιοτητα επειδή έχω κι εγώ,μου είπε για αρχή να αυξήσω το νερό καλά τα λέει γιατί δεν πίνω πολύ,επίσης εγώ τρώω τα ακτινίδια με μπανάνα και είναι πολύ ωραία τα αποξηραμένα δαμάσκηνα βοηθάνε πολύ αλλά με φειδώ μη το παρακάνεις γιατί θα τρέχεις στη τουαλέτα χαχα πράγμα που έπαθα εγω.

Κορίτσια και κάτι άλλο αυτές τις μέρες πονάει πολύ η κοιλιά μου έκλεισα την 8η βδομάδα βάζω μια κρέμα με προγεστερόνη που λέτε ότι βοηθάει στον πόνο αλλά εγώ πονάω αρκετά :( έχετε παρόμοιο θέμα μήπως?

κοριτσι μου αν πονας πολυ να παρεις τον γιατρο σου τηλεφωνο να σου δωσει κ χαπια κ επισης να εισαι ξαπλα χωρις την ξαπλα δεν περνανε τα πονακια γιατι η μητρα συνεχιζει κ κανει συσπασεις απο εκει προερχονται οι πονοι κ οταν πονας πολυ δεν ειναι καλο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!!! Πως πάτε;;;

εγω από συμπτώματα δεν έχω τίποτα, μόνο λίγο πόνο στο στήθος στο πλάι κ στις ρώγες ευαισθησία. Αλλά ελάχιστα.. είχα πονάκια χαμηλά κ μου έδωσε utrogestan, ελπίζω όχι για πολύ... εξετάσεις μου είπε κ εμένα όταν ακούσουμε καρδούλα αλλά εγώ δεν αντέχω να περιμένω την 7η βδομάδα για να πάω για υπέρηχο κ ,έχω να πάω μέσα σ αυτή τη βδομάδα... κ ας μην ακούσω ακόμα καρδούλα δε πειράζει... τι λέτε κ εσείς;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!! Πως πάτε;;;

εγω από συμπτώματα δεν έχω τίποτα, μόνο λίγο πόνο στο στήθος στο πλάι κ στις ρώγες ευαισθησία. Αλλά ελάχιστα.. είχα πονάκια χαμηλά κ μου έδωσε utrogestan, ελπίζω όχι για πολύ... εξετάσεις μου είπε κ εμένα όταν ακούσουμε καρδούλα αλλά εγώ δεν αντέχω να περιμένω την 7η βδομάδα για να πάω για υπέρηχο κ ,έχω να πάω μέσα σ αυτή τη βδομάδα... κ ας μην ακούσω ακόμα καρδούλα δε πειράζει... τι λέτε κ εσείς;

 τα ίδια συμπτώματα έχουμε... Απλα εμένα ξεκινησε η δυσκοιλιότητα όπως λεν κ τα κοριτσια παραπανω... Εχει τώρα 3 μέρες..... 

Εγω έχω ραντεβού σε δυο βδομάδες... (Δεν αντεχω αλλά δεν μπορώ να κανω κ αλλιως..)μην το σκεφτόμαστε συνέχεια κ αγχωνόμαστε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσι μου αν πονας πολυ να παρεις τον γιατρο σου τηλεφωνο να σου δωσει κ χαπια κ επισης να εισαι ξαπλα χωρις την ξαπλα δεν περνανε τα πονακια γιατι η μητρα συνεχιζει κ κανει συσπασεις απο εκει προερχονται οι πονοι κ οταν πονας πολυ δεν ειναι καλο..

