Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Οχι αγαπη, μπορειτε να το βαφτισετε εννοειται!!! Αχ πολυ χαιρομαι που σ αρεσει κ σενα η ιδεα, γιατι αν το κανω σαββατιατικα βραδυ νομιζω θα κουρασω πολυ το παιδι και γενικα δεν μ αρεσουν τα πολλα οπως κ σενα ακριβως! 

Οοολε!! Αχ ευχαριστω πολυ κοριτσια μου. Γιατι στην αρχη σκεφτομουν μωρε μηπως ειναι χαζη ιδεα? Αλλα απο την αλλη νομιζω θα ναι κατι χαλαρο για να περασουμε καλα, χωρις πολλα φρου φρου και αρωματα. Χορος και κοκτειλ αφθονα!!

Ναι ναι για τελη Σεπτεμβρη λεω κ γω. Να μην εχει πολλη ζεστη 

Έτσι καναμε τον γαμο μας. Να μου πεις πολιτικό αλλα το θέλαμε σαν πάρτυ γιατί δεν σκεφτομουν και θρησκευτικό μετά οποτε ήθελα να το ευχαριστηθώ. Και πήγαμε στο μαγαζί που βρεθήκαμε πρώτη φορά..:wub: Με μπουφέ με άφθονα σνακ μπουκάλια και ότι κοκτέιλ ήθελε ο καθένας. Εε σε πληροφορώ το φιλαράκι μου που έχει πάει σε παρα πολλους γάμους και καλούς κτλ μου λέει δεν έχω περάσει πιο όμορφα! Ήταν όλα κουλ οι παρέες οπως γούσταραν κάθονταν με την μουσικαρα μας τα ποτά και την άνεση μας.. Και κοντά στις περιοχές που έμεναν όλοι.  Οργάνωσε το έτσι δεν θα το μετανιώσεις και όλοι ευχαριστημένοι θα είναι. Και από την άλλη να σου πω γτ κ εγω τα σκέφτομαι όλα και ήθελα να ευχαριστήσω τους παντες κ κάθε γούστο πως δεν γίνεται να τους ευχαριστήσεις όλους κάποιοι θα μπορεί “δυσανασχετήσουν” με ότι και αν κανεις μην το ψάχνεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Θα ειναι τελεια nanoula μου γιατί χαζη ιδεα? Το θεμα ειναι να το ευχαριστηθείτε εσεις πρωτα οχι μονο οι αλλοι. Ουτε πτώματα να ειστε προσπαθώντας να βγαλετε τη βραδια.Δεν εχει πρέπει σε αυτα τα θέματα. Οτι σας ευχαριστει κ σας βολεύει θα κανετε. :) θα περασετε πολυ ωραια ετσι θα δεις 

Ευχαριστω πολυ αγαπη!! Μαλλον αυτο θα κανω τελικα!!! Πιο βολικο και πιο χαλαρο!!

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

Έτσι καναμε τον γαμο μας. Να μου πεις πολιτικό αλλα το θέλαμε σαν πάρτυ γιατί δεν σκεφτομουν και θρησκευτικό μετά οποτε ήθελα να το ευχαριστηθώ. Και πήγαμε στο μαγαζί που βρεθήκαμε πρώτη φορά..:wub: Με μπουφέ με άφθονα σνακ μπουκάλια και ότι κοκτέιλ ήθελε ο καθένας. Εε σε πληροφορώ το φιλαράκι μου που έχει πάει σε παρα πολλους γάμους και καλούς κτλ μου λέει δεν έχω περάσει πιο όμορφα! Ήταν όλα κουλ οι παρέες οπως γούσταραν κάθονταν με την μουσικαρα μας τα ποτά και την άνεση μας.. Και κοντά στις περιοχές που έμεναν όλοι.  Οργάνωσε το έτσι δεν θα το μετανιώσεις και όλοι ευχαριστημένοι θα είναι. Και από την άλλη να σου πω γτ κ εγω τα σκέφτομαι όλα και ήθελα να ευχαριστήσω τους παντες κ κάθε γούστο πως δεν γίνεται να τους ευχαριστήσεις όλους κάποιοι θα μπορεί “δυσανασχετήσουν” με ότι και αν κανεις μην το ψάχνεις. 

