Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Jamie said:

Καλησπερα στην παρεα σας κοριτσια ειμαι σε αναμονη περιοδου(ελπιζω να μην ερθει)σε περιπου 9 μερες εχω αρκετα πρησμενο στηθος και μονο αυτο!!!Εχω ακουσει πολλες κοπελες που λενε σαν προωρο συμπτωμα εγκυμοσυνης οτι ειχαν αρκετα υγρα.Εγω νιωθω λιγη υγρασια αλλα δεν θα ελεγα οτι βγαζω υγρα και λιγο εχω απογοητευτει απο τωρα πριν φτασει η μερα της περιοδου.Τι γνωμη εχετε γι αυτο το θεμα;;Προσπαθω περιπου 1 χρονο εχουμε με το σπερμα ενα θεματακι και κοιταω και για σπερματεγχυνση..Ευχαριστω πολυ

Καλησπερα και καλως ηρθες. Ειμαι και εγω πριν απο 8 περιπου μερες πριν την ακατανομαστη...ξερω την αγωνια σου και οσο το σκεφτομαστε οι μερες δεν περνανε. Τον προηγουμενο μηνα ειχα πολλα συμπτωματα απο νωρις αλλα δεν...επομενως ειναι πολυ νωρις για να διαβασουμε σημαδια...κανουμε καλη παρεουλα, τα λεμε και θα περασουν οι μερες...4/11 περιμενω, καπου εκει πρεπει να εισαι και εσυ, επομενως μαζι θα το ζησουμε.

Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2020 at 5:20 PM, *Vasoula said:

Γεια σας κοριτσαρες μου!πως είστε???

Κουκλί μου οι περισσότερες λίγο πολύ έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο.....κάποια στιγμή νοιώθουν και οι άντρες μας πως δε τους θέλουμε πια αλλα το κάνουμε για το παιδι...και αυτο κάπως τους ζορίζει και τους ξενερώνει....φυσικά και το θέλει ο άντρας σου οσο και εσύ....και εγω οπως και τα υπολοιπα κορίτσια εδώ πιστεύω πως θα σε βοηθήσουν τα τεστ ωορρηξιας...γιατι θα μπορείτε να είστε χαλαρά και τις μερες π έχεις ωορηξια να κανονίζεις εσυ μια σπέσιαλ βραδιά...και εκείνος θα ενθουσιάζεται και δε θα νοιώθει "εργαλείο"...αχ τι τραβάμε οι μέλλουσες μαμάδες...χαχαχαχχαχαα

@Ellidr πηγες?????περιμένω νέα σου!!!

@sofiadu σοφακι μου πως νοιώθεις???

Γεια σας κοριτσια μου! Εγω τελικα μονο στο γραφειο στη δουλεια μπορω να σας γραφω...οποτε ειμαι στο σπιτι τρεχω ολη μερα....Συγνωμη που χαθηκα αυριο επιστρεφω γραγειο αρα θα με φατε στη μαπα χαχαχα

Βασουλα μου, ειμαι πολυ κουρασμενη, ψοφια θα ελεγα. δεν εχω συνελθει ακομα απο τη ταλαιπωρια που ζησαμε. Διαρκως εχω ναυτια απο τη μερα που γυρισαμε (καθαρα ταλαιπωρια ειναι πολυ νωρις για συμπτωματα), δεν το εχω κ γενικα με το αμαξι ζαλιζομαι πολυ ευκολα και η διαδρομη ειναι γενικα σκατα κ ο δρομος χαλια. ΕΠαφη εκανα τη Κυριακη το βραδυ που ειχα θετικο τεστ και χθες Τριτη.Τωρα ο,τι καναμε καναμε. Η επομενη δυνατη επαφη ειναι το Σαββατο αρα πολυ αργα. Βεβαια δεν παραπονουμαι...απο εκει που φοβομουνα οτι δεν θα κανουμε επαφη καναμε μερα παρα μερα και μεσα στην ωορρηξια. Αρα απο το τιποτα ειμαι πολυ ικανοποιημενη. Υγρα ειχα μονο τη Κυριακη στο θετικο τεστ (πλημυρισα στη βαφτιση κ δεν ειχα βαλει κ σερβιετακι). Απο τη Κυριακη κ μετα θεοστεγνη. Πονακια τη Κυριακη πολυ εντονα. χθες τιποτα κ σημερα κατι πολυ ηπια, ουτε αξια λογου δλδ...αυτα τα νεα μου, το καλο ειναι οτι με ολα αυτα που τρεχαμε δεν εχω προλαβει να αγχωθω! χαχαχα θα δειξει σε λιγες μερες...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπερα και καλως ηρθες. Ειμαι και εγω πριν απο 8 περιπου μερες πριν την ακατανομαστη...ξερω την αγωνια σου και οσο το σκεφτομαστε οι μερες δεν περνανε. Τον προηγουμενο μηνα ειχα πολλα συμπτωματα απο νωρις αλλα δεν...επομενως ειναι πολυ νωρις για να διαβασουμε σημαδια...κανουμε καλη παρεουλα, τα λεμε και θα περασουν οι μερες...4/11 περιμενω, καπου εκει πρεπει να εισαι και εσυ, επομενως μαζι θα το ζησουμε.

