Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! Τα καφέ είναι ενδείξεις εμφυτευσης.  Με θετικό τεστ έστω και πολύ αχνό και καφέ θεωρώ ότι θα πάρεις μια ωραιότατη θετικη χοριακη!!!

      Δεν ξέρω πραγματικά …τι να πω έχω απογοητευτεί … ίσως είμαι επηρεασμένη από την τελευταία μ παλινδρόμηση 

      14 minutes ago, Fay_ said:

      Εγω κορίτσι μου δυο μέρες πριν την χοριακη μου είδα καφέ και στο εσώρουχο και μετά όλη μέρα στο σκούπισμα. Η χοριακη μου ήταν 415. Πήρα πανικόβλητη εκείνη την ημέρα τη μαία και μου είπε θα έπρεπε να χαίρεσαι και όχι να στεναχωριεσαι.. Είναι καλό σημάδι 💕

      Δεν ξέρω τι να πω προσπαθώ απλά να μην στεναχωριέμαι .

      9 minutes ago, Blue Velvet said:

      Μήπως να τον πάρεις τηλέφωνο?Εγώ σίγουρα θα έπαιρνα,πως θα ηρεμήσεις αλλιώς ?

      Εδώ θα μου πουν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι από την  στιγμή που αύριο είναι η μερα της χοριακης .. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , nanoula90 είπε:

Τα μωρουδιακα απο που τα πηρες?? 

Εγω για χειμωνα λεω να παρω φορμακια για απ εξω βελουτε και απο μεσα μακρυμανικα κ λιγα κοντομανικα εσωρουχα που κουμπωνουν απο κατω. Αυτα ειναι τα λεγομενα ζιμπουνακια???τα μπερδευω λιγο. Αλλα δεν εχω ιδεα ποσα μπορει να χρειαστω και τι νουμερα δεδομενου οτι μεγαλωνουν γρηγορα. 

Τα εσωρουχα "ζιπουνακια" εγω τα πηρα κοντομανικα γιατι ολοι μου ειπαν οτι τα μακρυμανικα δε βολευουν! Για απ'εξω  και γω βελουτε πηρα γιατι τα αλλα μου φανηκαν λεπτα και φοβηθηκα μη κρυωνει! Οσον αφορα τον αριθμο εγω πηρα 6 ζιπουνακια και 5 φορμακια βελουτε το 0-3! Γυρω στα 56 με 60 εκατοστα ειναι ολα αναλογα την εταιρια! Δε σκοπευω να παρω αλλα προς το παρων...αν δω οτι χρειαζομαι θα πεταχτω και θα παρω! Σελτεδακια πηρα 3 ( ενα να το στρωσω στην καλαθουνα & 2 για να την αλλαζω) και πανες αγκαλιας πηρα 2! Και βλεπουμε! Αν θελησουμε κατι παραπανω στελνω τον αντρα μου και μας περνει! Τα μωρουδιακια τα ζιπουνακια τα πηρα απο το λητω και τα υπολοιπα απο ενα καταστημα της περιοχης και το μετανοιωσα που δεν πηγα πρωτα εκει για να τα επερνα ολα! Πολλα περισσοτερα σχεδια και πολυ καλυτερες τιμες απο λητω...πρεναταλ κτλ! Το orchestra ειχε μονο 2 φορμακια για νεογεννητο τπτ αλλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Τα εσωρουχα "ζιπουνακια" εγω τα πηρα κοντομανικα γιατι ολοι μου ειπαν οτι τα μακρυμανικα δε βολευουν! Για απ'εξω  και γω βελουτε πηρα γιατι τα αλλα μου φανηκαν λεπτα και φοβηθηκα μη κρυωνει! Οσον αφορα τον αριθμο εγω πηρα 6 ζιπουνακια και 5 φορμακια βελουτε το 0-3! Γυρω στα 56 με 60 εκατοστα ειναι ολα αναλογα την εταιρια! Δε σκοπευω να παρω αλλα προς το παρων...αν δω οτι χρειαζομαι θα πεταχτω και θα παρω! Σελτεδακια πηρα 3 ( ενα να το στρωσω στην καλαθουνα & 2 για να την αλλαζω) και πανες αγκαλιας πηρα 2! Και βλεπουμε! Αν θελησουμε κατι παραπανω στελνω τον αντρα μου και μας περνει! Τα μωρουδιακια τα ζιπουνακια τα πηρα απο το λητω και τα υπολοιπα απο ενα καταστημα της περιοχης και το μετανοιωσα που δεν πηγα πρωτα εκει για να τα επερνα ολα! Πολλα περισσοτερα σχεδια και πολυ καλυτερες τιμες απο λητω...πρεναταλ κτλ! Το orchestra ειχε μονο 2 φορμακια για νεογεννητο τπτ αλλο!

