Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

αν δεν πας κ σημερα παρε τον γιατρο να σου δωσει κατι να παρεις γιατι οσο το αφηνεις μετα δεν γινετε τιποτα κ ειναι χειροτερο.. γενικα φτιαξε την διατροφη σου κ δεν θα χρειαστει ξανα να αφησεις τοσες μερες χωρις τουαλετα. γιατι κ τα φαρμακακια δεν ειναι κ καλο να τα περνεις συνεχεια. 

Να σου πω την αλήθεια στεναχωρήθηκα που μου είπε να πάρω φάρμακο από τόσο νωρίς αλλά όταν μου το εξήγησε κατάλαβα ότι είναι απαραίτητο(για την περίπτωσή μου)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elep είπε:

Να σου πω την αλήθεια στεναχωρήθηκα που μου είπε να πάρω φάρμακο από τόσο νωρίς αλλά όταν μου το εξήγησε κατάλαβα ότι είναι απαραίτητο(για την περίπτωσή μου)

ε ναι αμα δε μπορεις να πας ουτε με την διατροφη δεν γινετε να κανεις κατι διαφορετικο... απλα πρωτα πρεπει να φτιαξεις την διατροφη κ μετα να παρεις φαρμακο οταν χρειαζετε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσι οπως ειπα κ στην αλλη κοπελα βαζε ωμο ελαιολαδο οπου μπορεις. δηλαδη φτιαξε μια φετα με πολυ λαδι πχ . εμενα με εχει σωσει ο αρακας!!! κ αν δεν σαρεσουν τα ακτινιδια βαλτα μεσα στην πορτοκαλαδα.

Να Υποθέσω κ λίγο περπάτημα θα βοηθήσει...! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

 Λινακι μΆλλον αυτό θα κάνω γτ με σκέτη μια χοριακη θα με φάει το άγχος!

ε ναι να πας εννοειτε κ εγω εναν υπερηχο τον ειχα κανει πριν ακουσω καρδια. 

Just now, Cath3rine είπε:

Να Υποθέσω κ λίγο περπάτημα θα βοηθήσει...! 

ε ναι αλλα τωρα με το περπατημα μην το παρακανεις ειδικα αν εχεις κ πονακια περιοδου οχι παραπανω απο 15 λεπτα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

ε ναι να πας εννοειτε κ εγω εναν υπερηχο τον ειχα κανει πριν ακουσω καρδια. 

ε ναι αλλα τωρα με το περπατημα μην το παρακανεις ειδικα αν εχεις κ πονακια περιοδου οχι παραπανω απο 15 λεπτα....

Περπάτημα κανα 10λεπτό.. Πανω κάτω.. Πάντως κορίτσια εχω πω... Εφαγα ενα γιαουρτάκι κ έφαγα μια κουταλιά ελαιόλαδο! Περπάτησα κ λιγο μεσα στο σπίτι πανω κάτω.... Εκανε πολυ καλη δουλεια κ πολυ γρήγορα!!!!!  Δεν του το χα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@noni90 κοίτα ένα 48 ώρες αυξάνεται η χωριακη και τη Δευτέρα είχες 460 μέχρι την άλλη βδομάδα θα έχει ανέβει πολύ.σκεψου ότι από 1500 φαίνεται ο σάκος και εσύ το έχεις ήδη ξεπεράσει.μια εικόνα θα την πάρεις να σε ηρεμήσει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ολες έχετε κανει χοριακη;;; 

Εγώ όταν είχα θετικό τεστ πήρα το γιατρό και με έστειλε για χωριακη , προγεστερόνη και οιστραδιολη , τις οποίες με έβαλε να επαναλάβω μετά από 5 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ολες έχετε κανει χοριακη;;; 

η χοριακη ειναι απλως για επιβαιβεωση της κυησης. δεν ειναι απαραιτητη κ δεν προλαμβανεις κατι. αν εχεις κανει υπερηχο δεν χρειαζεται η χοριακη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Cath3rine είπε:

Σόδα πίνετε για το φούσκωμα;; η κανενα αναψυκτικό με στέβια; 

γενικα απαγορευονται για τα συντηριτικα ολα. τωρα αν πιεις μια φορα στο τοσο κ ενα ποτηρακι δεν χαθηκε κ ο κοσμος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , linaa είπε:

γενικα απαγορευονται για τα συντηριτικα ολα. τωρα αν πιεις μια φορα στο τοσο κ ενα ποτηρακι δεν χαθηκε κ ο κοσμος. 

Ναι για μια στο τοσο εννοω.... Κ τον γιατρό που ρωτησα για φαγητό.. Με είπε ότι θες τρώγε... Απλα απο φρουτα κ σαλάτες να ναι αγνά... Κ πολύ καλα πλυμμενα.... Ακομα κ καφε για εναν δεν τρέχει τπτ.. Αλλα εμενα πλεον δεν με τραβάει.. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Ναι για μια στο τοσο εννοω.... Κ τον γιατρό που ρωτησα για φαγητό.. Με είπε ότι θες τρώγε... Απλα απο φρουτα κ σαλάτες να ναι αγνά... Κ πολύ καλα πλυμμενα.... Ακομα κ καφε για εναν δεν τρέχει τπτ.. Αλλα εμενα πλεον δεν με τραβάει.. 

 

ναι φαγητο οτι θες αρκει το κρεας να ξερεις οτι ειναι καλα ψημενο. τα αλλαντικα οχι καπνιστα αλλα βραστα κ συσκευασμενα απο μεγαλες εταιρειες που τα παστεριωνουν οπως κ το γαλα. τα λαχανικα πλυμμενα κ μουλιασμενα σε ξυδι για μιση ωρα οταν ειναι ωμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...