Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Να σας ρωτήσω θα κάνετε το εμβόλιο κατά της γρίπης εσείς και ο άντρας σας; Εμείς σκεφτόμαστε να το κάνει ο άντρας μου σίγουρα γιατί λόγω δουλειάς έρχεται σε επαφή με πολύ κόσμο και χρησιμοποιεί και το μετρο... Εγώ πάλι δεν ξέρω προβληματίζομαι... Βέβαια εμείς οι εγκυμονουσες ανήκουμε στις ευπαθείς ομάδες και συνιστάται να το κάνουμε...

Αυτο το σκεφτηκα και γω...και το εχω στα υποψιν να ρωτησω το γιατρο μου στις 10 του μηνα που θα με δει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Να σας ρωτήσω θα κάνετε το εμβόλιο κατά της γρίπης εσείς και ο άντρας σας; Εμείς σκεφτόμαστε να το κάνει ο άντρας μου σίγουρα γιατί λόγω δουλειάς έρχεται σε επαφή με πολύ κόσμο και χρησιμοποιεί και το μετρο... Εγώ πάλι δεν ξέρω προβληματίζομαι... Βέβαια εμείς οι εγκυμονουσες ανήκουμε στις ευπαθείς ομάδες και συνιστάται να το κάνουμε...

Ω ναι ειμαστε στις ευπαθεις ομαδες. Και σημερα πηγα στον γιατρο και το ξεχασα να τον ρωτησω αυτο ρε γαμωτο. Σε 2 βδομαδες εχω παλι ραντεβου. Θα το σημειωσω να τον ρωτησω αν και εγω ειμαι υπερ. 

Οσο να ναι ο ιος της γριπης ειναι πολυ υπουλος και μπορει να προκαλεσει παρα πολλα προβληματα. Γενναμε και καταχειμωνο. Βεβαια εχω δεχθει κ πλυση εγκεφαλου με τα εμβολια και ξερω ποσο σωτήρια ειναι. Ειδικα περισυ ειχαν εξαρση κοκκυτη σε βρεφη! Τεσπα, θα ρωτησω τον γιατρο σε 2 βδομαδες που θα με ξαναδει και μια φιλη μου παιδιατρο και θα δω. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ κοριτσια πηγε η ψυχη μ στην κουλουρη κ ξαναγυρισε με αυτο π επαθα!!

Ηταν η ωρα μ για το μαγνησιο(trofocard) μοιαζουν απιστευτα με τα algofren τα παυσιπονα τα ειχα κ 2πανω στο τραπεζι....κ απο οτι καταλαβα αντι για μαγνησιο μαλλον πηρα αλγκοφρεν μ ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι σε μισο δευτερολεπτο οταν το πηρα πρεφα 8η ωρα το πηρα πριν 10λεπτα καταλαβα την μαλλον βλακεια μ....πηρα τηλ τον γιατρο μ κ του λεω το κ το γελαει κ μ λεει δεν πηραζει ενα χαπι δεν επηρεαζει πουθενα δεν υπαρχει προβλημμα απλα παρε κ ενα μαγνησιο για να ειμαατε σιγουροι οτι το εχεις παρει....κοριτσια μ μουδιασαν τα χερια τα ποδια το κεφαλι ολαα!!! Την πηρα την λαχταρα μ βραδιατικα! Σπαω το κεφαλι μ να θυμηθω ποιο απο τα 2πηρα κ δεν μπορω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχχχχ κοριτσια πηγε η ψυχη μ στην κουλουρη κ ξαναγυρισε με αυτο π επαθα!!

Ηταν η ωρα μ για το μαγνησιο(trofocard) μοιαζουν απιστευτα με τα algofren τα παυσιπονα τα ειχα κ 2πανω στο τραπεζι....κ απο οτι καταλαβα αντι για μαγνησιο μαλλον πηρα αλγκοφρεν μ ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι σε μισο δευτερολεπτο οταν το πηρα πρεφα 8η ωρα το πηρα πριν 10λεπτα καταλαβα την μαλλον βλακεια μ....πηρα τηλ τον γιατρο μ κ του λεω το κ το γελαει κ μ λεει δεν πηραζει ενα χαπι δεν επηρεαζει πουθενα δεν υπαρχει προβλημμα απλα παρε κ ενα μαγνησιο για να ειμαατε σιγουροι οτι το εχεις παρει....κοριτσια μ μουδιασαν τα χερια τα ποδια το κεφαλι ολαα!!! Την πηρα την λαχταρα μ βραδιατικα! Σπαω το κεφαλι μ να θυμηθω ποιο απο τα 2πηρα κ δεν μπορω!

Έλα ηρέμησε βρε.αφου ο γιατρός είπε Δεν πειράζει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχχχχ κοριτσια πηγε η ψυχη μ στην κουλουρη κ ξαναγυρισε με αυτο π επαθα!!

