Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, linaa είπε:

α οκ αμα τα εχεις τσεκαρει τοτε ισως κ να ηταν κ τυχαιο οι αποβολες . γενικα ειναι θετικο το οτι εμεινες εγκυος κ σημαινει οτι θα ξαναμεινεις. καμια φορα ξερεις κ με την εξωσωματικη ακομα κ αν αποτυχει επειδη γινονται θεραπειες κ περνεις κ ορμονες ο οργανισμος ξυπναει κ μενεις μετα εγκυος μονος σου. 

εμβρυα καταψυξη δεν εχεις?

Καλημέρα. Ναι έχω έμβρυα στην κατάψυξη , αλλά δν θέλω να κάνω μέχρι στιγμής κ άλλη εμβρυομεταφορα. Θα προσπαθήσω κάποιους μήνες με επαφές γτ δν το έκανα από την αρχή που ξεκινήσαμε προσπάθειες κ κακώς άκουσα τον γιατρο να πάω σε εξωσωματικη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι με το καλό...το πρώτο σου είναι;;;;δεν θυμάμαι καθόλου....πότε θα κάνεις χοριακη;;ςςς

Ένα και μόνο σου χρειαζόταν....να σου πω....είχες κάνει κάποιες μέρες πριν την καθυστέρηση κ είχε βγει αρνητικό;;;;;τι τεστ ήταν;;;;;;;γιατί είμαστε πολλές τώρα κ δεν θυμάμαι κ πολλά...εσύ ήσουν που σου είπα ότι το έκανες νωρίς;;;;;;;

Αυτό το μήνα δεν είχα ξανακανει... Το πρώτο τεστ. Χοριακη 56.15 κάπου εκεί αλλά επειδή είμαι πριν την καθυστέρηση....

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

@Wannabemama μπράβο κορίτσι μου με το καλό μια τελειομηνη υγιείς εγκυμοσύνη και ένα μωρουδελι να το λιώνεις στα φιλιά!!!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου.. να είσαι καλά. Δεν έχω αλλά like  να κάνω... Καρδουλεεεεςςςς

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κοριτσια!!!τελικά ανεβαίνει λιγο η θερμοκρασία οποτε μαλλον παιζει η 2η ωορρηξία...οι πόνοι μειώθηκαν. ειχα 2 μερες 36,2 και πηγε σηνερα 36,4...αυριο θα ανέβει κι αλλο αν ισχύει τελικά.

να σε ρωτήσω,βιταμινες εχετε ελέγξει?θυροειδή?  β12 βιταμηνη ντε,φολικό σίδηρο φεριτινης μαγνησιο ειναι απαραίτητα για συλληψη όπως κ η tsh του θυροειδή να είναι κάτω από 2...επίσης με τον τράχηλο εισαι οκ?γιατί καποιες γυναικες έχουν ανεπάρκεια κ γιαυτο αποβαλουν 

Καλή σου μέρα. Όλα αυτά τα έχω ελέγξει πρώτου ξεκινήσω καν προσπάθειες διότι έχω υποθυρεοειδισμό κ είναι ρυθμισμένος χρόνια τώρα. Κ οι βιταμίνες είναι κ πάνω από τα όρια να φανταστείς. D είχα πριν 20 μέρες που έκανα 58,8 επίσης φυλλικό πάνω από τα όρια κ B12 επισης. Φαρμακοποιός είμαι όποτε τα συμπληρώματα τα παίρνω χρόνια κ τα δίνω επίσης ;) Και όταν κανείς εξωσωματικη πίστεψε τα ψάχνεις όλα μα όλα. Δν έχω αφήσει εξέταση για εξέταση. Κ όλες είναι καλές . Τώρα τι να πω ίσως κ να ήταν τυχαίο οι αποβολές μου. Έχω κ καποιες γνωστές που μου είπαν πως κ αυτές πριν κάνουν το πρώτο παιδάκι είχαν αποβολές χωρίς να έχουν τπτ απολύτως.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama said:

Αυτό το μήνα δεν είχα ξανακανει... Το πρώτο τεστ. Χοριακη 56.15 κάπου εκεί αλλά επειδή είμαι πριν την καθυστέρηση....

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου.. να είσαι καλά. Δεν έχω αλλά like  να κάνω... Καρδουλεεεεςςςς

Μπραβο καλη μου...Συγχαρητηρια!!!! Ξεκιναει για εσενα το πιο ομορφο ταξιδι, το ταξιδι της μητροτητας..ευχομαι με ενα γερο και ομορφο μωρακι για φιλακια στην αγκαλια σου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Αυτό το μήνα δεν είχα ξανακανει... Το πρώτο τεστ. Χοριακη 56.15 κάπου εκεί αλλά επειδή είμαι πριν την καθυστέρηση....

