Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!!! Κατερινιω προσοχη, κανε ζεστα και σπιτι οπως λεει η λουλου. 

@ΒαλεντιναΧρηστος χαχαχα. Ασε και μενα ξεκινησαν οι αυπνιες. Περιττο να πω οτι σημερα εχω ξυπνησει απ τις 05:30 που εφυγε ο αντρας μου για δουλεια! Απο κει που κοιμομουν σαν κατοπουλο τωρα εχω γινει κουκουβαγια. Ασε που μου πιεζει κ υην κυστη ο μικρος κ καποιες φορες βαραει εκει και νιωθω οτι θα μου φυγουν !!! Ολο τουαλετα ειμαι καθε μιση ωρα τα βραδυα.

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Αν δε δουλεύεις κάτσε Σπιτακι  σου να πιεις και κάνα ζεστό να ξεκουραστείς.

Δεν δουλεύω.. Με προσέχει η μαμα μου τώρα που λείπει ο άντρας μου!νομιζω θ αρχίσω τα ζεστά γτ ολοι ακουω είναι αρρωστοι τριγυρω ..κανεναν δεν αφήνω να με πλησιασει... Κ σημερα θα πάω για ψώνια ειδα στα h&m κατι ωραια φανελάκια -τιραντακια θηλασμού για οταν γεννήσω... Τα έχει πάρει καμια;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

@ΒαλεντιναΧρηστος χαχαχα. Ασε και μενα ξεκινησαν οι αυπνιες. Περιττο να πω οτι σημερα εχω ξυπνησει απ τις 05:30 που εφυγε ο αντρας μου για δουλεια! Απο κει που κοιμομουν σαν κατοπουλο τωρα εχω γινει κουκουβαγια. Ασε που μου πιεζει κ υην κυστη ο μικρος κ καποιες φορες βαραει εκει και νιωθω οτι θα μου φυγουν !!! Ολο τουαλετα ειμαι καθε μιση ωρα τα βραδυα.

Αυτο με την κυστη στα να πανε εμενα εχει το κεφαλι της εκει και οταν κουνιεται και να εχω παει στο μπανιο σε κλασματα ξαναθελω οντως σαν να μ φυγουν.....θα περασουμε απο πολλες κατηγοριες ζωων βλεπω εγω απο κοτοπουλα γιναμε κουκουβαγιες θα γινουμε αγελαδιτσες χαχαχαχα....ωραια παμεεε!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ και γω σημερα ετσι αισθανομαι...οτι πρεπει να ψιλο κρυωσα...εχω χεστει πανω μου! Δε θελω να αρρωστησω οχι μονο για μενα αλλα εχω και τη μανα μου και δε θα μπορω να παω μετα εκει κ ποιος θα τη φροντιζει! Να σκασω ειμαι...τωρα ηπια ενα τσαι! Να πιω κ κανα ντεπον λετε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Αχ και γω σημερα ετσι αισθανομαι...οτι πρεπει να ψιλο κρυωσα...εχω χεστει πανω μου! Δε θελω να αρρωστησω οχι μονο για μενα αλλα εχω και τη μανα μου και δε θα μπορω να παω μετα εκει κ ποιος θα τη φροντιζει! Να σκασω ειμαι...τωρα ηπια ενα τσαι! Να πιω κ κανα ντεπον λετε?

Αχ μονο εγω σκιαζομαι ετσι με την ληψη χαπιων...;;; παρε καλυτερα ρωτα τον γιατρο για παυσιπονο....χθες το βραδυ δεν ξερω αν διαβασες την πηρα την τρομαρα μ....:roll:

Μα τι να κανουμε πια για να μην αρρωστησουμε;; εγω με ενα θερμομετρο κυκλοφορω φοβαμαι μην την αρπαξω εχω λιιιγο την μυτουλα μ βουλωνει ξεβουλωνει κ εχω φοβηθει!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! Κατερινιω προσοχη, κανε ζεστα και σπιτι οπως λεει η λουλου. 

@ΒαλεντιναΧρηστος χαχαχα. Ασε και μενα ξεκινησαν οι αυπνιες. Περιττο να πω οτι σημερα εχω ξυπνησει απ τις 05:30 που εφυγε ο αντρας μου για δουλεια! Απο κει που κοιμομουν σαν κατοπουλο τωρα εχω γινει κουκουβαγια. Ασε που μου πιεζει κ υην κυστη ο μικρος κ καποιες φορες βαραει εκει και νιωθω οτι θα μου φυγουν !!! Ολο τουαλετα ειμαι καθε μιση ωρα τα βραδυα.

