Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα ζήτησα από τον άντρα μου κ με έβγαλε βόλτα για καφέ. Κουράστηκα πια ψυχολογικά να είμαι μέσα τόσο καιρό... Ελάχιστα βήματα έκανα μόνο κ ήταν πολύ αναπαυτικά. Για μια ωριτσα.. μαζί με τον μικρό. Αλλά τώρα έχω αγχωθεί.... φοβάμαι Μηπως μου έρθει αιμορραγία!!!! Ας το καλό δε μπορώ να απολαύσω τίποτα!! Μηπως δεν έπρεπε να βγω;!! Ουφ αύριο έχω κ ραντεβού για ντοπλερ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι ρε κοριτσι πιστευω οτι αφου ενιωσες καλυτερα ψυχολογικα μονο καλο μπορει να σου κανει!Να ενημερωνεις εννοειται κ το γιατρο αν μετα νιωσεις τιποτα περιεργο αλλα δε νομιζω με λιγα βηματα!

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , sun38 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα ζήτησα από τον άντρα μου κ με έβγαλε βόλτα για καφέ. Κουράστηκα πια ψυχολογικά να είμαι μέσα τόσο καιρό... Ελάχιστα βήματα έκανα μόνο κ ήταν πολύ αναπαυτικά. Για μια ωριτσα.. μαζί με τον μικρό. Αλλά τώρα έχω αγχωθεί.... φοβάμαι Μηπως μου έρθει αιμορραγία!!!! Ας το καλό δε μπορώ να απολαύσω τίποτα!! Μηπως δεν έπρεπε να βγω;!! Ουφ αύριο έχω κ ραντεβού για ντοπλερ!

Μην ανησυχεις. Να σκεφτεσαι θετικα. Περασες τοσο καιρο, περασες ολο το επιφοβο κομματι, τωρα προσπαθησε απλα να χαλαρωσεις λιγο ψυχολογικα. Δεν πιστευω οτι εγινε τπτ κακο. Μην αγχωνεσαι. Αυριο θα περιμενουμε νεα σου απο το ντοπλερ κοριτσι μου. Οσο πλησιαζει ο καιρος να προσπαθεις να χαλαρωνεις. Θα δεις που ολα θα πανε καλα. Εχουμε πολυ καλους γιατρους και το μωρο σου ειναι σε πολυ καλο σημειο!!! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα ζήτησα από τον άντρα μου κ με έβγαλε βόλτα για καφέ. Κουράστηκα πια ψυχολογικά να είμαι μέσα τόσο καιρό... Ελάχιστα βήματα έκανα μόνο κ ήταν πολύ αναπαυτικά. Για μια ωριτσα.. μαζί με τον μικρό. Αλλά τώρα έχω αγχωθεί.... φοβάμαι Μηπως μου έρθει αιμορραγία!!!! Ας το καλό δε μπορώ να απολαύσω τίποτα!! Μηπως δεν έπρεπε να βγω;!! Ουφ αύριο έχω κ ραντεβού για ντοπλερ!

Οχι βρε κορίτσι μου μην σκέφτεσαι έτσι δεν θα γίνει κάτι. Θα δεις αύριο που θα πας για το ντοπλερ θα είναι όλα μια χαρά. Μια βολτίτσα δεν νομίζω να σου έκανε κακό κάθε άλλο πήρες λίγο αέρα. Θα περιμένουμε νέα σου αύριο μην μας ξεχάσεις!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα ζήτησα από τον άντρα μου κ με έβγαλε βόλτα για καφέ. Κουράστηκα πια ψυχολογικά να είμαι μέσα τόσο καιρό... Ελάχιστα βήματα έκανα μόνο κ ήταν πολύ αναπαυτικά. Για μια ωριτσα.. μαζί με τον μικρό. Αλλά τώρα έχω αγχωθεί.... φοβάμαι Μηπως μου έρθει αιμορραγία!!!! Ας το καλό δε μπορώ να απολαύσω τίποτα!! Μηπως δεν έπρεπε να βγω;!! Ουφ αύριο έχω κ ραντεβού για ντοπλερ!

Μην σκεφτεσε αρνητικά... Βγήκες.. Ανανεώθηκες.. Μια χαρα θα είσαι!!! Απολαυσες την μερα σου!!! Τωρα ξεκουράσου λίγο... Πονάς κ αγχώνεσε;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@sun38 καλέ Καλά έκανες βγήκες χαλαρώσες και ξεφυγες λιγακι.τωρα νιώθεις περίεργα?πονάς πουθενά?

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό.2900 ο μπέμπης.μας έκοψε το μαγνήσιο. Ό τράχηλος εκεί αντέχει μια χαρά.οπως με είδε μάλλον θα φτάσουμε τη ΠΗΤ. 15 Δεκεμβρίου.οι κινήσεις θα μειώνονται όσο περνάει ο καιρός να μην αγχώνομαι γτ δεν έχει χώρο ι ο μικρός και στο 3d εχει κάτι μαγουλα. Τσουπωτος ο μπέμπης!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

@sun38 καλέ Καλά έκανες βγήκες χαλαρώσες και ξεφυγες λιγακι.τωρα νιώθεις περίεργα?πονάς πουθενά?

