Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , noni90 είπε:

μη τρομαζεις κ εγω φοβαμαι πολυ.... Οτι ειναι να γινει θα γινει, 9η βδομαδα λιγα μπορουν να συμβουν εχεις ακουσει κ καρδουλα ποσες φορες! Μη σκας να σκεφτεσαι θετικα κ να μιλας στο σπορι!

Της μιλάω συνέχεια.εχω διαίσθηση για κοριτσάκι.προσπαθω όσο μπορώ να μη φοβάμαι.αλλα ξερει ς κι εσυ από σένα όσο να ναι σκέψεις φοβίες θα τις έχουμε.τελειως Δεν θα φύγουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Της μιλάω συνέχεια.εχω διαίσθηση για κοριτσάκι.προσπαθω όσο μπορώ να μη φοβάμαι.αλλα ξερει ς κι εσυ από σένα όσο να ναι σκέψεις φοβίες θα τις έχουμε.τελειως Δεν θα φύγουν.

Εμενα μου λες αμα σου πω εγω τους φοβους μου θα γελας!! Εχε χαρη που δε μπορω να τα πω δημοσια χαχαχα

Λες κοριτσακι? Ειχατε επαφες κοντα στην ωορρηξια, τη μερα της ωορρηξιας? Λενε οτι τα ΧΧ σπερματοζωαρια ειναι πιο αργα κ βραδυκινητα απο τα ΧΥ, αλλα ζουν κ περισσοτερο....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , noni90 είπε:

Εμενα μου λες αμα σου πω εγω τους φοβους μου θα γελας!! Εχε χαρη που δε μπορω να τα πω δημοσια χαχαχα

Λες κοριτσακι? Ειχατε επαφες κοντα στην ωορρηξια, τη μερα της ωορρηξιας? Λενε οτι τα ΧΧ σπερματοζωαρια ειναι πιο αργα κ βραδυκινητα απο τα ΧΥ, αλλα ζουν κ περισσοτερο....

Κοντά στην ωορρηξία έγινε.σθμφωνα με τις μετρήσεις του γιατρού ή σύλληψη πρέπει να έγινε 2 μέρες μετά την επαφή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , loyloy είπε:

Πολύ ησυχία έχει πέσει βρε κορίτσια.ελπιζω εσείς και τα σποράκια σας να είστε Καλά!!!!!!

μολις πριν μια ωρα ηρθε το εμαιλ με τα αποτελεσματα !! ολα τα νουμερα φυσιολογικα ολα καλα και νορμαλ ειναι ! και οσο για το φυλλο ..... αγοράκι ! :) ειμαι ερωτευμενη :D 

9 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Aισιοδοξία όσο μπορείς.οταν ηρεμούν τα συμπτώματα μου τρομάζω φοβάμαι και οτ αν ξανάρχονται ηρεμώ. 

βρε λουλου μου ! το να ηρεμουνε τα συμπτωματα δε σημαινει οτι κατι παει στραβα μην αγχωνεσαι !! αλλες δεν εχουνε ΚΑΘΟΛΟΥ συμπτωματα ! εγω παλι σε νορμαλ πλαισια δεν ημουνα απο τις βαριες περιπτωσεις, ουτε εμετους ειχα ουτε φαση να μην μπορω να σηκωθω απο καναπε /κρεβατι. ζαλαδες συχνα πυκνα, αηδια για φαγητα, και ανακατωμα. μην ανησυχεις τα συμπτωματα δεν ειναι αναλογικά της υγειας του μωρου. να εισαι ηρεμη ΟΛΑ καλα θα πανε ! 

  • Μου αρέσει 3

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , elise είπε:

μολις πριν μια ωρα ηρθε το εμαιλ με τα αποτελεσματα !! ολα τα νουμερα φυσιολογικα ολα καλα και νορμαλ ειναι ! και οσο για το φυλλο ..... αγοράκι ! :) ειμαι ερωτευμενη :D 

βρε λουλου μου ! το να ηρεμουνε τα συμπτωματα δε σημαινει οτι κατι παει στραβα μην αγχωνεσαι !! αλλες δεν εχουνε ΚΑΘΟΛΟΥ συμπτωματα ! εγω παλι σε νορμαλ πλαισια δεν ημουνα απο τις βαριες περιπτωσεις, ουτε εμετους ειχα ουτε φαση να μην μπορω να σηκωθω απο καναπε /κρεβατι. ζαλαδες συχνα πυκνα, αηδια για φαγητα, και ανακατωμα. μην ανησυχεις τα συμπτωματα δεν ειναι αναλογικά της υγειας του μωρου. να εισαι ηρεμη ΟΛΑ καλα θα πανε ! 