Τον πήρα πριν λίγο μου είπε οι πονοι στην αρχή δεν αξιολογούνται αν συνεχιστούν,αλλά αποτι κατάλαβα είναι και το έντερο που πιέζει και η μήτρα που μεγαλώνει,πήγα τουαλέτα και είμαι καλυτερα


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!! Πως πάτε;;;

εγω από συμπτώματα δεν έχω τίποτα, μόνο λίγο πόνο στο στήθος στο πλάι κ στις ρώγες ευαισθησία. Αλλά ελάχιστα.. είχα πονάκια χαμηλά κ μου έδωσε utrogestan, ελπίζω όχι για πολύ... εξετάσεις μου είπε κ εμένα όταν ακούσουμε καρδούλα αλλά εγώ δεν αντέχω να περιμένω την 7η βδομάδα για να πάω για υπέρηχο κ ,έχω να πάω μέσα σ αυτή τη βδομάδα... κ ας μην ακούσω ακόμα καρδούλα δε πειράζει... τι λέτε κ εσείς;

νονι μου θα σου πω εγω εκανα πολλους υπερηχους αφου ακουσα καρδουλα. τωρα δεν εχει κανενα νοημα γιατι θα ανχωθεις περισσοτερο δηλαδη δεν θα δειξει τιποτα διαφορετικο ο υπερηχος απο οτι πριν.... δεν καταλαβαινει ο γιατρος την πορεια οταν ειναι τοσο μικρο το εμβρυο... ποσο εισαι τωρα? εγω θα εκανα μια χοριακη κ αν ηταν πανω απο 40000 θα πηγαινα για καρδουλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, linaa είπε:

μηπως το φιλλικο στο εχει δωσει μεσα σε σκευασμα σιδηρου??? τωρα σχεδον ολα τα σκευασματα σιδηρου εχουν κ φιλλικο οξυ γιατι αυτο δεν το κοβουν στην εγκυμοσυνη. 

για τα utrogestan κοριτσαρα ησουν η ατυχη της παρεας κ τα χρειαστηκες αχ αλλα τωρα πια εισαι τελικη ευθεια κ ποιος σε πιανει περασμενα ξεχασμενα!!!

Ημουν το λαχειοοοο...εχω παρει 150 κουτια ουτρο...αρκουδακι θα βγαλω οχι μωρο...

Παντως οχι...ο σιδηρος δεν εχει μεσα φιλικο...

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Ώ Εσύ είσαι προχωρημένη εγκυουλα.λιγο έχει μείνει.με το καλό να έχεις μια εύκολη γέννα και να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!!!!!!

Να σαι καλα καλη μου...και συ συντομα. Υπομονη και επιμονηηηη!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Ημουν το λαχειοοοο...εχω παρει 150 κουτια ουτρο...αρκουδακι θα βγαλω οχι μωρο...

Παντως οχι...ο σιδηρος δεν εχει μεσα φιλικο...

μπορει να ηταν παραλειψη του γιατι σχεδον ολες οι κοπελες περνουν το σιδηρο με φιλλικο. δηλαδη συνηθως δινουν τα gyno tardiferon αλλιως συνεχιζεις το felicine. ετσι κ αλλιως τωρα εφτασες στο τελος οποτε δεν σε νοιαζει!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Cath3rine είπε:

 τα ίδια συμπτώματα έχουμε... Απλα εμένα ξεκινησε η δυσκοιλιότητα όπως λεν κ τα κοριτσια παραπανω... Εχει τώρα 3 μέρες..... 

Εγω έχω ραντεβού σε δυο βδομάδες... (Δεν αντεχω αλλά δεν μπορώ να κανω κ αλλιως..)μην το σκεφτόμαστε συνέχεια κ αγχωνόμαστε! 

Έχεις ακούσει καρδούλα; Όχι ε; Ποσό είσαι ακριβώς; Έχω επειδή έχω ευερέθιστο έντερο κάνω δυσκοιλιότητας αλλά δε το μετράω για σύμπτωμα.... ξέρεις για μένα είναι συνηθισμένο... έχεις δίκιο μη το σκεφτόμαστε συνέχεια κ αγχωνόμαστε!!