Ζιπουνακια ναι, λαθος το γραψα, αρα αυτα ειναι τα "εσωρουχακια" ας πουμε. Αθηνα μενεις? Το κοντομανικο το φοβαμαι λιγο ρε γαμωτο, γιατι ειναι κρυο το σπιτι γενικα. Θα αναβω βεβαια καλοριφερ, αλλα δεν ξερω. Απο το λητω εχω παραγγειλει την κουνια, αλλα ρουχα και τετοια φοβαμαι μην ειναι πανακριβα απο κει. Κ ξερεις, μπορει σε εναν μηνα να μην τους κανει τπτ! Κ γω λιγα λεω να παρω 0-3 και καποια 3-6 να μαι καλυμμενη. 

Προς το παρον δεν εχω παρει τπτ βεβαια. Μονο το καροτσι εχω. Κ την κουνια την περιμενω νομιζω τον επομενο μηνα. Θελω να καταληξω τι θελω και να τα παρω ολα μαζι. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε?περασε κ ο "ζορμπας" κ ειμαι ολη μερα σπιτι κοντεβει να βουλιαξει ο καναπες!!βρεχει ακομη εδω!εγω φορμακια παρειγγειλα απο το kidscom πανφθηνα ειχε κατι προσφορες 5 φορμακια 9€ η 12€!! Λεει 100% ας ελπισουμε οτι θα ειναι οντως δεν τα χω παραλαβει ακομη.παντως κ η αδερφη μ που τα χει προσφατα μου πε το μακρυμανικο απο μεσα δε βολευει τοσο σηκωνοντε τα μανικια μαζι με μακριμανικο απεξω.


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 εγω απο το λητω πηρα το καροτσι! Οντως ειναι ακριβα...15-20 € το φορμακι...εγω απο εκει που τα πηρα τα ειχε γυρω στα 10€ και η ποιοτητα η ιδια!

@Dimitra K οταν ερθουν πες μας αν ειναι καλα να το εχουμε στα υποψιν!

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 Ναι από τη μανούλα φαγητό. @Diavolitsa Έχω καλές μετρήσεις. Αφού είχα καλη καμπύλη λογικό.Αλλα η διατροφή πολύ αυστηρή και έχω ζαλαδα πολύ.τωρα να φανταστείς ήπια αλατονερο μήπως είναι η πίεση γτ είμαι υποτασικη και με αυτά που τρώω ,  μου μείωσαν και το αλάτι και να τα αποτελέσματα.Ψραια ψώνια.Η αδερφή μου ει χε βολευτεί με τα μακρυμανικα από μέσα.κοιτα αν στο σπίτι δεν εχει ς θέμα με υγρασία Τότε εντάξει και με τα κοντομάνικα από μέσα.εγω λίγα απ'όλα θα πάρω.παντβς θα χρειαστείς παραπάνω.επειδη είναι μικρά δεν συγκρατεί πολλ α η πανα.ειναι μικρούλια μωρέ.θυμαμαι με την ανηψια μου τον 1ο μήνα κάθε φορά με τσισα και κακακια τα λερωνε ολ α και κάθε φορά και άλλο ρούχο.παντβς ότι πάρεις πάρε 3-6 που σίγουρα θα τα βρεις μπροστά σου.καλυτερα να είναι πιο άνετο το μωρό παρά οριακά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Dimitra K είπε:

Κοριτσακια μου τι κανετε?περασε κ ο "ζορμπας" κ ειμαι ολη μερα σπιτι κοντεβει να βουλιαξει ο καναπες!!βρεχει ακομη εδω!εγω φορμακια παρειγγειλα απο το kidscom πανφθηνα ειχε κατι προσφορες 5 φορμακια 9€ η 12€!! Λεει 100% ας ελπισουμε οτι θα ειναι οντως δεν τα χω παραλαβει ακομη.παντως κ η αδερφη μ που τα χει προσφατα μου πε το μακρυμανικο απο μεσα δε βολευει τοσο σηκωνοντε τα μανικια μαζι με μακριμανικο απεξω.

Που εισαι ρε κοριτσιιι? Κ γω σπιτι, πολυ θα ηθελα να παω ενα σινεμα με τον αντρα, θα ρωτησω τον γιατρο απο βδομαδα αν μπορω να βγω επιτελους. Μπουχτησα μεσα. Θα μπω να δω το σαιτ που λες!

