Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Αχ κορίτσια από γκρίνια άλλο τίποτα... Πραγματικά έχει τσιτωσει τόσο πολύ πλέον η κοιλια μου, νομίζω δεν πάει άλλο.... Πόνος στα. Πλευρά πόνος χαμηλά πόνος παντού!!!! @nanoula90 φιλενάδα εγώ για Δεκέμβρη πάω, όπως. Λέει και η @loyloy με προσέχουν τα μικρούλια μου!!!! Αχ κορίτσι έλιωσα σήμερα, καληνύχτιζω τον μικρό, με φιλάει και του. Λέω. Θες. Να δώσεις και ένα φιλάκι στα αδερφάκια σου??? Και τα φιλάει και λέει "νινακια μου όμορφα σας αγαπάω πολύ!!!"  δεν μπορείτε να φανταστείτε τι συναισθήματα ένιωσα!!!! 

Αχ το γλυκο σου το αγοράκι....!!!!!Καλα φιλενάδα οταν αντικρύσει κ τα δύο τα μωρα θα πάθει πλακα...!!! :)

ΕΣΥ περήφανη μανούλα!!!!! 

πρίν από 42 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μου το εχεις πει κ χαιρομαι πολλη γιαυτο....εμας θα εχει ενα κ μοναδικο Παϊσία.....ναι ειμαι σιγουρη θα με ανταμειψει πληρως η οψη της!!!!:wub: Τρελενομαι στην ιδεα κ μονο!!!!

Ενταξει ειμαστε πολλες κοπελες ετσι προωρες ειναι λιγο το προσωπικο κανουν οτι μπορουν κ αυτοι!!! Ψυχολογικα ειμαι παρα πολλη καλα περιμενω την μπεμπιτσα μ ποτε θα σκασει μυτη!!! Αντε ωραια με το καλο αυριο στο γιατρο μπηκες κ στον μηνα ζ δεν εχεις να φοβασαι τπτ αντρακλας ο μπεμπης τυπικος κ στην ωρα του θα ειναι!!

Μπραβο κορίτσι μου...για την ψυχολογία σου!!! Μπράβο.. Μπράβο... Ολα θα πάνε καλα... Εφόσον έχεις προαίσθημα.. Θα βγει κιόλας ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Αχ καλε τι καλός!!!!!!!!!!Καλά θα πάθει πλάκα με 2 μωράκια στο σπίτι!! !

 

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Αχ το γλυκο σου το αγοράκι....!!!!!Καλα φιλενάδα οταν αντικρύσει κ τα δύο τα μωρα θα πάθει πλακα...!!! :)

ΕΣΥ περήφανη μανούλα!!!!! 

 Εχθές ζήτησα απο όλους να τον βγαλουν βίντεο όταν τα δει πρώτη φορά, αν τυχόν για κάποιο λόγο έχω δεν είμαι μπροστά! Περήφανη μαμά δε λες τίποτα, έχω πάρει απόφαση να τον έχω δίπλα μου συνέχεια, και να. Μη του πω όχι σε τίποτα όσον αφορά τα μωρα!!!! Μακάρι να τα πάνε καλά οι τρεις τους!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

 

 Εχθές ζήτησα απο όλους να τον βγαλουν βίντεο όταν τα δει πρώτη φορά, αν τυχόν για κάποιο λόγο έχω δεν είμαι μπροστά! Περήφανη μαμά δε λες τίποτα, έχω πάρει απόφαση να τον έχω δίπλα μου συνέχεια, και να. Μη του πω όχι σε τίποτα όσον αφορά τα μωρα!!!! Μακάρι να τα πάνε καλά οι τρεις τους!!! 

Μια χαρα θα τα πάει... Εφοσον είναι ετσι γλυκός από τωρα... Θα συνεχίσει... Θα βγάλεις πολλα βίντεακια.... Κ μετα στο σπίτι υα ναι τα ωραία..!!! Φυσικα κ περήφανη γτ ΕΣΥ τον μεγαλώσες έτσι.... Μπράβο!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Αχ κορίτσια από γκρίνια άλλο τίποτα... Πραγματικά έχει τσιτωσει τόσο πολύ πλέον η κοιλια μου, νομίζω δεν πάει άλλο.... Πόνος στα. Πλευρά πόνος χαμηλά πόνος παντού!!!! @nanoula90 φιλενάδα εγώ για Δεκέμβρη πάω, όπως. Λέει και η @loyloy με προσέχουν τα μικρούλια μου!!!! Αχ κορίτσι έλιωσα σήμερα, καληνύχτιζω τον μικρό, με φιλάει και του. Λέω. Θες. Να δώσεις και ένα φιλάκι στα αδερφάκια σου??? Και τα φιλάει και λέει "νινακια μου όμορφα σας αγαπάω πολύ!!!"  δεν μπορείτε να φανταστείτε τι συναισθήματα ένιωσα!!!! 