Ααα κοριτσια εσεις τωρα ξεκινήσατε τα ξενύχτια;; εγω απο τον πέμπτο... Και ανα μιση ωρα τουαλέτα.. Κ γυρω γυρω στο κρεβάτι... Μια δεξια.. Μια αριστερα... Μια ανάσκελα για ξεκούραση πριν το γυρισμα. Κι ηδη κατάλαβα οτι εχω αρχίσει να βάραινω.. Ευτυχώς κιλα δν εχω πάρει ακομα... Κ η κοιλιά ηδη βγαίνει μπρος....!! Εσας;;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχ μονο εγω σκιαζομαι ετσι με την ληψη χαπιων...;;; παρε καλυτερα ρωτα τον γιατρο για παυσιπονο....χθες το βραδυ δεν ξερω αν διαβασες την πηρα την τρομαρα μ....:roll:

Μα τι να κανουμε πια για να μην αρρωστησουμε;; εγω με ενα θερμομετρο κυκλοφορω φοβαμαι μην την αρπαξω εχω λιιιγο την μυτουλα μ βουλωνει ξεβουλωνει κ εχω φοβηθει!

Ο γιατρος μου εχει πει μονο ντεπον και παναντολ μεχρι 3 τη μερα! Αλλα μεχρι τωρα σε ολη την εγκυμοσυνη εχω παρει μονο 1 ντεπον...προσπαθω να το αποφευγω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ααα κοριτσια εσεις τωρα ξεκινήσατε τα ξενύχτια;; εγω απο τον πέμπτο... Και ανα μιση ωρα τουαλέτα.. Κ γυρω γυρω στο κρεβάτι... Μια δεξια.. Μια αριστερα... Μια ανάσκελα για ξεκούραση πριν το γυρισμα. Κι ηδη κατάλαβα οτι εχω αρχίσει να βάραινω.. Ευτυχώς κιλα δν εχω πάρει ακομα... Κ η κοιλιά ηδη βγαίνει μπρος....!! Εσας;;;; 

Εννοειιται! Καλε πρωτα στριβει η κοιλια και μετα εγω χαχαχα. Φορεσα χθες ενα πουκαμισο για τον γιατρο και στο σαλονι ειχε κοσμο. Ενιωθα οτι θα εκσφενδονισθει κανα κουμπι οπως ειχε τσιτωσει το πουκαμισο και θα σκοτωνα καναν ανθρωπο χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Χαίρομαι που όλες είστε καλά. Σας διαβάζω αλλά έχω καιρό να γράψω. Εγώ σπίτι μέσα, καναπές κρεβάτι. Πολύ λίγο περπάτημα για τα βασικά. Πάντως είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό. Νιώθω σαν άρρωστη κ όχι σαν εγκυος! Μου έχει κακοφανεί πολύ αλλά τι να κάνω!! 

Κ εγώ νιώθω πολύ βαριά. Έχω παχύνει κ παρά πολύ με το καθισιό. Δεν ξέρω που θα πάει όλο αυτό. Καμπύλη σακχάρου ακόμη δεν έκανα κ δεν ξέρω κ αν είναι ασφαλές να είμαι σε ένα μικροβιολογικό για 3 ώρες... αύριο έχω ραντεβού με γιατρό κ θα δούμε!

Με το στομάχι πως την παλεύετε; Τη μια πεινάω πολύ τρωω λίγο κ μετά νιώθω λες κ έχω φάει ένα ταψί!! Σαν φούσκα νιώθω. Δεν ξέρω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια. Μόνο καούρες τον τελευταίο μήνα. Με τον ύπνο έχω κ εγώ πρόβλημα μεγάλο. Συνέχεια επίσης σηκώνομαι για τουαλέτα όλη μέρα. Κ η δυσκοιλιότητα έχει επιδεινωθεί!!!!! Δε μπορώ χωρίς φάρμακο πλέον. Παίρνω τακτικά το γάλα Μαγνησίας. Εσείς πως τα πάτε με αυτό το θέμα;;;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χαίρομαι που όλες είστε καλά. Σας διαβάζω αλλά έχω καιρό να γράψω. Εγώ σπίτι μέσα, καναπές κρεβάτι. Πολύ λίγο περπάτημα για τα βασικά. Πάντως είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό. Νιώθω σαν άρρωστη κ όχι σαν εγκυος! Μου έχει κακοφανεί πολύ αλλά τι να κάνω!! 

