Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Nima21 είπε:

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα... ναι έχω εγώ ταχυπαλμίες. Πολύ σπάνια το πρωι μπορεί να πιω καφέ ελληνικό κ με πιάνουν. Επίσης μετά το μεσημεριανό επειδή νιώθω ότι με πιέζει το στομάχι κάνω ταχυπαλμίες. Αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό. Παίρνω κ χάπι για θυρεοειδή νομίζω κ αυτό παίζει ρόλο!! 

Κι εγω παίρνω το χάπι για θυρεοειδή το πιο μικρό κ παρατήρησα απο τοτε οτι με πιάνουν....λες να ναι απο αυτο;μιλαμε ξαπλώνω κ νιώθω θα βγει η καρδια μ.. ΑΣΕ... Εγω καφε δεν πίνω... Καθόλου οπότε δεν ξερω να συγκρίνω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Τι κανουμε ολες;; 

Εμενα με πιάνουν σαν πονοι-κραμπες κατω δεξια... Λετε να προσπαθεί να πάρει θεση;; αλλα κλωτσαει παντού.. Και χαμηλά κ ψηλα.. Κ δεξια κ αριστερά ...κλασσικα τα βραδια δεν κοιμάμαι λογω συχνοουριας.. Μετά κάποια στιγμή μ φεύγει κι ο ύπνος.. Ολες ομως βλέπω τα περνάμε οποτε είναι παρήγορο... Χμμμ... 

Να σας ρωτήσω έχει καμία απο σας μεσα στην ημέρα ταχυπαλμιες; ειτε οταν ξαπλωνει ειτε ετσι ξεκαρφωτα μεσα στη μερα; 

Δεν βολεύονται πλέον τα μωράκια μας.ειναξ μεγάλα.γι αυτο το ξενύχτι.θυροειδη εχει ς τσεκάρει?Εγώ το 1ο μήνα που ξεκίνησα το χάπι ει χα πολλ ες ταχυπαλμιες.τωρα έχουν ηρεμήσει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Τι κανουμε ολες;; 

Εμενα με πιάνουν σαν πονοι-κραμπες κατω δεξια... Λετε να προσπαθεί να πάρει θεση;; αλλα κλωτσαει παντού.. Και χαμηλά κ ψηλα.. Κ δεξια κ αριστερά ...κλασσικα τα βραδια δεν κοιμάμαι λογω συχνοουριας.. Μετά κάποια στιγμή μ φεύγει κι ο ύπνος.. Ολες ομως βλέπω τα περνάμε οποτε είναι παρήγορο... Χμμμ... 

Να σας ρωτήσω έχει καμία απο σας μεσα στην ημέρα ταχυπαλμιες; ειτε οταν ξαπλωνει ειτε ετσι ξεκαρφωτα μεσα στη μερα; 

Καλημεεερα! Δεν εχω συχνα αλλα την προηγουμενη βδομαδα ενιωθα οτι θα βγει η καρδια απ τη θεση της. Μιλαμε για ταχυπαλμια φουλ. Αλλα δεν ξερω τι εφταιξε. Μετα ηρεμησα. 

Σημερα ξυπνησα με πολυ πονο, το μισο μου προσωπο και με δεκατα. Τωρα περιμενω να ερθει μια κυρια νοσηλευτρια να μου κανει τις ενεσεις για τα πνευμονια του μωρου, και για το ρεζους αρνητικο και αυριο επαναληψη της ενεσης κορτιζονης. Το απογευμα παω σε ΩΡΛ και αυριο σε ενδοκρινολογο. Γενικοτερα δηλαδη ακομα κ για ανακυκλωση δεν με παιρνουν χαχαχα, κατευθειαν για αποσυρση ειμαι

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Δεν βολεύονται πλέον τα μωράκια μας.ειναξ μεγάλα.γι αυτο το ξενύχτι.θυροειδη εχει ς τσεκάρει?Εγώ το 1ο μήνα που ξεκίνησα το χάπι ει χα πολλ ες ταχυπαλμιες.τωρα έχουν ηρεμήσει 

