Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Εγω ακομα δεν εχω δει τπτ απο τιμες αφου τελικα του χρονου θα κανουμε τη βαφτιση. 

Επισης ο μπεμπης εχει χιουμορ!! Κοιμηθηκε χθες απο τις 21:30 μεχρι τις 04:30 σερί. Κ μετα απο τις 05:30 μεχρι τις 7:30 που τον πηρα στο κρεβατι κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 10 παρα !!!! Δεν το πιστευα!! Λεω μου κανει πλακα μερα που ειναι χαχαχα. Για πρωτη φορα μετα απο τοτε που γεννησα χουζουρεψα στο κρεβατι χωρις να τρεχω πανω κατω στο σπιτι χαχαχαχα

Λες να τους πιασαν οι καλές τους; χαχαχαχα! Γιατί και μένα κοιμήθηκε 4 ώρες και κάτι χτες το βράδυ σερί πρώτη φορά! Από 9.30 μέχρι 2 πάρα! Ούτε εγώ το πίστευα! Μετά εννοείται κρεββάτι αγκαλίτσα και ξυπνημα τακτικά αλλά δε βαριέσαι κοιμήθηκα και λίγο απλωμένη επιτέλους! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, kathyv25 είπε:

Πω πω ρε συ έλεος τι ακρίβεια είναι αυτή. Δε λέω είμαστε μικρή κοινωνία αλλά αυτό είναι γδαρσιμο.... 

Ενω τις μπομπονιέρες του γάμου τις είχα πάρει από Αθήνα κέντρο 80 λεπτά!  Θα ρωτήσω και στη δίπλα πόλη, αλλά δεν μπορώ να πάω μακρυά γιατί είναι και καλοκαίρι και θα χαλάσουν τα γλυκά! 

Γδαρσιμο κανονικοτατο πλακα κανεις!!!! 

 

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Εγω ακομα δεν εχω δει τπτ απο τιμες αφου τελικα του χρονου θα κανουμε τη βαφτιση. 

Επισης ο μπεμπης εχει χιουμορ!! Κοιμηθηκε χθες απο τις 21:30 μεχρι τις 04:30 σερί. Κ μετα απο τις 05:30 μεχρι τις 7:30 που τον πηρα στο κρεβατι κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 10 παρα !!!! Δεν το πιστευα!! Λεω μου κανει πλακα μερα που ειναι χαχαχα. Για πρωτη φορα μετα απο τοτε που γεννησα χουζουρεψα στο κρεβατι χωρις να τρεχω πανω κατω στο σπιτι χαχαχαχα

Α εγω παραπονο δεν εχω απο τοτε π εστρωσε ετσι κοιμαται δεν ηταν λογω ημερας! Αντε ξεκουραστηκες λιγο μακαρι να εστρωσε!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧρηστος κορίτσι μου τι να πω... Κι αυτοί λίγο άργησαν να το σκεφτούν.. Παλι καλα στο είπαν πριν εκτυπώσεις τα προσκλητήρια....φυσικά κ το ν αναλάβουν τα εξοδα.. Είναι μεγαλη βοήθεια ..!εμεις εδω εχουμε κ τις μπομπονιέρες μισές με την νονά... Σ ενα ζαχαροπλαστείο που ρώτησα τα προφιτερόλ τα είχε 1€...κάπου εκεί κυμαίνονται.. 

Πάντως κορίτσια κ στο γάμο κ στη βάφτιση ολα τα εκμεταλλεύονται !!κακα τα ψέματα...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος κορίτσι μου τι να πω... Κι αυτοί λίγο άργησαν να το σκεφτούν.. Παλι καλα στο είπαν πριν εκτυπώσεις τα προσκλητήρια....φυσικά κ το ν αναλάβουν τα εξοδα.. Είναι μεγαλη βοήθεια ..!εμεις εδω εχουμε κ τις μπομπονιέρες μισές με την νονά... Σ ενα ζαχαροπλαστείο που ρώτησα τα προφιτερόλ τα είχε 1€...κάπου εκεί κυμαίνονται.. 

Πάντως κορίτσια κ στο γάμο κ στη βάφτιση ολα τα εκμεταλλεύονται !!κακα τα ψέματα...

 

Έτσι είναι ρε κοπέλα μου τα πάντα εκμεταλλευονται. Βρε κοριτσια είστε τυχερές και πάλι με αυτές τις τιμές! Εγώ αμφιβάλλω αν θα βρω κάτω από 1.30...

