Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Lila ki είπε:

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Καλά τα θέλω τα χαστούκια μου σίγουρα

Αλλά πραγματικά δε μπορώ να χαρώ 

Δε ξέρω γιατί

Θεωρώ πως είσαι φοβισμένη για το αντίθετο και δεν θέλεις να αντιμετωπίσεις την πραγματικότητα που είναι τα θετικά σου τεστ!!

  • Μου αρέσει 1

:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr said:

Παιδιά κοιτάζω τα τεστ μου που είναι θετικά οκ

Και διαβάζω πότε βγαίνουν ψευδώς θετικά 

Και λέω η στην εμμηνόπαυση είμαι 

Ή έχω καρκίνο 

Ρε δε τη παλεύω σας λέω 

Πάντως δε λέω ότι είμαι έγκυος 

Αλλά αν ίσχυαν τα παραπάνω 

Δε θα βγαίναν θετικά και πιο πριν ,λέω εγώ τώρα;

Αχ γιατί δε χαίρομαι ;

Τι μου συμβαίνει;

Αυτό προστασία λέγεται κ φύλα τα ρούχα σου να έχεις τα μισά χάχα χα!! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω δεν έχω διαβάσει από χθες τι γίνεται κορίτσια. Είστε καλά όλες;; ellidr νομίζω κ εγώ ότι είσαι κ δεύτερα τραβά μια χοριακη!!! Αν βρω χρόνο θα διαβάσω τις σελίδες πίσω!! 

Όλες οι άλλες είστε καλά; 

2 hours ago, Evouska said:

Άρα κορίτσια μου αυτό το πονάκι που ενιωσα κ εγώ την 11η μέρα του κύκλου παίζει να ήταν ωορρηξία; γίνεται τόσο νωρίς;;  

Το άλλο το κουλό που έπαθα χθες βράδυ που το πατε;!  Ο άντρας μου δουλευε βράδυ κ ήθελα να τον περιμένω αλλα με πήρε ο ύπνος στον καναπέ! Και όταν σηκώθηκα ένιωσα μια ζαλάδα και πήγα κ έκανα εμετό!! Αυτό πάλι τι μπορεί να είναι;!

Κοριτσι μου τώρα το είδα. Όλα καλά;;; πως νιώθεις σήμερα;;; εμείς τη καταφέραμε την επαφή σήμερα. Έχω κάτι ενοχλήσεις αλλά υγρά γιοκ... Εμένα το σώμα μου κάνει ο, τι θέλει δεν παίζει να καταλάβω ωορρηξια ποτέ! 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Θεωρώ πως είσαι φοβισμένη για το αντίθετο και δεν θέλεις να αντιμετωπίσεις την πραγματικότητα που είναι τα θετικά σου τεστ!!

Φυσικά και πιστεύω το αντίθετο 

Μακάρι να βγω ψεύτρα 

Και θα έρθω να σας βρω όλες όπου είστε και θα σας κερνάω ότι θέλει η κάθε μία

πρίν από 28 λεπτά , Avmar είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα, ευχομαι να ειστε ολες καλα. 
 

Θελω τα φωτα σας αν γνωριζετε. Περιμενα κανονικη περιοδο σημερα. Χτες ειδα καφε, σημερα το πρωι ειχα αιμα σαν περιοδο αλλα απο το μεσημερι και μετα εμειναν μονο λιγα καφε. Παναγια μου δεν ξερω τι επαθα. Γιατι σταματησε η ροη αποτομα; Παντως η θερμοκρασια μου δεν επεσε παραμενει ως εχει απο την ημερα της ωορηξιας. Λετε να εχω κατι;

Βρε λες

Αν δεν έχει κ αύριο αίμα 

Εγώ λέω να κάνεις κάνα τεστ να δούμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Φυσικά και πιστεύω το αντίθετο 

Μακάρι να βγω ψεύτρα 

Και θα έρθω να σας βρω όλες όπου είστε και θα σας κερνάω ότι θέλει η κάθε μία

Ωραία αφού δεν θέλεις να πεις και να σκεφτείς ότι είσαι έγκυος τουλάχιστον πες θα δούμε στις επόμενες μέρες!! Μην είσαι τόσο αρνητική σε παρακαλώωωωωωω!! Χαλάρωσε όσο μπορείς και πάνω απ όλα μην διαβάζεις στο Google ότι σου βγάζειιιιι!!

Όλα καλά θα πάνε και τη Δευτέρα θα δεις μια χοριακη τεράστια!!

