Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι μέχρι και λεξοτανιλ παίρνουν μερικές γυναίκες για να ηρεμήσουν 

Και δεν είναι και τελείως αντίθετος Μ αυτό 

Λέει παρά να ηρεμήσουν και να μην έχουν άγχος καλύτερα λεξοτανιλ

Χαχαχαχα

Και ενέσεις ηρεμιστικές θα κάνουμε σε λίγο

Αααα έτσι εεεε;;;αγωγή γονιμοτητας;;ηρεμιστικά.παιδια εκεί θα φτάσω σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, SerafinaPekala είπε:

ΟΟΟΟχιιι εμεις δεν θα ανχωθουμεεε βαλτη εισαι αχαχαχ. Ας ειναι οσες κ αν ειναι οι πιθανοτητες υπαρχουν κ οπως ειπαμε η επιστημη εχει προχωρησει απιστευτα, παρε παραδειγμα τοσες παλιες γνωστες ηθοποιοι που δεν εκαναν παιδια αν ζουσαν τωρα θα ειχαν, και μπορει να ηταν ενα απλο προβληματακι που χρειαζοταν ρυθμιση. Οπως κ ενα κοριτσι εδω μεσα, 6 χρονια προσπαθουσε κ οταν αλλαξε γιατρο σε εναν μηνα την ρυθμισε κ ειναι εγκυος τωρα

ε με την επιστημη τωρα εννοειτε οτι ολα λυνονται αρκει να ζητησεις βοηθεια εγω μιλησα για αυτο που λενε τα κοριτσια οτι παλια δεν ειχαν προβληματα. τοτε απλα μεναν εγκυες πριν ξεκινησουν τα προβληματα γιατι δεν υπηρχε τροπος κ να τα λυσουν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Foteinilolipop είπε:

Κορίτσια καλημερα! Εγώ αν και πλησίασα για ακόμη μια φορά στο πολυπόθητο και πέτυχα να μείνω έγκυος και ήμουν έτοιμη να μπω κι εγώ στις Μανούλες Μαΐου, στις 5w και 3D είδα αίμα πάλι κ η χοριακη άρχισε την καθοδική της πορεία...Τρίτη φορά που το παθαίνω τα τελευταία δυο χρόνια, παρόλο που έχω ήδη δυο παιδιά. Και πάλι δεν το βάζω κάτω , θα ξαναπροσπαθησω, αν και 39 ετών ήδη... 

Λυπάμαι πολυ......και μπράβο σου που είσαι τόσο δυνατή και λες πως θα συνεχίσεις!!σε θαυμάζω και σου στέλνω ολη μου τη θετική ενέργεια!!!!

@vasiliki2020 συνονόματη κρίμα...κανε βόλτα και πάμε τον επόμενο μήνα με κέφι και μπρίο παλι!!!

Θα ερθει κορίτσια μου σε όλες...θα το δείτε....μέχρι τα Χριστούγεννα θα ερθει σε ολες μας!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Foteinilolipop είπε:

Κορίτσια καλημερα! Εγώ αν και πλησίασα για ακόμη μια φορά στο πολυπόθητο και πέτυχα να μείνω έγκυος και ήμουν έτοιμη να μπω κι εγώ στις Μανούλες Μαΐου, στις 5w και 3D είδα αίμα πάλι κ η χοριακη άρχισε την καθοδική της πορεία...Τρίτη φορά που το παθαίνω τα τελευταία δυο χρόνια, παρόλο που έχω ήδη δυο παιδιά. Και πάλι δεν το βάζω κάτω , θα ξαναπροσπαθησω, αν και 39 ετών ήδη... 