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου.. να είσαι καλά. Δεν έχω αλλά like  να κάνω... Καρδουλεεεεςςςς

Συγχαρητήρια και επίσημα λοιπόν κορίτσι μου!! Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! :x Η τιμή της  χοριακης για πριν την καθυστέρηση είναι πολύ καλή να ξέρεις!!! 

 

Έχεις την τιμή λοιπόν να ανοίξεις το καινούργιο θέμα,  Μανούλες 2021 :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Wannabemama είπε:

Νομίζω μετά από 1000 προσπάθειες το εβαλα


Συγχαρητηρια κορίτσι είσαι καραεγκυος! Εγώ με τόσο αχνό είχα 150 χοριακη. Ευχομαι κ η δίκη σου να είναι τεράστια! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Καλή σου μέρα. Όλα αυτά τα έχω ελέγξει πρώτου ξεκινήσω καν προσπάθειες διότι έχω υποθυρεοειδισμό κ είναι ρυθμισμένος χρόνια τώρα. Κ οι βιταμίνες είναι κ πάνω από τα όρια να φανταστείς. D είχα πριν 20 μέρες που έκανα 58,8 επίσης φυλλικό πάνω από τα όρια κ B12 επισης. Φαρμακοποιός είμαι όποτε τα συμπληρώματα τα παίρνω χρόνια κ τα δίνω επίσης ;) Και όταν κανείς εξωσωματικη πίστεψε τα ψάχνεις όλα μα όλα. Δν έχω αφήσει εξέταση για εξέταση. Κ όλες είναι καλές . Τώρα τι να πω ίσως κ να ήταν τυχαίο οι αποβολές μου. Έχω κ καποιες γνωστές που μου είπαν πως κ αυτές πριν κάνουν το πρώτο παιδάκι είχαν αποβολές χωρίς να έχουν τπτ απολύτως.

ξερω περιπτώσεις για τον τράχηλο που σ είπα, αφού όλα ηταν οκ κ δεν υπήρχε αλλο θεμα το συμπέρασμα είναι αυτο...εγω πχ ειχα μια βιοχημική πριν το 2ο παιδι μου...αν ειναι πολλες ,εγω δεν το θεωρώ τυχαίο.επισης ο θυρεοειδής επειδη εχω αυτοανοσο/υποθυροειδισμο χρόνια γυρω στα 10 ανα πάσα στιγμή απορυθμιζεται, να τον ελέγχεις συχνά...θα σ πω μόνο πχ τωρα σε εμένα η tsh ηταν αρχές Σεπτεμβρίου στο 1 και χωρις να αλλαξω (εκτός ότι σταμάτησα πλεον να θηλαζω),τωρα πηγε 0,33 

Just now, Wannabemama είπε:

Αυτό το μήνα δεν είχα ξανακανει... Το πρώτο τεστ. Χοριακη 56.15 κάπου εκεί αλλά επειδή είμαι πριν την καθυστέρηση....

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου.. να είσαι καλά. Δεν έχω αλλά like  να κάνω... Καρδουλεεεεςςςς

ειναι τελεια η χοριακη σου!!εγω στο 3ο παιδι την ίδια μέρα, χωρίς καθυστέρηση ειχα 70,95 και στο 2ο ειχα 76,50 με 1 μερα καθυστερησης περίπου.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ξερω περιπτώσεις για τον τράχηλο που σ είπα, αφού όλα ηταν οκ κ δεν υπήρχε αλλο θεμα το συμπέρασμα είναι αυτο...εγω πχ ειχα μια βιοχημική πριν το 2ο παιδι μου...αν ειναι πολλες ,εγω δεν το θεωρώ τυχαίο.επισης ο θυρεοειδής επειδη εχω αυτοανοσο/υποθυροειδισμο χρόνια γυρω στα 10 ανα πάσα στιγμή απορυθμιζεται, να τον ελέγχεις συχνά...θα σ πω μόνο πχ τωρα σε εμένα η tsh ηταν αρχές Σεπτεμβρίου στο 1 και χωρις να αλλαξω (εκτός ότι σταμάτησα πλεον να θηλαζω),τωρα πηγε 0,33 