Κ εγώ νιώθω πολύ βαριά. Έχω παχύνει κ παρά πολύ με το καθισιό. Δεν ξέρω που θα πάει όλο αυτό. Καμπύλη σακχάρου ακόμη δεν έκανα κ δεν ξέρω κ αν είναι ασφαλές να είμαι σε ένα μικροβιολογικό για 3 ώρες... αύριο έχω ραντεβού με γιατρό κ θα δούμε!

Με το στομάχι πως την παλεύετε; Τη μια πεινάω πολύ τρωω λίγο κ μετά νιώθω λες κ έχω φάει ένα ταψί!! Σαν φούσκα νιώθω. Δεν ξέρω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια. Μόνο καούρες τον τελευταίο μήνα. Με τον ύπνο έχω κ εγώ πρόβλημα μεγάλο. Συνέχεια επίσης σηκώνομαι για τουαλέτα όλη μέρα. Κ η δυσκοιλιότητα έχει επιδεινωθεί!!!!! Δε μπορώ χωρίς φάρμακο πλέον. Παίρνω τακτικά το γάλα Μαγνησίας. Εσείς πως τα πάτε με αυτό το θέμα;;;

 

Καλημερα κοριτσι μου. Σε καταλαβαινω, και γω σαν αρρωστη νιωθω ποσο μαλλον εσυ. Μη σε παιρνει απο κατω. Σε λιγο καιρο θα τα χεις ξεχασει ολα. Ο γιατρος σου τι λεει?? Πως σε βλεπει?? Ο πλακουντας να φανταστω παραμενει χαμηλα? Ολα καλα θα πανε ομως. Μη στεναχωριεσαι.

Τουαλετα κ γω τραβαω μεγαλο ζορι. Αφου σταματησα να παιρνω τον σιδηρο γιατι δεν αντεχα αλλο κ στην κατασταση μου δεν κανει να ζοριζομαι. Γαλα μαγνησιας και ντουφαλακ καθε μερα και γω. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εννοειιται! Καλε πρωτα στριβει η κοιλια και μετα εγω χαχαχα. Φορεσα χθες ενα πουκαμισο για τον γιατρο και στο σαλονι ειχε κοσμο. Ενιωθα οτι θα εκσφενδονισθει κανα κουμπι οπως ειχε τσιτωσει το πουκαμισο και θα σκοτωνα καναν ανθρωπο χαχαχα

Τι το θελες κ εσύ το πουκάμισο;;;;; χαχαχαχαα δεν είμαστε για επικίνδυνες αποστολές! Προσοχη κ συνεση χαχαχαχα 

πρίν από 20 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χαίρομαι που όλες είστε καλά. Σας διαβάζω αλλά έχω καιρό να γράψω. Εγώ σπίτι μέσα, καναπές κρεβάτι. Πολύ λίγο περπάτημα για τα βασικά. Πάντως είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό. Νιώθω σαν άρρωστη κ όχι σαν εγκυος! Μου έχει κακοφανεί πολύ αλλά τι να κάνω!! 

Κ εγώ νιώθω πολύ βαριά. Έχω παχύνει κ παρά πολύ με το καθισιό. Δεν ξέρω που θα πάει όλο αυτό. Καμπύλη σακχάρου ακόμη δεν έκανα κ δεν ξέρω κ αν είναι ασφαλές να είμαι σε ένα μικροβιολογικό για 3 ώρες... αύριο έχω ραντεβού με γιατρό κ θα δούμε!