Τι ωραια που μοιραζομαστε τις σκεψεις μας περασα ενα δυσκολο καλοκαιρι καθως οι εξετασεις του συζυγου δεν ηταν και πολυ καλες με χαμηλη κινητικοτητα και οι γιατροι μου ειπαν οτι ειναι λιγο δυσκολη η φυσιολογικη συλληψη αλλα οχι ακατορθωτη!!Τωρα τελειωσε η θεραπεια με τα χαπια βιταμινες εκοψε το τσιγαρο και θα δουμε.Εγω ευτυχως ειχα καλες ορμονικες και θα παω και για σαλπιγγογραφια τον αλλον μηνα.Ευχομαι απο την καρδια μου να εχεις αυτο το μηνα ενα τελειο μπεμπε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Wannabemama είπε:

Κορίτσια αύριο θα κάνω το τεστ να απογοητευτω να περιμένω την ακατανομαστη να πάω σε άλλο κύκλο προσπαθειών...

Περιμένουμε με αγωνία το θετικό!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Κορίτσια αύριο θα κάνω το τεστ να απογοητευτω να περιμένω την ακατανομαστη να πάω σε άλλο κύκλο προσπαθειών...

Καλη τυχη!!Περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σου!Εγω θα κανω αλλο ενα το Σαββατο πια, αν δεν εχει ερθει, λεμε τωρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie said:

Τι ωραια που μοιραζομαστε τις σκεψεις μας περασα ενα δυσκολο καλοκαιρι καθως οι εξετασεις του συζυγου δεν ηταν και πολυ καλες με χαμηλη κινητικοτητα και οι γιατροι μου ειπαν οτι ειναι λιγο δυσκολη η φυσιολογικη συλληψη αλλα οχι ακατορθωτη!!Τωρα τελειωσε η θεραπεια με τα χαπια βιταμινες εκοψε το τσιγαρο και θα δουμε.Εγω ευτυχως ειχα καλες ορμονικες και θα παω και για σαλπιγγογραφια τον αλλον μηνα.Ευχομαι απο την καρδια μου να εχεις αυτο το μηνα ενα τελειο μπεμπε!!!

Και εγω μαλλον τον αλλο μηνα θα παω για σαλπιγγογραφια και ο συζυγος θα κανει σπερμοδιαγραμμα. Μακαρι κοπελα μου και σε σενα ευχομαι συντομα ενα μωρακι στην αγκαλια σου και σε ολα τα κοριτσια που μοιραζομαστε εδω τις αγωνιες μας και τα αγχη μας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jamie είπε:

Μεινε δυνατη οτι και να γινει.Προσπαθεις καιρο;

Είναι ο τρίτος μήνας σερί προσπαθειών.. είχαμε προσπαθήσει άλλη μια φορά το Μάιο στο πολύ χαλαρό κ όχι τόσο γόνιμων ημερών.... Ευχαριστώ κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Και εγω μαλλον τον αλλο μηνα θα παω για σαλπιγγογραφια και ο συζυγος θα κανει σπερμοδιαγραμμα. Μακαρι κοπελα μου και σε σενα ευχομαι συντομα ενα μωρακι στην αγκαλια σου και σε ολα τα κοριτσια που μοιραζομαστε εδω τις αγωνιες μας και τα αγχη μας..

Ευχομαι τα καλυτερα και να ξερεις οτι ενα σπερμοδιαγραμμα δεν ειναι και τελειως ενδεικτικο θελει τουλαχιστον 2!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama said:

Κορίτσια αύριο θα κάνω το τεστ να απογοητευτω να περιμένω την ακατανομαστη να πάω σε άλλο κύκλο προσπαθειών...

Μακαρι να δεις ενα τεραστιο θετικο τεστακι...περιμενουμε με αγωνια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Είναι ο τρίτος μήνας σερί προσπαθειών.. είχαμε προσπαθήσει άλλη μια φορά το Μάιο στο πολύ χαλαρό κ όχι τόσο γόνιμων ημερών.... Ευχαριστώ κορίτσια!!!

Εεεε μια χαρα εισαι μωρακι ακομα στις προσπαθειες!!!!υπομονη οι περισσοτερες που ξερω κοντα στο εξαμηνο τα καταφερνουν!!ευχομαι ενα τεραστιο συν περιμενουμε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Μακαρι να δεις ενα τεραστιο θετικο τεστακι...περιμενουμε με αγωνια

Ευχαριστώ πολύ πολύ. Μου δίνετε κουράγιο. Εύχομαι να μην φάω τα μουτρα μου πάλι...

Just now, Jamie είπε:

Εεεε μια χαρα εισαι μωρακι ακομα στις προσπαθειες!!!!υπομονη οι περισσοτερες που ξερω κοντα στο εξαμηνο τα καταφερνουν!!ευχομαι ενα τεραστιο συν περιμενουμε!

Ναι το γνωρίζω. Ο γιατρός μου όταν τον ενημέρωσα ότι θα ξεκινήσω προσπάθειες μου είπε βάλε στο μυαλό σου ότι μετά τους τρεις μήνες θα έχεις αποτέλεσμα!!!! Ας ελπίσουμε στο καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...