Οχι δεν έχω.. απλα μ το δωσε προεραιτικα μέχρι να κανω ξανα εξετάσεις.. Για να μη με πουν οι γιατροί τπτ.. Αλλά τωρα που πήγα γιατρό δεν με είπε τπτ γτ ειχα 4+ κάτι στη μέτρηση κ υποτιθεται θελουν 2-3 να εχουμε.. Οποτε θα το αναφέρω μήπως το σταματήσω... 

Ναι μάλλον μεγαλώνουν γτ πονάνε ολα τα κόκαλα... Πλαϊνά.. Πλευρά.. Πλατες.. Θωρακας.. Ευτυχώς εχω να πω στην αρχή είχα πολύ πρήξιμο στα πόδια..σε σημειο να μην με μπαίνουν τα πέδιλα μ κι αναγκαστικά αγόρασα καινούρια.. Κ πλεον τπτ ...

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημεεερα! Δεν εχω συχνα αλλα την προηγουμενη βδομαδα ενιωθα οτι θα βγει η καρδια απ τη θεση της. Μιλαμε για ταχυπαλμια φουλ. Αλλα δεν ξερω τι εφταιξε. Μετα ηρεμησα. 

Σημερα ξυπνησα με πολυ πονο, το μισο μου προσωπο και με δεκατα. Τωρα περιμενω να ερθει μια κυρια νοσηλευτρια να μου κανει τις ενεσεις για τα πνευμονια του μωρου, και για το ρεζους αρνητικο και αυριο επαναληψη της ενεσης κορτιζονης. Το απογευμα παω σε ΩΡΛ και αυριο σε ενδοκρινολογο. Γενικοτερα δηλαδη ακομα κ για ανακυκλωση δεν με παιρνουν χαχαχα, κατευθειαν για αποσυρση ειμαι

Ενέσεις για τα πνευμόνια δεν είναι ακομα νωρίς;;; 

Ωχ ωχ ωχ δεν θέλω καθόλου ν ακουω για μικρόβια κ ιώσεις... Τρελαίνομαι! Μακρια απο μας.. Κόλλησες ίωση; 

Βρε εσύ είσαι βελτιωμένη.. Μεχρι να γεννήσεις θα είσαι πιο καλα απο πριν... Εξέλιξη λέμε... !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Cath3rine είπε:

Οχι δεν έχω.. απλα μ το δωσε προεραιτικα μέχρι να κανω ξανα εξετάσεις.. Για να μη με πουν οι γιατροί τπτ.. Αλλά τωρα που πήγα γιατρό δεν με είπε τπτ γτ ειχα 4+ κάτι στη μέτρηση κ υποτιθεται θελουν 2-3 να εχουμε.. Οποτε θα το αναφέρω μήπως το σταματήσω... 

Ναι μάλλον μεγαλώνουν γτ πονάνε ολα τα κόκαλα... Πλαϊνά.. Πλευρά.. Πλατες.. Θωρακας.. Ευτυχώς εχω να πω στην αρχή είχα πολύ πρήξιμο στα πόδια..σε σημειο να μην με μπαίνουν τα πέδιλα μ κι αναγκαστικά αγόρασα καινούρια.. Κ πλεον τπτ ...

Ενέσεις για τα πνευμόνια δεν είναι ακομα νωρίς;;; 

Ωχ ωχ ωχ δεν θέλω καθόλου ν ακουω για μικρόβια κ ιώσεις... Τρελαίνομαι! Μακρια απο μας.. Κόλλησες ίωση; 

Βρε εσύ είσαι βελτιωμένη.. Μεχρι να γεννήσεις θα είσαι πιο καλα απο πριν... Εξέλιξη λέμε... !!!