Γερος ο αγοραρος σου κορίτσι μου!!!!!!!!

Φοβίες μωρέ.τι να κάνω.το ξέρω.αν δεν είχε παλινδρομησει η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου θα ήμουν πιο ήρεμη πιστεύω.προσπαθω να ειμαι αι σιοδοξη για αυτό αφήνω τον εαυτό μου να κάνει σχέδια για το μέλλον με το μπεμπέ μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , loyloy είπε:

Γερος ο αγοραρος σου κορίτσι μου!!!!!!!!

Φοβίες μωρέ.τι να κάνω.το ξέρω.αν δεν είχε παλινδρομησει η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου θα ήμουν πιο ήρεμη πιστεύω.προσπαθω να ειμαι αι σιοδοξη για αυτό αφήνω τον εαυτό μου να κάνει σχέδια για το μέλλον με το μπεμπέ μου.

ευχαριστω !! αντε και σε λιγο καιρο θα ξερουμε τι εχεις και εσυ ! :):)

σε ποια εβδομαδα ειχε παλινδρομησει ? επισης επειδη συνεβη στην προηγουμενη δε σημαινει οτι αναγκαστικα θα συμβει και σε αυτη την εγκυμοσυνη. καταλαβαινω παντως απολυτα το αγχος σου, ειναι φυσιολογικο, αλλα οοοτι και να γινει, στο τελος ολα καλα θα πανε ! να μας κρατας ενημερες για οτι γινεται, και να μιλας, κανει καλο. εγώ παντως πιστευω οτι ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα ! νταξει, αυτα ειναι πραματα που συμβαινουνε καμια φορα, και ποτε δεν ξερουμε το λογο, ισως ητανε και για καλυτερα, ισως δεν θα εξελισσοτανε σε υγιες σπορακι, καμια φορα ειναι καλυτερα, η φυση ξερει τι κανει. καθε εμποδιο για καλο. αλλα αυτο δεν καθιστα και τις επομενες εγκυμοσυνες "ακαταλληλες", εισαι υγιης εχεις ολες τις προδιαγραφες να γινεις μανουλα και ΘΑ γινεις. αυτο να σκεφτεσαι ! μια παλινδρομηση δεν μεταφραζεται οτι διαθετεις κατι λιγοτερο απο ολες τις αλλες γυναικες. ολα καλα θα πανε !


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , elise είπε:

ευχαριστω !! αντε και σε λιγο καιρο θα ξερουμε τι εχεις και εσυ ! :):)

σε ποια εβδομαδα ειχε παλινδρομησει ? επισης επειδη συνεβη στην προηγουμενη δε σημαινει οτι αναγκαστικα θα συμβει και σε αυτη την εγκυμοσυνη. καταλαβαινω παντως απολυτα το αγχος σου, ειναι φυσιολογικο, αλλα οοοτι και να γινει, στο τελος ολα καλα θα πανε ! να μας κρατας ενημερες για οτι γινεται, και να μιλας, κανει καλο. εγώ παντως πιστευω οτι ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα ! νταξει, αυτα ειναι πραματα που συμβαινουνε καμια φορα, και ποτε δεν ξερουμε το λογο, ισως ητανε και για καλυτερα, ισως δεν θα εξελισσοτανε σε υγιες σπορακι, καμια φορα ειναι καλυτερα, η φυση ξερει τι κανει. καθε εμποδιο για καλο. αλλα αυτο δεν καθιστα και τις επομενες εγκυμοσυνες "ακαταλληλες", εισαι υγιης εχεις ολες τις προδιαγραφες να γινεις μανουλα και ΘΑ γινεις. αυτο να σκεφτεσαι ! μια παλινδρομηση δεν μεταφραζεται οτι διαθετεις κατι λιγοτερο απο ολες τις αλλες γυναικες. ολα καλα θα πανε !

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.οπως τα λες είναι.Στην 7η βδομάδα είχε παλινδρομησει.τωρα μπήκα στην 9η και έχει δειξει Καλά δείγματα το σπορακι μου.αναπτυσσεται σωστα , έχει δυνατή καρδιά.ολα Καλά θα πάνε.πρεπει να το πιστέψω.

