Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, vasiliki2020 είπε:

Δεν λέω ότι έχεις άδικο αλλα και παλι δεν λεει κατι η ηλικία υπάρχουν γυναίκες που κάνουν παιδιά σε μεγαλύτερη ηλικία  η θεία μου έπιασε παιδι φυσιολογικά στα 44 και η μάνα μου μετα απο ποσα χρονια στα 45.ολα είναι σχετικα

Σωστηηη σε βρίσκω ετσι είναι  :-)

οταν εχεις κανει ηδη παιδια ο οργανισμος λειτουργει διαφορετικα κ φυσικα το να πιασεις παιδι μεγαλος ειναι θεμα τυχης παιζεις δηλαδη παιζεις με πιθανοτητες 1 στα 100

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, SerafinaPekala είπε:

Να κανω κανα quote στον ευατο μου δεν ξερω τι να σας πρωτογραψω αχαχαχ το μονο που με ανχωνει εμενα κοριτσια ειναι το τσιγαρο δεν μπορω να το κοψω απο πριν εννοειται στην εγκυμοσυνη θα το κοψω μαχαιρι αλλα εκει υοαρχει το ισχυροτερο κινιτρο στον κοσμο. Το μονο που θελω να με πειτε κοριτσια ειναι αν ξερετε βιταμινες φολικα φιλικα κ τετοια μπας δυναμωσουμε λιγο τον οργανισμο μας αχαχαχ

Μια από τα ίδια με το τσιγάρο!!! 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οταν εχεις κανει ηδη παιδια ο οργανισμος λειτουργει διαφορετικα κ φυσικα το να πιασεις παιδι μεγαλος ειναι θεμα τυχης παιζεις δηλαδη παιζεις με πιθανοτητες 1 στα 100

Ενταξει δεν γεράσαμε ακομα! Ολες θα τα καταφερουμε και ας μην είμαστε 25

Κοριτσια σας φιλώ παω βολτούλα θα τα πούμε αργότερα. Μολις ηρθε και η ακατανομαστη αλλα δεν πειραζει.τον αλλο μηνα παμε γερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Γιατί έπαιρνες utrogestan? 

Σου το είπε ο γιατρός ;

Συνήθως αυτά τα δίνουν σε εγκυμοσύνη αν δεις κάποια αιμορραγία να σου την σταματήσουν την αιμορραγία

Ναι ο γιατρός μου τα έδωσε λόγο χαμηλής προγεστερονης μετά την ωορηξια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ενταξει δεν γεράσαμε ακομα! Ολες θα τα καταφερουμε και ας μην είμαστε 25

Κοριτσια σας φιλώ παω βολτούλα θα τα πούμε αργότερα. Μολις ηρθε και η ακατανομαστη αλλα δεν πειραζει.τον αλλο μηνα παμε γερα

Πω βρε κορίτσι λυπάμαι πολύ και είχα μια ελπίδα για σένα!!! Δεν πειράζει όμως θετική σκέψη.. πάμε γερά τον επόμενο μήνα!!! 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa said:

κοριτσια τοτε καναν παιδια στα 19 μεχει.τα 25 ειχαν τρια παιδια στα 28 αν δεν ειχες παντρευτει εμενες στο ραφι. μην μπερδευεστε στα 19 κ 20 κανεις δεν εχει προβλατα . ακομα κ τα αυτοανοσα εμφανιζονται πιο μετα .  

 

 

Ε οχι διαφωνω ισα ισα τοτε ηταν που ειχαν τα προβληματα κ δεν υπήρχαν  τροποι να τα λυσουν. Τωρα ολα λυνονται, επισης το  προσδοκιμο ζωης ανέβηκε κι εγινε ποιοτικοτερο οποτε μια γυναικα ακομα κ στα 40 δεν την λες γεροντοκορη. Απαπαπαα μακρια απ τις παλαιοτερες εποχες που ηταν η γυναικα σκλαβα κ αμα δεν παντρευοταν η δεν εκανε παιδια την λεγαν γεροντοκορη κ μονο που το ακουω φρικαρω αχαχαχ στο μονο που πρεπει πιστευω να παραδειγματστουμε απο τοτε ειναι οτι δεν μασουσαν στις δυσκολιες πολεμοι κατοχες αντιξοοτητες δημιουργουσαν ζωη χωρις φοβο εμας αυτα θα μας φανε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερααα κοριτσια με βροχές ξυπνησα εγω τωρα ηρεμησε χαχαχ .και εγω χρησιμοποιώ την εφαρμογή το ημερολόγιο μου είναι καλο και με βοηθαει

Αλήθεια βροχή εκεί?μιλάμε εδώ Κρήτη σημερα μεχρι π κάνει και ζέστη!χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Ναι ο γιατρός μου τα έδωσε λόγο χαμηλής προγεστερονης μετά την ωορηξια 

Έχεις κάποια συμπτώματα ;

Αν έχεις καθυστέρηση πρέπει να κάνεις ένα τεστ να σου φύγει το άγχος 

Βρε κορίτσι μου 

Αν κάνετε επαφές για παιδάκι 

Κάνε τέστ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μου ήρθε κ αυτό τον μήνα.πωπω πόσες φορές απογοήτευση.και το βλέπω και άπιαστο κάθε φορά.αχ ας μην είχα ξεκινήσει ποτέ για δεύτερο καταστράφηκε η ψυχολογία μου.κοντα τρία χρόνια τρεις εγκυμοσύνες να μυρίζεις λίγο την μωρουδιλα κ να στο κόβει ο υψηστος.δεν υπάρχει η αίσθηση.τουλαχιστον δεν κυκλοφορώ πολύ τον χειμώνα να μην βλέπω όλες με καρότσια αυτές που είμασταν μαζί έγκυες γιατί αλήθεια δεν το αντέχω.θελω να μην βλέπω άνθρωπο.