Ετσι ειναι μπεμπουλα μου. Η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω θα κανα θρησκευτικο. Αλλα επειδη στον πολιτικο ειχα θεματα τοτε και επρεπε να μαι ξαπλα, δεν εκανα τιποτα και δεν ειχα καλεσει ατομα. Οποτε ο θρησκευτικος ειναι κυριως για να ερθουν ολοι να μην εχουν να λενε. Αλλα εχεις δικιο, παντα θα λενε. Οποτε η καθεμια μας ας κανει αυτο που την ευχαριστει γιατι αν περιμενουμε να τους ευχαριστησουμε ολους ζητω που καηκαμε! Πολυ σε ζηλευω! Μακαρι να χα κανει κ γω τον πολιτικο ετσι να ξεμπερδευα!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ευχαριστω πολυ αγαπη!! Μαλλον αυτο θα κανω τελικα!!! Πιο βολικο και πιο χαλαρο!!

Ετσι ειναι μπεμπουλα μου. Η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω θα κανα θρησκευτικο. Αλλα επειδη στον πολιτικο ειχα θεματα τοτε και επρεπε να μαι ξαπλα, δεν εκανα τιποτα και δεν ειχα καλεσει ατομα. Οποτε ο θρησκευτικος ειναι κυριως για να ερθουν ολοι να μην εχουν να λενε. Αλλα εχεις δικιο, παντα θα λενε. Οποτε η καθεμια μας ας κανει αυτο που την ευχαριστει γιατι αν περιμενουμε να τους ευχαριστησουμε ολους ζητω που καηκαμε! Πολυ σε ζηλευω! Μακαρι να χα κανει κ γω τον πολιτικο ετσι να ξεμπερδευα!

Τέλεια θα είναι με τον θρησκευτικό μην σκέφτεσαι τίποτα. Πρόκειται για μια τόσο σημαντική στιγμή για τους δυο σας και των ανθρώπων που σας αγαπούν πραγματικά και θα χαρούν με την χαρά σου.. Σε εμάς σχεδόν όλοι ήρθαν.Οποτε και να θέλω δεν λέει να ξανά κάνω γαμο ήταν όλα οπως θα ήταν σε θρησκευτικο στολισαμε το σπίτι στρώσαμε κρεβάτι Χαχα και μάντεψε... μου πέταξαν αγόρια!:D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια ερωτηση;;; Μεχρι ποτε θα αποστειρωνουμε;;;; Γιατι οι αποψεις διειστανται!!!

Γεια σου κοριτσιι μου. Εγω να σου πω την αμαρτια μου δεν αποστειρωνω και πολυ. Μονο μια φορα την ημερα κυριως το θηλαστρο πιο πολυ. Τα μπιμπερο αν τα ξαναχρησιμοποιησω απλα τα πλενω στη βρυση με καυτο νερο. Τις πιπιλες δεν τις αποστειρωνω καν γιατι ολο πεφτουν κατω. Απλα τις ξεπλενω και αυτες με καυτο νερο. Πολλοι λενε μεχρι το 6μηνο, αλλοι μεχρι το 3μηνο γιατι μετα βαζουν τα χερια στο στομα, οποτε δεν εχει νοημα η αποστειρωση. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γεια σου κοριτσιι μου. Εγω να σου πω την αμαρτια μου δεν αποστειρωνω και πολυ. Μονο μια φορα την ημερα κυριως το θηλαστρο πιο πολυ. Τα μπιμπερο αν τα ξαναχρησιμοποιησω απλα τα πλενω στη βρυση με καυτο νερο. Τις πιπιλες δεν τις αποστειρωνω καν γιατι ολο πεφτουν κατω. Απλα τις ξεπλενω και αυτες με καυτο νερο. Πολλοι λενε μεχρι το 6μηνο, αλλοι μεχρι το 3μηνο γιατι μετα βαζουν τα χερια στο στομα, οποτε δεν εχει νοημα η αποστειρωση. 

Και εγω μεχρι εκει λεω 2μιση 3μηνων να σταματησω γιατι δεν εχει νοημα μετα αν κ εχω ακουσει οτι μετα το πρωτο εμβολιο π αποκτα αντισωματα κ να σταματησει η αποστειρωση δεν εγινε κ κατι ας πουμε η ξαδερφη μ στην μικρη της π ειναι 2μιση χρονων ακομα αποστειρωνει ε οχι βεβαια το θεωρω υπερβολη.....εγω τα αποστειρωνω αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει κ μεγαλη διαφορα με το πλυσιμο εκεινη την στιγμη σε καυτο νερο....ευχαριστω για την απαντηση κοπελα μ!!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια ξέρω 6μηνες....αυτο που λες @ΒαλεντιναΧρηστος για το παιδάκι 2,5χρονων, φαντάζομαι αποστειρωνουν που και που, αυτό το κάνω και εγώ στον Ιωάννη, μία φορά την εβδομάδα τις πιπιλες.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasia_paris είπε:

Εγώ κορίτσια ξέρω 6μηνες....αυτο που λες @ΒαλεντιναΧρηστος για το παιδάκι 2,5χρονων, φαντάζομαι αποστειρωνουν που και που, αυτό το κάνω και εγώ στον Ιωάννη, μία φορά την εβδομάδα τις πιπιλες.... 