Αχ μωρε ψυχουλα μου. Ελπιζω να τα κανει και μετα αυτα και να μην του βγει σε ζηλια και θελει να τα χτυπησει τα νινακια χαχαχαχα. Απο δικιες μου περιπτωσεις, σχεδον ολα ζηλευανε πολυ μωρε τα γλυκουλια

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ μωρε ψυχουλα μου. Ελπιζω να τα κανει και μετα αυτα και να μην του βγει σε ζηλια και θελει να τα χτυπησει τα νινακια χαχαχαχα. Απο δικιες μου περιπτωσεις, σχεδον ολα ζηλευανε πολυ μωρε τα γλυκουλια

Χάχαχαχα ε όλο και καμια θα φάνε, εννοείται αυτό!!!!! Εγω θα κάνω ότι μπορώ από κει και πέρα, αρκεί να μη γίνει καμία μεγάλη ζημιά!!!!! 

  • Χαχα 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Cath3rine είπε:

 

Μπραβο κορίτσι μου...για την ψυχολογία σου!!! Μπράβο.. Μπράβο... Ολα θα πάνε καλα... Εφόσον έχεις προαίσθημα.. Θα βγει κιόλας ;)

Ευχαριστω πολυ κοπελα μ...ευχομαι σε ολες με εναν πονο!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Χάχαχαχα ε όλο και καμια θα φάνε, εννοείται αυτό!!!!! Εγω θα κάνω ότι μπορώ από κει και πέρα, αρκεί να μη γίνει καμία μεγάλη ζημιά!!!!! 

Χαχαχαχα. Καλα ε, εν τω μεταξυ εχω ενα ξαδερφακι 11 ετων. Μεγαλος δηλαδη, δεν ειναι κανας μπεμπης. Και το πιστευεις οτι ζηλευει τον μπεμπη που δεν θα χουν και επαφες κιολας? Επειδη η μανα μου του χε αδυναμια ως ο μικροτερος απο τα ξαδερφια και του παιρνει δωρα και τετοια, τωρα ζηλευει και της λεει : τωρα θα ρθει το μωρο και δεν θα ασχολειστε μαζι μου. Ουτε δωρα ουτε τπτ. Χαχαχαχα. Λεω αν ειναι δυνατον. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Καλα ε, εν τω μεταξυ εχω ενα ξαδερφακι 11 ετων. Μεγαλος δηλαδη, δεν ειναι κανας μπεμπης. Και το πιστευεις οτι ζηλευει τον μπεμπη που δεν θα χουν και επαφες κιολας? Επειδη η μανα μου του χε αδυναμια ως ο μικροτερος απο τα ξαδερφια και του παιρνει δωρα και τετοια, τωρα ζηλευει και της λεει : τωρα θα ρθει το μωρο και δεν θα ασχολειστε μαζι μου. Ουτε δωρα ουτε τπτ. Χαχαχαχα. Λεω αν ειναι δυνατον. 

χαχαχαχαχ ε σου λέει θα χάσω τα πρωτια!!!!! Βρε εδώ ζηλεύουν οι άντρες μας, το 11χρονο σου έκανε εντύπωση???? Εμένα ο δικός μου όλο παράπονα ηταν ειδικά στην αρχή, και τώρα μου πέταξε κάνα δυο φορές, ωχ τώρα. Με τα. Διδυμα χεσμενο θα με έχεις...!!! 

  • Χαχα 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Περαστικα στον μικρο σου....οχι κοριτσι μ ακομα περιμενουμε αυριο θα δουμε ποσο πηγε ο τραχηλος....περασα ενα βραδυ ολοκληρο με συσπασεις 5λεπτες αρα σιγουρα κοντυνε κ αλλο χθες το πρωι ηταν 9χιλιοστα!!! Αυριο θ εχουμε νεα!!! Διαστολη π με κοιταξαν χθες βραδυ δεν ειχα....αυταααα!!!!

Εσεις τ κανετε;;;

Με το καλό το μωράκι σου! Ξέρει τί κάνει η μπέμπα σου, τόσο γλυκιά μανούλα θέλει να τη δει! 

 

8 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Αχ κορίτσια από γκρίνια άλλο τίποτα... Πραγματικά έχει τσιτωσει τόσο πολύ πλέον η κοιλια μου, νομίζω δεν πάει άλλο.... Πόνος στα. Πλευρά πόνος χαμηλά πόνος παντού!!!! @nanoula90 φιλενάδα εγώ για Δεκέμβρη πάω, όπως. Λέει και η @loyloy με προσέχουν τα μικρούλια μου!!!! Αχ κορίτσι έλιωσα σήμερα, καληνύχτιζω τον μικρό, με φιλάει και του. Λέω. Θες. Να δώσεις και ένα φιλάκι στα αδερφάκια σου??? Και τα φιλάει και λέει "νινακια μου όμορφα σας αγαπάω πολύ!!!"  δεν μπορείτε να φανταστείτε τι συναισθήματα ένιωσα!!!! 