Εμεις τις πληρώνουμε τις μπομπονιέρες μόνοι μας, ο νονός πληρώνει το βαπτιστικο πακέτο το σταυρό και τα ρούχα. Στολισμό θα κάνουμε λίγα πραγματάκια μόνοι μας, κανένα φαναράκι κανένα τούλι και κανένα μπαλόνι και είμαστε οκ. Α και στην κολυμπηθρα θα βάλουμε μια ωραία γιρλαντα από ανθοπωλείο. 

Εντωμεταξυ ο μπέμπης με τρολαρει τώρα που θέλω να πάμε σουπερμάρκετ κοιμαται 2.5.ωρες και δεν ξυπνάει, αλλά το πρωί δεν κοιμόταν καθόλου παρόλο που νυσταζε χάχα αχ! Έχω ντυθεί και τον περιμένω να ξυπνήσει μπας και μας δει και λίγο ο ήλιος τώρα που άλλαξε η ώρα! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Εγώ πάλι δεν έχω δει τίποτα ακόμα όσον αφορά τη βάφτιση, καλά καλά νονό για τον μπεμπη δεν έχουμε βρει σίγουρα ακόμα, για την μπέμπα έχουμε! Εχθές αποφασίσαμε και τα ονόματα, Παναγιώτης και Αριάδνη, της πεθεράς τελικά αλλά δε βαριέσαι, τουλάχιστον είναι ωραίο!!! Εμείς εχθές κοιμήθηκαμε πρώτο βράδυ στο καινούριο σπίτι, οι υπόλοιποι κοιμήθηκαν βασικά, εγώ δεν έκλεισα μάτι, είχα θεματακια με τον Ιωάννη, ζητούσε τη γιαγιά του ο καημενουλης, έμαθε τόσο καιρό... Θα δυσκολευτούμε να προσαρμοστουμε απ ότι κατάλαβα... Κοιμήθηκα 6μιση με 8,και τώρα κουτουλαω όπου βρω.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kathyv25 είπε:

Έτσι είναι ρε κοπέλα μου τα πάντα εκμεταλλευονται. Βρε κοριτσια είστε τυχερές και πάλι με αυτές τις τιμές! Εγώ αμφιβάλλω αν θα βρω κάτω από 1.30...

Εμεις τις πληρώνουμε τις μπομπονιέρες μόνοι μας, ο νονός πληρώνει το βαπτιστικο πακέτο το σταυρό και τα ρούχα. Στολισμό θα κάνουμε λίγα πραγματάκια μόνοι μας, κανένα φαναράκι κανένα τούλι και κανένα μπαλόνι και είμαστε οκ. Α και στην κολυμπηθρα θα βάλουμε μια ωραία γιρλαντα από ανθοπωλείο. 

Εντωμεταξυ ο μπέμπης με τρολαρει τώρα που θέλω να πάμε σουπερμάρκετ κοιμαται 2.5.ωρες και δεν ξυπνάει, αλλά το πρωί δεν κοιμόταν καθόλου παρόλο που νυσταζε χάχα αχ! Έχω ντυθεί και τον περιμένω να ξυπνήσει μπας και μας δει και λίγο ο ήλιος τώρα που άλλαξε η ώρα! 

Κοριτσι πως πατε στο σουπερ?? Με το καροτσι?? 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γδαρσιμο κανονικοτατο πλακα κανεις!!!! 

 

Α εγω παραπονο δεν εχω απο τοτε π εστρωσε ετσι κοιμαται δεν ηταν λογω ημερας! Αντε ξεκουραστηκες λιγο μακαρι να εστρωσε!!

Εμενα πρωτη φορα κοιμαται ετσι!! Μακαρι να το κρατησει αν κ δεν το πολυπιστευω


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσι πως πατε στο σουπερ?? Με το καροτσι?? 