 

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@nanoula90 εγω απο το λητω πηρα το καροτσι! Οντως ειναι ακριβα...15-20 € το φορμακι...εγω απο εκει που τα πηρα τα ειχε γυρω στα 10€ και η ποιοτητα η ιδια!

@Dimitra K οταν ερθουν πες μας αν ειναι καλα να το εχουμε στα υποψιν!

Α ναι και το καροτσι απο κει το πηρα κ γω χαχα. Ειδες καθολου σουτιεν θηλασμου στο h&m ? Θελω να παρω απο τωρα γιατι αρχιζουν κ με στενευουν τα δικα μου. Αλλα αυτα θελω να τα δω απο κοντα, γιατι δεν ξερω το νουμερο μου πλεον:roll:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , nanoula90 είπε:

Που εισαι ρε κοριτσιιι? Κ γω σπιτι, πολυ θα ηθελα να παω ενα σινεμα με τον αντρα, θα ρωτησω τον γιατρο απο βδομαδα αν μπορω να βγω επιτελους. Μπουχτησα μεσα. Θα μπω να δω το σαιτ που λες!

 

Α ναι και το καροτσι απο κει το πηρα κ γω χαχα. Ειδες καθολου σουτιεν θηλασμου στο h&m ? Θελω να παρω απο τωρα γιατι αρχιζουν κ με στενευουν τα δικα μου. Αλλα αυτα θελω να τα δω απο κοντα, γιατι δεν ξερω το νουμερο μου πλεον:roll:

Εδω κοριτσι μου σημερα δε δουλευα ολη μερα καναπε ,οι συσπασεις καλα κρατουν 5-6 συνολο τη μερα αλλα πολυ πιο ηπιες κ δεν με τρομαζουν πλεον παιρνω ανασες κ περνανε.κ γω Δευτερα εχω γιατρο να δουμε τι θα μου πει.

Α σουτιεν πηρα απο H & M μπορω να πω τα καλυτερα που ειχα ποτε ανεξαρτητα απο το οτι ειναι θυλασμου δηλαδη εινσι τοσο ανετα.παρε ομως μεγαλο στη πλατη γιατι ανοιγουμε συνεχεια


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , nanoula90 είπε:

Που εισαι ρε κοριτσιιι? Κ γω σπιτι, πολυ θα ηθελα να παω ενα σινεμα με τον αντρα, θα ρωτησω τον γιατρο απο βδομαδα αν μπορω να βγω επιτελους. Μπουχτησα μεσα. Θα μπω να δω το σαιτ που λες!

 

Α ναι και το καροτσι απο κει το πηρα κ γω χαχα. Ειδες καθολου σουτιεν θηλασμου στο h&m ? Θελω να παρω απο τωρα γιατι αρχιζουν κ με στενευουν τα δικα μου. Αλλα αυτα θελω να τα δω απο κοντα, γιατι δεν ξερω το νουμερο μου πλεον:roll:

Εγώ έχω μικρό στήθος και πήρα που έχει μπουστακια με κουμπωμα σουτιέν.πολυ μαλακα και έχει και κουμπωμα θηλασμού. Επιτέλους νιώθω άνετα.αναπνεω.

Βρε να σε ρωτήσω.ποσες θερμίδες είναι η διατροφή σου την ημερα?1800 εμένα. Ξέρω γκρινιάζω συνέχεια για το φαγητό αλλά ζαλίζομαι ρε συ συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Εγώ έχω μικρό στήθος και πήρα που έχει μπουστακια με κουμπωμα σουτιέν.πολυ μαλακα και έχει και κουμπωμα θηλασμού. Επιτέλους νιώθω άνετα.αναπνεω.

Βρε να σε ρωτήσω.ποσες θερμίδες είναι η διατροφή σου την ημερα?1800 εμένα. Ξέρω γκρινιάζω συνέχεια για το φαγητό αλλά ζαλίζομαι ρε συ συνέχεια.

Ναι αυτα τα μπουστακια ειχα δει στο σαιτ, τα δικα μου με στενευουν παρα πολυ, και λεω μηπως δεν μου κανει πχ το αντιστοιχο medium αφου με στενευουν τα δικα μου. Το στηθος δεν εχει μεγαλωσει δραματικα, αλλα σαν να εχω ανοιξει.

Μηπως μενεις πολλη ωρα νηστικη??? Καθε ποσες ωρες τρως ? Σημερα πχ τι εφαγες ολη μερα? Δεν ξερω ποσες θερμιδες καταναλωνω, αλλα σιγουρα εχω 5-6 γευματα την ημερα. Το πρωινο μου ειναι πλουσιο μονο και τα υπολοιπα μικρα γευματα γιατι φουσκωνω αμεσως. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , loyloy είπε:

Εγώ έχω μικρό στήθος και πήρα που έχει μπουστακια με κουμπωμα σουτιέν.πολυ μαλακα και έχει και κουμπωμα θηλασμού. Επιτέλους νιώθω άνετα.αναπνεω.

