Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, TATAKI said:

Αυριο θα το κανω μαλλον γιατι τωρα ηρθα δουλεια. Να σου πω και πες μου οτι δεν παω καλα....καπου χαρηκα που δεν το εκανα γιατι ετσι διατηρω την ελπιδα.. διαβασα και σε ενα αρθρο το " καλυτερα καθυστερημενη χαρα παρά γρηγορη απογοητευση" και καπως μου ταιριαζει αυτο.. δεν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα για το αρνητικο ακομα. Βλεπεις λογω ηλικιας δεν εχω και πολλα περιθωρια. Αν δρν μου κατσει μεχρι τον επομενο μηνα θα παω για σαλπιγγογραφια αυτο μου εχει πει η γιατρος μου

Σε καταλαβαινω κ εμενα μου ταιριαζει αυτο που εγραψες (θα ψαξω το αρθρο να το διαβασω χαχα). Ξερεις τι γινεται; οταν αναμενεις αναρωτιεσαι αν εχεις κατι στη κοιλιτσα σου κ οταν κανεις το τεστ κ ειναι αρνητικο ειναι σα να το χανεις αυτο που νομιζες οτι ειχες στη κοιλια! παρανοια το ξερω!!! 

Εγω ειδα κ ονειρο οτι δεν ειμαι εγκυος. Σα να με προετοιμαζε μη μου ερθει ξαφνικο. Και μαλιστα το ειδα 2 φορες σε διαφορετικη εκδοχη..τη μια σας εγραφα εδω οτι δεν ειμαι και την αλλη εκανα τεστ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τονιαα said:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!

Λοιπόν χθες έκανα δύο τεστ ωορρηξίας ένα στης 11 το πρωί  και ένα 7 το απόγευμα πρώτη φορά ήταν τόσο εντονη η θετικη γραμμή....δλδ με το που το έκανα η γραμμή κοκκινίζε αμέσως στο ενα χρόνο που τα χρησιμοποιο ένα χρόνο τώρα...αναρωτιέμαι εάν όντως έπαιξαν ρόλο η βιταμινες;Θα ξανα κάνω και άλλο τεστ το μεσημέρι για να δω εάν έγινε η ωορρηξία τελικά...περιμένω να μου πείτε την γνώμη σας!

@Τονιαατι βιταμίνες παίρνεις;;Εμένα μου είπε μόνο φυλλικό οξύ. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Queen10 είπε:

Οχι δν έχω παιδάκι. Απλά όταν είχα πάει πριν περίπου 2 χρόνια σε ένα γιατρο κ του είπα θέλω να ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί για να κάνουμε υπέρηχο κ να δούμε γενικά τη κατάσταση είπε να κάνει ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα κ επειδή είχε χαμηλή κινητικότητα είπε θα προσπαθήσουμε ένα εξάμηνο με πρόκληση κ αν δν έρθει εγκυμοσυνη να πάμε σε εξωσωματικη κ έτσι κ πήγαμε. Το θέμα όμως είναι ότι ο γιατρος αυτός δν έκανε πουθενά σωστά τη δουλειά στην πρόκληση γτ ποτέ δν μετρούσε ορμόνες κ ποτέ δν μετρούσε ενδομήτριο που έχω λίγο λεπτό κ μου έδωσε να πάρω κλομιφαινη η οποία λεπταινει το ενδομήτριο .Ακομα κ μια σπερματεχγυση που έκανα δν παίζει να την έκανε σωστά γτ ποτέ δν μέτρησε ορμόνες.Ο υπέρηχος που μου έκανε για να με δει δν διαρκούσε ούτε 1 λεπτό.Γενικα μας ξεπετούσε. Όταν πήγα κ έκανα εξωσωματικη μου πήραν 9 ωαρια κ γονιμοποιήθηκαν κ τα 9 κ γενικά το σπερμα του συζύγου δν ήταν τόσο χάλια όσο έλεγε. Στην πρώτη εμβρυομεταφορα έμεινα έγκυος κ ήταν βιοχημική κ στην 2η εμβρυομεταφορα αρνητικο.Κ αμέσως τον επόμενο μήνα έμεινα φυσιολογικά έγκυος αλλά δυστυχως κ αυτή ήταν βιοχημική. Κ καταλήγω στο συμπέρασμα πως από την αρχή έπρεπε να έχω προσπαθήσει χωρίς γιατρούς κ βλακείες κ ίσως να είχα μείνει κανονικά. Απλά επειδή έχω ένα θέμα υγείας απευθύνθηκα αε αυτόν τον γιατρο που σύστησαν κ έχασα μαζί του χρόνο χωρίς αποτέλεσμα. 