Λυπάμαι πολύ.ειμαι συμπασχοων στο περίπου 40 τρεις εγκυμοσύνες χαμένες ένα παιδί έχω.ειναι η κάθε απώλεια θλίψη μεγάλη.μου δίνεις πολύ κουράγιο που θα συνεχίσεις.γιατι εγώ αρχίζω κ απελπίζομαι.δεν θέλω να σας το βαρύνω...αλλά θα το κάνω..ήθελα να αντικαταστήσω τα μωράκια με μια πετυχημένη εγκυμοσύνη κ παλεύω να το κάνω κ όσο το παλεύω έχω τα μωράκια στο μυαλό μου.αλλα σήμερα είδα μέσα μου τα τρία ηη τέσσερα( ήταν δίδυμη η τελευταια)πιασμένα χέρι να φεύγουν.πρεπει να φύγουν για να το πάρω αποφαση.κλαμα κορίτσια.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *Vasoula είπε:

 

Και εγω τα έπαιρνα προληπτικά ενα μηνα που παρακολουθούσαμε την περίοδο μηπως το βοηθήσουμε και πιασει το ωάριο (δεν επιασε δυστηχως) αλλα καθυστέρηση δεν είχα....μήπως να κάνεις ένα τέστ???

Το σκέφτομαι αλλά με το σπερμοδιαγραμμα που πήρα και τη θερμοκρασια που έχω φοβάμαι μη φάω τα μούτρα μου πάλι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κοριτσια τοτε καναν παιδια στα 19 μεχει.τα 25 ειχαν τρια παιδια στα 28 αν δεν ειχες παντρευτει εμενες στο ραφι. μην μπερδευεστε στα 19 κ 20 κανεις δεν εχει προβλατα . ακομα κ τα αυτοανοσα εμφανιζονται πιο μετα .  

 

 

Όχι λάθος,ξεκινούσαν από τα 16 και κάνανε 10 παιδιά μέχρι τα 45 μέχρι να τελειώσει η περίοδος τους δεν ξέρανε από αντισύλληψη.υπαρχει πλήρης συσχέτιση με το ηλικιακό θέμα.τοτε τεκνοποιουσαν αβερτα οι μεγάλες.το μόνο διαφορετικό ήταν το άγχος κ ο τρόπος διατροφής κ συνήθειες.συν το ότι δεν αλλάζανε ερωτικούς συντρόφους κ δεν υπήρχαν αφροδίσια.αλλα και πολλές εκτρώσεις κάνανε οι γιαγιάδες ακόμα κ η δική μου σε χασάπηδες κ πάλι πιάναμε παιδιά.τι;;;τότε δεν αφήνανε φλεγμονές οι πρόχειρες επεμβάσεις τους;;;ήταν μόνο θέμα έλλειψης άγχους.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λυπάμαι πολύ.ειμαι συμπασχοων στο περίπου 40 τρεις εγκυμοσύνες χαμένες ένα παιδί έχω.ειναι η κάθε απώλεια θλίψη μεγάλη.μου δίνεις πολύ κουράγιο που θα συνεχίσεις.γιατι εγώ αρχίζω κ απελπίζομαι.δεν θέλω να σας το βαρύνω...αλλά θα το κάνω..ήθελα να αντικαταστήσω τα μωράκια με μια πετυχημένη εγκυμοσύνη κ παλεύω να το κάνω κ όσο το παλεύω έχω τα μωράκια στο μυαλό μου.αλλα σήμερα είδα μέσα μου τα τρία ηη τέσσερα( ήταν δίδυμη η τελευταια)πιασμένα χέρι να φεύγουν.πρεπει να φύγουν για να το πάρω αποφαση.κλαμα κορίτσια.

Είναι αναπόφευκτες αυτες οι σκέψεις και σε καταλαβαίνω , γιατί κι εγώ έχω στο μυαλό μου ειδικά το πρώτο μωράκι που έχασα στις 12 εβδομάδες και το είχα δει και ακούσει και όλα τα συναφή... Σαν να το έχω γεννήσει είναι... Είναι μέρος της ζωής μας κι αυτες οι ψυχούλες. Θα έρθει και το επόμενο, που θα πάει... ❤️

Just now, Emilly είπε:

Όχι λάθος,ξεκινούσαν από τα 16 και κάνανε 10 παιδιά μέχρι τα 45 μέχρι να τελειώσει η περίοδος τους δεν ξέρανε από αντισύλληψη.υπαρχει πλήρης συσχέτιση με το ηλικιακό θέμα.τοτε τεκνοποιουσαν αβερτα οι μεγάλες.το μόνο διαφορετικό ήταν το άγχος κ ο τρόπος διατροφής κ συνήθειες.συν το ότι δεν αλλάζανε ερωτικούς συντρόφους κ δεν υπήρχαν αφροδίσια.αλλα και πολλές εκτρώσεις κάνανε οι γιαγιάδες ακόμα κ η δική μου σε χασάπηδες κ πάλι πιάναμε παιδιά.τι;;;τότε δεν αφήνανε φλεγμονές οι πρόχειρες επεμβάσεις τους;;;ήταν μόνο θέμα έλλειψης άγχους.

Η μαμα μου ήταν το τελευταίο από 15 παιδιά όταν η γιαγιά μου ήταν 48 ετών!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ενταξει δεν γεράσαμε ακομα! Ολες θα τα καταφερουμε και ας μην είμαστε 25

Κοριτσια σας φιλώ παω βολτούλα θα τα πούμε αργότερα. Μολις ηρθε και η ακατανομαστη αλλα δεν πειραζει.τον αλλο μηνα παμε γερα

ναι βρε παιδι μου εννοειτε πως δεν γερνας απλα εγω το λεω για αυτο που λεγατε  οτι παλια δεν ειχαν προβληματα κ δεν ειχε γυναικες που δεν τα καταφερναν . κ βεβαια ειχαν προβληματα απλα τοτε καναν παιδια πριν ξεκινησουν τα προβληματα . οποτε αν καποια δεν εκανε αλλο παιδι στα 30 ενω ειχε ειδη 3 απτα 25 δεν καταλαβαιναν οτι κατι ειχε.  στα 19 ενα 90% των γυναικων δεν εχει κανενα προβλημα.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Να κανω κανα quote στον ευατο μου δεν ξερω τι να σας πρωτογραψω αχαχαχ το μονο που με ανχωνει εμενα κοριτσια ειναι το τσιγαρο δεν μπορω να το κοψω απο πριν εννοειται στην εγκυμοσυνη θα το κοψω μαχαιρι αλλα εκει υοαρχει το ισχυροτερο κινιτρο στον κοσμο. Το μονο που θελω να με πειτε κοριτσια ειναι αν ξερετε βιταμινες φολικα φιλικα κ τετοια μπας δυναμωσουμε λιγο τον οργανισμο μας αχαχαχ

Φολικό αρχίζεις σίγουρα.κανε αιματολογική κ ελενξε βιταμίνες d ολική και b13 και φετινή.αν είναι σε έλλειψη πρέπει να σου πει ο γιατρός δοσολογία και ξεκινάς.εχουν άμεση σχεση. Με την καλή έκβαση εγκυμοσύνης.

Just now, Foteinilolipop είπε:

Είναι αναπόφευκτες αυτες οι σκέψεις και σε καταλαβαίνω , γιατί κι εγώ έχω στο μυαλό μου ειδικά το πρώτο μωράκι που έχασα στις 12 εβδομάδες και το είχα δει και ακούσει και όλα τα συναφή... Σαν να το έχω γεννήσει είναι... Είναι μέρος της ζωής μας κι αυτες οι ψυχούλες. Θα έρθει και το επόμενο, που θα πάει... ❤️

Η μαμα μου ήταν το τελευταίο από 15 παιδιά όταν η γιαγιά μου ήταν 48 ετών!

