Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Γλυκιά μου Angot στέλνουμε όλη μας την αγάπη και τις καλύτερες ευχές! Όλα να πάνε καλά και να είστε ασφαλείς εσύ και το μωράκι σου ❤

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , elise είπε:

κοριτσια, 14 + 1 σημερα και συνολικα σχεδον 1 κιλο μεχρι στιγμής, κατι λιγοτερο απο κιλο δλδ..... τι λετε θα παει καλα θα καταφερω να μη παρω πολλά .... ? παντως κλεινοντας το 1ο τριμηνο εχω ανακτησει τον ελεγχο στο φαγητο, γιατι με το ανακατωμα και την αηδια κλπ ειχε αλλαξει λιγο το ολο προγραμμα.

 

Εγω ξεκινησα με πολλα κιλα κ προδιαθεση για διαβητη κ με εχουν σε διατροφη.... Πιστευω δε θα παρεις πολλα, αν κ στο τριτο τριμηνο θελει προσοχη γτ λενε εκει μπαινουν τα πολλα κιλα..... τρως πολυ γενικα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Ioio είπε:

Ωωωωω, συγχαρητήρια! Μια χαρά τα πας!!!!!

Προς το παρόν δεν ζυγιζομαι. Την τελευταία φορά είχα πάρει μισό κιλό.

Κορίτσια, θα επανέλθω αργότερα, γιατί με καλεί το μεσημεριανό

τι καλο θα φατε ? εγω σημερα δεν εχω εμπνευση .. χτες ειχαμε φασολακια προχτες κοτοπουλο με κριθαρακι

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Εγω ξεκινησα με πολλα κιλα κ προδιαθεση για διαβητη κ με εχουν σε διατροφη.... Πιστευω δε θα παρεις πολλα, αν κ στο τριτο τριμηνο θελει προσοχη γτ λενε εκει μπαινουν τα πολλα κιλα..... τρως πολυ γενικα? 

οχι δεν τρωω πολυ ! απο παντα και ανεκαθεν ειχα πολυ ισορροποιημενη διατροφη, απο φυσικου μου δλδ οχι οτι επρεπε να το προσπαθησω ιδιαιτερα και παντα ημουνα αθλητικος τυπος. τωρα οκ εχω περιοριστει σε περπατημα -ποδηλατο αλλα πριν απο αυτο εκανα ολα τα ειδη σπορ, 

1,71 57 και κατι και τωρα 58 και κατι...

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elise είπε:

τι καλο θα φατε ? εγω σημερα δεν εχω εμπνευση .. χτες ειχαμε φασολακια προχτες κοτοπουλο με κριθαρακι

οχι δεν τρωω πολυ ! απο παντα και ανεκαθεν ειχα πολυ ισορροποιημενη διατροφη, απο φυσικου μου δλδ οχι οτι επρεπε να το προσπαθησω ιδιαιτερα και παντα ημουνα αθλητικος τυπος. τωρα οκ εχω περιοριστει σε περπατημα -ποδηλατο αλλα πριν απο αυτο εκανα ολα τα ειδη σπορ, 

1,71 57 και κατι και τωρα 58 και κατι...

Ενταξει βρε συ!!! Εχεις ξεκινησει απο πολυ καλο σημειο καταρχην... Εγω ξεκινησα 1.65 73 κιλα.... Και μου εχει βαλει οριο τα 10 κιλα. 

Το οτι περπατας κ κανεις ποδηλατο ειναι πολυ σημαντικο κ να το διατηρησεις οσο μπορεις. Εγω περπαταω, οχι πολυ ομως, γυρω στα 2 3 χλμ μερα παρα μερα σχεδον. Αν εχεις κ ισορροπημενη διατροφη δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!

Εγω επειδη εχω δυσπεψια κ φουσκωματα απ τη προγεστερονη τρωω ολο στεγνα φαγητα πχ φιλετο κοτοπουλο, μπριζολα, ολο τετοια... Με απωθουν ολα τα σαλτσοειδη κ περιμενω να βγουν οι εξετασεις μου κ να εχω αντισωματα στο τοξοπλασμα γτ τις σαλατες τις τρωω με φοβο τωρα! 

Εχει αρχισει καθολου η κοιλιτσα να φουσκωνει?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, noni90 είπε:

καλημερα κοριτσια!!