Just now, sofiadu είπε:

Αυτό προστασία λέγεται κ φύλα τα ρούχα σου να έχεις τα μισά χάχα χα!! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω δεν έχω διαβάσει από χθες τι γίνεται κορίτσια. Είστε καλά όλες;; ellidr νομίζω κ εγώ ότι είσαι κ δεύτερα τραβά μια χοριακη!!! Αν βρω χρόνο θα διαβάσω τις σελίδες πίσω!! 

Όλες οι άλλες είστε καλά; 

Κοριτσι μου τώρα το είδα. Όλα καλά;;; πως νιώθεις σήμερα;;; εμείς τη καταφέραμε την επαφή σήμερα. Έχω κάτι ενοχλήσεις αλλά υγρά γιοκ... Εμένα το σώμα μου κάνει ο, τι θέλει δεν παίζει να καταλάβω ωορρηξια ποτέ! 

 

Αγάπη μου καλύτερα είμαι, ακόμα κάπως νιώθω το στομάχι μου η αλήθεια όλη μέρα σήμερα βασικά,  και παρατήρησα κ κάτι τραβηγματακια  χαμηλά στην κοιλιά!!  Ίσως τελικά να κάνω όντως τώρα ωορρηξία και γι αυτό να έκανα κ τον εμετό δε ξέρω! Τη χθεσινή επαφή μπορεί να την έχασα αλλά σήμερα το καταφέραμε!! Κ εγώ by the way από χθες δεν έχω υγρά !

@Emilly κ εσένα σε θέλω μαζί μας τον άλλο μήνα αφού τώρα αδιαθετησες  εεε μην ξεχνιόμαστε!!❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Παιδιά κοιτάζω τα τεστ μου που είναι θετικά οκ

Και διαβάζω πότε βγαίνουν ψευδώς θετικά 

Και λέω η στην εμμηνόπαυση είμαι 

Ή έχω καρκίνο 

Ρε δε τη παλεύω σας λέω 

Πάντως δε λέω ότι είμαι έγκυος 

Αλλά αν ίσχυαν τα παραπάνω 

Δε θα βγαίναν θετικά και πιο πριν ,λέω εγώ τώρα;

Αχ γιατί δε χαίρομαι ;

Τι μου συμβαίνει;

Μπαίνω λίγο στην οθόνη....σε χτυπάω κ φεύγω...μην ενοχλείσαι εσυ!!! 

Άμυνα είναι για να μην απογοητευτείς σε περίπτωση που δεις αρνητικό στο τέλος!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evouska είπε:

Ωραία αφού δεν θέλεις να πεις και να σκεφτείς ότι είσαι έγκυος τουλάχιστον πες θα δούμε στις επόμενες μέρες!! Μην είσαι τόσο αρνητική σε παρακαλώωωωωωω!! Χαλάρωσε όσο μπορείς και πάνω απ όλα μην διαβάζεις στο Google ότι σου βγάζειιιιι!!

Όλα καλά θα πάνε και τη Δευτέρα θα δεις μια χοριακη τεράστια!!

Αγάπη μου καλύτερα είμαι, ακόμα κάπως νιώθω το στομάχι μου η αλήθεια όλη μέρα σήμερα βασικά,  και παρατήρησα κ κάτι τραβηγματακια  χαμηλά στην κοιλιά!!  Ίσως τελικά να κάνω όντως τώρα ωορρηξία και γι αυτό να έκανα κ τον εμετό δε ξέρω! Τη χθεσινή επαφή μπορεί να την έχασα αλλά σήμερα το καταφέραμε!! Κ εγώ by the way από χθες δεν έχω υγρά !

@Emilly κ εσένα σε θέλω μαζί μας τον άλλο μήνα αφού τώρα αδιαθετησες  εεε μην ξεχνιόμαστε!!❤

 

Just now, sofiadu είπε:

Αυτό προστασία λέγεται κ φύλα τα ρούχα σου να έχεις τα μισά χάχα χα!! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω δεν έχω διαβάσει από χθες τι γίνεται κορίτσια. Είστε καλά όλες;; ellidr νομίζω κ εγώ ότι είσαι κ δεύτερα τραβά μια χοριακη!!! Αν βρω χρόνο θα διαβάσω τις σελίδες πίσω!! 

Όλες οι άλλες είστε καλά; 

Κοριτσι μου τώρα το είδα. Όλα καλά;;; πως νιώθεις σήμερα;;; εμείς τη καταφέραμε την επαφή σήμερα. Έχω κάτι ενοχλήσεις αλλά υγρά γιοκ... Εμένα το σώμα μου κάνει ο, τι θέλει δεν παίζει να καταλάβω ωορρηξια ποτέ! 