Βρε να σε ρωτήσω.ποσες θερμίδες είναι η διατροφή σου την ημερα?1800 εμένα. Ξέρω γκρινιάζω συνέχεια για το φαγητό αλλά ζαλίζομαι ρε συ συνέχεια.

Εγω γι'αυτο πηγα σε διατροφολογο! Γιατι και γω αρχισα να ζαλιζομαι! Τωρα τρωω πιο πολλα πραγματα και οχι οτι πολλες φορες δεν πειναω αλλα δε φτανω σε τετοια κατασταση να ζαλιζομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι αυτα τα μπουστακια ειχα δει στο σαιτ, τα δικα μου με στενευουν παρα πολυ, και λεω μηπως δεν μου κανει πχ το αντιστοιχο medium αφου με στενευουν τα δικα μου. Το στηθος δεν εχει μεγαλωσει δραματικα, αλλα σαν να εχω ανοιξει.

Μηπως μενεις πολλη ωρα νηστικη??? Καθε ποσες ωρες τρως ? Σημερα πχ τι εφαγες ολη μερα? Δεν ξερω ποσες θερμιδες καταναλωνω, αλλα σιγουρα εχω 5-6 γευματα την ημερα. Το πρωινο μου ειναι πλουσιο μονο και τα υπολοιπα μικρα γευματα γιατι φουσκωνω αμεσως. 

6 γεύματα καν ω τη μέρα.πρωινκ τι τρως?ανα 3 ώρες τρώω αλλά μικρές ποσότητες.γαλα.με 2 φρυγανιές μετά τις 3 ώρες 1 φρούτο.μετσ 3 ώρες σαλάτα με ψητό κρέας 1 φέτες ψωμί κ μια φέτα τυρι light μετά 3 ώρες 1 φρούτο μετά βραδυνό σαλάτα και αυγά συνήθως και λίγο ψωμί και τέλος 1 φέτα ψωμί με μια φέτα τυρι

 

πρίν από 3 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Εγω γι'αυτο πηγα σε διατροφολογο! Γιατι και γω αρχισα να ζαλιζομαι! Τωρα τρωω πιο πολλα πραγματα και οχι οτι πολλες φορες δεν πειναω αλλα δε φτανω σε τετοια κατασταση να ζαλιζομαι!

Τη Δευτέρα Έχω ραντεβού με τη διατροφολόγο που συνεργάζεται με την ενδοκρινολογο που πήγα.ελπιζω να.αλλαξεο κάτι γτ πολύ ζαλάδα.σημερα ειδικά ήμουν χάλια

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Και γω εδω! Σημερα ημουν ολο το πρωι στα μαγαζια και ψωνιζα και για τη μπεμπα και για μενα :) μετα πηγα και εκανα τη γιογκα μου και να μαι! Πως ειστε? @loyloy πως πας με τη διατροφη? 

Πόσο σε ζηλεύω που γυμνάζεσαι..!!! Εμένα δεν με αφήνει ο ντοκτορ... Και ενώ δεν ήμουν και πολύ φαν της γυμναστικής, για λόγους υγείας γυμναζομουν,τώρα μου έχει λείψει τόσο πολύ και είμαι τόσο πιασμένη που με την πρώτη ευκαιρία μόλις γεννήσω θα αρχίσω την γυμναστική... Έστω μόνη μου στο σπίτι αν δεν μπορώ να πάω γυμναστήριο...

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , loyloy είπε:

6 γεύματα καν ω τη μέρα.πρωινκ τι τρως?ανα 3 ώρες τρώω αλλά μικρές ποσότητες.γαλα.με 2 φρυγανιές μετά τις 3 ώρες 1 φρούτο.μετσ 3 ώρες σαλάτα με ψητό κρέας 1 φέτες ψωμί κ μια φέτα τυρι light μετά 3 ώρες 1 φρούτο μετά βραδυνό σαλάτα και αυγά συνήθως και λίγο ψωμί και τέλος 1 φέτα ψωμί με μια φέτα τυρι

 

Τη Δευτέρα Έχω ραντεβού με τη διατροφολόγο που συνεργάζεται με την ενδοκρινολογο που πήγα.ελπιζω να.αλλαξεο κάτι γτ πολύ ζαλάδα.σημερα ειδικά ήμουν χάλια

 