Αχαχαχαχ.ναι αυτό λέω.τοτε ήταν πολύ νορμάλ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Όχι λάθος,ξεκινούσαν από τα 16 και κάνανε 10 παιδιά μέχρι τα 45 μέχρι να τελειώσει η περίοδος τους δεν ξέρανε από αντισύλληψη.υπαρχει πλήρης συσχέτιση με το ηλικιακό θέμα.τοτε τεκνοποιουσαν αβερτα οι μεγάλες.το μόνο διαφορετικό ήταν το άγχος κ ο τρόπος διατροφής κ συνήθειες.συν το ότι δεν αλλάζανε ερωτικούς συντρόφους κ δεν υπήρχαν αφροδίσια.αλλα και πολλές εκτρώσεις κάνανε οι γιαγιάδες ακόμα κ η δική μου σε χασάπηδες κ πάλι πιάναμε παιδιά.τι;;;τότε δεν αφήνανε φλεγμονές οι πρόχειρες επεμβάσεις τους;;;ήταν μόνο θέμα έλλειψης άγχους.

κοριτσια τι ελλειψη ανχους κ βεβαια ειχαν ανχος ειναι δυνατον να μην εχουν ανχος απλα ειχαν αλλα ανχη.  απλα οταν κανεις πολλα παιδια το συστημα λειτουργει διαφορετικα ειναι αποδεδηγμενο. για την διατροφη ναι παιζει ρολο οπως κ η ασκηση τοτε ηταν πιο καλα τα πραγματα βεβαια αλλα οχι οτι ηταν ο κανονας να μενουν στα 45 εγκυες φυσιολογικα κ τοτε σπανιο ηταν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μήπως να προσπαθήσουμε ολες μαζί να γίνουμε αναισθητες;ειναι η μόνη λύση.χαχαχ

Vasiliki σου ήρθε;;μην θλίβεσαι μαζί μέρα περιόδου μαζί το επόμενο τεστακι.ευχομαι για τον επόμενο μήνα τώρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ κορίτσια μου 

Είχα λίγο πόνο τα ξημερώματα δεξιά κ αριστερά χαμηλά στη κοιλιά 

Και το πρωί είχα λευκά υγρά κολλώδη μια φορά που πήγα στο μπάνιο 

Αυτά 

Αλλά μπορεί και να είναι προ περιόδου έτσι 

Ή μπορεί και να παίζει εμφύτευση ;;

Καλά ενημερωτικά ρωτάω 

Γιατί είπαμε εγώ δεν πιστεύω να είμαι 

Και λυπάμαι γιατί με νιώθετε και νιώθω ότι θα στεναχωρηθειτε και εσείς 

Γ αυτό μην ελπίζετε για μένα 

Αλήθεια

Ωχ βροχή εκεί ; Ε;; 

Κρήτη ηλιοφάνεια 

Ο άντρας μου πάει ψαροτούφεκο

Έλα ρε κούκλα ,

Δε το βάζουμε κάτω 

Θα πάμε μαζί στον επόμενο κύκλο 

Αν κ εγώ θα πάω πιο δραστικά 

Εσύ φίλα τρυφερά τ αγοράκι σου και ξεκίνα την ημέρα σου 

Και όλα θα γίνουν

Και εγώ από Κρήτη!!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα κ σύντομα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Φολικό αρχίζεις σίγουρα.κανε αιματολογική κ ελενξε βιταμίνες d ολική και b13 και φετινή.αν είναι σε έλλειψη πρέπει να σου πει ο γιατρός δοσολογία και ξεκινάς.εχουν άμεση σχεση. Με την καλή έκβαση εγκυμοσύνης.

Αχαχαχαχ.ναι αυτό λέω.τοτε ήταν πολύ νορμάλ.

Ευχαριστω πολυυ Βουρ για αιματολογικες λοιπον, αστα μη με βρισετε αλλα ουτε τι ομαδα αιματος δεν ξερω τι εχω, ειμαι λιγο εξετασωφοβη και γατρειοφοβη να το πω αχαχαχ, αν κ δοξα το θεο μεχρι στιγμης δεν μου παρουσιάστηκε καποιο προβλημα υγειας για να το ψαξω κ να αποκτησω οικειότητα με αυτα...ετσι ειμαι παντελως ασχετη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...