Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Τονιαα είπε:

Μπορείς να κάνεις και τεστ ωορρηξίας εάν βγει θετικό είσαι έγκυος...μας το έχουν επιβεβαιώσει οι εγκυμονούσες μας...

Αληθεια ισχυει;;;;πρωτη φορα το ακουω ασε και εχουν περισσεψει αρκετα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τονιαα said:

Μπορείς να κάνεις και τεστ ωορρηξίας εάν βγει θετικό είσαι έγκυος...μας το έχουν επιβεβαιώσει οι εγκυμονούσες μας...

Θα κανω εγκυμοσυνης που εχω clear blue και το ωορρηξιας που εχω ιδια μαρκα ειναι.  Ειναι και ακριβα τα ρημαδια... τελος παντων..θα το κανω για να μην πεινασουν και οι φαρμακοποιοι....να εχουν δουλιτσα... Να ενισχυσω τον κλαδο γιατι δεν πιστευω σε κατι αλλο...χαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Θα κανω εγκυμοσυνης που εχω clear blue και το ωορρηξιας που εχω ιδια μαρκα ειναι.  Ειναι και ακριβα τα ρημαδια... τελος παντων..θα το κανω για να μην πεινασουν και οι φαρμακοποιοι....να εχουν δουλιτσα... Να ενισχυσω τον κλαδο γιατι δεν πιστευω σε κατι αλλο...χαχαχαχα

Να ελπίζεις βέβαια....και γιατί όχι παρακαλώ????έλα θα είσαι η πρώτη του μήνα!!!:D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Τελικά δεν κατάφερα να κάνω τεστ το πρωί γιατι με επιασε πιπι στις 5 και σκεφτηκα οτι στις 7 που σηκωθηκα και ξαναεκανα μπορει να μην εκαναν επειδη ειναι και 2-3 νωριτερα. Αυριο αν φυσικα δεν εχω κανενα τρανταχτο σημαδι περιοδου...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εύχομαι σε όλες το 21 να μας βρει μανούλες. Προσπαθούμε και μεις αλλά δεν έχω κάνει ποτέτο τεστ ωορηξίας.Ποιο μου προτείνετε; Ποια μέρα του κύκλου πρέπει να το κάνω; Αξίζει ή είναι πεταμένα λεφτά;;  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 hours ago, Queen10 said:

Δν είμαι Αθήνα κορίτσι μου είμαι Θεσσαλονικη. Το κορυφαίο με τον γιατρο αυτόν είναι ότι αυτές που μου τον σύστησαν τον έχουν πολύ ψηλά! Κ όταν είχα φύγει από αυτόν γνώρισα μια συνάδελφο της κουμπαράς μου που ήταν έγκυος 2 μηνών κ  είχε πάει στον ίδιο, κ όταν την πέτυχα μετά από κάποιους μήνες κ ενώ θα έπρεπε να ήταν στα κοντά για να γεννήσει την βλέπω δν έχει κοιλιά κ τπτ. Δν ρώτησα φυσικά κάτι γτ είμαι πάντα διακριτική σε όλα αυτά κ μου είπε από μόνη της πως το έχασε . Κ ο σύντροφος της που ήταν μαζί της κατηγορούσε τον γιατρο ότι δν έδειξε μεγάλη προσοχή. Ο άνθρωπος αυτός δε λέω έχει γνώσεις κ εμπειρία αλλά στη δίκη μου περίπτωση δν έκανε τπτ. 

Ποσο λυπαμαι ..πραγματικα! ΕΙμαι σιγουρη τωρα πως με τη σωστη καθοδηγηση θα πετυχετε τον στοχο σας!!! Πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη στο ενστικτο μας κ αν δεν μαςκανει καποιος , δρομο!!!!!!!

Just now, TATAKI said:

Καλημέρα κορίτσια. Τελικά δεν κατάφερα να κάνω τεστ το πρωί γιατι με επιασε πιπι στις 5 και σκεφτηκα οτι στις 7 που σηκωθηκα και ξαναεκανα μπορει να μην εκαναν επειδη ειναι και 2-3 νωριτερα. Αυριο αν φυσικα δεν εχω κανενα τρανταχτο σημαδι περιοδου...

Μολις ετοιμαζομουν να σου στειλω!!!

Δεν πειραζει αυριο! Εκτος αν δεν πιεις νερο ως τις 12 κ κανεις ενα με επιφυλαξη βεβαια!!!

