Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

υπαρχει τμημα στο Ελενα με την κυρια Τσεκουρα κ εχει παρα πολυ καλη φημη. μπορεις να κλεισεις ραντεβου κ να πας τις εξετασεις σου για εναν ελενχο.  

Απλά εγώ είμαι Θεσσαλονικη. Κ από ότι έχω διαβάσει κ εδώ μέσα η Τσεκούρα είναι Αιματολογος νομίζω κ κάνει τις ίδιες εξετάσεις περίπου με την Λευκού εδώ στη Θεσσαλονικη στην οποία πήγα μετά την πρώτη αποβολή. Γενικά έχω κάνει τα πάντα κ ανοσολογικό έλεγχο κ ότι μπορείς να φανταστείς κ ήταν ενταξει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Queen10 είπε:

Απλά εγώ είμαι Θεσσαλονικη. Κ από ότι έχω διαβάσει κ εδώ μέσα η Τσεκούρα είναι Αιματολογος νομίζω κ κάνει τις ίδιες εξετάσεις περίπου με την Λευκού εδώ στη Θεσσαλονικη στην οποία πήγα μετά την πρώτη αποβολή. Γενικά έχω κάνει τα πάντα κ ανοσολογικό έλεγχο κ ότι μπορείς να φανταστείς κ ήταν ενταξει. 

α οκ αμα τα εχεις τσεκαρει τοτε ισως κ να ηταν κ τυχαιο οι αποβολες . γενικα ειναι θετικο το οτι εμεινες εγκυος κ σημαινει οτι θα ξαναμεινεις. καμια φορα ξερεις κ με την εξωσωματικη ακομα κ αν αποτυχει επειδη γινονται θεραπειες κ περνεις κ ορμονες ο οργανισμος ξυπναει κ μενεις μετα εγκυος μονος σου. 

εμβρυα καταψυξη δεν εχεις?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!τελικά ανεβαίνει λιγο η θερμοκρασία οποτε μαλλον παιζει η 2η ωορρηξία...οι πόνοι μειώθηκαν. ειχα 2 μερες 36,2 και πηγε σηνερα 36,4...αυριο θα ανέβει κι αλλο αν ισχύει τελικά.

5 ώρες πρίν, Queen10 είπε:

Απλά εγώ είμαι Θεσσαλονικη. Κ από ότι έχω διαβάσει κ εδώ μέσα η Τσεκούρα είναι Αιματολογος νομίζω κ κάνει τις ίδιες εξετάσεις περίπου με την Λευκού εδώ στη Θεσσαλονικη στην οποία πήγα μετά την πρώτη αποβολή. Γενικά έχω κάνει τα πάντα κ ανοσολογικό έλεγχο κ ότι μπορείς να φανταστείς κ ήταν ενταξει. 

να σε ρωτήσω,βιταμινες εχετε ελέγξει?θυροειδή?  β12 βιταμηνη ντε,φολικό σίδηρο φεριτινης μαγνησιο ειναι απαραίτητα για συλληψη όπως κ η tsh του θυροειδή να είναι κάτω από 2...επίσης με τον τράχηλο εισαι οκ?γιατί καποιες γυναικες έχουν ανεπάρκεια κ γιαυτο αποβαλουν 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama said:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έκανα το τεστ το παράτησα στην μοίρα του κ γυρνάω κ είναι αχνό θετικό. Σοκ... Πήρα απλά την τσάντα μου κ πήγα για χοριακη μην παίρνω τσάμπα την χαρά. Θεέ μου κάνε να είναι αλήθεια!!!

Καλημέρα τρέχα αφού είναι αχνό σίγουρα θετικό είναι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, Wannabemama said:

Μου δίνεις μεγάλο κουράγιο.. ευχαριστώ... Μακάρι να βγει αληθινό αυτό που λες!!!

Ευχομαι θετικο κοριτσι μου! :wub:

Just now, Wannabemama said:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έκανα το τεστ το παράτησα στην μοίρα του κ γυρνάω κ είναι αχνό θετικό. Σοκ... Πήρα απλά την τσάντα μου κ πήγα για χοριακη μην παίρνω τσάμπα την χαρά. Θεέ μου κάνε να είναι αλήθεια!!!

