Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , irinikavala είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου δεν είμαι απο το δικό σας το τόπικ αλλά Είπα να σου απαντήσω μη στεναχωριέσαι τσάμπα.. Εγώ είμαι στου Οκτωβρίου. Εγώ έτσι όπως το λες κάτι σοκολατί είχα όταν κουραζόμουνα η όταν περιμένα περίοδο. Καλύτερα ρώτα για το γιατρο σου αλλά μην αγχώνεσαι άδικα 

λιγο πριν και στο τελος της περιοδου και εγω το ειχα ! αυτες τις μερες ομολογω οτι δεν εκανα κατι "βαρυ" και κουραστικο, νορμαλ πραματα μαγειρικη σουπερ μαρκετ λιγο περπατημα και τετοια. υπηρξανε αλλες μερες πχ που ξεπατώθηκα πριν κανα μηνα δλδ και σοκολατί υγρό δεν ειδα !! θα παρω αμεσως τηλ τη γιατρό !

εγω ειμαι απ το τοπικ του νοεβριου με πητ 15/11 αλλά πανω στον πανικο μου ουτε ειδα που το εγραψα !

πρίν από 6 λεπτά , Έλσα1978 είπε:

Μην τρελαίνεσαι, ήρεμα! Είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη καφέ σκουρο στη 12η εβδ. Ξάπλωσα μια βδομάδα μετά από οδηγίες του γιατρού και όλα καλά. Εννοείται πρέπει να τηλεφωνησεις στο γιατρό σου, αλλά ψυχραιμία!!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! 

θα παρω τηλ τωρα ναι ! 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , elise είπε:

λιγο πριν και στο τελος της περιοδου και εγω το ειχα ! αυτες τις μερες ομολογω οτι δεν εκανα κατι "βαρυ" και κουραστικο, νορμαλ πραματα μαγειρικη σουπερ μαρκετ λιγο περπατημα και τετοια. υπηρξανε αλλες μερες πχ που ξεπατώθηκα πριν κανα μηνα δλδ και σοκολατί υγρό δεν ειδα !! θα παρω αμεσως τηλ τη γιατρό !

θα παρω τηλ τωρα ναι ! 

Γενικά κορίτσι μου καλά ειναι να μην κουράζεσαι πολύ. Άσε τα πολλά πολλά να περάσει πρώτα το πρώτο τρίμηνο. Μετά έχεις όλο τον καιρό δικό σου.. Να έχεις  τα καλύτερα νέα από το γιατρό ..λογικά θα σου πει ξεκούραση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Annianafs είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τη γιατρό! Δεν περίμενα μέχρι την Παρασκευή. Με είχε φάει το άγχος. Τελικά ακούσαμε σήμερα καρδούλα!!!:-D 

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις. 

@elise ήρεμα.ξεκουρασου και Και ξάπλωσε.περιμενουμε να μας πεις τι ειπε ο γιατρος.δεν πιστεύω να είναι κάτι.και μένα μου πε αν δω λίγο αιμα να μη τρομάξω γιατί είναι λίγο χαμηλά πλακουντας και να τον πάρω τηλ.δεν θα είναι κάτι.ηρεμησε ε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Έλσα1978 @irinikavala @loyloy κοριτσια πηρα την γιατρό, είπε οτι επειδή ειναι η πρωτη φορά, ειναι μικρή ποσοτητα οχι σκουρο, και δεν συνοδευεται απο κανενα πονο /κραμπα κλπ να μην ανησυχω και οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο. να ξεκουραστώ και να το παρακολουθησω σημερα και αυριο. εαν συνεχισει να εμφανιζεται και ειδικά αμα αυτο συνοδευτει απο πονο τοτε να τηλ να παω απο εκει κατευθειαν. αλλά μου ειπε οτι κατα 99% δεν ειναι τιποτα. αχ σας ευχαριστω πολυ βρε κοριτσια :wub: για την αμεση ανταποκριση πανικοβληθηκα ασχημα νωριτερα ! 

  • Μου αρέσει 4

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , elise είπε:

@Έλσα1978 @irinikavala @loyloy κοριτσια πηρα την γιατρό, είπε οτι επειδή ειναι η πρωτη φορά, ειναι μικρή ποσοτητα οχι σκουρο, και δεν συνοδευεται απο κανενα πονο /κραμπα κλπ να μην ανησυχω και οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο. να ξεκουραστώ και να το παρακολουθησω σημερα και αυριο. εαν συνεχισει να εμφανιζεται και ειδικά αμα αυτο συνοδευτει απο πονο τοτε να τηλ να παω απο εκει κατευθειαν. αλλά μου ειπε οτι κατα 99% δεν ειναι τιποτα. αχ σας ευχαριστω πολυ βρε κοριτσια :wub: για την αμεση ανταποκριση πανικοβληθηκα ασχημα νωριτερα ! 