Εγω κοριτσια ειδα ονειρο σημερα!!! οτι ΔΕΝ ειμαι εγκυος χαχαχαχ γελαω μονη μου!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχα

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

καλημερα κοριτσια!!!πως ειστε?

Καλημερα κ απο δω ζουζουνιτσα μου! 

Just now, berd said:

Καλημέρα κορίτσια. Εύχομαι σε όλες το 21 να μας βρει μανούλες. Προσπαθούμε και μεις αλλά δεν έχω κάνει ποτέτο τεστ ωορηξίας.Ποιο μου προτείνετε; Ποια μέρα του κύκλου πρέπει να το κάνω; Αξίζει ή είναι πεταμένα λεφτά;;  

Γεια σου Berd!! Οταν αγορασεις εχει οδηγιες που σου εξηγει ακριβως ποτε να το ξεκινησεις. Παιρνεις τον μικροτερο κυκλο σου κ αφαιρεις 14 μερες. Ο αριθμος που θα βγει ειναι η μερα που ξεκινας το τεστ. Αν δλδ ο μικροτερος κυκλος τους τελευταιους μηνες ειναι 23 ημερων θα ξεκινησεις το τεστ την 9η μερα (23-14=9).

Αλλες κοπελες τις αγχωνουν, αλλες τις βοηθανε. Εμενα για παραδειγμα που δεν μπορουμε συχνες επαφες λογω ωραριων εργασιας, με εχει βολεψει κ ξερουμε ποτε να κανουμε επαφη. Γιατι πριν ξεκινουσαμε νωρις μετα κουραζομασταν κ το αφηναμε (συν οτι δεν μπορουσαμε γιατι δεν ειμασταν μεσα στο σπιτι ωστε να γινει επαφη). 

Υπαρχουν τα ψηφιακα του φαρμακειου που ειναι ακριβουτσικα κ υπαρχουν κ τα πιο φτηνα απο hometest.gr Και mothertobe.gr .

Εγω εχω κανει της hometest κ μαλιστα στο site τους εχει πολλες πλήροφοριες να διαβασεις με αρθρα που θα σε βοηθησουν. Οτιδηποτε άλλο χρειαστεις ειμαστε εδω!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!

Λοιπόν χθες έκανα δύο τεστ ωορρηξίας ένα στης 11 το πρωί  και ένα 7 το απόγευμα πρώτη φορά ήταν τόσο εντονη η θετικη γραμμή....δλδ με το που το έκανα η γραμμή κοκκινίζε αμέσως στο ενα χρόνο που τα χρησιμοποιο ένα χρόνο τώρα...αναρωτιέμαι εάν όντως έπαιξαν ρόλο η βιταμινες;Θα ξανα κάνω και άλλο τεστ το μεσημέρι για να δω εάν έγινε η ωορρηξία τελικά...περιμένω να μου πείτε την γνώμη σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή και τυχερή εβδομάδα να έχουμε:D Εγώ θα κάνω ένα τεστάκι πρώιμης την Παρασκευή (αν δεν μου έχει έρθει) μόνο και μόνο επειδή είναι τα γενέθλια του καλού μου εκείνη τη μέρα.. είναι καμμία μαζί μου για Παρασκευή;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu said:

Ποσο λυπαμαι ..πραγματικα! ΕΙμαι σιγουρη τωρα πως με τη σωστη καθοδηγηση θα πετυχετε τον στοχο σας!!! Πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη στο ενστικτο μας κ αν δεν μαςκανει καποιος , δρομο!!!!!!!

Μολις ετοιμαζομουν να σου στειλω!!!

Δεν πειραζει αυριο! Εκτος αν δεν πιεις νερο ως τις 12 κ κανεις ενα με επιφυλαξη βεβαια!!!

Εγω κοριτσια ειδα ονειρο σημερα!!! οτι ΔΕΝ ειμαι εγκυος χαχαχαχ γελαω μονη μου!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχα

Καλημερα κ απο δω ζουζουνιτσα μου! 

Γεια σου Berd!! Οταν αγορασεις εχει οδηγιες που σου εξηγει ακριβως ποτε να το ξεκινησεις. Παιρνεις τον μικροτερο κυκλο σου κ αφαιρεις 14 μερες. Ο αριθμος που θα βγει ειναι η μερα που ξεκινας το τεστ. Αν δλδ ο μικροτερος κυκλος τους τελευταιους μηνες ειναι 23 ημερων θα ξεκινησεις το τεστ την 9η μερα (23-14=9).

