Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αθηνα ειμαι εγω, σημερα δεν εχει κρυο αλλα τις προηγουμενες μερες με τις βροχες ηταν λιγο χειμωνιατικο το τοπιο. Ενταξει ειμαστε κ θερμες γυναικες ρε παιδι μου, αλλα ετσι για το styling ενα χοντρο ζακετακι χρειαζεται.

Γιατι πανω απ ολα είμαστε στυλατες...!!! Ειχα πάρει κ στις εκπτώσεις ενα ωραιο μπουφάν λεπτο να το φοραω με φούτερ ( εαν βαλω φετος διότι η θερμοκρασία μου είναι στα ύψη) και χωράει κ η κοιλιά!!!! 

Εγω Χαλκιδική κ σημερα έχουμε ήλιο.. Δεν μας επιασε σχεδον καθόλου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοιλιτσες γεμιστες με μπεμπακια!!! Τι κανετε;;;

Ο αντρας μ παρατηρησε την πρωτη μ ραγαδουλα πανω απο το αφαλο....ωραιαααα:lol:

Καλημερούδια κοριτσι μου..! Εγω σήμερα ειχα ραντεβού στο νοσοκομείο.. Ολα καλα.. Με είπαν να προσέχω για τον πλακούντα κ αμα δω αίμα κατευθείαν νοσοκομείο... Και θα κανω καισαρική απλα δν προγραμματισαμε ακομα.. Με ειπε επειδή ολα πανε καλα... Θα το αφησουμε μεχρι 39 βδομάδες κ είναι κ η πρωτη εγκυμοσύνη! Μου εφυγε ενα βάρος... Ουφ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημερούδια κοριτσι μου..! Εγω σήμερα ειχα ραντεβού στο νοσοκομείο.. Ολα καλα.. Με είπαν να προσέχω για τον πλακούντα κ αμα δω αίμα κατευθείαν νοσοκομείο... Και θα κανω καισαρική απλα δν προγραμματισαμε ακομα.. Με ειπε επειδή ολα πανε καλα... Θα το αφησουμε μεχρι 39 βδομάδες κ είναι κ η πρωτη εγκυμοσύνη! Μου εφυγε ενα βάρος... Ουφ... 

Ωραια μια χαρα κοριτσι μ με προσοχη ολα θα πανε καλα.....τοσο χαμηλος ειναι;;; εχετε ακομα καιρο να προγραμματισετε καισαρικη! Ποτε ξαναπας;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοιλιτσες γεμιστες με μπεμπακια!!! Τι κανετε;;;

Ο αντρας μ παρατηρησε την πρωτη μ ραγαδουλα πανω απο το αφαλο....ωραιαααα:lol:

Καλησπέρα και από μένα! Βρε Βαλεντίνα μου αυτή η Τασούλα είναι κόκκινη άσπρη; Σε ρωτάω γιατί έχω παρατηρήσει διαφορές άσπρες ραγαδουλες σε διάφορα σημεία και δεν ξέρω αν είναι παλιές η καινούριες!!! 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Ραγάδες?με μια κρέμα εομαο πρωί βράδυ.δεβ έχω δει κάτι.αλλα και να κάνουμε αξίζει το κόπο ε?Για τα μπεμπακια μας.εμεις εδώ διατροφουλα.συνηθιζω πλέον δεν πεινάω.

Καλά εγω έχω πολλές ραγαδες από τα 18 μουισως και πιο πριν στα πόδια βέβαια, οπότε δεν με πολύ πειράζει να κάνω κι άλλες... Και οι κρέμες δεν κάνουν και πολλά αν είναι το δέρμα σου να κάνει θα κανει... Αν και κάπου εδώ μέσα διάβασα για την αλόη ότι τις εξαφανίζει...όμως ΠΡΟΣΟΧΗ μετά την γέννα γιατί στην εγκυμοσύνη η αλόη ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!! 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Βρε Βαλεντίνα μου αυτή η Τασούλα είναι κόκκινη άσπρη; Σε ρωτάω γιατί έχω παρατηρήσει διαφορές άσπρες ραγαδουλες σε διάφορα σημεία και δεν ξέρω αν είναι παλιές η καινούριες!!! 

Κοκκινες ειναι οι καινουργιες!!!! Ασπρες οι παλιες!!!!

 

πρίν από 16 λεπτά , loyloy είπε:

Ραγάδες?με μια κρέμα εομαο πρωί βράδυ.δεβ έχω δει κάτι.αλλα και να κάνουμε αξίζει το κόπο ε?Για τα μπεμπακια μας.εμεις εδώ διατροφουλα.συνηθιζω πλέον δεν πεινάω.