Όλες θα χαμε πανικοβληθεί.μην ανησυχείς.εσυ να σαι καλά.κατσε ξεκουράσου και να είσαι όσο μπορείς η ρεμη για το μωράκι σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@elise ξεκουραση και ηρεμία :-) Μην ανησυχεις !! Συνηθως αν δεν συνοδευονται απο εντονους πονους δεν ειναι κάτι..Ζεν για το μικρο σου σπορακι ! Εχεις μάθει φυλο; 

1 hour ago, Annianafs είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τη γιατρό! Δεν περίμενα μέχρι την Παρασκευή. Με είχε φάει το άγχος. Τελικά ακούσαμε σήμερα καρδούλα!!!:-D 

Τέλεια !! Όλα καλά να πάνε !!!

Εγω τελικα εκλεισα για αυχενικη στις 7/6 στις 18:00 τ απογευμα ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweetalecia είπε:

@elise ξεκουραση και ηρεμία :-) Μην ανησυχεις !! Συνηθως αν δεν συνοδευονται απο εντονους πονους δεν ειναι κάτι..Ζεν για το μικρο σου σπορακι ! Εχεις μάθει φυλο; 

εκανα ΝΙΡΤ την τεταρτη που μας περασε, συνεπως τελη αυτης της βδομαδας θα ξερουμε ! αυτη η εξεταση δειχνει και το φυλλο :)

Προγεννητικός έλεγχος χωρίς επεμβατική λήψη. Με αυτη την εξεταση ελεγχουνε τον κίνδυνο για χρωμοσωματικές ανωμαλίες σε δείγμα αίματος της εγκύου.

 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου! Να σας πω την αλήθεια πήγα γιατί το μεσημέρι είχα κάτι πονακια σχετικά έντονα, χαμηλά στην κοιλιά και φοβήθηκα. Αλλά τελικά μου είπε είναι φυσιολογικά αυτά. Στο πρώτο παιδί δεν είχα κανέναν πόνο! Μου είπε να ξεκινήσω μαγνήσιο για τα πονακια. Και την Παρασκευή θα ξαναπάω στο κανονικό ραντεβού να μου γράψει εξετασεις αιματολογικές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά αποτι διαβάζω είστε σούπερ! Κι εγώ σήμερα είδα πάλι το εμβρυο μου είπε χαρακτηριστικά ότι κουνιόταν πολυ,αχνοφαινονταν ποδαράκια χεράκια!(τον ρώτησα για να ακούσουμε τη καρδούλα του αλλά επειδή το μηχάνημα δεν ήταν καλό στο νοσοκομείο δεν την ακουσαμε,την προηγούμενη φορά την είδαμε μόνο να χτυπάει) μου είπε αν είχαμε καλύτερο μηχάνημα μπορεί να βλέπαμε και φύλο! Την αλλά βδομάδα ίσως που έχω την αυχενική ελπίζω να είναι όλα τέλεια έχω αρκετό άγχος! Κορίτσια εσείς κάνατε καλλιέργεια κολπικού γιατι εγώ σήμερα έκανα για χλαμύδια και πόνεσα πολύ με τον κολποδιαστολεα κάνει τόσο νωρίς? <3 <3

  • Μου αρέσει 1

boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, κορίτσια! 

Ανυπομονώ κι εγώ να έρθει η ώρα της αυχενικής. Να είναι όλα καλά να μας πουν και το φύλο! 

Σέβη, εμένα μου έκανε εξέταση κολπικού την πρώτη φορά που πήγα. Νομίζω ότι επιτρέπεται σε όλη την εγκυμοσύνη, απλά όσο προχωράει δεν είναι άνετα για μας.

Elise, χάρηκα που όλα είναι καλά. 