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό.2900 ο μπέμπης.μας έκοψε το μαγνήσιο. Ό τράχηλος εκεί αντέχει μια χαρά.οπως με είδε μάλλον θα φτάσουμε τη ΠΗΤ. 15 Δεκεμβρίου.οι κινήσεις θα μειώνονται όσο περνάει ο καιρός να μην αγχώνομαι γτ δεν έχει χώρο ι ο μικρός και στο 3d εχει κάτι μαγουλα. Τσουπωτος ο μπέμπης!!!!!!!

Αχ μπρααααβο λουλουκα μου!!! Ειδες? Στο χα πει οτι μπορει να φτασεις και την ΠΗΤ ! Εχει βολευτει ο μπεμπης στην κοιλιτσα της μανουλας!! Καλα ε, εχω βαλει στοιχημα με τον αντρα μου. Εγω του λεω θα γεννησω 15 Δεκεμβρη και αυτος μου λεει 6 Δεκεμβρη στου Νικολαου! Χαχα. Παιζει να γεννησουμε κοντα κοντα!

Να ρωτησω κατι αλλο? Καρδιοτοκογραφημα κανουμε ολες? Δηλαδη εσεις θα κανετε? Εσενα σου ειπε τπτ ο γιατρος? Δεν εχω ιδεα για αυτο ρωταω.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ μπρααααβο λουλουκα μου!!! Ειδες? Στο χα πει οτι μπορει να φτασεις και την ΠΗΤ ! Εχει βολευτει ο μπεμπης στην κοιλιτσα της μανουλας!! Καλα ε, εχω βαλει στοιχημα με τον αντρα μου. Εγω του λεω θα γεννησω 15 Δεκεμβρη και αυτος μου λεει 6 Δεκεμβρη στου Νικολαου! Χαχα. Παιζει να γεννησουμε κοντα κοντα!

Να ρωτησω κατι αλλο? Καρδιοτοκογραφημα κανουμε ολες? Δηλαδη εσεις θα κανετε? Εσενα σου ειπε τπτ ο γιατρος? Δεν εχω ιδεα για αυτο ρωταω.

Σε 2 βδομάδες μου πε.που θα μπαίνω στη 39η.μου λέει ολα πανε Καλά.δεν χρειάζεται νωρίτερα.τωρα αν δω ότι δεν τον ακούω να πάω μαιευτήριο. 6 λέει η αδερφή μου για μενα γτ θα τον βγάλουμε και Νίκο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , loyloy είπε:

@sun38 καλέ Καλά έκανες βγήκες χαλαρώσες και ξεφυγες λιγακι.τωρα νιώθεις περίεργα?πονάς πουθενά?

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό.2900 ο μπέμπης.μας έκοψε το μαγνήσιο. Ό τράχηλος εκεί αντέχει μια χαρά.οπως με είδε μάλλον θα φτάσουμε τη ΠΗΤ. 15 Δεκεμβρίου.οι κινήσεις θα μειώνονται όσο περνάει ο καιρός να μην αγχώνομαι γτ δεν έχει χώρο ι ο μικρός και στο 3d εχει κάτι μαγουλα. Τσουπωτος ο μπέμπης!!!!!!!

Τσουπωτος τσουπωτος! :) αντε να γεννησει και καμια μας Δεκεμβρη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ήπια πονάκια έχω καθημερινά κ συνήθως το βράδυ όταν ξαπλώνω για ύπνο. Δεν κοιμάμαι το μεσημέρι ποτέ αφού κ ο μικρός είναι στο πόδι κ ζωηρός. Εγώ κουράστηκα πάντως βρε κορίτσια.. Δεν ξερω. Τώρα διανύω την 33 εβδομάδα.... το πολύ είπε ο γιατρος μέχρι και 36 να πάω... Από την άλλη φοβάμαι παρά πολύ κ το χειρουργείο... Συγνώμη που γίνομαι κουραστική.

Βλεπω κ τον άντρα μου που αγχώνεται κ ας θέλει να το κρύβει.. καταλαβαίνω πως είναι κάπως... άλλοτε δεν πολυμιλαει, χθες βγηκε για περπάτημα γιατί είχε υπερένταση, δεν μπορεί να κοιμηθεί... με τον μικρό ακόμη ευτυχώς έχει μεγάλη υπομονή κ είναι ήρεμος... όταν καταλαβαίνω όλα αυτά πως να είμαι κ εγώ;;!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , loyloy είπε:

@sun38 καλέ Καλά έκανες βγήκες χαλαρώσες και ξεφυγες λιγακι.τωρα νιώθεις περίεργα?πονάς πουθενά?