Link to comment
Share on other sites

@elise μπράβο, μπράβο που είναι όλα καλα!! Μπορείς να αρχίσεις να αγοράζεις γαλάζια πραγματάκια!! @LouLou κι εγώ είχα μια παλινδρομη στην 7η εβδομάδα (δεν χτυπησε ποτε καρδουλα) μετά μια βιοχημική. Όμως από τη στιγμή που άκουσα την καρδουλα είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!  Αυτά τα παιδιά είναι του ουράνιου τόξου γιατί έρχονται μετά από μια καταιγίδα! Και βγαίνει το ουράνιο τόξο για την οικογένεια! Να σκέφτεσαι θετικά το σποράκι σου τα αισθάνεται όλα!  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Έλσα1978 είπε:

@elise μπράβο, μπράβο που είναι όλα καλα!! Μπορείς να αρχίσεις να αγοράζεις γαλάζια πραγματάκια!! @LouLou κι εγώ είχα μια παλινδρομη στην 7η εβδομάδα (δεν χτυπησε ποτε καρδουλα) μετά μια βιοχημική. Όμως από τη στιγμή που άκουσα την καρδουλα είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!  Αυτά τα παιδιά είναι του ουράνιου τόξου γιατί έρχονται μετά από μια καταιγίδα! Και βγαίνει το ουράνιο τόξο για την οικογένεια! Να σκέφτεσαι θετικά το σποράκι σου τα αισθάνεται όλα!  

Τα λες πολύ ωραία.εχεις δίκιο.ετσι ακριβώς είναι. :):)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

Και για μενα που ειναι πρωτη εγκυμοσυνη κ δεν ειχα ποτε ουτε παλινδρομες ουτε τιποτα αυτος ειναι ο μεγαλος μου φοβος. Ειχαν πολλες κοπελες απ το περιβαλλον μου κ μαλλον εχω επηρεαστει.

Σημερα ειμαι ακριβως 8 εβδομαδων, στον υπερηχο 6 κ 6 ακουσαμε καρδουλα! 

θελω να πω οτι οι παλινδρομες δυστυχως ειναι συχνο φαινομενο, αλλα οι πιθανοτητες μειωνονται δραματικα οταν εχεις ακουσει καρδουλα... Μετα δε τη 10η βδομαδα ειναι παρα πολυ σπανιες! Για αυτο παρολο που φοβομαστε πρεπει να σκεφτομαστε θετικα να μιλαμε στα σπορακια μας κ να κανουμε ονειρα! Το αγχος δε θα τελειωσει ποτε.... Ειτε για την εγκυμοσυνη, ειτε αυριο μεθαυριο για το μωρο την υγεια του τα σχολεια τις σπουδες... Απο τη στιγμη της συλληψης ειμαστε μανουλες και δεν θα σταματησουμε να ανησυχουμε για τα παιδακια μας! Να το ευχαριστηθουμε ομως κιολας, οχι μονο αγχος!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, 14 + 1 σημερα και συνολικα σχεδον 1 κιλο μεχρι στιγμής, κατι λιγοτερο απο κιλο δλδ..... τι λετε θα παει καλα θα καταφερω να μη παρω πολλά .... ? παντως κλεινοντας το 1ο τριμηνο εχω ανακτησει τον ελεγχο στο φαγητο, γιατι με το ανακατωμα και την αηδια κλπ ειχε αλλαξει λιγο το ολο προγραμμα.

 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσια...!? Μπραβο σας που ακουω μόνο χαρούμενα πραγματα!!! 

Εγω χτες βγήκα περασα ωραια.. Αλλα σήμερα μαρτύριο... Πιάστηκε η μεση μου... Τραγικό.. Δεν μπορω να κουνηθώ κ να περπατήσω! Αραγε μπορω να βάλω εμπλαστρο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elise είπε:

κοριτσια, 14 + 1 σημερα και συνολικα σχεδον 1 κιλο μεχρι στιγμής, κατι λιγοτερο απο κιλο δλδ..... τι λετε θα παει καλα θα καταφερω να μη παρω πολλά .... ? παντως κλεινοντας το 1ο τριμηνο εχω ανακτησει τον ελεγχο στο φαγητο, γιατι με το ανακατωμα και την αηδια κλπ ειχε αλλαξει λιγο το ολο προγραμμα.

 

Ωωωωω, συγχαρητήρια! Μια χαρά τα πας!!!!!

Προς το παρόν δεν ζυγιζομαι. Την τελευταία φορά είχα πάρει μισό κιλό.

Κορίτσια, θα επανέλθω αργότερα, γιατί με καλεί το μεσημεριανό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...