Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! @ΒαλεντιναΧρηστος βρε την μικρη την παιχνιδιαρα. Σε ξεκινησε απο τωρα η κορη σου. Ο τραχηλος μικρυνε κ αλλο? Η στο 0.6? Αντε να δουμε!!! 

@Diavolitsa μην φοβασαι. Που μενεις? Αν συμβει κατι εχεις καποιον εκει τριγυρω?? Κ γω μονη μου ειμαι τις περισσοτερες ωρες. Ολοι δουλευουν. Αν αποφασισει να ερθει ο μικρος θα παρω ενα ταξακι και θα παω μαιευτηριο μεχρι να μαζευτουν ολοι σαν παλαβοι χαχα. Αλλα μενω αθηνα οποτε η λυση του ταξι ειναι ευκολη. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Καλημερα! Α...τελεια! Το μπεμπε αλλαξε γνωμη! Δε θελει να βγει ακομη! Αντε να πας σπιτακι σου να χαλαρωσεις λιγο!

Εγω σημερα ειμαι ολομοναχη σπιτι και με εχει πιασει ενα ψιλο αγχος αλλα θα το ξεπερασω! Δε πιστευω να αποφασισει τωρα η μπεμπα να ερθει!

Γνωμη δεν αλλαξε αλλα επειδη εξαλειφθετε πολλη αργα ο τραχηλος και να μην περιμενω αδικα εδω να παω πιτακι μ κ ερχομαι οταν με πιασουν δυνατοι πονοι ή σπασουν τα νερα κλπ!!!! Να παω να χαλαρωσω και ας ερθω κ μεθαυριο π λεει ο λογοςςς!!!

Οχι κοριτσι μ μην σκεφτεσαι ετσι δεν θα βγει τωρα π εισαι μονη σου η μπεμπα....

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια! @ΒαλεντιναΧρηστος βρε την μικρη την παιχνιδιαρα. Σε ξεκινησε απο τωρα η κορη σου. Ο τραχηλος μικρυνε κ αλλο? Η στο 0.6? Αντε να δουμε!!! 

@Diavolitsa μην φοβασαι. Που μενεις? Αν συμβει κατι εχεις καποιον εκει τριγυρω?? Κ γω μονη μου ειμαι τις περισσοτερες ωρες. Ολοι δουλευουν. Αν αποφασισει να ερθει ο μικρος θα παρω ενα ταξακι και θα παω μαιευτηριο μεχρι να μαζευτουν ολοι σαν παλαβοι χαχα. Αλλα μενω αθηνα οποτε η λυση του ταξι ειναι ευκολη. 

Μικρενει αλλα σιγα σιγα αναλογως τις συσπασεις π κανω συχνοτητα και ποσο δυνατες.....διαστολη μ ειπαν ακομη οχι....αρα φευγω κ οταν δω κατι ανησυχητικο ερχομαι παλι!!!! Μωρε θα βγει αυτες τις μερες η μπεμπα αλλα να παω λιγο σπιτακι μ να χαλαρωσω εχω ακριβως 10μερες στα νοσοκομεια...δεν παραπονιεμαι εννοειται υπαρχουν κ χειροτερα....λεω Δοξα τον Θεο.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γνωμη δεν αλλαξε αλλα επειδη εξαλειφθετε πολλη αργα ο τραχηλος και να μην περιμενω αδικα εδω να παω πιτακι μ κ ερχομαι οταν με πιασουν δυνατοι πονοι ή σπασουν τα νερα κλπ!!!! Να παω να χαλαρωσω και ας ερθω κ μεθαυριο π λεει ο λογοςςς!!!

Οχι κοριτσι μ μην σκεφτεσαι ετσι δεν θα βγει τωρα π εισαι μονη σου η μπεμπα....

Μικρενει αλλα σιγα σιγα αναλογως τις συσπασεις π κανω συχνοτητα και ποσο δυνατες.....διαστολη μ ειπαν ακομη οχι....αρα φευγω κ οταν δω κατι ανησυχητικο ερχομαι παλι!!!! Μωρε θα βγει αυτες τις μερες η μπεμπα αλλα να παω λιγο σπιτακι μ να χαλαρωσω εχω ακριβως 10μερες στα νοσοκομεια...δεν παραπονιεμαι εννοειται υπαρχουν κ χειροτερα....λεω Δοξα τον Θεο.....

