Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα μια έρευνα σχετικά με τις βιταμίνες και κόντεψα να καραφλιασω! Και δεν έχω και περιθώρια,αρκετά μαλλιά έχασα με 16 μηνες θηλασμό 😛 Τελικά κατέληξα στις inofert για μένα και στις Wellman για τον άντρα μου. Παίρνουμε και έξτρα φιλισιν και mollers,τρώμε κάθε μέρα  φρουτα και σαλάτες,ε πιστεύω κάτι θα γίνει. Μακάρι να είχαμε παραπάνω λεφτά,να δοκιμάζαμε πιο ακριβές βιταμίνες,αλλά και αυτές κατι καλό θα κάνουν 🥰

      Και εμείς αφού πήραμε πόσους μήνες τις ακριβές ξεκινήσαμε τώρα τις wellman ο σύζυγος κ εγώ πήρα τις pregnacare. Δες κ τις q10 της smile είναι πολύ οικονομικές κ το Q10 είναι απαραίτητο.. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα, ε αφου στο ειπε κ η γιαγια βουρ στη κρεπα!! Μας φανταζομαι ολες ταυτοχρονα να χουμε λερωθει με σοκολατα γυρω γυρω απ το στομα χαχαχαχα σαν παιδακια

Κοριτσια, δεν πρόλαβα να φάω ούτε μισό κομματάκι.... Ξύπνησε ο μικρος..... Το βράδυ τώρα!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_paris είπε:

Κοριτσια, δεν πρόλαβα να φάω ούτε μισό κομματάκι.... Ξύπνησε ο μικρος..... Το βράδυ τώρα!!!! 

Που ειναι αυτες οι γιαγιαδες οταν τις χρειαζομαστε? Χαχαχαχα. Δεν πειραζει σε κραταει σε φορμα το παιδι. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχαχ. Αχ αυτα τα παγωτα, ειναι τοσο ωραια τα ατιμα. 

Ναι γαμωτο!!!!!

πρίν από 13 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κοριτσια, δεν πρόλαβα να φάω ούτε μισό κομματάκι.... Ξύπνησε ο μικρος..... Το βράδυ τώρα!!!! 

Εγώ φταίω που ζήλεψα.σορυ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Ναι γαμωτο!!!!!

Εγώ φταίω που ζήλεψα.σορυ....

Κοριτσια εγω μετρηθηκα εχθες στο γιατρο ειμαι +8 απο την αρχη δηλαδη 50κιλα! Μολις εφαγα 2ντονατσακια με μερεντουλα....απλα μαλλον κρυωσα γιατι με ποναει η κοιλια 2δαχτυλα κατω απο τον αφαλο η μικρη κλωτσαει ακαθεκτη την νιωθω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια εγω μετρηθηκα εχθες στο γιατρο ειμαι +8 απο την αρχη δηλαδη 50κιλα! Μολις εφαγα 2ντονατσακια με μερεντουλα....απλα μαλλον κρυωσα γιατι με ποναει η κοιλια 2δαχτυλα κατω απο τον αφαλο η μικρη κλωτσαει ακαθεκτη την νιωθω!

Βασάνισε με κι άλλο με τα ντονατσακια.στη παλιά μου γειτονιά είχε με γέμιση kinder Bueno. Δεν μπορείς να φανταστείς. Τα καλυτερ α ever που έχω φάει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσιααααα μη λέτε για γλυκα κ κιλά... δε ξέρω πως γίνεται μέχρι την 24η βδομάδα να έχω βάλει 1 κιλό κ τώρα 25η μπήκε άλλο έναν Τσακ Μπάμ χωρίς να το καταλάβω.. τι γίνεται έτσι μπαίνουν; Χωρίς να ειδοποιούν;

ασχετο... αλλά σε ποια βδομάδα μπαίνουμε στον 7ο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια εγω μετρηθηκα εχθες στο γιατρο ειμαι +8 απο την αρχη δηλαδη 50κιλα! Μολις εφαγα 2ντονατσακια με μερεντουλα....απλα μαλλον κρυωσα γιατι με ποναει η κοιλια 2δαχτυλα κατω απο τον αφαλο η μικρη κλωτσαει ακαθεκτη την νιωθω!

50 κιλα εγκυουλα, παιζεις με τον πονο μας!!