 

Ετσι σας θέλω...ειναι αυτές οι μερες οι καλές οπότε αντε φουλ επαφές..χαχαχα και σε 10 μερες ξεκουράζεστε!;)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγώ αυτή τη φορά κατάλαβα καρα μπαμ την ωορρηξία μου. Έχω πόνους κ δεξιά κ αριστερά κ δεν τον αφήνω σε χλωρό κλαρί. Αλλά επειδή τον προηγούμενο μήνα έκανα ωορρηξία στην 20η μέρα κ τις επόμενες δεν θα σταματήσω καθόλου. Τουλάχιστον να πω ότι κ αν γίνει ότι προσπάθησα πολύ. Θα δείξει σε κανένα 15ημερο... Θεέ μου ας μην ανχωθω πάλι...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Παιδιά κοιτάζω τα τεστ μου που είναι θετικά οκ

Και διαβάζω πότε βγαίνουν ψευδώς θετικά 

Και λέω η στην εμμηνόπαυση είμαι 

Ή έχω καρκίνο 

Ρε δε τη παλεύω σας λέω 

Πάντως δε λέω ότι είμαι έγκυος 

Αλλά αν ίσχυαν τα παραπάνω 

Δε θα βγαίναν θετικά και πιο πριν ,λέω εγώ τώρα;

Αχ γιατί δε χαίρομαι ;

Τι μου συμβαίνει;

Αχ κορίτσι Μ με τ καλό!!! Πολύ χαίρομαι....!!!

Να σας ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια γτ είμαι άσχετη.  Πως τ καταλαβαίνουμε αυτό το τεστ ότι είναι θετικό??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kons27 είπε:

Αχ κορίτσι Μ με τ καλό!!! Πολύ χαίρομαι....!!!

Να σας ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια γτ είμαι άσχετη.  Πως τ καταλαβαίνουμε αυτό το τεστ ότι είναι θετικό??

Το τεστ εγκυμοσύνης εννοεις;

Υπάρχουν πολλά, τα ψηφιακά που σου γράφουν την ένδειξη "εγκυος" η "Όχι εγκυος" 

Αυτά με τη  Καθετη γραμμή όπου θα έχει μια γραμμή ελέγχου σταθερά ( σου δείχνει ότι έγινε σωστά το τεστ) κ αν είσαι εγκυος θα βγάλει δίπλα από τη γραμμή ελέγχου μια κάθετη, αν δεν είσαι εγκυος θα υπάρχει μόνο η γραμμή ελέγχου 

Και Αυτά με το σταυρό όπου θα υπάρχει μια οριζόντια γραμμή, είναι επίσης η γραμμή ελέγχου κ αν είσαι εγκυος θα φανεί μια κάθετη γραμμή πάνω από την οριζόντια όπου θα δημιουργηθεί ο σταυρός, εάν δεν είσαι εγκυος θα δεις μόνο την οριζόντια γραμμή ελέγχου! Είναι πολύ απλό, μπορείς να πατήσεις στο ίντερνετ εικόνες για να τα δεις, πάντα τα τεστ έχουν οδηγίες μέσα κ εικόνες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Avmar είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα, ευχομαι να ειστε ολες καλα. 
 

Θελω τα φωτα σας αν γνωριζετε. Περιμενα κανονικη περιοδο σημερα. Χτες ειδα καφε, σημερα το πρωι ειχα αιμα σαν περιοδο αλλα απο το μεσημερι και μετα εμειναν μονο λιγα καφε. Παναγια μου δεν ξερω τι επαθα. Γιατι σταματησε η ροη αποτομα; Παντως η θερμοκρασια μου δεν επεσε παραμενει ως εχει απο την ημερα της ωορηξιας. Λετε να εχω κατι;

καλυτερα να κάνεις και τεστ γιατι μπορει να είσαι κ εγκυος και να δεις και περιοδο 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελα ξυπνήστε ,ξημέρωσε

Καλή και ευλογημένη Κυριακή να έχουμε 

Με υγεία κορίτσια ,το πολυτιμότερο αγαθό.

10 ώρες πρίν, Avmar είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα, ευχομαι να ειστε ολες καλα. 
 

