Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, TATAKI said:

Και εγω εχω κρυαδες, φοραω διαφορα επανω μου και μετα αρχιζω να τα πεταω γιατι σκαω και μετα παλι να κρυωνω...εγω μετραω οταν αδιαθετω, οταν εχω ωορρηξια και λιγες μερες πριν αδιαθετησω. Δεν κανω θερμοδιαγραμμα απλα την μετραω να δω τι παιζει. Το πρωι πριν σηκωθω. Παραμενει ως σημερα υψηλη σε σχεση με την α φαση του κυκλου. Ειναι στο 36.9 Μετραω και βραδυ ετσι για την πλακα. Μου δειχνει δεκατα περιπου στο 37.2 αυτες τις μερες αλλα δεν πιανεται το βραδυ. Τον προηγουμενο μηνα ειχα δει πτωση 2 μερες πριν αδιαθετησω. Οπως και να εχει ειναι δυσκολο για μενα τουλαχιστον η παρακολουθηση μεσω θερμοκρασιας

Εγω δεν το εχω καθολου  με τη θερμοκρασια. Τη βαριεμαι τη διαδικασια κ γενικα δεν το χω κ πολυ.  Ετσι κ αλλιως ο,τι ειναι να γινει θα γινει!

Τελικα θα κανεις αυριο το πρωι τεστακι;;;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu said:

Εγω δεν το εχω καθολου  με τη θερμοκρασια. Τη βαριεμαι τη διαδικασια κ γενικα δεν το χω κ πολυ.  Ετσι κ αλλιως ο,τι ειναι να γινει θα γινει!

Τελικα θα κανεις αυριο το πρωι τεστακι;;;

 

Και εγω το βαριεμαι γι αυτο το κανω και επιλεκτικα καποιες μερες ετσι να δω τι γινεται. Στην κορη μου οτι ωρα εβαζα θερμομετρο ειχα δεκατα γι αυτο ειπα να δω τι παιζει...τελος παντων δεν το χω και εγω με τη θερμοκρασια. Αυριο εεεε...θα δω με τι διαθεση θα ξυπνησω...αν δεν εχω δει φυσικα καποιο εντονο σημαδι περιοδου...το σκεφτομαι, μπορει και να περιμενω...οπως μου βγει το πρωι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ψάξουμε για καλό γιατρό..γνώμη μου δεν ξέρω από πού είσαι..μην πετάς τα χρήματα σου..σου γράφω αρχικά γιατρών...Αθήνα σφακ. Και παντ.   Και Θεσσαλονίκη γυναίκα είναι τσεβελ.  Εγκυηση άνθρωποι επιστήμονες..η όλα η τίποτα...όταν πάμε για τέτοιες διαδικασίες είναι πάνω κάτω μικρές διαφορές στα οικονομικά και αξίζει κ για ένα διάστημα να πηγαινοέρχεσαι αλλά θα στο βγάλουν εις πέρας....

Γιατί να πας για Σαλπιγγογραφια;;;εγώ το σκέφτομαι αλλά έχω κάνει τρεις αποξεσεις κ σκέφτομαι μήπως βούλωσαν αλλά εσύ;;;;ένα παιδάκι έκανες κ όλα καλά...λοιπόν εγώ προτιμώ την γρήγορη απογοήτευση δαγκωτο...δεν παλεύω την ελπίδα χωρίς λόγο για αυτό ξεκινάω κ καταβρόχθιζω δέκα αρνητικά τον μήνα μέχρι να χορτασω κ να τα χονεψω κ μετά περιμένω κ πως κ πως την κουκλίτσα την περίοδο να χαλαρώσω κ να μου φύγουν κ τα νεύρα κ όλα καλά...μη μασάτε βρε...κάντε τα τεστακια εκεί να ξέρετε που πατάτε,να πιείτε ένα ποτηράκι,να κάνετε την γενική σας να ξέρετε αν πρέπει να προσέξετε....