Με το στομάχι πως την παλεύετε; Τη μια πεινάω πολύ τρωω λίγο κ μετά νιώθω λες κ έχω φάει ένα ταψί!! Σαν φούσκα νιώθω. Δεν ξέρω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια. Μόνο καούρες τον τελευταίο μήνα. Με τον ύπνο έχω κ εγώ πρόβλημα μεγάλο. Συνέχεια επίσης σηκώνομαι για τουαλέτα όλη μέρα. Κ η δυσκοιλιότητα έχει επιδεινωθεί!!!!! Δε μπορώ χωρίς φάρμακο πλέον. Παίρνω τακτικά το γάλα Μαγνησίας. Εσείς πως τα πάτε με αυτό το θέμα;;;

 

Πάντως για το μικροβιολογικό εγω που ειχα κανει καμπύλη Θεσσαλονίκη στην βιοϊατρική με είπαν αμα κουραστώ μα τους το πω γτ έχουν κρεβάτι να ξαπλώσω.. Οποτε εσύ μπορείς απο την αρχή να εισαι ξαπλωμένη! 

Για το αλλο θεμα τουαλέτας παράπονο δεν εχω.. Κανω κανονικα.. Λειτουργεί ρολόι... (Τουλάχιστον μεχρι στιγμής) 

Εγω να σε πω μπορει να ναι κ τυχαίο αλλα μολις παιρνω το ασβέστιο το μασωμενο είναι πραγματικά σαν να εχω φαει ολόκληρο βόδι.. Δεν ξέρω αν το παθαίνει κ καμια αλλη"

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Τι το θελες κ εσύ το πουκάμισο;;;;; χαχαχαχαα δεν είμαστε για επικίνδυνες αποστολές! Προσοχη κ συνεση χαχαχαχα 

Χαχαχαχα. Δεν εχω κατεβασει ρε τα χειμωνιατικα. Τι να κανω. Εβαλα το πουκαμισο με τα κουμπια τσιτα και εκανα τον σταυρο μου μην πετυχω κανεναν χαχαχ


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Δεν εχω κατεβασει ρε τα χειμωνιατικα. Τι να κανω. Εβαλα το πουκαμισο με τα κουμπια τσιτα και εκανα τον σταυρο μου μην πετυχω κανεναν χαχαχ

Αχ τυχερός οποιος βρεθεί απέναντι σου χαχααχααχαα έχεις κρυο;;; γτ εμείς εδω ακομα δεν μπορώ να πω οτι κανει καθε μερα κρύο.. Δλδ φοραω τα καλοκαιρινά μου με ζακετουλες.. (Βέβαια κ απο πριν μεινω έγκυος ετσι ημουν... Δεν εχω τα χοντρά χειμωνιάτικα) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Cath3rine είπε:

Αχ τυχερός οποιος βρεθεί απέναντι σου χαχααχααχαα έχεις κρυο;;; γτ εμείς εδω ακομα δεν μπορώ να πω οτι κανει καθε μερα κρύο.. Δλδ φοραω τα καλοκαιρινά μου με ζακετουλες.. (Βέβαια κ απο πριν μεινω έγκυος ετσι ημουν... Δεν εχω τα χοντρά χειμωνιάτικα) 

Αθηνα ειμαι εγω, σημερα δεν εχει κρυο αλλα τις προηγουμενες μερες με τις βροχες ηταν λιγο χειμωνιατικο το τοπιο. Ενταξει ειμαστε κ θερμες γυναικες ρε παιδι μου, αλλα ετσι για το styling ενα χοντρο ζακετακι χρειαζεται.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Δεν δουλεύω.. Με προσέχει η μαμα μου τώρα που λείπει ο άντρας μου!νομιζω θ αρχίσω τα ζεστά γτ ολοι ακουω είναι αρρωστοι τριγυρω ..κανεναν δεν αφήνω να με πλησιασει... Κ σημερα θα πάω για ψώνια ειδα στα h&m κατι ωραια φανελάκια -τιραντακια θηλασμού για οταν γεννήσω... Τα έχει πάρει καμια;;; 

Κι Εγώ τα δα και λε ω να τα πάρω.

Κορίτσια η κοιλιά εχει ξεφύγει.γιγας.υπνος το βράδυ?αχαχαχχα καλό.βολτες στη τουαλέτα όλη νύχτα και Μόλις βολευτω στο κρεβάτι ξεκινάει και το ξύλο Ο μπέμπης.αρα Δεν κοιμόμαστε.γοα το άλλο της τουαλέτας πάω μέρα παρά μέρα σταθερά.αρα εντάξει.καο χωρίς να ζοριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...