Και για μενα που ειναι πρωτη εγκυμοσυνη κ δεν ειχα ποτε ουτε παλινδρομες ουτε τιποτα αυτος ειναι ο μεγαλος μου φοβος. Ειχαν πολλες κοπελες απ το περιβαλλον μου κ μαλλον εχω επηρεαστει.

Σημερα ειμαι ακριβως 8 εβδομαδων, στον υπερηχο 6 κ 6 ακουσαμε καρδουλα! 

θελω να πω οτι οι παλινδρομες δυστυχως ειναι συχνο φαινομενο, αλλα οι πιθανοτητες μειωνονται δραματικα οταν εχεις ακουσει καρδουλα... Μετα δε τη 10η βδομαδα ειναι παρα πολυ σπανιες! Για αυτο παρολο που φοβομαστε πρεπει να σκεφτομαστε θετικα να μιλαμε στα σπορακια μας κ να κανουμε ονειρα! Το αγχος δε θα τελειωσει ποτε.... Ειτε για την εγκυμοσυνη, ειτε αυριο μεθαυριο για το μωρο την υγεια του τα σχολεια τις σπουδες... Απο τη στιγμη της συλληψης ειμαστε μανουλες και δεν θα σταματησουμε να ανησυχουμε για τα παιδακια μας! Να το ευχαριστηθουμε ομως κιολας, οχι μονο αγχος!

Κοίτα εγω το είχα ακούσει πριν παλινδρομησει αλλά είχε πολύ αδύναμη καρδιά.απο την αρχή φαινόταν ότι υπήρχε πρόβλημα.και ο γιατρός ήταν κάθετος στο τυχαίο γεγονός.χρωμμοσωματικη ανωμαλία μάλλον ήταν.ανατομικα αυτό που είδε ο γιατρός κατά την αποξεση ήταν ενα μη υγιής έμβρυο.ημουν τυχερή στην ατυχία μου γιατί έγινε νωρίς.

Εσύ το άκουσες.μια χαρά πήγαινε.απολαυσε το.και σου εύχομαι ποτέ να μη σου συμβεί κάτι τέτοιο.την ιστορία μου στην λέω για να καταλάβεις ότι οτ αν υπάρχει πρόβλημα συνήθως φαίνεται από την αρχή.

Α και η εγκυμοσύνη σου είναι όπως στο μέτρησε ο γιατρός.πιθανοτατα καθυστερημένη σύλληψη.αν έχεις μεγάλο κύκλο ειδικά Όπως Εγώ.

2 ώρες πρίν, elise είπε:

κοριτσια, 14 + 1 σημερα και συνολικα σχεδον 1 κιλο μεχρι στιγμής, κατι λιγοτερο απο κιλο δλδ..... τι λετε θα παει καλα θα καταφερω να μη παρω πολλά .... ? παντως κλεινοντας το 1ο τριμηνο εχω ανακτησει τον ελεγχο στο φαγητο, γιατι με το ανακατωμα και την αηδια κλπ ειχε αλλαξει λιγο το ολο προγραμμα.

 

Προσπάθησε να μη τρως απλά χαζομάρες.απο κει και πέρα μην αγχωθείς.αν πάρεις πήρες.εγκυος Είσαι στη τελική.το θέμα είναι μετά να πειθαρχήσεις να τα χάσεις.

2 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Τι κάνετε κοριτσια...!? Μπραβο σας που ακουω μόνο χαρούμενα πραγματα!!! 

Εγω χτες βγήκα περασα ωραια.. Αλλα σήμερα μαρτύριο... Πιάστηκε η μεση μου... Τραγικό.. Δεν μπορω να κουνηθώ κ να περπατήσω! Αραγε μπορω να βάλω εμπλαστρο; 

Ξεκουράσου Σήμερα!! !!!!!Μη κανει ς τίποτα.καναπε τηλεόραση καμιά ταινία. 

2 ώρες πρίν, elise είπε:

τι καλο θα φατε ? εγω σημερα δεν εχω εμπνευση .. χτες ειχαμε φασολακια προχτες κοτοπουλο με κριθαρακι

οχι δεν τρωω πολυ ! απο παντα και ανεκαθεν ειχα πολυ ισορροποιημενη διατροφη, απο φυσικου μου δλδ οχι οτι επρεπε να το προσπαθησω ιδιαιτερα και παντα ημουνα αθλητικος τυπος. τωρα οκ εχω περιοριστει σε περπατημα -ποδηλατο αλλα πριν απο αυτο εκανα ολα τα ειδη σπορ, 

1,71 57 και κατι και τωρα 58 και κατι...