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

νονι μου θα σου πω εγω εκανα πολλους υπερηχους αφου ακουσα καρδουλα. τωρα δεν εχει κανενα νοημα γιατι θα ανχωθεις περισσοτερο δηλαδη δεν θα δειξει τιποτα διαφορετικο ο υπερηχος απο οτι πριν.... δεν καταλαβαινει ο γιατρος την πορεια οταν ειναι τοσο μικρο το εμβρυο... ποσο εισαι τωρα? εγω θα εκανα μια χοριακη κ αν ηταν πανω απο 40000 θα πηγαινα για καρδουλα...

Είμαι μόνο 5 βδομαδων... νομίζω παραείναι νωρίς κ εγώ έχω ραντεβού σε 2 βδομάδες.... 11 Μαΐου συγκεκριμένα. Έχεις δίκιο λινά μου δε ξέρει την πορεία με τόσο μικρό έμβρυο... 40.000 πρέπει να είναι για να ακούσουμε καρδιά; Εγώ Δευτέρα είχα μόλις 460! Μάλλον θα αργήσω πολύ ακόμα δυστυχώς... αλλά γερό να ναι κ ας αργήσει λίγο,,,, 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , noni90 είπε:

Έχεις ακούσει καρδούλα; Όχι ε; Ποσό είσαι ακριβώς; Έχω επειδή έχω ευερέθιστο έντερο κάνω δυσκοιλιότητας αλλά δε το μετράω για σύμπτωμα.... ξέρεις για μένα είναι συνηθισμένο... έχεις δίκιο μη το σκεφτόμαστε συνέχεια κ αγχωνόμαστε!!

Είμαι μόνο 5 βδομαδων... νομίζω παραείναι νωρίς κ εγώ έχω ραντεβού σε 2 βδομάδες.... 11 Μαΐου συγκεκριμένα. Έχεις δίκιο λινά μου δε ξέρει την πορεία με τόσο μικρό έμβρυο... 40.000 πρέπει να είναι για να ακούσουμε καρδιά; Εγώ Δευτέρα είχα μόλις 460! Μάλλον θα αργήσω πολύ ακόμα δυστυχώς... αλλά γερό να ναι κ ας αργήσει λίγο,,,, 

Ειμαι 5εβδ + 5ημ σύμφωνα με τον γιατρό .... Στον υπέρηχο νομιζω γράφει κ μέγεθος;!;!  Οχι δεν ακούσαμε καρδούλα.. Ειπε την επομενη φορα... 10Μαϊου εμεις έχουμε ραντεβού! 

Χοριακη εγω ακομα δεν εχω κάνει να σε πω την αλήθεια...προσπαθώ να μην το σκέφτομαι κι εγώ κ αγχωνόμαστε τζαμπα... Θέλει ηρεμια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , noni90 είπε:

Έχεις ακούσει καρδούλα; Όχι ε; Ποσό είσαι ακριβώς; Έχω επειδή έχω ευερέθιστο έντερο κάνω δυσκοιλιότητας αλλά δε το μετράω για σύμπτωμα.... ξέρεις για μένα είναι συνηθισμένο... έχεις δίκιο μη το σκεφτόμαστε συνέχεια κ αγχωνόμαστε!!

Είμαι μόνο 5 βδομαδων... νομίζω παραείναι νωρίς κ εγώ έχω ραντεβού σε 2 βδομάδες.... 11 Μαΐου συγκεκριμένα. Έχεις δίκιο λινά μου δε ξέρει την πορεία με τόσο μικρό έμβρυο... 40.000 πρέπει να είναι για να ακούσουμε καρδιά; Εγώ Δευτέρα είχα μόλις 460! Μάλλον θα αργήσω πολύ ακόμα δυστυχώς... αλλά γερό να ναι κ ας αργήσει λίγο,,,, 

Ανα 48ωρο διπλασιάζεται η τιμή.κανε λίγο υπομονή. Εμε να ο γιατρός με έβαλε και έκανα και 2η χωριακη για να πάρουμε μια πρώτη εικόνα από την αύξηση της χωριακης Αφού ακόμα δεν θα χαμε εικόνα. Αν είσαι τόσο πολύ αγχωμένη παρτον τηλ Μήπως κάνεις χωριακη και ηρεμήσεις μετά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...