Θεσσαλονικη είμαι κορίτσι μου κ εχω για γιατρο τώρα αυτόν που δούλευε η πεθερά μου(είναι σε άλλη πόλη βέβαια, αλλά τον παίρνω τηλ κ μου δίνει οδηγίες πάντα) κ μάλιστα είναι κουμπάρος του Παντού. Κ μου είπε πως αν δν είχα πάει ήδη για εξωσωματικη εδώ στη Θεσσαλονικη θα με έστελνε στον Παντο.  Απλά τώρα μου είπε να προσπαθήσουμε μόνοι μας εφόσον μια χαρά έμεινα έγκυος φυσιολογικά κ αφού το σπερμα είναι καλό οπως μας είπε. Πάω κανα δυο φορές το μήνα για υπέρηχο για να δει ενδομήτριο κ ωοθυλακια. Κοιτά εδώ Θεσσαλονικη κ στο κέντρο που είμαι είναι ο Χριστοφοριδης καλύτερος(εγώ είχα πάει σε έναν άλλον, αλλά αν θα κάνω ξανά εμβρυομεταφορα θα πάω στον Χριστοφ) Για την Τζεβελεκίδου δν έχω ακούσει κατι να σου πω την αλήθεια. Και δν πάω σε κανένα γιατρο άλλον γτ όσοι συνεργάζονται με κέντρα εξωσωματικής δν σε βοηθανε σε τπτ για να μείνεις φυσιολογικα για να σε στείλουν σε εξωσωματικη γτ εκεί είναι τα λεφτά. Όποτε δν εμπιστεύομαι κανεναν παρά μόνο αυτόν που δούλευε η πεθερά μου κ είναι οικογενειακοί φίλοι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Κορίτσια έκανα πάλι τεστ ωορρηξίας και πάλι είναι θετικό...μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται αυτό  2 μέρες συνεχόμενα και μόλις το κάνω αμέσως κοκκινίζει η θετική γραμμή πολύ έντονα; 

Μπορει η ορμονη να αυξανεται σταδιακα και μενα 2 μερες μου εχει τυχει αρκετες φορες εχε επαφες ολες τις μερες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Εγώ πάντως κάθε φορά που εμένα έγκυος χαμπάρι δεν έπαιρνα,το βλέμμα της αγελάδας πήγαινε 8 μέρες καθυστέρησης σε τρεις από τις τέσσερις εγκυμοσύνες για να κάνω τεστ και μου φαινόταν κ περίεργο που δεν ερχόταν περιοδος.ελεγα μπα κάτι σοβαρό μου συμβαίνει ..να πάω στα έκτακτα...κ άλλες φορές πάθαινα ανεμογκαστρι κ έκανα εμετούς.

Τι έπαθε ο μπαμπάς;;;;περαστικά εύχομαι..

Άστα δε θέλω να το συζητήσω 

Πολλά θέματα

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Θεσσαλονικη είμαι κορίτσι μου κ εχω για γιατρο τώρα αυτόν που δούλευε η πεθερά μου(είναι σε άλλη πόλη βέβαια, αλλά τον παίρνω τηλ κ μου δίνει οδηγίες πάντα) κ μάλιστα είναι κουμπάρος του Παντού. Κ μου είπε πως αν δν είχα πάει ήδη για εξωσωματικη εδώ στη Θεσσαλονικη θα με έστελνε στον Παντο.  Απλά τώρα μου είπε να προσπαθήσουμε μόνοι μας εφόσον μια χαρά έμεινα έγκυος φυσιολογικά κ αφού το σπερμα είναι καλό οπως μας είπε. Πάω κανα δυο φορές το μήνα για υπέρηχο για να δει ενδομήτριο κ ωοθυλακια. Κοιτά εδώ Θεσσαλονικη κ στο κέντρο που είμαι είναι ο Χριστοφοριδης καλύτερος(εγώ είχα πάει σε έναν άλλον, αλλά αν θα κάνω ξανά εμβρυομεταφορα θα πάω στον Χριστοφ) Για την Τζεβελεκίδου δν έχω ακούσει κατι να σου πω την αλήθεια. Και δν πάω σε κανένα γιατρο άλλον γτ όσοι συνεργάζονται με κέντρα εξωσωματικής δν σε βοηθανε σε τπτ για να μείνεις φυσιολογικα για να σε στείλουν σε εξωσωματικη γτ εκεί είναι τα λεφτά. Όποτε δν εμπιστεύομαι κανεναν παρά μόνο αυτόν που δούλευε η πεθερά μου κ είναι οικογενειακοί φίλοι.