Ναι μικρη μου καλα θα κανεις. Λες να βγει της αγιας Αικατερινης? Η του αγιου στυλιανου που ειναι και προστατης των παιδιων???? Παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι σιγα σιγα ερχεται το μπουμπουκι σου! Οποτε τελικα θα γεννησεις στο νοσοκομειο εκει και οχι θεσσαλονικη?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι μικρη μου καλα θα κανεις. Λες να βγει της αγιας Αικατερινης? Η του αγιου στυλιανου που ειναι και προστατης των παιδιων???? Παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι σιγα σιγα ερχεται το μπουμπουκι σου! Οποτε τελικα θα γεννησεις στο νοσοκομειο εκει και οχι θεσσαλονικη?

Μακαρι να βγει τις ημερομηνιες π λες χαρουμενη θα ειμαι.....εχει ο Θεος....μ ειπαν οτι 36κ4,5 θα με δεχτουν κατερινη αλλιως ερχομαι εδω αν ειναι νωριτερα αρα μακαρι να αντεξει αλλες 10μερουλες το κοριτσακι μας να μην ταλαιπωρηθουμε,η μικρη οχι εγω γιατι αν μας πουν σε αναλαμβανουμε στην κατερινη κ χρειαστει η μικρη μ θερμοκιτιδα θα ερθει μονο του το μικρακι μ θεσσαλονικη και εγω θα μεινω εκει!!! Κ δεν θελω!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια! @ΒαλεντιναΧρηστος βρε την μικρη την παιχνιδιαρα. Σε ξεκινησε απο τωρα η κορη σου. Ο τραχηλος μικρυνε κ αλλο? Η στο 0.6? Αντε να δουμε!!! 

@Diavolitsa μην φοβασαι. Που μενεις? Αν συμβει κατι εχεις καποιον εκει τριγυρω?? Κ γω μονη μου ειμαι τις περισσοτερες ωρες. Ολοι δουλευουν. Αν αποφασισει να ερθει ο μικρος θα παρω ενα ταξακι και θα παω μαιευτηριο μεχρι να μαζευτουν ολοι σαν παλαβοι χαχα. Αλλα μενω αθηνα οποτε η λυση του ταξι ειναι ευκολη. 

Ενταξει αν συμβει κατι θα παρω τον αντρα μου τηλ και θα ερθει! Ταξακι δεν παιζει γιατι θα γεννησω στη διπλανη πολη οχι εδω που μενω! Απλα διπλα μας μενει η μαμα μου και σημερα ειχε χημειοθεραπεια οποτε εφυγε και αυτη απο το πρωι και θα γυρισει αργα το απογευμα! Οχι οτι αμα ειναι εδω μπορει να κανει κατι αλλα ειναι μια παρηγορια!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kathyv25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μπράβο Βαλεντίνα,  καλύτερα σπίτι σου να είσαι και άνετα! 

Εγώ πάω να πιω καφέ με τη μαμά μου!

 

Εννοειται σπιτι μ ανετα.....τι να περιμενω να με πιασουν οι πονοι στο νοσοκομειο μονη μ γιατι δεν επιτρεπεται κ κανεις τι να περιμενω σπιτι μ ηρεμα και χαλαρα με τους δικους μ ανθρωπους!!!

Καλα κανεις πιες και για μενα εναν!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα από τον υπέρηχο. Καλά είναι το μωρό μας είπε ο γιατρος. Το βάρος κορίτσια 1900.. δεν ξέρω μικρούλα είναι μάλλον! Τώρα διανυω 33η εβδομάδα. Εσείς τι λέτε για το βάρος; Ποσό είναι το όριο ασφαλείας αν γεννηθεί τώρα;; Κάπου διάβασα τα 2 κιλά.. Την Παρασκευή θα πάω στο γιατρό μου κ θα μιλήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα από τον υπέρηχο. Καλά είναι το μωρό μας είπε ο γιατρος. Το βάρος κορίτσια 1900.. δεν ξέρω μικρούλα είναι μάλλον! Τώρα διανυω 33η εβδομάδα. Εσείς τι λέτε για το βάρος; Ποσό είναι το όριο ασφαλείας αν γεννηθεί τώρα;; Κάπου διάβασα τα 2 κιλά.. Την Παρασκευή θα πάω στο γιατρό μου κ θα μιλήσουμε.

2100 γέννησε η ξαδέρφη μου στην 36η εβδομάδα.μια μέρα θερμοκοιτιδα ο μικρός.μην αγχώνεσαι.ολα Καλά είναι.

πρίν από 38 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εννοειται σπιτι μ ανετα.....τι να περιμενω να με πιασουν οι πονοι στο νοσοκομειο μονη μ γιατι δεν επιτρεπεται κ κανεις τι να περιμενω σπιτι μ ηρεμα και χαλαρα με τους δικους μ ανθρωπους!!!

Καλα κανεις πιες και για μενα εναν!!!

Ωραία θα χαλαρώσεις λιγακι.θα ηρεμήσεις.μια χαρά.