Αχ τωρα το διαβασααα!!! Νατα τα καλα τα νεα!!!! Ανυπομονουμε να μας πεις για τη χοριακη!!!! Καλα αποτελεσματα αν κ αφου ειδες αχνο μαλλον συ γχαρητηρια πρεπει να σου πω!!!!!! μπραβο κοριτσακι μου!!! περιμενουμε νεα σου να το δεσουμε το σπορακι!!! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έκανα το τεστ το παράτησα στην μοίρα του κ γυρνάω κ είναι αχνό θετικό. Σοκ... Πήρα απλά την τσάντα μου κ πήγα για χοριακη μην παίρνω τσάμπα την χαρά. Θεέ μου κάνε να είναι αλήθεια!!!

Να τες οι χαρές 

Περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα

Κορίτσι μου

Just now, Wannabemama είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έκανα το τεστ το παράτησα στην μοίρα του κ γυρνάω κ είναι αχνό θετικό. Σοκ... Πήρα απλά την τσάντα μου κ πήγα για χοριακη μην παίρνω τσάμπα την χαρά. Θεέ μου κάνε να είναι αλήθεια!!!

Για βάλτο στο προφίλ βρε κορίτσι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έκανα το τεστ το παράτησα στην μοίρα του κ γυρνάω κ είναι αχνό θετικό. Σοκ... Πήρα απλά την τσάντα μου κ πήγα για χοριακη μην παίρνω τσάμπα την χαρά. Θεέ μου κάνε να είναι αλήθεια!!!

Μπράβο μπράβο! Και το αχνό μας κάνει!!! Είναι σίγουρα θετικό! Φαίνεται! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έκανα το τεστ το παράτησα στην μοίρα του κ γυρνάω κ είναι αχνό θετικό. Σοκ... Πήρα απλά την τσάντα μου κ πήγα για χοριακη μην παίρνω τσάμπα την χαρά. Θεέ μου κάνε να είναι αλήθεια!!!

βάλε να το δούμε τώρα!!!συγχαρητήρια!!!όλα θα πάνε τέλεια!!!

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Καλησπερα και καλως ηρθες. Ειμαι και εγω πριν απο 8 περιπου μερες πριν την ακατανομαστη...ξερω την αγωνια σου και οσο το σκεφτομαστε οι μερες δεν περνανε. Τον προηγουμενο μηνα ειχα πολλα συμπτωματα απο νωρις αλλα δεν...επομενως ειναι πολυ νωρις για να διαβασουμε σημαδια...κανουμε καλη παρεουλα, τα λεμε και θα περασουν οι μερες...4/11 περιμενω, καπου εκει πρεπει να εισαι και εσυ, επομενως μαζι θα το ζησουμε.

Καλημέρα και από εμένα!

@Jamie και @TATAKI είμαστε μαζί, κι εγώ σε κανα 10ημερο (δεν) περιμένω. Άντε να έχουμε καλά νέα όλες από βδομάδα!

@Wannabemama  να έχεις μια μεγάλη χοριακή εύχομαι! Περιμένουμε νέα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Wannabemama είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έκανα το τεστ το παράτησα στην μοίρα του κ γυρνάω κ είναι αχνό θετικό. Σοκ... Πήρα απλά την τσάντα μου κ πήγα για χοριακη μην παίρνω τσάμπα την χαρά. Θεέ μου κάνε να είναι αλήθεια!!!

ειναι πανω στην εικόνα,μικρυνε την κ βαλε πιο αριστερα.δεν φαινεται


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα κορίτσια για δείτε..

Just now, Tina90 είπε:

@Wannabemama Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Αχχχ θα τρελαθωωωω !!! Μακάρι μακάρι θεέ μου!!! Τελειααα αντς άντε,  ποτέ θα είναι έτοιμη η χοριακη ???

10 με 10 και κάτι ... Ευτυχώς είναι γρήγοροι. Μακάρι να φέρουν κ το θετικό αποτέλεσμα!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...