Φασολάκια Σήμερα το μενού.καλε τώρα είδα κι αυτό σου το μνμ.μια χαρα Είσαι από κιλά.ψηλη και αδύνατη.γυναικαρα δλδ.10 με 12 να πάρεις στο σύνολο θα Ναι μια χαρά.και με το τρόπο ζωής που κανει ς Δεν θα ζοριστεις καθόλου.μια χαρά σε βρίσκω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, noni90 είπε:

Εχει αρχισει καθολου η κοιλιτσα να φουσκωνει?

ενα ελαφρυυυ πρηξιματακι φαινεται μονο, σαν να το παρακανα με το φαγητο, δε το ειχα παρακανει ποτε ειναι αληθεια δεν την ξαναειδα ετσι ημουνα πολυ φλατ, αλλα ετσι θα το παρομοιαζα.  γοφοι μπουτια τα παντελονια μου ΟΛΑ τα φοραω ανετα δεν με εχει σφιξει τιποτα ακομα. τωρα ισως αν ειχα ενα ψηλοκαβαλο πολυ στενο τζιν λογικα ισως θα στενευε λιγο εκει στο υψος του αφαλου :grin: γιατι εκει ειναι το φουσκωματακι, κατα τ αλλα δε φαινεται οτι ειμαι εγκυος δειχνω ιδια ακριβως

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, elise είπε:

κοριτσια, 14 + 1 σημερα και συνολικα σχεδον 1 κιλο μεχρι στιγμής, κατι λιγοτερο απο κιλο δλδ..... τι λετε θα παει καλα θα καταφερω να μη παρω πολλά .... ? παντως κλεινοντας το 1ο τριμηνο εχω ανακτησει τον ελεγχο στο φαγητο, γιατι με το ανακατωμα και την αηδια κλπ ειχε αλλαξει λιγο το ολο προγραμμα.

 

Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα! Με το καλό το αγοράκι σου! Αποτι έχω διαβάσει όσο αφορά τα κιλά στο πρώτο τρίμηνο το φυσιολογικό ειναι μέχρι 2! Κι εγώ έχω πάρει 1,5 κιλό περίπου! Είμαι 64 τώρα με 1,73 ύψος μια χαρά μέχρι στιγμής για πιο μετά δεν ξέρω! Πιστεύω πάνω κάτω θα είμαστε μέσα έξω στο όριο εφόσον έχουμε αρχησει έτσι!! 

2 ώρες πρίν, elise είπε:

τι καλο θα φατε ? εγω σημερα δεν εχω εμπνευση .. χτες ειχαμε φασολακια προχτες κοτοπουλο με κριθαρακι

οχι δεν τρωω πολυ ! απο παντα και ανεκαθεν ειχα πολυ ισορροποιημενη διατροφη, απο φυσικου μου δλδ οχι οτι επρεπε να το προσπαθησω ιδιαιτερα και παντα ημουνα αθλητικος τυπος. τωρα οκ εχω περιοριστει σε περπατημα -ποδηλατο αλλα πριν απο αυτο εκανα ολα τα ειδη σπορ, 

1,71 57 και κατι και τωρα 58 και κατι...

Επιτρέπεται το ποδήλατο γιατί το έχω παρατήσει εγώ!


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , loyloy είπε:

Προσπάθησε να μη τρως απλά χαζομάρες.απο κει και πέρα μην αγχωθείς.αν πάρεις πήρες.εγκυος Είσαι στη τελική.το θέμα είναι μετά να πειθαρχήσεις να τα χάσεις.

θελω να προσπαθησω να μη παρω πολλα κιλα γιατι γενικα με τις διαιτες δε τα παω καλα, δεν ειμαι καλη στο να "χάνω" κιλά αλλά να τα διατηρώ :-D

πρίν από 4 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Επιτρέπεται το ποδήλατο γιατί το έχω παρατήσει εγώ!

φυσικα και επιτρεπεται !! οκ δεν κατεβαινουμε και κανα βουνο με mountain bike και αναταραξεις, σε ευθεια και χωρις να καταβαλλουμε υπερπροσπαθεια ! νορμαλ παντα :) τωρα επειδη η καθε γυναικα και η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη, νομιζω ενα τηλ και μια ερωτηση στο γιατρο που σε παρακολουθει για επιβεβαιωση θα ειναι καλό ! 