2 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Ενταξει αν συμβει κατι θα παρω τον αντρα μου τηλ και θα ερθει! Ταξακι δεν παιζει γιατι θα γεννησω στη διπλανη πολη οχι εδω που μενω! Απλα διπλα μας μενει η μαμα μου και σημερα ειχε χημειοθεραπεια οποτε εφυγε και αυτη απο το πρωι και θα γυρισει αργα το απογευμα! Οχι οτι αμα ειναι εδω μπορει να κανει κατι αλλα ειναι μια παρηγορια!

Δεν γεννιούνται και γρήγορα τα μωρά.ο γιατρός μου πε αν σπάσουν τα νερα μην αγχωθω.αν θέλω να κάνω και μπανάκι να ετοιμαστώ με το πάσο μου.ειναξ τα πρώτα μωρά για μας.δεν θα γεννηθούν κατευθείαν λογικά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ΒαλεντιναΧρηστος,κορίτσι μου με το καλο να πας σπιτάκι σου. Να ηρεμήσεις.. Να χαλαρώσεις.. Θα σαι πιο καλα!!!  Υπομονή!!! 

Αααα κορίτσια εχετε σκεφτει κ πως να πατε νοσοκομείο... Εγω ευτυχώς εχω τον αντρα μ εδω.. Ε κ οι, γονεις μ ειναι 40λεπτα απο δω. Οποτε τωρα οου το λετε θα χω εναλλακτικές εφόσον εαν σπασοθν τα νερά προλαβαίνεις να κάνεις κ μπανιο, κλπ... 

Εγω αύριο εχω το, τελευταίο πρόγραμματισμενο ραντεβού.. Κ μετα με είπαν θα πηγαίνω πιο συχνα κ θα κανω κ, καρδιοτοκογραφο, κάποια στιγμή!!! Αυριο επιτέλους 36 εβδ.. ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κανονίσει με το γιατρό να μπούμε 10/12 για καισαρική. Εκτός απροόπτου βέβαια, ελπίζω να μην έχουμε εκπλήξεις,  μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά! Εγώ είμαι 50 λεπτά περίπου από το μαιευτήριο! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα από τον υπέρηχο. Καλά είναι το μωρό μας είπε ο γιατρος. Το βάρος κορίτσια 1900.. δεν ξέρω μικρούλα είναι μάλλον! Τώρα διανυω 33η εβδομάδα. Εσείς τι λέτε για το βάρος; Ποσό είναι το όριο ασφαλείας αν γεννηθεί τώρα;; Κάπου διάβασα τα 2 κιλά.. Την Παρασκευή θα πάω στο γιατρό μου κ θα μιλήσουμε.

Μια χαρά ειναι! Εμένα ήταν 2.200 στις 34 εβδομάδες... Άσε που κατά προσέγγιση το υπολογίζουν μπορεί να είναι και περισσότερο. Από 2 κιλα και πάνω δεν υπάρχει θέμα αρκεί βέβαια να μην έχει αναπνευστικά που συνήθως όλα τα πρόωρα εχουν αλλά και αυτό δεν είναι τίποτα το σοβαρό! Προγραμματισμένη καισαρική δεν έχεις εσύ;


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Μια χαρά ειναι! Εμένα ήταν 2.200 στις 34 εβδομάδες... Άσε που κατά προσέγγιση το υπολογίζουν μπορεί να είναι και περισσότερο. Από 2 κιλα και πάνω δεν υπάρχει θέμα αρκεί βέβαια να μην έχει αναπνευστικά που συνήθως όλα τα πρόωρα εχουν αλλά και αυτό δεν είναι τίποτα το σοβαρό! Προγραμματισμένη καισαρική δεν έχεις εσύ;

Προγραμματισμένη θα είναι εκτός απροόπτου βέβαια. Το πολύ μέχρι 36η εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ σήμερα τα φτυσα... Το πρωί πήγα στο mall μόνο και μόνο για να πάρω σουτιέν θηλασμού και τελικά δεν βρήκα στο νούμερο μου αλλά χαζεψα μαγαζιά ρε κορίτσια... Πώς θέλω να ψωνίσω ρουχα ρε κορίτσια!!! Και τελικά το πήραμέσω ίντερνετ από τα hm που έχει δωρεάν μεταφορικά...Πήρα και ένα χριστουγεννιάτικο σετακι για τον μπέμπη να χει και αυτός κατι να φορέσει στο Ρεβεγιόν!!!!

Και το απόγευμα είπα να στολίσω!!! Πιο κουτουρου δεν έχω ξαναστολισει!!! Αλλά κουράστηκα και ήθελα να τελειώνω!!!

Εσείς στολισατε;

 

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...