Ηταν η ωρα μ για το μαγνησιο(trofocard) μοιαζουν απιστευτα με τα algofren τα παυσιπονα τα ειχα κ 2πανω στο τραπεζι....κ απο οτι καταλαβα αντι για μαγνησιο μαλλον πηρα αλγκοφρεν μ ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι σε μισο δευτερολεπτο οταν το πηρα πρεφα 8η ωρα το πηρα πριν 10λεπτα καταλαβα την μαλλον βλακεια μ....πηρα τηλ τον γιατρο μ κ του λεω το κ το γελαει κ μ λεει δεν πηραζει ενα χαπι δεν επηρεαζει πουθενα δεν υπαρχει προβλημμα απλα παρε κ ενα μαγνησιο για να ειμαατε σιγουροι οτι το εχεις παρει....κοριτσια μ μουδιασαν τα χερια τα ποδια το κεφαλι ολαα!!! Την πηρα την λαχταρα μ βραδιατικα! Σπαω το κεφαλι μ να θυμηθω ποιο απο τα 2πηρα κ δεν μπορω!

Ελα βρε μικρακι σιγα κ συ. Παυσιπονο πηρες οχι υπνωτικα. Ηρεμησε, αυτο δεν ειναι τπτ. Ολοκληρη μπουμπου ειναι, ειναι γερο καρυδι.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ελα βρε μικρακι σιγα κ συ. Παυσιπονο πηρες οχι υπνωτικα. Ηρεμησε, αυτο δεν ειναι τπτ. Ολοκληρη μπουμπου ειναι, ειναι γερο καρυδι.

Αυτο ειπε κ ο γιατρος.....

 

πρίν από 17 λεπτά , loyloy είπε:

Ναι βρε συ.ολα Καλά!

Την τρομαρα μ την πηρα παντως!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Ω ναι ειμαστε στις ευπαθεις ομαδες. Και σημερα πηγα στον γιατρο και το ξεχασα να τον ρωτησω αυτο ρε γαμωτο. Σε 2 βδομαδες εχω παλι ραντεβου. Θα το σημειωσω να τον ρωτησω αν και εγω ειμαι υπερ. 

Οσο να ναι ο ιος της γριπης ειναι πολυ υπουλος και μπορει να προκαλεσει παρα πολλα προβληματα. Γενναμε και καταχειμωνο. Βεβαια εχω δεχθει κ πλυση εγκεφαλου με τα εμβολια και ξερω ποσο σωτήρια ειναι. Ειδικα περισυ ειχαν εξαρση κοκκυτη σε βρεφη! Τεσπα, θα ρωτησω τον γιατρο σε 2 βδομαδες που θα με ξαναδει και μια φιλη μου παιδιατρο και θα δω. 

Κι εγώ θα ρωτήσω τη γιατρό μου στο επόμενο ραντεβού, αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερα να το κάνει ο μπαμπάς και όσοι συναστρέφονται πολύ στενά το μωρό, όπως οι παππούδες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αυτο ειπε κ ο γιατρος.....

 

Την τρομαρα μ την πηρα παντως!!

Γλυκουλα μου, μη φοβασαι. Φαντασου οτι υπαρχουν εγκυουλες που παιρνουν ενα σωρο φαρμακα!! Κ οχι επειδη ειναι 100% ασφαλες να τα παιρνουν αλλα γιατι ο κινδυνος να μην τα παιρνουν ειναι μεγαλυτερος απο τον κινδυνο του ιδιου του φαρμακου. Για αυτο μην αγχωνεσαι γλυκουλα μου

πρίν από 1 λεπτό , sunshine83 είπε:

Κι εγώ θα ρωτήσω τη γιατρό μου στο επόμενο ραντεβού, αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερα να το κάνει ο μπαμπάς και όσοι συναστρέφονται πολύ στενά το μωρό, όπως οι παππούδες.

Ειναι ασφαλες παντως και για την εγκυμοσυνη. Και επιπλεον δινεις αντισωματα και στο μωρακι για τον πρωτο καιρο! Μη φοβασαι δλδ για την εγκυμοσυνη. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχχχχ κοριτσια πηγε η ψυχη μ στην κουλουρη κ ξαναγυρισε με αυτο π επαθα!!

Ηταν η ωρα μ για το μαγνησιο(trofocard) μοιαζουν απιστευτα με τα algofren τα παυσιπονα τα ειχα κ 2πανω στο τραπεζι....κ απο οτι καταλαβα αντι για μαγνησιο μαλλον πηρα αλγκοφρεν μ ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι σε μισο δευτερολεπτο οταν το πηρα πρεφα 8η ωρα το πηρα πριν 10λεπτα καταλαβα την μαλλον βλακεια μ....πηρα τηλ τον γιατρο μ κ του λεω το κ το γελαει κ μ λεει δεν πηραζει ενα χαπι δεν επηρεαζει πουθενα δεν υπαρχει προβλημμα απλα παρε κ ενα μαγνησιο για να ειμαατε σιγουροι οτι το εχεις παρει....κοριτσια μ μουδιασαν τα χερια τα ποδια το κεφαλι ολαα!!! Την πηρα την λαχταρα μ βραδιατικα! Σπαω το κεφαλι μ να θυμηθω ποιο απο τα 2πηρα κ δεν μπορω!

