Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , iwanna24 είπε:

Λινακι εμενα μου χει κανει 3 φορες καλλιεργεια. 

5η βδομαδα

22η βδομαδα

33η βδομαδα

Σε ΟΛΕΣ ειχαμε κολποδιαστολεα.

εμενα μολις ειπα οτι ειμαι εγκυος μου καναν χωρις κ μου το ειπε κιολας δεν θελουμε να ερεθισουμε την περιοχη με τον κολποδιαστολεα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Sweetalecia είπε:

@elise ξεκουραση και ηρεμία :-) Μην ανησυχεις !! Συνηθως αν δεν συνοδευονται απο εντονους πονους δεν ειναι κάτι..Ζεν για το μικρο σου σπορακι ! Εχεις μάθει φυλο; 

Τέλεια !! Όλα καλά να πάνε !!!

Εγω τελικα εκλεισα για αυχενικη στις 7/6 στις 18:00 τ απογευμα ! 

μία μέρα πριν έχω εγώ στις 5 το απόγευμα!!!Καλά αποτελέσματα να έχουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , linaa είπε:

εμενα μολις ειπα οτι ειμαι εγκυος μου καναν χωρις κ μου το ειπε κιολας δεν θελουμε να ερεθισουμε την περιοχη με τον κολποδιαστολεα. 

Τι να σου πω. Δεν ερεθιστηκα καθολου..καμια φορα.

Και μαλιστα ο γιατρος μου ειναι ΥΠΕΡπεργιεργος με τετοια...δεν θα εκανε μαλακια.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τι να σου πω. Δεν ερεθιστηκα καθολου..καμια φορα.

Και μαλιστα ο γιατρος μου ειναι ΥΠΕΡπεργιεργος με τετοια...δεν θα εκανε μαλακια.

 

τελικα τι εγινε σου ειπαν για τις εξετασεις??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Τι εξετάσεις έκανες?

Εχουν αυξηθει πολυ τα λευκα μου και εκανα πλακακι να δουμε για αλλοιωσεις.

Να πω οτι μεχρι 20.000 λευκα ειναι οκ. Ειναι φυσιολογικο οτι θα αυξηθουν.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εχουν αυξηθει πολυ τα λευκα μου και εκανα πλακακι να δουμε για αλλοιωσεις.

Να πω οτι μεχρι 20.000 λευκα ειναι οκ. Ειναι φυσιολογικο οτι θα αυξηθουν.

Μπορεί να έτυχε.να Είσαι λίγο κρυωμενη κάτι τέτοιο.ελπιζω πάντως να μην είναι κάτι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσι ειπες οτι εισαι εγκυος?? εγω οταν το ειπα μου καναν καλλιεργεια χωρις κολποδιαστολεα.... μπορει να σε τραυματισει κ δεν ειναι οτι καλητερο στην εγκυμοσυνη για μικροβια για τον τραχηλο κτλ. το κανουν με μπατονετα επιφανειακα αλλα πρεπει να το πεις οτι εισαι εγκυος. 

Ναι εννοείται ότι το ήξερε!ο  Γιατρός μου τη πηρε


boS9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 16/5/2018 at 1:15 ΠΜ, Σεβη93 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά αποτι διαβάζω είστε σούπερ! Κι εγώ σήμερα είδα πάλι το εμβρυο μου είπε χαρακτηριστικά ότι κουνιόταν πολυ,αχνοφαινονταν ποδαράκια χεράκια!(τον ρώτησα για να ακούσουμε τη καρδούλα του αλλά επειδή το μηχάνημα δεν ήταν καλό στο νοσοκομείο δεν την ακουσαμε,την προηγούμενη φορά την είδαμε μόνο να χτυπάει) μου είπε αν είχαμε καλύτερο μηχάνημα μπορεί να βλέπαμε και φύλο! Την αλλά βδομάδα ίσως που έχω την αυχενική ελπίζω να είναι όλα τέλεια έχω αρκετό άγχος! Κορίτσια εσείς κάνατε καλλιέργεια κολπικού γιατι εγώ σήμερα έκανα για χλαμύδια και πόνεσα πολύ με τον κολποδιαστολεα κάνει τόσο νωρίς? <3 <3

Κ εμενα μου ειπε οτι την αλλη φορα θα κανουμε καλλιεργεια...  Νομιζω ολοι κανουν τωρα για κολποδιαστολεα δε ξερω....