πρίν από 9 λεπτά , Σεβη93 είπε:

Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα! Με το καλό το αγοράκι σου! Αποτι έχω διαβάσει όσο αφορά τα κιλά στο πρώτο τρίμηνο το φυσιολογικό ειναι μέχρι 2! Κι εγώ έχω πάρει 1,5 κιλό περίπου! Είμαι 64 τώρα με 1,73 ύψος μια χαρά μέχρι στιγμής για πιο μετά δεν ξέρω! Πιστεύω πάνω κάτω θα είμαστε μέσα έξω στο όριο εφόσον έχουμε αρχησει έτσι!! 

 

και γω πιστευω -και ελπιζω- οτι καλα θα τα παμε,... μια χαρα αρχισαμε απ οτι φαινεται ! :-D


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

@loyloy έχεις δίκιο σ αυτό που λες μου το είπε κ άλλη μια φίλη πως φαίνεται από την αρχή συνήθως υπάρχουν δείγματα είτε λίγοι χτύποι καρδιάς, άλλες κοπέλες δε βλέπουν εμβρυικο πόλο η λεκιθικο ασκό,, ο υπέρηχος με έβγαλε ακριβώς όσο κ η τελευταία μου περίοδος! Ήμουν σίγουρη γτ έκανα κ τεστ ωορρηξιας κ ξέρω ποια μέρα έκανα ωορρηξία, κ εν τελεί επιβεβαιώθηκα... 

@elise από εδώ κ πέρα αρχίζεις να φουσκώνεις παντως προετοιμάσου! Εγώ έχω τέτοιο πρήξιμο στη κοιλιά που δε μου κλείνει τιποτΑ, ευτυχώς καλοκαίριαζει κ φοράω μακρυά βαμβακερά φορέματα. Βεβαια πάντα είχα λίγο κοιλιτσα κ πριν τη περίοδο πρηζομουν κ δεν έβαζα τζιν, όποτε είναι σύνηθες για μένα. Είδα ότι μια κοπέλα σου είπε συγχαρητήρια για το αγοράκι σου, τόσο νωρίς φαίνεται το φύλο; Εγώ νόμιζα στη β επιπέδου... πως φαίνεται η πρωτάρα ε;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , noni90 είπε:

@loyloy έχεις δίκιο σ αυτό που λες μου το είπε κ άλλη μια φίλη πως φαίνεται από την αρχή συνήθως υπάρχουν δείγματα είτε λίγοι χτύποι καρδιάς, άλλες κοπέλες δε βλέπουν εμβρυικο πόλο η λεκιθικο ασκό,, ο υπέρηχος με έβγαλε ακριβώς όσο κ η τελευταία μου περίοδος! Ήμουν σίγουρη γτ έκανα κ τεστ ωορρηξιας κ ξέρω ποια μέρα έκανα ωορρηξία, κ εν τελεί επιβεβαιώθηκα... 

@elise από εδώ κ πέρα αρχίζεις να φουσκώνεις παντως προετοιμάσου! Εγώ έχω τέτοιο πρήξιμο στη κοιλιά που δε μου κλείνει τιποτΑ, ευτυχώς καλοκαίριαζει κ φοράω μακρυά βαμβακερά φορέματα. Βεβαια πάντα είχα λίγο κοιλιτσα κ πριν τη περίοδο πρηζομουν κ δεν έβαζα τζιν, όποτε είναι σύνηθες για μένα. Είδα ότι μια κοπέλα σου είπε συγχαρητήρια για το αγοράκι σου, τόσο νωρίς φαίνεται το φύλο; Εγώ νόμιζα στη β επιπέδου... πως φαίνεται η πρωτάρα ε;;;

κι εγώ έχω θεμα με τα τζην.ειναι η κατακράτηση από τα φάρμακα και πρηζομαστε.παντως βρήκα πατέντα.παιρνω ενα λαστιχάκι για τα μαλλιά και το περνάω από τη τρύπα και πιάνω το κουμπί και Έτσι μένει λίγο ανοιχτό και δεν με πιέζει.βαζω και καμιά μακριά μπλούζα και μια χαρά.αντε να βάλει φουλ ζεστες να φοράω τα φορεματάκια μου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

κι εγώ έχω θεμα με τα τζην.ειναι η κατακράτηση από τα φάρμακα και πρηζομαστε.παντως βρήκα πατέντα.παιρνω ενα λαστιχάκι για τα μαλλιά και το περνάω από τη τρύπα και πιάνω το κουμπί και Έτσι μένει λίγο ανοιχτό και δεν με πιέζει.βαζω και καμιά μακριά μπλούζα και μια χαρά.αντε να βάλει φουλ ζεστες να φοράω τα φορεματάκια μου!!!!!!!!