 

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Κοριτσιααααα μη λέτε για γλυκα κ κιλά... δε ξέρω πως γίνεται μέχρι την 24η βδομάδα να έχω βάλει 1 κιλό κ τώρα 25η μπήκε άλλο έναν Τσακ Μπάμ χωρίς να το καταλάβω.. τι γίνεται έτσι μπαίνουν; Χωρίς να ειδοποιούν;

ασχετο... αλλά σε ποια βδομάδα μπαίνουμε στον 7ο;

Που σαι ρε κοριτσι?? 25η και μιλας κ συ για δυο κιλακια? Μια χαρα εισαι. Απο τον 7ο και μετα θα μπαινουν κ μονο με τον αερα που αναπνεουμε! Μη το πολυσκεφτεσαι, θα τα χασουμε ολα μετα. Για το ποτε μπαινουμε στον 7ο θα σε γελασω, εγω δεν υπολογιζω με βδομαδες αλλα βασει ΠΗΤ. Εχω μια εντυπωση οτι την 27η μπαινεις. Δηλαδη μια μερα μετα την 26+6 αλλα δεν ειμαι πολυ σιγουρη


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

50 κιλα εγκυουλα, παιζεις με τον πονο μας!!

 

Που σαι ρε κοριτσι?? 25η και μιλας κ συ για δυο κιλακια? Μια χαρα εισαι. Απο τον 7ο και μετα θα μπαινουν κ μονο με τον αερα που αναπνεουμε! Μη το πολυσκεφτεσαι, θα τα χασουμε ολα μετα. Για το ποτε μπαινουμε στον 7ο θα σε γελασω, εγω δεν υπολογιζω με βδομαδες αλλα βασει ΠΗΤ. Εχω μια εντυπωση οτι την 27η μπαινεις. Δηλαδη μια μερα μετα την 26+6 αλλα δεν ειμαι πολυ σιγουρη

Μα σε 1 βδομάδα ένα κιλό;;;; Που να έτρωγα κιολας η ερμη... πως είσαι με τις συσπάσεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Μα σε 1 βδομάδα ένα κιλό;;;; Που να έτρωγα κιολας η ερμη... πως είσαι με τις συσπάσεις;

Μπαινουν ακανονιστα. Δεν σημαινει οτι θα παιρνεις καθε βδομαδα κ κιλο. Τωρα μπορει να παρεις μισο κιλο σε 2 βδομαδες πχ. Μην αγχωνεσαι.

Κανω ακομα αλλα οχι τοσες πολλες κ οχι τοσο εντονες. Περιμενω πως κ πως το ραντεβου στον γιατρο τη Δευτερα να ξαναδουμε τραχηλο και ευχομαι αν δεν εχει μεγαλωσει παλι εστω να ειναι σταθερος για να ξερω οτι παω καλα, η σταθερα. Αν εχει μικρυνει κ αλλο δεν ξερω τι κανουμε μετα. Αλλα πιστευω ολα καλα θα ειναι.

Εσυ εισαι ενταξει κοριτσακι μου? Εχεις βγει σε αδεια απο τη δουλεια? Η παιρνεις αναρρωτικες μεχρι να βγεις?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Μπαινουν ακανονιστα. Δεν σημαινει οτι θα παιρνεις καθε βδομαδα κ κιλο. Τωρα μπορει να παρεις μισο κιλο σε 2 βδομαδες πχ. Μην αγχωνεσαι.

Κανω ακομα αλλα οχι τοσες πολλες κ οχι τοσο εντονες. Περιμενω πως κ πως το ραντεβου στον γιατρο τη Δευτερα να ξαναδουμε τραχηλο και ευχομαι αν δεν εχει μεγαλωσει παλι εστω να ειναι σταθερος για να ξερω οτι παω καλα, η σταθερα. Αν εχει μικρυνει κ αλλο δεν ξερω τι κανουμε μετα. Αλλα πιστευω ολα καλα θα ειναι.

Εσυ εισαι ενταξει κοριτσακι μου? Εχεις βγει σε αδεια απο τη δουλεια? Η παιρνεις αναρρωτικες μεχρι να βγεις?

Παίρνω αναρρωτικές κ θα παίρνω μέχρι να βγω σε άδεια κύησης.... κ μετά τη λοχεία δε ξέρω κ αν θα ξαναγυρίσω το κλίμα έχει γίνει πολύ άσχημο....... ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα.. 