Annianafs, στα πονακια επηρεάζει η κούραση πολύ. Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Σεβη93 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά αποτι διαβάζω είστε σούπερ! Κι εγώ σήμερα είδα πάλι το εμβρυο μου είπε χαρακτηριστικά ότι κουνιόταν πολυ,αχνοφαινονταν ποδαράκια χεράκια!(τον ρώτησα για να ακούσουμε τη καρδούλα του αλλά επειδή το μηχάνημα δεν ήταν καλό στο νοσοκομείο δεν την ακουσαμε,την προηγούμενη φορά την είδαμε μόνο να χτυπάει) μου είπε αν είχαμε καλύτερο μηχάνημα μπορεί να βλέπαμε και φύλο! Την αλλά βδομάδα ίσως που έχω την αυχενική ελπίζω να είναι όλα τέλεια έχω αρκετό άγχος! Κορίτσια εσείς κάνατε καλλιέργεια κολπικού γιατι εγώ σήμερα έκανα για χλαμύδια και πόνεσα πολύ με τον κολποδιαστολεα κάνει τόσο νωρίς? <3 <3

Καλημέρα.ωραια μεγαλώνει το ζουζουνι.μπραβο.σε ποια βδομάδα είσαι Τώρα?εμεν α δεν μου έχει πει τπτ για καλλιεργεια κολπικου.δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που χα κάνει Παπ και Κολποσκόπηση 3 μήνες πριν την  εγκυμοσύνη.θα τον ρωτήσω όταν πάω Μήπως πρέπει να κάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Καλημέρα.ωραια μεγαλώνει το ζουζουνι.μπραβο.σε ποια βδομάδα είσαι Τώρα?εμεν α δεν μου έχει πει τπτ για καλλιεργεια κολπικου.δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που χα κάνει Παπ και Κολποσκόπηση 3 μήνες πριν την  εγκυμοσύνη.θα τον ρωτήσω όταν πάω Μήπως πρέπει να κάνω.

Καλημέρα! Ναι μεγαλωνει χάρηκα πολύ όταν το είδα να κουνιέται! Σήμερα είμαι 10 +5 βδομαδων ! Λογικά εφόσον είχες κάνει τεστ Παπ και δεν συνέστησε καλλιέργεια γι αυτό! Είναι όμως κάποια μικρόβια όπως χλαμύδια και μυκοπλασμα που δεν έχουν συμπτώματα και καλό είναι να ξέρουμε αν τα έχουμε στην εγκυμοσύνη γιατί χρειάζεται θεραπεία!

4 ώρες πρίν, Ioio είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! 

Ανυπομονώ κι εγώ να έρθει η ώρα της αυχενικής. Να είναι όλα καλά να μας πουν και το φύλο! 

Σέβη, εμένα μου έκανε εξέταση κολπικού την πρώτη φορά που πήγα. Νομίζω ότι επιτρέπεται σε όλη την εγκυμοσύνη, απλά όσο προχωράει δεν είναι άνετα για μας.

Elise, χάρηκα που όλα είναι καλά. 

Annianafs, στα πονακια επηρεάζει η κούραση πολύ. Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι. 

Καλημερα!Νομίζω και εγώ ότι επιτρέπεται όντως! 

  • Μου αρέσει 1

boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Καλημέρα! Ναι μεγαλωνει χάρηκα πολύ όταν το είδα να κουνιέται! Σήμερα είμαι 10 +5 βδομαδων ! Λογικά εφόσον είχες κάνει τεστ Παπ και δεν συνέστησε καλλιέργεια γι αυτό! Είναι όμως κάποια μικρόβια όπως χλαμύδια και μυκοπλασμα που δεν έχουν συμπτώματα και καλό είναι να ξέρουμε αν τα έχουμε στην εγκυμοσύνη γιατί χρειάζεται θεραπεία!

Καλημερα!Νομίζω και εγώ ότι επιτρέπεται όντως! 

κοριτσι ειπες οτι εισαι εγκυος?? εγω οταν το ειπα μου καναν καλλιεργεια χωρις κολποδιαστολεα.... μπορει να σε τραυματισει κ δεν ειναι οτι καλητερο στην εγκυμοσυνη για μικροβια για τον τραχηλο κτλ. το κανουν με μπατονετα επιφανειακα αλλα πρεπει να το πεις οτι εισαι εγκυος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσι ειπες οτι εισαι εγκυος?? εγω οταν το ειπα μου καναν καλλιεργεια χωρις κολποδιαστολεα.... μπορει να σε τραυματισει κ δεν ειναι οτι καλητερο στην εγκυμοσυνη για μικροβια για τον τραχηλο κτλ. το κανουν με μπατονετα επιφανειακα αλλα πρεπει να το πεις οτι εισαι εγκυος. 

Λινακι εμενα μου χει κανει 3 φορες καλλιεργεια. 

5η βδομαδα

22η βδομαδα

33η βδομαδα

Σε ΟΛΕΣ ειχαμε κολποδιαστολεα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...