Χαχαχαχα. Καλε καταρρεω σου λεω. Ηδη μου εκανε τις ενεσεις, μια απο καθε μαγουλακι. Οχι το ανω μαγουλακι χαχαχαχα. Εγω επρεπε να τις κανω απο τωρα γιατι φοβομαστε για προωρο τοκετο. Ποναει λιγο παντως. Εχει μουδιασει ολο μου το μαγουλο χαχαχα. 

Δεν νομιζω να ναι ιωση. Ωτιτιδα επαθα και μαλλον απο μπατονετα. Αστα να πανε παιδι μου. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Cath3rine είπε:

Οχι δεν έχω.. απλα μ το δωσε προεραιτικα μέχρι να κανω ξανα εξετάσεις.. Για να μη με πουν οι γιατροί τπτ.. Αλλά τωρα που πήγα γιατρό δεν με είπε τπτ γτ ειχα 4+ κάτι στη μέτρηση κ υποτιθεται θελουν 2-3 να εχουμε.. Οποτε θα το αναφέρω μήπως το σταματήσω... 

Ναι μάλλον μεγαλώνουν γτ πονάνε ολα τα κόκαλα... Πλαϊνά.. Πλευρά.. Πλατες.. Θωρακας.. Ευτυχώς εχω να πω στην αρχή είχα πολύ πρήξιμο στα πόδια..σε σημειο να μην με μπαίνουν τα πέδιλα μ κι αναγκαστικά αγόρασα καινούρια.. Κ πλεον τπτ ...

Ενέσεις για τα πνευμόνια δεν είναι ακομα νωρίς;;; 

Ωχ ωχ ωχ δεν θέλω καθόλου ν ακουω για μικρόβια κ ιώσεις... Τρελαίνομαι! Μακρια απο μας.. Κόλλησες ίωση; 

Βρε εσύ είσαι βελτιωμένη.. Μεχρι να γεννήσεις θα είσαι πιο καλα απο πριν... Εξέλιξη λέμε... !!!

Εγώ ει χα 3.8 στην αρχή και με το χάπι το χω σταθερά το 1.και παίρνω το Τ4 των 50mg .χρειάζεσαι χάπι. Πάντως στον 1 μήνα μου έπεσε κατευθείαν με χάπι.ξεκινησα το Τ4 των 75 mg.μεχρι 2 νομίζω πρέπει να είναι άρα δεν θα στο σταματησουν.δεν είναι κάτι πάντως

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , loyloy είπε:

Εγώ ει χα 3.8 στην αρχή και με το χάπι το χω σταθερά το 1.και παίρνω το Τ4 των 50mg .χρειάζεσαι χάπι. Πάντως στον 1 μήνα μου έπεσε κατευθείαν με χάπι.ξεκινησα το Τ4 των 75 mg.μεχρι 2 νομίζω πρέπει να είναι άρα δεν θα στο σταματησουν.δεν είναι κάτι πάντως

 

Περιμενε να δω τις εξετάσεις για σιγουριά μη λεω λάθος...στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης ειχα 2,32.. Τωρα Σεπτεμβρίο που εκανα λεει θυρεοειδή ορια: 0,27-4,75 ,ml κ εγω ειχα 3,43 .οχι 4 που ειπα.. Και μ έγραψε το T4 των 25mg κι επισης γράφει επανεξέταση σε 1,5-2 μήνες... Τωρα θα παω να κάνω επανεξέταση που με είχε γράψει ο γιατρός ο πρώτος (μη πάνε χαμένες οι εξετάσεις) κ Νοέμβριο θα ξανακάνω.. Εσύ καθε ποτε κανεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Cath3rine είπε:

Περιμενε να δω τις εξετάσεις για σιγουριά μη λεω λάθος...στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης ειχα 2,32.. Τωρα Σεπτεμβρίο που εκανα λεει θυρεοειδή ορια: 0,27-4,75 ,ml κ εγω ειχα 3,43 .οχι 4 που ειπα.. Και μ έγραψε το T4 των 25mg κι επισης γράφει επανεξέταση σε 1,5-2 μήνες... Τωρα θα παω να κάνω επανεξέταση που με είχε γράψει ο γιατρός ο πρώτος (μη πάνε χαμένες οι εξετάσεις) κ Νοέμβριο θα ξανακάνω.. Εσύ καθε ποτε κανεις;  

Καλημέρα κι από εμένα! Εγώ ξεκίνησα με 2,9, πήγα 3,2 και μου έδωσαν Τ4 των 25mg.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Καλε καταρρεω σου λεω. Ηδη μου εκανε τις ενεσεις, μια απο καθε μαγουλακι. Οχι το ανω μαγουλακι χαχαχαχα. Εγω επρεπε να τις κανω απο τωρα γιατι φοβομαστε για προωρο τοκετο. Ποναει λιγο παντως. Εχει μουδιασει ολο μου το μαγουλο χαχαχα. 

Δεν νομιζω να ναι ιωση. Ωτιτιδα επαθα και μαλλον απο μπατονετα. Αστα να πανε παιδι μου. 

Στα μάγουλα;;  Σε ρωτάω γτ κ η θεία μου που έκανε κ τα δύο μωρά της πρόωρα τις ενέσεις για τα πνευμονία της τις καναν την ημερα που θα γεννούσε κ την εστειλαν να γεννήσει κατευθείαν γι αυτο σε ρωτάω. Σε νοσοκομείο κιολας.. 

Δεν πρέπει με μπατονετες να κάνουμε.. Με χαρτί είναι καλύτερο.. Μ το πε ενας ΩΤΡ... Οσο ζεις μαθαίνεις!!!! 

πρίν από 2 λεπτά , sunshine83 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα! Εγώ ξεκίνησα με 2,9, πήγα 3,2 και μου έδωσαν Τ4 των 25mg.

Στα Ιδια είμαστε! Μπραβο μας χαχαχαχα εσύ έχεις ταχυπαλμιες απο τοτε που ξεκίνησες το χάπι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Cath3rine είπε:

Στα μάγουλα;;  Σε ρωτάω γτ κ η θεία μου που έκανε κ τα δύο μωρά της πρόωρα τις ενέσεις για τα πνευμονία της τις καναν την ημερα που θα γεννούσε κ την εστειλαν να γεννήσει κατευθείαν γι αυτο σε ρωτάω. Σε νοσοκομείο κιολας.. 

Δεν πρέπει με μπατονετες να κάνουμε.. Με χαρτί είναι καλύτερο.. Μ το πε ενας ΩΤΡ... Οσο ζεις μαθαίνεις!!!! 

Στα Ιδια είμαστε! Μπραβο μας χαχαχαχα εσύ έχεις ταχυπαλμιες απο τοτε που ξεκίνησες το χάπι; 

Στα κάτω μαγουλα εεε, οχι στα πανω χαχα. Θα ξανακάνω και μετα ενεσεις. Στις 32 εβδομαδες μου ειπε. Αν μέσα σε αυτό το διάστημα προκύψει κάτι και μπω για γέννα δεν έχει νοημα να τις κανουμε γιατι θέλουν 2 μέρες οι ενέσεις για να δράσουν. Οποτε τις κανουμε προληπτικα μηπως βοηθησουμε τα πνευμονακια του μωρου. 

Ναι δεν πρεπει να χρησιμοποιουμε μπατονετες, το ηξερα, απλα μετα το ντους μωρε χρησιμοποιησα και μαλλον καπως δεν την χρησιμοποιησα σωστα και να τα αποτελεσματα. Ωτίτιδα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Στα κάτω μαγουλα εεε, οχι στα πανω χαχα. Θα ξανακάνω και μετα ενεσεις. Στις 32 εβδομαδες μου ειπε. Αν μέσα σε αυτό το διάστημα προκύψει κάτι και μπω για γέννα δεν έχει νοημα να τις κανουμε γιατι θέλουν 2 μέρες οι ενέσεις για να δράσουν. Οποτε τις κανουμε προληπτικα μηπως βοηθησουμε τα πνευμονακια του μωρου. 