Εμενα πρωτη φορα κοιμαται ετσι!! Μακαρι να το κρατησει αν κ δεν το πολυπιστευω

Κοντεύει τρίωρο έτσι μου ρχεται να πάω να τον σκουντηξω χαχαχαχα α! Συνήθως με το καρότσι αν είμαστε από μεγάλη βόλτα γιατί κοιμάται αλλά και με το μάρσιπο πάμε. Έχω πάρει ένα ring sling. Μια τον βάζω καλά, μια μου σπάνε τα νεύρα. Νομίζω πως φταίει η διάθεση μου τελικά, αν βιάζομαι δλδ τα κάνω σκατουλε όλε! Πάντως όταν είμαστε έξω τον βολευώ μια χαρά. Εσύ τι μάρσιπο έχεις; Νομίζω έχεις και εσύ ή κάνω λάθος; 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Κοντεύει τρίωρο έτσι μου ρχεται να πάω να τον σκουντηξω χαχαχαχα α! Συνήθως με το καρότσι αν είμαστε από μεγάλη βόλτα γιατί κοιμάται αλλά και με το μάρσιπο πάμε. Έχω πάρει ένα ring sling. Μια τον βάζω καλά, μια μου σπάνε τα νεύρα. Νομίζω πως φταίει η διάθεση μου τελικά, αν βιάζομαι δλδ τα κάνω σκατουλε όλε! Πάντως όταν είμαστε έξω τον βολευώ μια χαρά. Εσύ τι μάρσιπο έχεις; Νομίζω έχεις και εσύ ή κάνω λάθος; 

Μου χουν δωσει εναν αλλα δε μ αρεσει καθολου!! Ειναι της mutsy καπως ετσι λεγεται. Καθολου βολικος κ δεν αρεσει καθολου στον μικρο. Αυτο το ring sling σε βολευει γενικα?? Καθεται το παιδι? Πωπω τριωροοο?? Παρτυ θα εκανα χαχαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα βολικός θεωρείται και αν τον βάλεις σωστά υποτίθεται πως δεν πονάς πουθενά αλλά εγώ κάθε φορά που τον βάζω κάτι κάνω λάθος Και μου κατεβαίνουν οι κρίκοι και πονάει ο ώμος μου. Βέβαια η κρίκοι είναι πολύ ασφαλεις δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να λυθεί ο μάρσιπός και είναι και πιο ο πιο οικονομικός στην κατηγορία του. Ωστόσο αν ξαναπερνά θα έπαιρνα τον mei Tai που δένει γύρω γύρω από τη μέση και πιάνει και από τους δύο ώμους και είναι πολύ πιο ξεκούραστος αλλά έχει 70 ευρώ για αυτό και διάλεξα τον ring sling που είχε 45. Ο δρακουμελ μου πάντως κάθεται μια χαρά του αρέσει πολύ. 

Πάντως αν θέλεις τη γνώμη μου παρε εναν μει ται θα το ευχαριστηθείς καλυτερα πιστεύω. 

  • Ευχαριστώ 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος κορίτσι μου τι να πω... Κι αυτοί λίγο άργησαν να το σκεφτούν.. Παλι καλα στο είπαν πριν εκτυπώσεις τα προσκλητήρια....φυσικά κ το ν αναλάβουν τα εξοδα.. Είναι μεγαλη βοήθεια ..!εμεις εδω εχουμε κ τις μπομπονιέρες μισές με την νονά... Σ ενα ζαχαροπλαστείο που ρώτησα τα προφιτερόλ τα είχε 1€...κάπου εκεί κυμαίνονται.. 

Πάντως κορίτσια κ στο γάμο κ στη βάφτιση ολα τα εκμεταλλεύονται !!κακα τα ψέματα...

 

Στους προηγουμενους ειχαμε πει θα τα αναλαβουμε ολα εμεις κ δεχθηκαν! Σε αυτους επεμενα να παρουμε εμεις εστω τα ρουχα κ αυτοι ας παρουν το πακετο και το χρυσαφικο!!! Ειναι καλοι ευτυχως!εννοειται μπομπονιερες ολα μονοι μας!!!

Just now, kathyv25 είπε:

Έτσι είναι ρε κοπέλα μου τα πάντα εκμεταλλευονται. Βρε κοριτσια είστε τυχερές και πάλι με αυτές τις τιμές! Εγώ αμφιβάλλω αν θα βρω κάτω από 1.30...

Εμεις τις πληρώνουμε τις μπομπονιέρες μόνοι μας, ο νονός πληρώνει το βαπτιστικο πακέτο το σταυρό και τα ρούχα. Στολισμό θα κάνουμε λίγα πραγματάκια μόνοι μας, κανένα φαναράκι κανένα τούλι και κανένα μπαλόνι και είμαστε οκ. Α και στην κολυμπηθρα θα βάλουμε μια ωραία γιρλαντα από ανθοπωλείο. 

Εντωμεταξυ ο μπέμπης με τρολαρει τώρα που θέλω να πάμε σουπερμάρκετ κοιμαται 2.5.ωρες και δεν ξυπνάει, αλλά το πρωί δεν κοιμόταν καθόλου παρόλο που νυσταζε χάχα αχ! Έχω ντυθεί και τον περιμένω να ξυπνήσει μπας και μας δει και λίγο ο ήλιος τώρα που άλλαξε η ώρα! 

