Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr said:

Ναι ναι καντο 

Έλα έρχονται πάλι τα ευχάριστα ....

Οσο δεν ξερω και περιμενω εχω μια κρυφη ελπιδα. Αυτο μονο...απο την αλλη λεω και αν μου κατσει;;; σαν το τζοκερ ενα πραμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Έχεις ήδη παιδάκι;;;και προχωράς με εξωσωματική για δεύτερο;;

Μια χαρά τα τραβήγματα κ τα πονακια...σε μια βδομάδα τεστ.δενβθελω χαζά όχι περιμένω κι άλλο κ τέτοια...αυτός είναι ο μήνας σου το έκανες όπως έπρεπε...

Εγώ ήθελα ένα παιδί...έλεγα κ όντως έτσι ένιωσα όταν το έκανα ότι δεν χρειάζομαι άλλη αγάπη να με αποσπασει.μετα όταν δειλά δειλά είπα ας ξεκινήσω κ ήρθαν οι αποτυχίες σκυλιασα.φσινεται όπως το είχα στο μυαλό έτσι θα μείνω με μοναχοπαίδι..και να φανταστείς όμως ότι έχω αγάπη για τα μωρά που έχασα...δηλαδή αγάπη έχεις να δώσεις σε σαράντα παιδιά κ ακόμα κ σε αυτά που ούτε τα είδες.

Οχι δν έχω παιδάκι. Απλά όταν είχα πάει πριν περίπου 2 χρόνια σε ένα γιατρο κ του είπα θέλω να ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί για να κάνουμε υπέρηχο κ να δούμε γενικά τη κατάσταση είπε να κάνει ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα κ επειδή είχε χαμηλή κινητικότητα είπε θα προσπαθήσουμε ένα εξάμηνο με πρόκληση κ αν δν έρθει εγκυμοσυνη να πάμε σε εξωσωματικη κ έτσι κ πήγαμε. Το θέμα όμως είναι ότι ο γιατρος αυτός δν έκανε πουθενά σωστά τη δουλειά στην πρόκληση γτ ποτέ δν μετρούσε ορμόνες κ ποτέ δν μετρούσε ενδομήτριο που έχω λίγο λεπτό κ μου έδωσε να πάρω κλομιφαινη η οποία λεπταινει το ενδομήτριο .Ακομα κ μια σπερματεχγυση που έκανα δν παίζει να την έκανε σωστά γτ ποτέ δν μέτρησε ορμόνες.Ο υπέρηχος που μου έκανε για να με δει δν διαρκούσε ούτε 1 λεπτό.Γενικα μας ξεπετούσε. Όταν πήγα κ έκανα εξωσωματικη μου πήραν 9 ωαρια κ γονιμοποιήθηκαν κ τα 9 κ γενικά το σπερμα του συζύγου δν ήταν τόσο χάλια όσο έλεγε. Στην πρώτη εμβρυομεταφορα έμεινα έγκυος κ ήταν βιοχημική κ στην 2η εμβρυομεταφορα αρνητικο.Κ αμέσως τον επόμενο μήνα έμεινα φυσιολογικά έγκυος αλλά δυστυχως κ αυτή ήταν βιοχημική. Κ καταλήγω στο συμπέρασμα πως από την αρχή έπρεπε να έχω προσπαθήσει χωρίς γιατρούς κ βλακείες κ ίσως να είχα μείνει κανονικά. Απλά επειδή έχω ένα θέμα υγείας απευθύνθηκα αε αυτόν τον γιατρο που σύστησαν κ έχασα μαζί του χρόνο χωρίς αποτέλεσμα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Οσο δεν ξερω και περιμενω εχω μια κρυφη ελπιδα. Αυτο μονο...απο την αλλη λεω και αν μου κατσει;;; σαν το τζοκερ ενα πραμα

Θα σου κάτσει 

Θα σου κάτσει 

Just now, Queen10 είπε:

Οχι δν έχω παιδάκι. Απλά όταν είχα πάει πριν περίπου 2 χρόνια σε ένα γιατρο κ του είπα θέλω να ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί για να κάνουμε υπέρηχο κ να δούμε γενικά τη κατάσταση είπε να κάνει ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα κ επειδή είχε χαμηλή κινητικότητα είπε θα προσπαθήσουμε ένα εξάμηνο με πρόκληση κ αν δν έρθει εγκυμοσυνη να πάμε σε εξωσωματικη κ έτσι κ πήγαμε. Το θέμα όμως είναι ότι ο γιατρος αυτός δν έκανε πουθενά σωστά τη δουλειά στην πρόκληση γτ ποτέ δν μετρούσε ορμόνες κ ποτέ δν μετρούσε ενδομήτριο που έχω λίγο λεπτό κ μου έδωσε να πάρω κλομιφαινη η οποία λεπταινει το ενδομήτριο .Ακομα κ μια σπερματεχγυση που έκανα δν παίζει να την έκανε σωστά γτ ποτέ δν μέτρησε ορμόνες.Ο υπέρηχος που μου έκανε για να με δει δν διαρκούσε ούτε 1 λεπτό.Γενικα μας ξεπετούσε. Όταν πήγα κ έκανα εξωσωματικη μου πήραν 9 ωαρια κ γονιμοποιήθηκαν κ τα 9 κ γενικά το σπερμα του συζύγου δν ήταν τόσο χάλια όσο έλεγε. Στην πρώτη εμβρυομεταφορα έμεινα έγκυος κ ήταν βιοχημική κ στην 2η εμβρυομεταφορα αρνητικο.Κ αμέσως τον επόμενο μήνα έμεινα φυσιολογικά έγκυος αλλά δυστυχως κ αυτή ήταν βιοχημική. Κ καταλήγω στο συμπέρασμα πως από την αρχή έπρεπε να έχω προσπαθήσει χωρίς γιατρούς κ βλακείες κ ίσως να είχα μείνει κανονικά. Απλά επειδή έχω ένα θέμα υγείας απευθύνθηκα αε αυτόν τον γιατρο που σύστησαν κ έχασα μαζί του χρόνο χωρίς αποτέλεσμα. 

Αχ βρε κορίτσι μου παλεύεις κ εσύ σαν κ εμένα 

Κάτσε ηρέμησε κ εσύ λίγο και δε ξέρεις από κει που δε το περιμένεις θα έρθει μόνο του 

Αφού σου έχει ξανατυχει κιόλας είναι δυνατόν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Θα σου κάτσει 

Θα σου κάτσει 

Αχ βρε κορίτσι μου παλεύεις κ εσύ σαν κ εμένα 

Κάτσε ηρέμησε κ εσύ λίγο και δε ξέρεις από κει που δε το περιμένεις θα έρθει μόνο του 

Αφού σου έχει ξανατυχει κιόλας είναι δυνατόν

Ασε 2 χρόνια τώρα που προσπαθούμε πέρασα πολλά γενικά κ με τους δικούς μου κ όλα αυτά δν με άφηναν να ηρεμήσω. Αλλά από τον Ιούλιο που είπα τέλος ήρθε η εγκυμοσυνη,αλλά πάλι δν προχώρησε κ αυτό με έριξε για κανα 2 μήνες.Κ τώρα είμαι καλά πάλι κ λέω ας γίνει ότι θέλει. Δν το έχω στο μυαλό μου τόσο. Μόνο όταν μπαίνω εδώ κ τα λέμε κ μοιραζόμαστε όλες τον ίδιο πόθο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Ασε 2 χρόνια τώρα που προσπαθούμε πέρασα πολλά γενικά κ με τους δικούς μου κ όλα αυτά δν με άφηναν να ηρεμήσω. Αλλά από τον Ιούλιο που είπα τέλος ήρθε η εγκυμοσυνη,αλλά πάλι δν προχώρησε κ αυτό με έριξε για κανα 2 μήνες.Κ τώρα είμαι καλά πάλι κ λέω ας γίνει ότι θέλει. Δν το έχω στο μυαλό μου τόσο. Μόνο όταν μπαίνω εδώ κ τα λέμε κ μοιραζόμαστε όλες τον ίδιο πόθο.