Για αυτό σου είπα τσεβελεκιδου....την φίλη μου την χτύπησε σπερματεγχυση κ έμεινε με την μια...αυτή είναι η καλύτερη Θεσσαλονίκη...κάνει θαύματα.....

Just now, sofiadu είπε:

Μωρε ας σου τη κανει να δεις ποτε κανεις ωορρηξια να σκοραρετε σε καλες μερες! μηπως εχει κουραστει κ το σπερματακιμε τοσες επαφες κ δεν αντεχει! Δεν ξερω αν λεω κοτσανα αλλα ισως αν 1-2 μερες κανετε ενα διαλλειμα πριν την ωορρηξια , μετα το σπερμα ειναι δυνατο κ πετυχετε. Πηγαινε για αρχη να δουμε τι θα σου πει. 

βαλτα ολα μαζι σε μια φοτο στο προφιλ να τα δουμε να σου πουμε...μπορει κ να αργει να πεσει η LH δεν ειναι ανησυχητικο! Για βαλε να δουμε...

Έτσι κ αλλιώς είμαστε μάλωμενοι κ έχουμε δύο μέρες να το κάνουμε...χαχαχαχαχα ....ου από τα σπάνια...να γεμίσει η δεξαμενή...άντε γιατί τσάι με τάιζε τόσο καιρό κάθε μέρα....ευτυχώς είναι κ τα μαλωματα να ξεκουράζεται το κορμί.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Wannabemama είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι γίνεται; Κανένα τεστ θα κάνουμε να ξεκινήσει όμορφα η βδομάδα;;; Σας δίνω όλη μου την θετική σκέψη και την σποροσκονη μου να έρθουν στις κοιλιτσες σας όμορφα κ υγειη σπορακια!!! @ΒαλεντιναΧ τι ώρα έχεις ραντεβού;;;; Χοριακη έκανες τελικά;;;

Όχι δεν έκανα χοριακη!!! Πήγα σήμερα όλα καλά στην θέση τους....θα με ξαναδεί στις 20 να ακούσουμε και καρδούλα πρώτα ο Θεός!!

  • Μου αρέσει 9

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Όχι δεν έκανα χοριακη!!! Πήγα σήμερα όλα καλά στην θέση τους....θα με ξαναδεί στις 20 να ακούσουμε και καρδούλα πρώτα ο Θεός!!

Πολύ ωραία κοριτσακι.ολα καλά θα είναι...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Ellidr είπε:

Εγώ πάλι καμιά αισιοδοξία 

Μια επαφή την 10 μέρα και αυτά που άκουσα από τον γυναικολόγο 

Και είμαι και στον μπαμπά μου οπότε ούτε όρεξη για επαφες αφού δεν τον βλέπω και τον άντρα 

Οπότε άλλα λόγια ν αγαπιόμαστε 

Δε πείραζει τον άλλο μήνα

Μια από τα ίδια @Ellidr μου...πήγα σήμερα 10η μέρα του κύκλου και το ωοθηλακιο π υπήρχε την Παρασκευή έχει συρρικνωθεί....

Είμαι τόσο χάλια π δεν μπορώ να σας το περιγράψω...με πήρε πολύ από κάτω!!!!πάει και αυτός ο μήνας.....

Απογοητευτηκα τόσο π λεω να πάρω τα σερπαφαρ τον επόμενο μήνα....ετσι και αλλιώς τα ωάρια μου είναι ήδη σκατα...πόσο χειρότερα να δώσω???

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Όχι δεν έκανα χοριακη!!! Πήγα σήμερα όλα καλά στην θέση τους....θα με ξαναδεί στις 20 να ακούσουμε και καρδούλα πρώτα ο Θεός!!

μπράβο κοριτσι μου!!!πόσο σε βγάζει ο υπέρηχος?

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Όχι δεν έκανα χοριακη!!! Πήγα σήμερα όλα καλά στην θέση τους....θα με ξαναδεί στις 20 να ακούσουμε και καρδούλα πρώτα ο Θεός!!

Μπραβο γλυκουλα! Ειναι μαγικο το ταξιδι της εγκυμοσυνης, απολαυσε το οσο μπορεις

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...