Αχ, τί γλυκούλης! 

Κι εγώ θα λιωνα!!!! 

8 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Χάχαχαχα ε όλο και καμια θα φάνε, εννοείται αυτό!!!!! Εγω θα κάνω ότι μπορώ από κει και πέρα, αρκεί να μη γίνει καμία μεγάλη ζημιά!!!!! 

Με τη ζήλια, το έχω μεγάλο άγχος. Μπράβο που το βλέπεις τοοοοσο χαλαρά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημερα κορίτσια μου... Πως είμαστε σήμερα;;; 

Καλημερα! Εγω μολις τελειωσα με το μαγειρεμα και πινω καφεδακι! Η μπεμπα μου σταθερη δε θελει να κανει τη μεγαλη εξοδο ακομα :) εσυ πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου. Και γω εβαλα ενα πλυντηριακι και τωρα καφεδακι και τηλεοραση. Το απολαμβανω περισσοτερο γιατι ξερω οτι η ζωη μου θα αλλαξει ριζικα και ισως δεν θα ξαναεχω συντομα την πολυτελεια αυτην χαχαχα. Κατα τ αλλα καλα! Περιμενω να παω την αλλη βδομαδα να βγαλω τον πεσσο! Και να δω απο κει κ περα πως θα παει. Και επισης περιμενω να ερθει το χαλι που παρηγγειλα μεσα στη βδομαδα και μολις ερθει στολισα κατευθειαν!!! Παλια δεν πολυστολιζα γιατι βαριομουν. Ημουν λιγο καλοπερασακιας. Τωρα, περιμενω πως κ πως να στολισω, σαν τα παιδακια. Βρε τι σου κανει ενα μωρο, σε κανει κ σενα παιδι ξανα!!! 

@ΒαλεντιναΧρηστος  καλημερα αγαπη μου. Πως παμε???

@Diavolitsa κοριτσι μου εχει εμπεδωθει το μπεμπακι σου?? Η δεν εχει μπει ακομα στη λεκανη? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Και γω εβαλα ενα πλυντηριακι και τωρα καφεδακι και τηλεοραση. Το απολαμβανω περισσοτερο γιατι ξερω οτι η ζωη μου θα αλλαξει ριζικα και ισως δεν θα ξαναεχω συντομα την πολυτελεια αυτην χαχαχα. Κατα τ αλλα καλα! Περιμενω να παω την αλλη βδομαδα να βγαλω τον πεσσο! Και να δω απο κει κ περα πως θα παει. Και επισης περιμενω να ερθει το χαλι που παρηγγειλα μεσα στη βδομαδα και μολις ερθει στολισα κατευθειαν!!! Παλια δεν πολυστολιζα γιατι βαριομουν. Ημουν λιγο καλοπερασακιας. Τωρα, περιμενω πως κ πως να στολισω, σαν τα παιδακια. Βρε τι σου κανει ενα μωρο, σε κανει κ σενα παιδι ξανα!!! 

@ΒαλεντιναΧρηστος  καλημερα αγαπη μου. Πως παμε???

@Diavolitsa κοριτσι μου εχει εμπεδωθει το μπεμπακι σου?? Η δεν εχει μπει ακομα στη λεκανη? 

Ετοιμη ειναι η ατιμη αλλα δε θελει να βγει :) μαλλον θα καταληξουμε την Παρασκευη με προκληση! Ουτε εγω στολισα ακομα! Μαλλον αφου γεννησω θα στολισει ο μπαμπας μας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Ετοιμη ειναι η ατιμη αλλα δε θελει να βγει :) μαλλον θα καταληξουμε την Παρασκευη με προκληση! Ουτε εγω στολισα ακομα! Μαλλον αφου γεννησω θα στολισει ο μπαμπας μας!

Πωπω. Φτασαμε δηλαδη και μετραμε αντιστροφαααα? Πως αισθανεσαι?? Εχεις αγχος?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!κ γω σοκολατιτσα ζεστη κ χουχουλιασμα το εβρασα, δε κοιμαμαι καθολου καλα τα βραδυα σηκωνομαι τουλαχιστον 5 φορες για τουαλετα κ δε μπορω να βολευτω μετα αν κ δεν εχω ταιραστια κοιλια δε ξερω ποναει ολο μ το σωμα!

Κοριτσιααα με εχει πιασει κ μια τρελη αγωνια για το τοκετο αν θα καταλαβω οτι ηρθε η ωρα γιατι θα γεννησω Αθηνα κ μενω Κορινθο κ μια ωριτσα τη θελω ,θα καταλαβω τις συσπασεις σαν κατι διαφορετικο γιατι εχω ηδη απο το 5ο συσπασεις.....ουφ εχω ανχωθει


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...