Τα ίδια κ εγώ 

Τι να πω 

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται 

Τίποτα κ εγώ θ αφήσω λίγο τον εαυτό μου να ηρεμήσει από εξετάσεις και υπερήχους συνέχεια 

Μήπως με βοηθήσει η φύση και η Παναγία ,να έρθει το πολυπόθητο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI said:

Οσο δεν ξερω και περιμενω εχω μια κρυφη ελπιδα. Αυτο μονο...απο την αλλη λεω και αν μου κατσει;;; σαν το τζοκερ ενα πραμα

Εύχομαι αύριο να ξεκινήσει η βδομάδα με τα όμορφα σου νέα! Το έχουμε παράδοση στις Δευτέρες!!!!!!! Μακάρι μακάρι!!! 

Just now, Queen10 said:

Οχι δν έχω παιδάκι. Απλά όταν είχα πάει πριν περίπου 2 χρόνια σε ένα γιατρο κ του είπα θέλω να ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί για να κάνουμε υπέρηχο κ να δούμε γενικά τη κατάσταση είπε να κάνει ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα κ επειδή είχε χαμηλή κινητικότητα είπε θα προσπαθήσουμε ένα εξάμηνο με πρόκληση κ αν δν έρθει εγκυμοσυνη να πάμε σε εξωσωματικη κ έτσι κ πήγαμε. Το θέμα όμως είναι ότι ο γιατρος αυτός δν έκανε πουθενά σωστά τη δουλειά στην πρόκληση γτ ποτέ δν μετρούσε ορμόνες κ ποτέ δν μετρούσε ενδομήτριο που έχω λίγο λεπτό κ μου έδωσε να πάρω κλομιφαινη η οποία λεπταινει το ενδομήτριο .Ακομα κ μια σπερματεχγυση που έκανα δν παίζει να την έκανε σωστά γτ ποτέ δν μέτρησε ορμόνες.Ο υπέρηχος που μου έκανε για να με δει δν διαρκούσε ούτε 1 λεπτό.Γενικα μας ξεπετούσε. Όταν πήγα κ έκανα εξωσωματικη μου πήραν 9 ωαρια κ γονιμοποιήθηκαν κ τα 9 κ γενικά το σπερμα του συζύγου δν ήταν τόσο χάλια όσο έλεγε. Στην πρώτη εμβρυομεταφορα έμεινα έγκυος κ ήταν βιοχημική κ στην 2η εμβρυομεταφορα αρνητικο.Κ αμέσως τον επόμενο μήνα έμεινα φυσιολογικά έγκυος αλλά δυστυχως κ αυτή ήταν βιοχημική. Κ καταλήγω στο συμπέρασμα πως από την αρχή έπρεπε να έχω προσπαθήσει χωρίς γιατρούς κ βλακείες κ ίσως να είχα μείνει κανονικά. Απλά επειδή έχω ένα θέμα υγείας απευθύνθηκα αε αυτόν τον γιατρο που σύστησαν κ έχασα μαζί του χρόνο χωρίς αποτέλεσμα. 

Θεέ μου!!! Λυπάμαι πολύ που το πέρασες όλο αυτό! Αυτός ο άνθρωπος δεν θα έπρεπε να ήταν γιατρός πραγματικά, γιατί να χάσεις τόσο χρόνο;; ;; Αθήνα είσαι; στείλε μου το όνομα του αν θες σε πμ γιατί ψάχνομαι για γιατρό (κ αυτόν που είσαι τώρα) κ μου έχουν προτείνει διάφορους, να τον αποκλείσω αν είναι μέσα στη λίστα. Δεν πάω για εξωσωματική αλλά τέτοιοι άνθρωποι είναι να τους αποφεύγεις! 