Οχι αποστειρωνει τα μπιμπερο π χρησιμοποιει 2φορες την ημερα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγω αποστείρωση ξερω για 6 μήνες οτι πρέπει γτ μετα ξεκινάν να μπουσουλανε κ πιάνουν οτι βρίσκουν... Δεν ισχύει;;; 

Θυμάστε που σας ειχα πει οτι έκλεισα ημερομηνία για την βάφτιση;;; θα ναι κοσμοιστορικο γεγονός... Θα έχουμε εκλογές.. Δλδ ελεος... Χαχαχαχαχα εκλεισα ορχήστρα.. Φωτογράφο.. Κ εμεινε μαγαζί.. Αυτη τη βδομάδα θα κλείσω... !!!

Σημερα έριξα μια ματιά σε προσκλητήρια...!ειμαι σε καλο δρόμο...! Χαχαχα 

Σιγα σιγά μπαίνουν ολα σε μια σειρά! 

Πως ειστε εσεις;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κορίτσια κ εγω αποστείρωση ξερω για 6 μήνες οτι πρέπει γτ μετα ξεκινάν να μπουσουλανε κ πιάνουν οτι βρίσκουν... Δεν ισχύει;;; 

Θυμάστε που σας ειχα πει οτι έκλεισα ημερομηνία για την βάφτιση;;; θα ναι κοσμοιστορικο γεγονός... Θα έχουμε εκλογές.. Δλδ ελεος... Χαχαχαχαχα εκλεισα ορχήστρα.. Φωτογράφο.. Κ εμεινε μαγαζί.. Αυτη τη βδομάδα θα κλείσω... !!!

Σημερα έριξα μια ματιά σε προσκλητήρια...!ειμαι σε καλο δρόμο...! Χαχαχα 

Σιγα σιγά μπαίνουν ολα σε μια σειρά! 

Πως ειστε εσεις;;

Ποτέ έχουμε εκλογές καλέ??? Δεν άκουσα τίποτα..... Εμείς καλά είμαστε, πριν λίγο κοιμήθηκαν όλα τα παιδιά μου χαχαχαχαχα!!!! Θα κάτσω λίγο και θα πέσω για ύπνο! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ποτέ έχουμε εκλογές καλέ??? Δεν άκουσα τίποτα..... Εμείς καλά είμαστε, πριν λίγο κοιμήθηκαν όλα τα παιδιά μου χαχαχαχαχα!!!! Θα κάτσω λίγο και θα πέσω για ύπνο! 

26 Μαϊου. Σιγουρα έχουμε δημοτικές.. Περιφερειακές και ευρωεκλογές... Οι εθνικές παίζονται "!!δλδ ποσο πια;;;;;;;  οχι πες...!!! Πάντως εγω εκείνη την μερα θα το γλέντησω για το παιδί μου!!! Χαχααχα κι οσοι θελουν αε έρθουν !! Εμενα κοιμούνται οι άντρες του σπιτιού.. Αραζωωωω....!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

26 Μαϊου. Σιγουρα έχουμε δημοτικές.. Περιφερειακές και ευρωεκλογές... Οι εθνικές παίζονται "!!δλδ ποσο πια;;;;;;;  οχι πες...!!! Πάντως εγω εκείνη την μερα θα το γλέντησω για το παιδί μου!!! Χαχααχα κι οσοι θελουν αε έρθουν !! Εμενα κοιμούνται οι άντρες του σπιτιού.. Αραζωωωω....!! 

Μια χαρά σε βρίσκω φίλη... Κι εγώ είμαι πτώμα, είχα πολύ κουραστική μέρα σήμερα.... Σας καληνυχτω λοιπόν από τώρα!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Μια χαρά σε βρίσκω φίλη... Κι εγώ είμαι πτώμα, είχα πολύ κουραστική μέρα σήμερα.... Σας καληνυχτω λοιπόν από τώρα!!! 

Καληνύχτα αγαπημένη..! Θα μιλήσουμε!!! Φιλακια σε ολη την οικογένεια!! 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω;;; Τα μωρακια σας εχουν σαλια;; Της δικιας μ της τρεχουν συνεχεια με σαλιαρα την εχω.... κ οταν κοιμαται γεμιζει σαλια κ την υπολοιπη μερα! Τι γινεται;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...