Επειδη στην αρχη της εγκυμοσυνης τα μπερδευα, ξεχνουσα τι εχω παρει και τι οχι...πηρα απο το φαρμακειο ενα απο αυτα τα κουτακια που περνουν οι παπουδες με τα χωρισματα και τα βαζω ολα μεσα το  πρωι οποτε δεν υπαρχει περιθωριο λαθους ουτε το πηρα η δεν το πηρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Επειδη στην αρχη της εγκυμοσυνης τα μπερδευα, ξεχνουσα τι εχω παρει και τι οχι...πηρα απο το φαρμακειο ενα απο αυτα τα κουτακια που περνουν οι παπουδες με τα χωρισματα και τα βαζω ολα μεσα το  πρωι οποτε δεν υπαρχει περιθωριο λαθους ουτε το πηρα η δεν το πηρα!

Παντα τα εχω στο δωματιο μ και πριν πιω ειδικα απο αυτα κοιταω απο ποια πλακετα το παιρνω για να ειμαι 1000%σιγουρη σημερα απλα ετυχε να τα εχω βγαλει απο την τσεπη μ κ επειδη ο αντρας μ μπηκε στο μπανιο κ κατι συζητουσαμε ξεχαστηκα κ δεν κοιταξα κ ετσι δεν θυμαμαι απο ποιο πηρα....μπορει καν να μην πηρα απο το algofren αλλα μια ανησυχια οσο να ναο με επιασε....βεβαια εχουν περασει 3 ωρες απο οταν πηρα οτι πηρα κ η μπουμπου κλωτσαει ασταματητα.....κ ηρεμω!

 

πρίν από 52 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γλυκουλα μου, μη φοβασαι. Φαντασου οτι υπαρχουν εγκυουλες που παιρνουν ενα σωρο φαρμακα!! Κ οχι επειδη ειναι 100% ασφαλες να τα παιρνουν αλλα γιατι ο κινδυνος να μην τα παιρνουν ειναι μεγαλυτερος απο τον κινδυνο του ιδιου του φαρμακου. Για αυτο μην αγχωνεσαι γλυκουλα μου

Σε ευχαριστω πολλη κοπελα μ για τα καθησυχαστικα σου λογια εχεις δικιο απλα οσο να ναι φοβηθηκα! Απερισκεψια απο μερους μ να μην θυμαμαι καν απο ποιο πηρα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! Τι κάνετε;;; εγω σήμερα ξύπνησα κάπως αγρια... Πνηγικα στον υπνο μου κ αρχισα να βήχω... Να δακρύζω.. Να κλωτσαει ταυτόχρονα κ το μωρό.. Τραγικό!!! Μονο μην. Αρρωστήσω κ συνέχεια βήχω... Δύσκολο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Τι κάνετε;;; εγω σήμερα ξύπνησα κάπως αγρια... Πνηγικα στον υπνο μου κ αρχισα να βήχω... Να δακρύζω.. Να κλωτσαει ταυτόχρονα κ το μωρό.. Τραγικό!!! Μονο μην. Αρρωστήσω κ συνέχεια βήχω... Δύσκολο! 

Καλημερα κοριτσακιαα.....πω πω μακρια απο εμας οι ιωσεις!!! Εγω παλι εχω αλλο θεμα απο την αριστερη πλευρα δεν μπορω να κοιμαμαι ωρα κατι παθαινει ο γοφος μου κ μεσα στο υβικο οστο κ μετα με ποναει ολο το βραδυ....ετσι ολο το βραδυ κανω το κοκορετσι κ συν των αλλων ξυπναω κιολας καθε φορα και κανει ποση ωρα να με παρει ο υπνος...απορω αυτος ο αντρας μ πως με αντεχει εγω στην θεση του δεν θα με αντεχα καθε 15λεπτα να γυρναει μια απο εδω μια απο εκει....

Κατα τα αλλα καλα καθαρισα την κουζινα μου γιατι γινοταν πανικος.....η μπεμπα κλωτσουσε ολο το βραδυ εμμμ την ζαλισα κ αυτην μια απο εδω μια απο κει π να κοιμηθει!!!! Τωρα λιγο ηρεμησε...


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Τι κάνετε;;; εγω σήμερα ξύπνησα κάπως αγρια... Πνηγικα στον υπνο μου κ αρχισα να βήχω... Να δακρύζω.. Να κλωτσαει ταυτόχρονα κ το μωρό.. Τραγικό!!! Μονο μην. Αρρωστήσω κ συνέχεια βήχω... Δύσκολο! 

Αν δε δουλεύεις κάτσε Σπιτακι  σου να πιεις και κάνα ζεστό να ξεκουραστείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...