Θελω τα φωτα σας αν γνωριζετε. Περιμενα κανονικη περιοδο σημερα. Χτες ειδα καφε, σημερα το πρωι ειχα αιμα σαν περιοδο αλλα απο το μεσημερι και μετα εμειναν μονο λιγα καφε. Παναγια μου δεν ξερω τι επαθα. Γιατι σταματησε η ροη αποτομα; Παντως η θερμοκρασια μου δεν επεσε παραμενει ως εχει απο την ημερα της ωορηξιας. Λετε να εχω κατι;

Βρε λες

Αν δεν έχει κ αύριο αίμα 

Εγώ λέω να κάνεις κάνα τεστ να δούμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εύχομαι σε όσες κοπέλες προσπαθούν να έρθει το πολυπόθητο μπεμπακι αυτό το μήνα. Εγώ έχω ήδη μια κόρη 2 χρόνων, και αρχίσαμε προσπαθειες για το δεύτερο μωρό. Ο πρώτος μήνας απετυχε και το πήρα λίγο κατάκαρδα, γιατί στο πρώτο έμεινα κατευθειαν στον πρώτο μήνα προσπαθειας και πίστευα ότι στο δεύτερο θα γίνει ξανά έτσι.και τώρα άρχισα να αγχωνομαι....


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ελα ξυπνήστε ,ξημέρωσε

Καλή και ευλογημένη Κυριακή να έχουμε 

Με υγεία κορίτσια ,το πολυτιμότερο αγαθό.

Βρε λες

Αν δεν έχει κ αύριο αίμα 

Εγώ λέω να κάνεις κάνα τεστ να δούμε

Καλημερα τρελοκοριτσο

Just now, λιλιτο είπε:

Καλημέρα. Εύχομαι σε όσες κοπέλες προσπαθούν να έρθει το πολυπόθητο μπεμπακι αυτό το μήνα. Εγώ έχω ήδη μια κόρη 2 χρόνων, και αρχίσαμε προσπαθειες για το δεύτερο μωρό. Ο πρώτος μήνας απετυχε και το πήρα λίγο κατάκαρδα, γιατί στο πρώτο έμεινα κατευθειαν στον πρώτο μήνα προσπαθειας και πίστευα ότι στο δεύτερο θα γίνει ξανά έτσι.και τώρα άρχισα να αγχωνομαι....

Καλημερα μην απογοητευεσαι από τωρα νωρις ειναι.οτι δεν έμεινες στην πρώτη προσπάθεια δεν σημαινει κατι.να εισαι ηρεμη και μην έχεις άγχος ολα καλα θα πανε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

καλυτερα να κάνεις και τεστ γιατι μπορει να είσαι κ εγκυος και να δεις και περιοδο 

Ισχύει κορίτσια αυτό με την περίοδο, έμπειρη δεν είμαι αλλά η μαμά μου είχε κανονικά περίοδο δύο μήνες στην αδερφή μου, κ η φίλη που σας είχα πει που δεν πήρε χαμπάρι ότι ήταν έγκυος (γιατί δεν περίμενε ότι θα μείνει ποτέ) κ εκείνη είχε το πρώτο τρίμηνο, καλά εκείνη ήταν θέα το τι δούλεμα έφαγε, την πείραζαμε ότι το παιδί πηγενε ήδη σχολείο, ήταν έτοιμος για φαντάρος κλπ εντωμεταξύ η μαγεία μάλλον της υπόθεσης ήταν καλύτερα που είχε περίοδο κ δεν το κατάλαβε πέρασε το πρώτο τρίμηνο χωρίς άγχος 

9 hours ago, Ellidr said:

Παιδιά κοιτάζω τα τεστ μου που είναι θετικά οκ

Και διαβάζω πότε βγαίνουν ψευδώς θετικά 

Και λέω η στην εμμηνόπαυση είμαι 

Ή έχω καρκίνο 

Ρε δε τη παλεύω σας λέω 

Πάντως δε λέω ότι είμαι έγκυος 

Αλλά αν ίσχυαν τα παραπάνω 

Δε θα βγαίναν θετικά και πιο πριν ,λέω εγώ τώρα;

Αχ γιατί δε χαίρομαι ;

Τι μου συμβαίνει;

Αχουυυ κλαιωω, σίγουρα είναι άμυνα όπως είπαν τα κορίτσια χαλαρά όσο μπορείς αλλά όχι κ τέρμα αρνητική είπαμε!!! 

Καλημερα κορίτσιααα, Σήμερα εμένα είναι η μέρα που έρχεται η άτιμη, Για την καταγραφή κανένα συμπτωμα, είμαι σίγουρη ότι θα έρθει αλλά δεν απογοητευομαι, θα κλείσω γυναικολόγο να μου γράψει αιματολογικες κλπ να πάρω βιταμίνες κ φολικο να προετοιμάσω το σώμα μου καλύτερα (τόσο σίγουρη πχιαα χάχα). Ααα μέτρησα κ σήμερα την θερμοκρασία καλέ τι είναι αυτές που βγάζω αχαχαχαχ 35.7 σήμερα, ελπίζω να έχω τουλάχιστον μπαμ αύξηση στην ωορηξια να το καταλάβω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...