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό.2900 ο μπέμπης.μας έκοψε το μαγνήσιο. Ό τράχηλος εκεί αντέχει μια χαρά.οπως με είδε μάλλον θα φτάσουμε τη ΠΗΤ. 15 Δεκεμβρίου.οι κινήσεις θα μειώνονται όσο περνάει ο καιρός να μην αγχώνομαι γτ δεν έχει χώρο ι ο μικρός και στο 3d εχει κάτι μαγουλα. Τσουπωτος ο μπέμπης!!!!!!!

Μπράβο θα βγει αφράτουλης ο μπεμπακος!! 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, sun38 είπε:

Ήπια πονάκια έχω καθημερινά κ συνήθως το βράδυ όταν ξαπλώνω για ύπνο. Δεν κοιμάμαι το μεσημέρι ποτέ αφού κ ο μικρός είναι στο πόδι κ ζωηρός. Εγώ κουράστηκα πάντως βρε κορίτσια.. Δεν ξερω. Τώρα διανύω την 33 εβδομάδα.... το πολύ είπε ο γιατρος μέχρι και 36 να πάω... Από την άλλη φοβάμαι παρά πολύ κ το χειρουργείο... Συγνώμη που γίνομαι κουραστική.

Βλεπω κ τον άντρα μου που αγχώνεται κ ας θέλει να το κρύβει.. καταλαβαίνω πως είναι κάπως... άλλοτε δεν πολυμιλαει, χθες βγηκε για περπάτημα γιατί είχε υπερένταση, δεν μπορεί να κοιμηθεί... με τον μικρό ακόμη ευτυχώς έχει μεγάλη υπομονή κ είναι ήρεμος... όταν καταλαβαίνω όλα αυτά πως να είμαι κ εγώ;;!!

Έχεις αγώνα μπροστά σου.προσπαθει και ο άντρας σου να μη το δείχνει αλλά όσο και να προσπαθεί φαίνεται.Και εσύ στη θέση του το ίδιο θα έκανες.Προσπαθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη και να μη κουράζεσαι.Τωρα Εσύ έχεις προτεραιότητα.εντάξει? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Ήπια πονάκια έχω καθημερινά κ συνήθως το βράδυ όταν ξαπλώνω για ύπνο. Δεν κοιμάμαι το μεσημέρι ποτέ αφού κ ο μικρός είναι στο πόδι κ ζωηρός. Εγώ κουράστηκα πάντως βρε κορίτσια.. Δεν ξερω. Τώρα διανύω την 33 εβδομάδα.... το πολύ είπε ο γιατρος μέχρι και 36 να πάω... Από την άλλη φοβάμαι παρά πολύ κ το χειρουργείο... Συγνώμη που γίνομαι κουραστική.

Βλεπω κ τον άντρα μου που αγχώνεται κ ας θέλει να το κρύβει.. καταλαβαίνω πως είναι κάπως... άλλοτε δεν πολυμιλαει, χθες βγηκε για περπάτημα γιατί είχε υπερένταση, δεν μπορεί να κοιμηθεί... με τον μικρό ακόμη ευτυχώς έχει μεγάλη υπομονή κ είναι ήρεμος... όταν καταλαβαίνω όλα αυτά πως να είμαι κ εγώ;;!!

Καλά έκανες και έκανες τη βόλτα σου, λίγα βήματα θα μπορούσες να κάνεις και στο σπίτι. 

Με το καλό να μας πεις τα νέα σου αύριο. Σε καταλαβαίνω και σε εμένα το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο, όσο πλησιάζει ο καιρός. 

Συγχαρητήρια, αξίζουν και στον άντρα σου, από όσα γράφεις κατά καιρούς, βλέπω ότι είναι σπουδαίος άνθρωπος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσιαααα!!!!

Λοιπον τα νεα μου συσπασεις λιγες κ μικρες ο τραχηλος εκει ακουνητος κλειστος αλλα μικρος φαρμακα δεν περνω τπτ σε μια ωρα το εξητηριο....μ ειπαν πας σπιτακι σου κ οταν σε πιασουν οι πονοι με το καλο ερχεσαι εδω!!!!:wink: Μην καθομαι τζαμπα!!!

Εσεις τι κανετε;;,

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσιαααα!!!!

Λοιπον τα νεα μου συσπασεις λιγες κ μικρες ο τραχηλος εκει ακουνητος κλειστος αλλα μικρος φαρμακα δεν περνω τπτ σε μια ωρα το εξητηριο....μ ειπαν πας σπιτακι σου κ οταν σε πιασουν οι πονοι με το καλο ερχεσαι εδω!!!!:wink: Μην καθομαι τζαμπα!!!

Εσεις τι κανετε;;,

Καλημερα! Α...τελεια! Το μπεμπε αλλαξε γνωμη! Δε θελει να βγει ακομη! Αντε να πας σπιτακι σου να χαλαρωσεις λιγο!

Εγω σημερα ειμαι ολομοναχη σπιτι και με εχει πιασει ενα ψιλο αγχος αλλα θα το ξεπερασω! Δε πιστευω να αποφασισει τωρα η μπεμπα να ερθει!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...