Σιγουρα θα σε βοηθησει ο διατροφολογος αλλα αυτα που τρως με το ζορι ειναι 1200 θερμιδες βρε λουλου μου! Εμπλουτισε λιγο το πρωινο σου. Βαλε πρωτεινη που ειναι πηγη ενεργειας. Ιδανικα αυγα, βρασε μια δεκαδα και εχε στο ψυγειο και καθε πρωι απο 2 αυγα, ιδανικα τα ασπραδια. Πχ ενα τυπικο καλο πρωινο μπορει να ειναι τα αυγα με δυο φρυγανιες η φετες του τοστ και φυσικο πορτοκαλι. Η ενα τοστ με γαλοπουλα τυρι και φυσικο πορτοκαλι. Η δημητριακα ολικης, βρωμη και γαλα. Παρε και αμυγδαλα αναλατα να εχεις για ενδιαμεσα στα γευματα, κανουν δουλεια. Ή φτιαχνε αραβικες πιτουλες και βαλε μεσα διαφορα. Θα σου πει κ ο διατροφολογος τι να τρως, αλλα μη στερεισαι. Να τρως απο ολα, εκτος απο γλυκα οκ, το ζαχαρο σου απ οτι καταλαβα μια χαρα παει στις μετρησεις. Καλες και οι σαλατες, αλλα οχι μονο τετοιες, ειναι πολυ χαμηλης θερμιδικης αξιας οποτε δεν σε κρατανε. 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Σιγουρα θα σε βοηθησει ο διατροφολογος αλλα αυτα που τρως με το ζορι ειναι 1200 θερμιδες βρε λουλου μου! Εμπλουτισε λιγο το πρωινο σου. Βαλε πρωτεινη που ειναι πηγη ενεργειας. Ιδανικα αυγα, βρασε μια δεκαδα και εχε στο ψυγειο και καθε πρωι απο 2 αυγα, ιδανικα τα ασπραδια. Πχ ενα τυπικο καλο πρωινο μπορει να ειναι τα αυγα με δυο φρυγανιες η φετες του τοστ και φυσικο πορτοκαλι. Η ενα τοστ με γαλοπουλα τυρι και φυσικο πορτοκαλι. Η δημητριακα ολικης, βρωμη και γαλα. Παρε και αμυγδαλα αναλατα να εχεις για ενδιαμεσα στα γευματα, κανουν δουλεια. Ή φτιαχνε αραβικες πιτουλες και βαλε μεσα διαφορα. Θα σου πει κ ο διατροφολογος τι να τρως, αλλα μη στερεισαι. Να τρως απο ολα, εκτος απο γλυκα οκ, το ζαχαρο σου απ οτι καταλαβα μια χαρα παει στις μετρησεις. Καλες και οι σαλατες, αλλα οχι μονο τετοιες, ειναι πολυ χαμηλης θερμιδικης αξιας οποτε δεν σε κρατανε. 

 

Ότι μπυ πε τρώω.και φυσικό χυμό μου πε Όχι γτ τα πορτοκάλια έχουν ζάχαρη.1 πορτοκάλι σε ενδιάμεσο γεύμα.γι αυτό γκρινιάζω ρε συ.πως να αντέξω.ζαλιζομαι και αυτό το στομάχι διαμαρτύρεται συνέχεια.αντε να δω τι θα πει και η διατροφολόγος Αύριο.την Πέμπτη θα βγει το οριστικό που θα με δει ο γυναικολόγος μου , να δούμε τι γίνεται με τα υγρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , loyloy είπε:

Ότι μπυ πε τρώω.και φυσικό χυμό μου πε Όχι γτ τα πορτοκάλια έχουν ζάχαρη.1 πορτοκάλι σε ενδιάμεσο γεύμα.γι αυτό γκρινιάζω ρε συ.πως να αντέξω.ζαλιζομαι και αυτό το στομάχι διαμαρτύρεται συνέχεια.αντε να δω τι θα πει και η διατροφολόγος Αύριο.την Πέμπτη θα βγει το οριστικό που θα με δει ο γυναικολόγος μου , να δούμε τι γίνεται με τα υγρα.

Καλημεεερα. Αυριο θα δεις οτι θα σε βοηθησει η διατροφολογος να σου δωσει διατροφη. Ειναι λες και κανεις διαιτα τωρα βρε αγαπη οχι διατροφη. Σημερα να κανει η μανουλα ωραιο μαμαδισιο κυριακατικο φαγακι και να φας μαζι με την σαλατουλα. Ναι για τα πορτοκαλια το σκεφτηκα μετα. Μην πεσεις και κατω ομωωωωςς εεεε, ειπαμε.

Καλημερα κοριτσιαα!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...