Ναι δεν πρεπει να χρησιμοποιουμε μπατονετες, το ηξερα, απλα μετα το ντους μωρε χρησιμοποιησα και μαλλον καπως δεν την χρησιμοποιησα σωστα και να τα αποτελεσματα. Ωτίτιδα. 

Ω ναιι κατάλαβα ποια μαγουλάκια χαχααχα φανταζεσε στα αλλα;;;  λολ... Νομιζα αυτές οι ενέσεις γίνονται στην κοιλιά.. ΑΣΕ εχω βαλει κ εγω παλαιότερα ένεση στον πωπό κ ηταν δύσκολα... Απαπαπα... Αυτα τα κορμιά τι τραβάνε!!!!υπομονή φιλενάδα!!! Βάστα γερα..! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Cath3rine είπε:

Περιμενε να δω τις εξετάσεις για σιγουριά μη λεω λάθος...στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης ειχα 2,32.. Τωρα Σεπτεμβρίο που εκανα λεει θυρεοειδή ορια: 0,27-4,75 ,ml κ εγω ειχα 3,43 .οχι 4 που ειπα.. Και μ έγραψε το T4 των 25mg κι επισης γράφει επανεξέταση σε 1,5-2 μήνες... Τωρα θα παω να κάνω επανεξέταση που με είχε γράψει ο γιατρός ο πρώτος (μη πάνε χαμένες οι εξετάσεις) κ Νοέμβριο θα ξανακάνω.. Εσύ καθε ποτε κανεις; 

Κάθε μηνα.θυροειδη γενικότερα δεν έχουμε είναι στα φυσιολογικά απλά θέλουν να είναι χαμηλά στην εγκυμοσύνη.Στο 3ο τρίμηνο εμένα Γράφει φυσιολογικές τιμές δίπλα 0.21-3.15 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Κάθε μηνα.θυροειδη γενικότερα δεν έχουμε είναι στα φυσιολογικά απλά θέλουν να είναι χαμηλά στην εγκυμοσύνη.Στο 3ο τρίμηνο εμένα Γράφει φυσιολογικές τιμές δίπλα 0.21-3.15 

Αν θυμάμαι καλα οταν τις έκανα ημουν στον 6ο τώρα που θα κανω απο βδομαδα θα μαι στην τελευταία βδομαδα του 7ου μηνα.. Θα παρατηρήσω αν εχει αλλες τιμές... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Cath3rine είπε:

Στα μάγουλα;;  Σε ρωτάω γτ κ η θεία μου που έκανε κ τα δύο μωρά της πρόωρα τις ενέσεις για τα πνευμονία της τις καναν την ημερα που θα γεννούσε κ την εστειλαν να γεννήσει κατευθείαν γι αυτο σε ρωτάω. Σε νοσοκομείο κιολας.. 

Δεν πρέπει με μπατονετες να κάνουμε.. Με χαρτί είναι καλύτερο.. Μ το πε ενας ΩΤΡ... Οσο ζεις μαθαίνεις!!!! 

Στα Ιδια είμαστε! Μπραβο μας χαχαχαχα εσύ έχεις ταχυπαλμιες απο τοτε που ξεκίνησες το χάπι; 

Όχι ευτυχώς, δεν έχω ταχυπαλμίες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όποια ενδιαφέρεται, να ξέρετε ότι υπάρχουν σεμινάρια ανώδυνου τοκετού σε διάφορα νοσοκομεία. Εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτό που διοργανώνει το 'Έλενα' και γράφτηκα σήμερα. Είναι δωρεάν, δεν εξαρτάται από το πού θα γεννήσεις και έχει τμήματα και το Σ/Κ.Καλό απόγευμα σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...