Θα τα καταφέρουμε κορίτσι μου! Όλες θα τα καταφέρουμε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Τα ίδια κ εγώ 

Τι να πω 

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται 

Τίποτα κ εγώ θ αφήσω λίγο τον εαυτό μου να ηρεμήσει από εξετάσεις και υπερήχους συνέχεια 

Μήπως με βοηθήσει η φύση και η Παναγία ,να έρθει το πολυπόθητο

Κ πολύ καλά θα κανείς.Εχε πίστη κ όλα θα γίνουν ! Εγώ πολλές φορές έκλαψα, πόνεσα κ κλονίστηκε η πίστη μου γτ τελευταία όλο δύσκολες καταστάσεις αντιμετωπίζω αλλά μετά λέω συγχωρα με Θεέ μου! Ξέρω ότι είσαι εδώ κ δν θα με αφήσεις έτσι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Κ πολύ καλά θα κανείς.Εχε πίστη κ όλα θα γίνουν ! Εγώ πολλές φορές έκλαψα, πόνεσα κ κλονίστηκε η πίστη μου γτ τελευταία όλο δύσκολες καταστάσεις αντιμετωπίζω αλλά μετά λέω συγχωρα με Θεέ μου! Ξέρω ότι είσαι εδώ κ δν θα με αφήσεις έτσι! 

Ναι κορίτσι μου και εγώ τα ίδια 

Πολλές και δύσκολες δοκιμασίες αυτό το χρόνο 

Αλλά έχω πίστη και πιστεύω ότι θα έρθουν μαζεμένες οι χαρές ,θα δείς

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Εύχομαι αύριο να ξεκινήσει η βδομάδα με τα όμορφα σου νέα! Το έχουμε παράδοση στις Δευτέρες!!!!!!! Μακάρι μακάρι!!! 

Θεέ μου!!! Λυπάμαι πολύ που το πέρασες όλο αυτό! Αυτός ο άνθρωπος δεν θα έπρεπε να ήταν γιατρός πραγματικά, γιατί να χάσεις τόσο χρόνο;; ;; Αθήνα είσαι; στείλε μου το όνομα του αν θες σε πμ γιατί ψάχνομαι για γιατρό (κ αυτόν που είσαι τώρα) κ μου έχουν προτείνει διάφορους, να τον αποκλείσω αν είναι μέσα στη λίστα. Δεν πάω για εξωσωματική αλλά τέτοιοι άνθρωποι είναι να τους αποφεύγεις! 

Θα τα καταφέρουμε κορίτσι μου! Όλες θα τα καταφέρουμε! 

Δν είμαι Αθήνα κορίτσι μου είμαι Θεσσαλονικη. Το κορυφαίο με τον γιατρο αυτόν είναι ότι αυτές που μου τον σύστησαν τον έχουν πολύ ψηλά! Κ όταν είχα φύγει από αυτόν γνώρισα μια συνάδελφο της κουμπαράς μου που ήταν έγκυος 2 μηνών κ  είχε πάει στον ίδιο, κ όταν την πέτυχα μετά από κάποιους μήνες κ ενώ θα έπρεπε να ήταν στα κοντά για να γεννήσει την βλέπω δν έχει κοιλιά κ τπτ. Δν ρώτησα φυσικά κάτι γτ είμαι πάντα διακριτική σε όλα αυτά κ μου είπε από μόνη της πως το έχασε . Κ ο σύντροφος της που ήταν μαζί της κατηγορούσε τον γιατρο ότι δν έδειξε μεγάλη προσοχή. Ο άνθρωπος αυτός δε λέω έχει γνώσεις κ εμπειρία αλλά στη δίκη μου περίπτωση δν έκανε τπτ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Γεια σας κοριτσια. Διαβαζα τα νεα σας, ετρεχα ολη μερα με δουλειες και τωρα ησυχασα. Εγω 25η μερα σε κυκλο 27-28. Και αυτο το μηνα παλι εχω διαφορα συμπτωματα και καθολου σιγουρια οτι κατι καλο θα εχει γινει. Στην κορη μου ημουν σιγουρη πως ημουν εγκυος νωριτερα απο την καθυστερηση. Περιμενω 4/11. Να καψω λετε ενα αυριο το πρωι να τελειωνω ή ειναι νωρις να δειξει κατι; σκεφτομαι να δω το αρνητικο να παψω να ασχολουμαι με τα σημαδια

Κάψε το!!!!!!!!!!;);)

Αχ βρε κοριτσια μου μεγάλη κουβέντα...ξέρετε ποσες φορες με παίρνει από κάτω???και λέω γιατί δεν πηγαίνει καλά και γιατί δεν έρχεται??και γιατί εχω την μια αποτυχία μετα την άλλη?????και μετα λέω ξέρεις κάτι???ίσως ο Θεός να με προστατεύει από κάτι άλλο....ισως αν είχε έρθει ένα μωράκι να μην ήταν υγιες....να ήταν χειρότερα τα πράγματα...ειλικρινά δε ξερω....