Φυσικα αξιζει ειναι σημαδακια μελλουσας μαμας κ εγω βαζω αλοιφη αλλα πιστευω αν ειναι να βγουν θα βγουν!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου. Εγω εχω σταματησει να βαζω λογω συσπασεων. Μου πε να μην την αγγιζω την κοιλια μου καν. Οποτε οτι βγει ας βγει. Ετσι κ αλλιως εχω απο παλια καποιες στα μπουτακια και στο στηθος γιατι παλια εχανα βαρος κ ξαναπαιρνα στο αψε σβησε 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου. Εγω εχω σταματησει να βαζω λογω συσπασεων. Μου πε να μην την αγγιζω την κοιλια μου καν. Οποτε οτι βγει ας βγει. Ετσι κ αλλιως εχω απο παλια καποιες στα μπουτακια και στο στηθος γιατι παλια εχανα βαρος κ ξαναπαιρνα στο αψε σβησε 

Εγω την απλωνω πολλη γρηγορα για να μην κανει συσπασεις!! Εννοειται οτι ειναι να βγει θα βγει η ελαστικοτητα τιυ δερματος παιζει ρολο και οχι οι κρεμες ή τα λαδακια!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ωραια μια χαρα κοριτσι μ με προσοχη ολα θα πανε καλα.....τοσο χαμηλος ειναι;;; εχετε ακομα καιρο να προγραμματισετε καισαρικη! Ποτε ξαναπας;;;

Τωρα εχω ξανα 22/10 το Doppler... 

Δεν ξερω γτ είναι τοσο χαμηλός.. Αλλα διαβασα κ την αυχενικη κ απο τοτε το έγραφαν!  Να φανταστώ είναι το σκαρί μου ετσι; τι να πω... 

Απο ραγάδες να πω κ εγω οτι αρχισα να κάνω στην κοιλιά γυρω στον αφαλό κ ανεβαίνουν σιγά σιγα...! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Cath3rine είπε:

Τωρα εχω ξανα 22/10 το Doppler... 

Δεν ξερω γτ είναι τοσο χαμηλός.. Αλλα διαβασα κ την αυχενικη κ απο τοτε το έγραφαν!  Να φανταστώ είναι το σκαρί μου ετσι; τι να πω... 

Απο ραγάδες να πω κ εγω οτι αρχισα να κάνω στην κοιλιά γυρω στον αφαλό κ ανεβαίνουν σιγά σιγα...! 

Εμενα doppler μ εκανε ο γιατρος μ την προηγουμενη φορα κ θα μ ξανακανει 26/10.....την τεταρτη εχω ραντεβου στο νοσοκομειο μ ειπαν για υπερηχο πρωτη φορα θα μ κανουν μαλλον το doppler θα ειναι κ εκει.....!!! Εκανες εσυ στο νοσοκομειο υπερηχο καρδιας για εσενα;;; Εκτος απο υπερηχο στην μικρη ειπαν θα κανουμε κ υπερηχο καρδιας σε εμενα!!!

Λογικα το σκαρι σου θα ειναι δεν εχω ιδεα! Ξεκινησαν δηλαδη κ επισημως οι ραγαδες στις μανουλες Δεκεμβριου!!!

Επεξεργάστηκαν by ΒαλεντιναΧρηστος

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπουτακια Έχω κι εγώ τις ραγαδουλες μου απο μικρή.αρα πιστεύω δεν θα τη γλιτώσω και στη κοιλιά.αχ Αύριο γιατρό.αντε να δω να σας πω τι γίνεται με τα υγρα γτ Έχω αγχωθεί πολύ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Μπουτακια Έχω κι εγώ τις ραγαδουλες μου απο μικρή.αρα πιστεύω δεν θα τη γλιτώσω και στη κοιλιά.αχ Αύριο γιατρό.αντε να δω να σας πω τι γίνεται με τα υγρα γτ Έχω αγχωθεί πολύ.

Ολα καλα θα πανε κοριτσακι μμ!!!! Θετικη ενεργειααα!!!:wub: εχεις και το μαξιλαρακι σου σε 10μερες μπαινεις στον 8ο....μην ανχωνεσαι

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμενα doppler μ εκανε ο γιατρος μ την προηγουμενη φορα κ θα μ ξανακανει 26/10.....την τεταρτη εχω ραντεβου στο νοσοκομειο μ ειπαν για υπερηχο πρωτη φορα θα μ κανουν μαλλον το doppler θα ειναι κ εκει.....!!! Εκανες εσυ στο νοσοκομειο υπερηχο καρδιας για εσενα;;; Εκτος απο υπερηχο στην μικρη ειπαν θα κανουμε κ υπερηχο καρδιας σε εμενα!!!

Λογικα το σκαρι σου θα ειναι δεν εχω ιδεα! Ξεκινησαν δηλαδη κ επισημως οι ραγαδες στις μανουλες Δεκεμβριου!!!

Doppler νομιζω μ εκανε ενας εξωτερικός γυναικολόγος.. Δλδ μ ειπε για το αμνιακο υγρό. Ποσα κιλα είναι το παιδι κλπ.. Αν αυτο είανι δλδ...υπέρηχο καρδιάς;;; μπα οχι δν εχω κάνει... Αλλα ουτε με είπε.. Αναφέρθηκε οτι πιο αργα θα με κανει καρδιοτοκογραφο που θα βρισκόμαστε πιο συχνα.. 

Ραγάδες μπούτια κι εγω ειχα κορίτσια απο μικρη! Δεν το γλιτωνω κ στην κοιλιά! 

πρίν από 17 λεπτά , loyloy είπε:

Μπουτακια Έχω κι εγώ τις ραγαδουλες μου απο μικρή.αρα πιστεύω δεν θα τη γλιτώσω και στη κοιλιά.αχ Αύριο γιατρό.αντε να δω να σας πω τι γίνεται με τα υγρα γτ Έχω αγχωθεί πολύ.

Θετική ενέργεια!!! Ολα καλα θα στα πει...!!!  Να μην έχεις αγχος.. Ηρεμία.. Κ ψυχραιμία...! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...