Αλλες κοπελες τις αγχωνουν, αλλες τις βοηθανε. Εμενα για παραδειγμα που δεν μπορουμε συχνες επαφες λογω ωραριων εργασιας, με εχει βολεψει κ ξερουμε ποτε να κανουμε επαφη. Γιατι πριν ξεκινουσαμε νωρις μετα κουραζομασταν κ το αφηναμε (συν οτι δεν μπορουσαμε γιατι δεν ειμασταν μεσα στο σπιτι ωστε να γινει επαφη). 

Υπαρχουν τα ψηφιακα του φαρμακειου που ειναι ακριβουτσικα κ υπαρχουν κ τα πιο φτηνα απο hometest.gr Και mothertobe.gr .

Εγω εχω κανει της hometest κ μαλιστα στο site τους εχει πολλες πλήροφοριες να διαβασεις με αρθρα που θα σε βοηθησουν. Οτιδηποτε άλλο χρειαστεις ειμαστε εδω!

 

Αυριο θα το κανω μαλλον γιατι τωρα ηρθα δουλεια. Να σου πω και πες μου οτι δεν παω καλα....καπου χαρηκα που δεν το εκανα γιατι ετσι διατηρω την ελπιδα.. διαβασα και σε ενα αρθρο το " καλυτερα καθυστερημενη χαρα παρά γρηγορη απογοητευση" και καπως μου ταιριαζει αυτο.. δεν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα για το αρνητικο ακομα. Βλεπεις λογω ηλικιας δεν εχω και πολλα περιθωρια. Αν δεν μου κατσει μεχρι τον επομενο μηνα θα παω για σαλπιγγογραφια αυτο μου εχει πει η γιατρος μου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu said:

Ποσο λυπαμαι ..πραγματικα! ΕΙμαι σιγουρη τωρα πως με τη σωστη καθοδηγηση θα πετυχετε τον στοχο σας!!! Πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη στο ενστικτο μας κ αν δεν μαςκανει καποιος , δρομο!!!!!!!

Μολις ετοιμαζομουν να σου στειλω!!!

Δεν πειραζει αυριο! Εκτος αν δεν πιεις νερο ως τις 12 κ κανεις ενα με επιφυλαξη βεβαια!!!

Εγω κοριτσια ειδα ονειρο σημερα!!! οτι ΔΕΝ ειμαι εγκυος χαχαχαχ γελαω μονη μου!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχα

Καλημερα κ απο δω ζουζουνιτσα μου! 

Γεια σου Berd!! Οταν αγορασεις εχει οδηγιες που σου εξηγει ακριβως ποτε να το ξεκινησεις. Παιρνεις τον μικροτερο κυκλο σου κ αφαιρεις 14 μερες. Ο αριθμος που θα βγει ειναι η μερα που ξεκινας το τεστ. Αν δλδ ο μικροτερος κυκλος τους τελευταιους μηνες ειναι 23 ημερων θα ξεκινησεις το τεστ την 9η μερα (23-14=9).

Αλλες κοπελες τις αγχωνουν, αλλες τις βοηθανε. Εμενα για παραδειγμα που δεν μπορουμε συχνες επαφες λογω ωραριων εργασιας, με εχει βολεψει κ ξερουμε ποτε να κανουμε επαφη. Γιατι πριν ξεκινουσαμε νωρις μετα κουραζομασταν κ το αφηναμε (συν οτι δεν μπορουσαμε γιατι δεν ειμασταν μεσα στο σπιτι ωστε να γινει επαφη). 

Υπαρχουν τα ψηφιακα του φαρμακειου που ειναι ακριβουτσικα κ υπαρχουν κ τα πιο φτηνα απο hometest.gr Και mothertobe.gr .

Εγω εχω κανει της hometest κ μαλιστα στο site τους εχει πολλες πλήροφοριες να διαβασεις με αρθρα που θα σε βοηθησουν. Οτιδηποτε άλλο χρειαστεις ειμαστε εδω!

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Θ'αφήσω αυτόν το μήνα γιατί έκανα μια λαπαροσκόπηση και άλλαξε ο κύκλος και τον επόμενο θα κάνω το τεστ ωορρηξίας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...