Αλλα ποσο γελαω με τον εαυτό μου που μεχρι πριν δυο χρόνια μέχρι π έκλαιγα αν αργουσε η περίοδος μη και ειμαι εγκυος....έκλαιγα η αμυαλη!!!αχ και που να ήξερα λιγο καιρό μετα πόσο θα το παρακαλούσα...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Ναι κορίτσι μου και εγώ τα ίδια 

Πολλές και δύσκολες δοκιμασίες αυτό το χρόνο 

Αλλά έχω πίστη και πιστεύω ότι θα έρθουν μαζεμένες οι χαρές ,θα δείς

Αμήν κορίτσι μου. Ευχομαι όλες οι γυναίκες που παλεύουν να αποκτήσουν το πολυπόθητο κ να σταματήσουν να υποφέρουν άλλο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Κάψε το!!!!!!!!!!;);)

Αχ βρε κοριτσια μου μεγάλη κουβέντα...ξέρετε ποσες φορες με παίρνει από κάτω???και λέω γιατί δεν πηγαίνει καλά και γιατί δεν έρχεται??και γιατί εχω την μια αποτυχία μετα την άλλη?????και μετα λέω ξέρεις κάτι???ίσως ο Θεός να με προστατεύει από κάτι άλλο....ισως αν είχε έρθει ένα μωράκι να μην ήταν υγιες....να ήταν χειρότερα τα πράγματα...ειλικρινά δε ξερω....

Αλλα ποσο γελαω με τον εαυτό μου που μεχρι πριν δυο χρόνια μέχρι π έκλαιγα αν αργουσε η περίοδος μη και ειμαι εγκυος....έκλαιγα η αμυαλη!!!αχ και που να ήξερα λιγο καιρό μετα πόσο θα το παρακαλούσα...

Έτσι είναι.. τραγική ειρωνεία.. είχα δει κάποτε μια εικόνα που έδειχνε μια έφηβη η οποία χαιρόταν που της ήρθε περίοδος και άρα δεν ήταν έγκυος και δίπλα ήταν η ίδια κοπέλα σε μεγαλύτερη ηλικία που έκλαιγε γιατί της είχε έρθει περίοδος και δεν ήταν έγκυος.. πόσο ταιριάζει σε όλες μας αυτή η εικόνα, ε?

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Γεια σας κοριτσια. Διαβαζα τα νεα σας, ετρεχα ολη μερα με δουλειες και τωρα ησυχασα. Εγω 25η μερα σε κυκλο 27-28. Και αυτο το μηνα παλι εχω διαφορα συμπτωματα και καθολου σιγουρια οτι κατι καλο θα εχει γινει. Στην κορη μου ημουν σιγουρη πως ημουν εγκυος νωριτερα απο την καθυστερηση. Περιμενω 4/11. Να καψω λετε ενα αυριο το πρωι να τελειωνω ή ειναι νωρις να δειξει κατι; σκεφτομαι να δω το αρνητικο να παψω να ασχολουμαι με τα σημαδια

Δεν εχω πολυ εμπειρια απο τεστ αλλα κανε και αν βγει αρνητικο μην απογοητευτεις κρατα και αλλο για την καθυστερηση.Ευχομαι συντομα καλα νεα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI said:

Emilly αυριο θα διαψευσω τον κανονα με την φαγουρα χαχαχα. Εχω και φαγουρα....αλλα θα τη φαω την αρνητικουρα μου αυριο...το νιωθω...

Μπορείς να κάνεις και τεστ ωορρηξίας εάν βγει θετικό είσαι έγκυος...μας το έχουν επιβεβαιώσει οι εγκυμονούσες μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...