Έχω κάνει κ υστεροσκοπηση κ π τράχηλος είναι εντάξει. Κάθε μήνα τον τσεκάρω τον θυρεοειδή κ τις ορμόνες κ όλα. Άσε έχω δώσει τα λεφτά μου στα διαγνωστικά. Το σπερμα δν ήταν πολύ καλό γι αυτό κ είχαμε πάει σε εξωσωματικη. Απλά μια χαρά γονιμοποιεί . Πάνω από 3 αποβολές μου είπε ο γιατρος μου τώρα να δούμε αν υπάρχει κάτι άλλο κ να κάνουμε κ κατακερματισμό σπέρματος που δν έχουμε κάνει. Γτ για τις βιοχημικές έχω ακούσει ότι οφείλεται στο σπερμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Έχω κάνει κ υστεροσκοπηση κ π τράχηλος είναι εντάξει. Κάθε μήνα τον τσεκάρω τον θυρεοειδή κ τις ορμόνες κ όλα. Άσε έχω δώσει τα λεφτά μου στα διαγνωστικά. Το σπερμα δν ήταν πολύ καλό γι αυτό κ είχαμε πάει σε εξωσωματικη. Απλά μια χαρά γονιμοποιεί . Πάνω από 3 αποβολές μου είπε ο γιατρος μου τώρα να δούμε αν υπάρχει κάτι άλλο κ να κάνουμε κ κατακερματισμό σπέρματος που δν έχουμε κάνει. Γτ για τις βιοχημικές έχω ακούσει ότι οφείλεται στο σπερμα. 

καταλαβα ευχομαι να ειναι αυτο κ την επόμενη φορά να μας πει οτι εισαι εγκυουλα!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Είμαι μπερδεμένη... Δεν θα πάρω,  θα κρατηθώ!! Θα περιμένω μέχρι το Σάββατο και αν δεν , θα το κάνω Κυριακή πρωί!! Θα δείξει βέβαια,  αν τα καταφέρω!!

Θα τα καταφερεις ειμαι σιγουρη λιιιγοοοο εμεινε δεν ειναι τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καταλαβα ευχομαι να ειναι αυτο κ την επόμενη φορά να μας πει οτι εισαι εγκυουλα!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Ευχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός για όλες μας. Έχουμε μια εγκυουλα τώρα εδώ μέσα , να μας φέρει κ εμάς γούρι !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Ευχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός για όλες μας. Έχουμε μια εγκυουλα τώρα εδώ μέσα , να μας φέρει κ εμάς γούρι !

προσπαθείς για 1ο μωράκι?εύχομαι όλα να πάνε κατευχην και ερθει πολυ πολυ γρήγορα!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Θα τα καταφερεις ειμαι σιγουρη λιιιγοοοο εμεινε δεν ειναι τιποτα!!

Θα δείξει... φοβάμαι κι όλας,  δεν θέλω να απογοητεύτω πάλι.. Είχα πόνους ωορρηξίας 12ή μέρα,  και ο κύκλος μου είναι 27 με 28 στάνταρ.  Οπότε έκανα ωορηξια 13ή ή 14ή μέρα... Πιστεύω ότι θα φανεί αν είναι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

προσπαθείς για 1ο μωράκι?εύχομαι όλα να πάνε κατευχην και ερθει πολυ πολυ γρήγορα!!

Ναι για το πρώτο προσπαθώ! Σε ευχαριστώ πολύ ! Κ σε σένα Ευχομαι σύντομα να έρθει το 4ο . Μπράβο σου που θες κ άλλο παιδάκι κ που τα καταφέρνεις με 3 παιδάκια.Σε θαυμάζω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Καλημέρα. Ναι έχω έμβρυα στην κατάψυξη , αλλά δν θέλω να κάνω μέχρι στιγμής κ άλλη εμβρυομεταφορα. Θα προσπαθήσω κάποιους μήνες με επαφές γτ δν το έκανα από την αρχή που ξεκινήσαμε προσπάθειες κ κακώς άκουσα τον γιατρο να πάω σε εξωσωματικη. 

ωραια μια χαρα τοτε αφου εχεις καταψυξη μπορεις να παρεις τον χρονο σου. να εισαι αισιοδοξη ειναι θεμα χρονου να πανε ολα καλα! προσπαθησε να ενισχυσεις τον οργανισμο σου με βιταμινες κ σωστη διατροφη ξεκουραση οσο μπορεις καλο κανει να καθεσε κ στον ηλιο κ γενικα πολυ νερο! σιγουρα θα ξαναμεινεις εγκυος συντομα

Just now, Wannabemama είπε:

Αυτό το μήνα δεν είχα ξανακανει... Το πρώτο τεστ. Χοριακη 56.15 κάπου εκεί αλλά επειδή είμαι πριν την καθυστέρηση....

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου.. να είσαι καλά. Δεν έχω αλλά like  να κάνω... Καρδουλεεεεςςςς

συνχαρητηρια! μια τελεια εγκυμοσυνη να εχεις! μια χαρα η χοριακη σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...