Καλημερα κοριτσια μου!!! τι κανετε??

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, noni90 είπε:

Κ εμενα μου ειπε οτι την αλλη φορα θα κανουμε καλλιεργεια...  Νομιζω ολοι κανουν τωρα για κολποδιαστολεα δε ξερω....

Καλημερα κοριτσια μου!!! τι κανετε??

Καλημέρα!!!!!!!2 μέρες είχα αγχωθεί γτ Δεν είχα αναγουλες.και από χτες το μεσημέρι χαμός.το βράδυ δυσκολεύτηκα και να κοιμηθώ.ξυπναγα συνέχεια.και Τώρα πάλι χάλια.τουλαχιστον ξεαγχωθηκα γτ νόμιζα ότι κατι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Καλημέρα!!!!!!!2 μέρες είχα αγχωθεί γτ Δεν είχα αναγουλες.και από χτες το μεσημέρι χαμός.το βράδυ δυσκολεύτηκα και να κοιμηθώ.ξυπναγα συνέχεια.και Τώρα πάλι χάλια.τουλαχιστον ξεαγχωθηκα γτ νόμιζα ότι κατι δεν πάει καλά.

κ εγω το εχω αυτο κοριτσι γιατι δεν εχω πολλα συμπτωματα γενικα.... Κ οτι εχω ειναι απ τη προγεστερονη!

Μην αγχωνεσαι ομως γιατι εχεις φτασει 8 βδομαδων κ οσο περναει ο καιρος υπαρχουν ολο κ λιγοτερες πιθανοτητες να μη παει κατι καλα.... Κ εγω αγχωνομαι κ βλεπω χαζα ονειρα κ ξυπναω κ ειμαι χαλια.. αλλα προσπαθω να μενω αισιοδοξη..... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , noni90 είπε:

κ εγω το εχω αυτο κοριτσι γιατι δεν εχω πολλα συμπτωματα γενικα.... Κ οτι εχω ειναι απ τη προγεστερονη!

Μην αγχωνεσαι ομως γιατι εχεις φτασει 8 βδομαδων κ οσο περναει ο καιρος υπαρχουν ολο κ λιγοτερες πιθανοτητες να μη παει κατι καλα.... Κ εγω αγχωνομαι κ βλεπω χαζα ονειρα κ ξυπναω κ ειμαι χαλια.. αλλα προσπαθω να μενω αισιοδοξη..... 

Μπήκα στην 9τη βδομάδα Σήμερα.επιτελους!!!!σε 10 μέρες θα δω το σπορι μου.

Αισιοδοξία όσο μπορείς.οταν ηρεμούν τα συμπτώματα μου τρομάζω φοβάμαι και οτ αν ξανάρχονται ηρεμώ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , loyloy είπε:

Μπήκα στην 9τη βδομάδα Σήμερα.επιτελους!!!!σε 10 μέρες θα δω το σπορι μου.

Αισιοδοξία όσο μπορείς.οταν ηρεμούν τα συμπτώματα μου τρομάζω φοβάμαι και οτ αν ξανάρχονται ηρεμώ. 

μη τρομαζεις κ εγω φοβαμαι πολυ.... Οτι ειναι να γινει θα γινει, 9η βδομαδα λιγα μπορουν να συμβουν εχεις ακουσει κ καρδουλα ποσες φορες! Μη σκας να σκεφτεσαι θετικα κ να μιλας στο σπορι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...