συσπασεις έκανα κ εγώ αλλά δε μου επηρεάστηκε ο τράχηλος πολύ από 4.5 πήγε 4.... μετά με το μαγνήσιο δεν έκανα πολλές μια δυο μέσα στη μέρα κ τώρα έχω καμία βδομάδα που έχω κάνει 2 3 συνολικά.... σου έδωσε κ μαγνήσιο; Πιστεύω δε θα μικρύνει ο τράχηλος άλλο αφού ξεκουράζεσαι κιολας..... πιάσε τις σειρές να χαζεύεις να ξεχνιέσαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , loyloy είπε:

Βασάνισε με κι άλλο με τα ντονατσακια.στη παλιά μου γειτονιά είχε με γέμιση kinder Bueno. Δεν μπορείς να φανταστείς. Τα καλυτερ α ever που έχω φάει.

Εγω παιρνω κρουασαν με γεμιση μπουενο!!!!:wub:

 

πρίν από 10 λεπτά , nanoula90 είπε:

50 κιλα εγκυουλα, παιζεις με τον πονο μας!!

Χαχαχαχα τι να κανω ειμαι μινιατουρα!!!:-P

 

πρίν από 17 λεπτά , noni90 είπε:

Κοριτσιααααα μη λέτε για γλυκα κ κιλά... δε ξέρω πως γίνεται μέχρι την 24η βδομάδα να έχω βάλει 1 κιλό κ τώρα 25η μπήκε άλλο έναν Τσακ Μπάμ χωρίς να το καταλάβω.. τι γίνεται έτσι μπαίνουν; Χωρίς να ειδοποιούν;

ασχετο... αλλά σε ποια βδομάδα μπαίνουμε στον 7ο;

2 κιλα; μπραβο εγω +8 αλλα τα χαιρομαι..... στον 7ο μπαινουμε στην 27η εβαδομαδα δηλαδη 26κ6 ειμαστε ακομα στον 6ο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Παίρνω αναρρωτικές κ θα παίρνω μέχρι να βγω σε άδεια κύησης.... κ μετά τη λοχεία δε ξέρω κ αν θα ξαναγυρίσω το κλίμα έχει γίνει πολύ άσχημο....... ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα.. 

συσπασεις έκανα κ εγώ αλλά δε μου επηρεάστηκε ο τράχηλος πολύ από 4.5 πήγε 4.... μετά με το μαγνήσιο δεν έκανα πολλές μια δυο μέσα στη μέρα κ τώρα έχω καμία βδομάδα που έχω κάνει 2 3 συνολικά.... σου έδωσε κ μαγνήσιο; Πιστεύω δε θα μικρύνει ο τράχηλος άλλο αφού ξεκουράζεσαι κιολας..... πιάσε τις σειρές να χαζεύεις να ξεχνιέσαι!

Μαγνησιο επαιρνα ηδη απλα αυξησαμε τη δοση. Παιρνω 3-4 την ημερα, πιστευω πως κανουν οντως δουλεια σε συνδυασμο με τα ουτροτζεσταν.

Αν δεν σε ικανοποιει πια η δουλεια εννοειται να την αφησεις. Μετα θα χεις το μπεμπακι σου να φροντιζεις, μη σε ψυχοπλακωνουν αυτοι εκει. Πραξε οπως νιωθεις καλυτερα, οταν ερθει εκεινη η ωρα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω παιρνω κρουασαν με γεμιση μπουενο!!!!:wub:

 

Χαχαχαχα τι να κανω ειμαι μινιατουρα!!!:-P

 

2 κιλα; μπραβο εγω +8 αλλα τα χαιρομαι..... στον 7ο μπαινουμε στην 27η εβαδομαδα δηλαδη 26κ6 ειμαστε ακομα στον 6ο!

Τι μπράβο βρε εγώ ξεκίνησα 74 κιλά την εγκυμοσύνη... δεν είμαι για να παίρνω πολλά κιλά ο στόχος μου ήταν τα 80 αλλά έχω ακόμα 3 μήνες θα πάρω παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Τι μπράβο βρε εγώ ξεκίνησα 74 κιλά την εγκυμοσύνη... δεν είμαι για να παίρνω πολλά κιλά ο στόχος μου ήταν τα 80 αλλά έχω ακόμα 3 μήνες θα πάρω παραπάνω...

Και να παρουμε θα τα χασουμε αφου ερθουν στη ζωη μας τα αγγελουδια μας γερα να ειναι πανω απο ολα!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...