Ειναι πολυ ψυχοφθορο εχεις απόλυτο δίκιο!!!όμως φαίνεσαι τοσο δυνατός άνθρωπος και εγω πιστεύω σε εσένα!!!θα σου έρθει!!!!να πιστεύεις και εσύ και θα συμβεί γρήγορα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έχεις κάποια συμπτώματα ;

Αν έχεις καθυστέρηση πρέπει να κάνεις ένα τεστ να σου φύγει το άγχος 

Βρε κορίτσι μου 

Αν κάνετε επαφές για παιδάκι 

Κάνε τέστ

Κάνουμε επαφές, είδα εχτές όμως το επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου και από γοητευτικά (εχω 3 αποβολές αυτόματες λόγο κακού σπέρματος μέσα σε ενα χρόνο). Και η θερμοκρασία μου είναι χαμηλή γι'αυτό το σκέφτομαι για τεστ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa said:

οταν εχεις κανει ηδη παιδια ο οργανισμος λειτουργει διαφορετικα κ φυσικα το να πιασεις παιδι μεγαλος ειναι θεμα τυχης παιζεις δηλαδη παιζεις με πιθανοτητες 1 στα 100

ΟΟΟΟχιιι εμεις δεν θα ανχωθουμεεε βαλτη εισαι αχαχαχ. Ας ειναι οσες κ αν ειναι οι πιθανοτητες υπαρχουν κ οπως ειπαμε η επιστημη εχει προχωρησει απιστευτα, παρε παραδειγμα τοσες παλιες γνωστες ηθοποιοι που δεν εκαναν παιδια αν ζουσαν τωρα θα ειχαν, και μπορει να ηταν ενα απλο προβληματακι που χρειαζοταν ρυθμιση. Οπως κ ενα κοριτσι εδω μεσα, 6 χρονια προσπαθουσε κ οταν αλλαξε γιατρο σε εναν μηνα την ρυθμισε κ ειναι εγκυος τωρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Γιατί έπαιρνες utrogestan? 

Σου το είπε ο γιατρός ;

Συνήθως αυτά τα δίνουν σε εγκυμοσύνη αν δεις κάποια αιμορραγία να σου την σταματήσουν την αιμορραγία

 

Just now, Maria2015 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θα ήθελα τη γνώμη σας αν έχετε κάποια σχετική εμπειρία. Έχω 4μερες καθηστερηση, από την 21η μέρα του κυκλου μέχρι την 28η έπαιρνα ενα  utrogestan την ημέρα. Μπορεί από την προγεστερονη να έχω καθυστέρηση? 

Και εγω τα έπαιρνα προληπτικά ενα μηνα που παρακολουθούσαμε την περίοδο μηπως το βοηθήσουμε και πιασει το ωάριο (δεν επιασε δυστηχως) αλλα καθυστέρηση δεν είχα....μήπως να κάνεις ένα τέστ???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Είμαι ,40 και μετά από κάθε αποξεση μπορεί να μην μπορέσεις ξανά να πιάσεις κ δεν θέλω κ να το ψάξω γιατί κουράστηκα ...θλίψη αστα.

Κορίτσια καλημερα! Εγώ αν και πλησίασα για ακόμη μια φορά στο πολυπόθητο και πέτυχα να μείνω έγκυος και ήμουν έτοιμη να μπω κι εγώ στις Μανούλες Μαΐου, στις 5w και 3D είδα αίμα πάλι κ η χοριακη άρχισε την καθοδική της πορεία...Τρίτη φορά που το παθαίνω τα τελευταία δυο χρόνια, παρόλο που έχω ήδη δυο παιδιά. Και πάλι δεν το βάζω κάτω , θα ξαναπροσπαθησω, αν και 39 ετών ήδη... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ε οχι διαφωνω ισα ισα τοτε ηταν που ειχαν τα προβληματα κ δεν υπήρχαν  τροποι να τα λυσουν. Τωρα ολα λυνονται, επισης το  προσδοκιμο ζωης ανέβηκε κι εγινε ποιοτικοτερο οποτε μια γυναικα ακομα κ στα 40 δεν την λες γεροντοκορη. Απαπαπαα μακρια απ τις παλαιοτερες εποχες που ηταν η γυναικα σκλαβα κ αμα δεν παντρευοταν η δεν εκανε παιδια την λεγαν γεροντοκορη κ μονο που το ακουω φρικαρω αχαχαχ στο μονο που πρεπει πιστευω να παραδειγματστουμε απο τοτε ειναι οτι δεν μασουσαν στις δυσκολιες πολεμοι κατοχες αντιξοοτητες δημιουργουσαν ζωη χωρις φοβο εμας αυτα θα μας φανε

στα 19 δεν εχεις προβληματα γυναικολογικα σε σχεση με την γονιμοτητα οι ορμονες ειναι στο φουλ γιαυτο τοτε δεν υπηρχαν πολλες που δυσκολευοντουσαν . υπηρχαν κ τοτε αλλα ηταν πολυ λιγοτερες γιατι στα 19 προβληματα γονιμοτητας δεν εχεις ακομα κ καποιο προβλημα να υπαρχει οταν τα ωαρια ειναι τελεια κ γενικα οι ορμονες δουλευουν στο φουλ ο οργανισμος διορθωνει απο μονος του καποια πραγματα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...