Εμας εδω απαγορευτηκαν οι στολισμοι κ στην εκλλησια κ στην κολυμπηθρα.....μονο για το σπιτι παρηγγειλα τουλια!!!

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσι πως πατε στο σουπερ?? Με το καροτσι?? 

Εμενα πρωτη φορα κοιμαται ετσι!! Μακαρι να το κρατησει αν κ δεν το πολυπιστευω

Μακαρι κοριτσι μου!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Εμας εδω απαγορευτηκαν οι στολισμοι κ στην εκλλησια κ στην κολυμπηθρα.....μονο για το σπιτι παρηγγειλα τουλια!!!

Αλήθεια ; Δεν το ρώτησα τον παππα θα ρωτήσω γι σιγουριά. Είδα και στο άλλο θέμα που λέτε γι τα λεφτά που ζητάνε για τα μυστήρια. Ρε τι αλητεία είναι αυτή! Εμας δε μας είπε τίποτα για λεφτά ο παππάς.  Βασικά ο συγκεκριμένος είναι περίπτωση μοναδική ίσως.... 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Αλήθεια ; Δεν το ρώτησα τον παππα θα ρωτήσω γι σιγουριά. Είδα και στο άλλο θέμα που λέτε γι τα λεφτά που ζητάνε για τα μυστήρια. Ρε τι αλητεία είναι αυτή! Εμας δε μας είπε τίποτα για λεφτά ο παππάς.  Βασικά ο συγκεκριμένος είναι περίπτωση μοναδική ίσως.... 

Ναι ρωτα.....οσο αφορα τα λεφτα ας τολμησει να ζητησει να δεις τι θ τον κανω!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Αλήθεια ; Δεν το ρώτησα τον παππα θα ρωτήσω γι σιγουριά. Είδα και στο άλλο θέμα που λέτε γι τα λεφτά που ζητάνε για τα μυστήρια. Ρε τι αλητεία είναι αυτή! Εμας δε μας είπε τίποτα για λεφτά ο παππάς.  Βασικά ο συγκεκριμένος είναι περίπτωση μοναδική ίσως.... 

Τυχερή είσαι... Εγω τον γαμο μ που τον έκανα καβάλα δεν μας ζητησε λεφτα κ εδωσε όσα ήθελε η κουμπάρα.. Τωρα που, κανω Χαλκιδική μας ζητησε 100€..οτι να ναι..

Θυμησε μ εσυ που μένεις κ βρίσκει τόσο ακριβά τα γλυκα;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Τυχερή είσαι... Εγω τον γαμο μ που τον έκανα καβάλα δεν μας ζητησε λεφτα κ εδωσε όσα ήθελε η κουμπάρα.. Τωρα που, κανω Χαλκιδική μας ζητησε 100€..οτι να ναι..

Θυμησε μ εσυ που μένεις κ βρίσκει τόσο ακριβά τα γλυκα;; 

Εγώ μένω Λαύριο κορίτσι. Είναι έξω απ την Αθηνά δίπλα στο Σούνιο αν ξέρεις. Η αδερφή μου μου είπε πως βρίσκει γλυκά στην Αθήνα με 40 λεπτά. Γκρρρρρ

Απλά το θέμα είναι με τη ζέστη τι θα κάνουμε γιατί είναι μεγάλη η απόσταση. Δλδ δεν αντέχουν 1 ώρα τα γλυκά Ιούλιο μήνα. 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kathyv25 είπε:

Εγώ μένω Λαύριο κορίτσι. Είναι έξω απ την Αθηνά δίπλα στο Σούνιο αν ξέρεις. Η αδερφή μου μου είπε πως βρίσκει γλυκά στην Αθήνα με 40 λεπτά. Γκρρρρρ

Απλά το θέμα είναι με τη ζέστη τι θα κάνουμε γιατί είναι μεγάλη η απόσταση. Δλδ δεν αντέχουν 1 ώρα τα γλυκά Ιούλιο μήνα. 

Με 40λεπτα;;;;;;  ε οχι.. Κ εμεις εδω με 1€ κ λεμε φτηνά παλι είναι. Λογικα γα βαζουν σε ειδικές συσκευασίες όπως κανουν με τις τούρτες παγωτό. Ετσι πιστεύω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...