Αυτό με το λΑστιχακι το κάνω κ εγώ!!! Αλλά έχω ήδη ξεκινήσει με τα φορέματα, γιατί λίγο η κατακράτηση λίγο η δυσκοιλιότητα... δεν βοηθάει για πολύ ακόμα το λαστιχάκι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , noni90 είπε:

Αυτό με το λΑστιχακι το κάνω κ εγώ!!! Αλλά έχω ήδη ξεκινήσει με τα φορέματα, γιατί λίγο η κατακράτηση λίγο η δυσκοιλιότητα... δεν βοηθάει για πολύ ακόμα το λαστιχάκι!!

Δυσκοιλιότητα και εσύ ε?κι εγώ μέρα παρά μέρα πάω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Δυσκοιλιότητα και εσύ ε?κι εγώ μέρα παρά μέρα πάω.

Εγώ ήμουν που ήμουν από πριν τώρα παράγινε.... κάθε 3 μέρες με το ζόρι... η γιατρός λέει ν αυξήσω φρούτα κ λαχανικά, προσπαθώ αλλά αποτέλεσμα μηδέν.... τι ξερά φρούτα τι 2 3 λίτρα νερό τη μέρα, τι κολοκυθάκια αγγουράκια κ τς συναφή.... τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις νυν και μέλλουσες μανούλες :grin:. Εγώ δεν περίμενα με τίποτα ότι πρίν από σχεδόν ενα μήνα θα έκανα τεστ και θα έβγαινε θετικό. Με τίποτα όμως . Ήταν η πρώτη φορά μετά από 9 χρόνια που δεν προσέξαμε με τον σύντροφο μου κ όπως φάνηκε κ η τυχερή. Την Κυριακή μπαίνω στην 8η εβδομάδα και η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ αγχωμένη. Ίσως λόγω του ξαφνικού γεγονότος , ίσως του ότι ήμουν σε διαδικασία αναζήτησης εργασίας και δεν πρόλαβα και τώρα θα μαι άνεργη . Αλλα επίσης έχω αγχωθεί επειδή δεν νιώθω κανένα σύμπτωμα. Μα κανένα όμως. Ίσως μόνο το ότι νιώθω πρησμένη . Έφτασε η στιγμή στη ζωή μου που παρακαλάω για μια ζαλαδούλα , μια αναγουλίτσα, κάτι. Ή είναι πολύ νωρίς ακόμα για συμπτώματα? :huh:

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις νυν και μέλλουσες μανούλες :grin:. Εγώ δεν περίμενα με τίποτα ότι πρίν από σχεδόν ενα μήνα θα έκανα τεστ και θα έβγαινε θετικό. Με τίποτα όμως . Ήταν η πρώτη φορά μετά από 9 χρόνια που δεν προσέξαμε με τον σύντροφο μου κ όπως φάνηκε κ η τυχερή. Την Κυριακή μπαίνω στην 8η εβδομάδα και η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ αγχωμένη. Ίσως λόγω του ξαφνικού γεγονότος , ίσως του ότι ήμουν σε διαδικασία αναζήτησης εργασίας και δεν πρόλαβα και τώρα θα μαι άνεργη . Αλλα επίσης έχω αγχωθεί επειδή δεν νιώθω κανένα σύμπτωμα. Μα κανένα όμως. Ίσως μόνο το ότι νιώθω πρησμένη . Έφτασε η στιγμή στη ζωή μου που παρακαλάω για μια ζαλαδούλα , μια αναγουλίτσα, κάτι. Ή είναι πολύ νωρίς ακόμα για συμπτώματα? :huh:

Καλως ηρθες στη παρεα μας !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sweetalecia είπε:

Καλως ηρθες στη παρεα μας !!!

Καλως σας βρήκα γλυκιά μου Αλέσια!! 

Αν κ κανονικά έπρεπε να ανοίξω νέο θέμα ως Γονείς Ιανουαρίου 2019 , ωστόσο επειδή δεν ξέρω πως λειτουργεί ακόμα το φόρουμ, είδα φως κ τρύπωσα εδώ:oops:

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...