Ψάξουμε για καλό γιατρό..γνώμη μου δεν ξέρω από πού είσαι..μην πετάς τα χρήματα σου..σου γράφω αρχικά γιατρών...Αθήνα σφακ. Και παντ.   Και Θεσσαλονίκη γυναίκα είναι τσεβελ.  Εγκυηση άνθρωποι επιστήμονες..η όλα η τίποτα...όταν πάμε για τέτοιες διαδικασίες είναι πάνω κάτω μικρές διαφορές στα οικονομικά και αξίζει κ για ένα διάστημα να πηγαινοέρχεσαι αλλά θα στο βγάλουν εις πέρας....

Just now, TATAKI είπε:

Αυριο θα το κανω μαλλον γιατι τωρα ηρθα δουλεια. Να σου πω και πες μου οτι δεν παω καλα....καπου χαρηκα που δεν το εκανα γιατι ετσι διατηρω την ελπιδα.. διαβασα και σε ενα αρθρο το " καλυτερα καθυστερημενη χαρα παρά γρηγορη απογοητευση" και καπως μου ταιριαζει αυτο.. δεν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα για το αρνητικο ακομα. Βλεπεις λογω ηλικιας δεν εχω και πολλα περιθωρια. Αν δεν μου κατσει μεχρι τον επομενο μηνα θα παω για σαλπιγγογραφια αυτο μου εχει πει η γιατρος μου

Γιατί να πας για Σαλπιγγογραφια;;;εγώ το σκέφτομαι αλλά έχω κάνει τρεις αποξεσεις κ σκέφτομαι μήπως βούλωσαν αλλά εσύ;;;;ένα παιδάκι έκανες κ όλα καλά...λοιπόν εγώ προτιμώ την γρήγορη απογοήτευση δαγκωτο...δεν παλεύω την ελπίδα χωρίς λόγο για αυτό ξεκινάω κ καταβρόχθιζω δέκα αρνητικά τον μήνα μέχρι να χορτασω κ να τα χονεψω κ μετά περιμένω κ πως κ πως την κουκλίτσα την περίοδο να χαλαρώσω κ να μου φύγουν κ τα νεύρα κ όλα καλά...μη μασάτε βρε...κάντε τα τεστακια εκεί να ξέρετε που πατάτε,να πιείτε ένα ποτηράκι,να κάνετε την γενική σας να ξέρετε αν πρέπει να προσέξετε....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Ψάξουμε για καλό γιατρό..γνώμη μου δεν ξέρω από πού είσαι..μην πετάς τα χρήματα σου..σου γράφω αρχικά γιατρών...Αθήνα σφακ. Και παντ.   Και Θεσσαλονίκη γυναίκα είναι τσεβελ.  Εγκυηση άνθρωποι επιστήμονες..η όλα η τίποτα...όταν πάμε για τέτοιες διαδικασίες είναι πάνω κάτω μικρές διαφορές στα οικονομικά και αξίζει κ για ένα διάστημα να πηγαινοέρχεσαι αλλά θα στο βγάλουν εις πέρας....

Γιατί να πας για Σαλπιγγογραφια;;;εγώ το σκέφτομαι αλλά έχω κάνει τρεις αποξεσεις κ σκέφτομαι μήπως βούλωσαν αλλά εσύ;;;;ένα παιδάκι έκανες κ όλα καλά...λοιπόν εγώ προτιμώ την γρήγορη απογοήτευση δαγκωτο...δεν παλεύω την ελπίδα χωρίς λόγο για αυτό ξεκινάω κ καταβρόχθιζω δέκα αρνητικά τον μήνα μέχρι να χορτασω κ να τα χονεψω κ μετά περιμένω κ πως κ πως την κουκλίτσα την περίοδο να χαλαρώσω κ να μου φύγουν κ τα νεύρα κ όλα καλά...μη μασάτε βρε...κάντε τα τεστακια εκεί να ξέρετε που πατάτε,να πιείτε ένα ποτηράκι,να κάνετε την γενική σας να ξέρετε αν πρέπει να προσέξετε....

Μου ειπε για σαλπιγγογραφια μηπως και εχει βουλωσει το συστημα. Να ειμαστε σιγουροι οτι ολα ειναι καλα, μη βαραμε ασκοπα. Μενει και το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου που το παιζει δυσκολος αλλα θα το κανει και με το ζορι αν χρειαστει. Ολα αυτα γινονται για να δουμε οτι ολα ειναι καλα και επειδη ηλικιακα δεν εχω και πολλα περιθωρια για να περιμενω να τα δω μετα. Η γιατρος ειπε...το σωμα θυμαται αλλα ειναι και μια δεκαετια που εχει περασει απο τοτε...

Να σας πω κατι; θα το παλεψω και οτι γινει. Ολα θα τα κανω...οτι μου πουν...να ξερω τουλαχιστον οτι εκανα τα παντα. Μεσα μου πιστευω οτι θα τα καταφερω και πως τιποτε δεν τελειωσε λογω ηλικιας. Η Παναγια να ειναι διπλα μου και θα ξαναγινω μανουλα. Τελος ...εχω πεισμωσει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Μου ειπε για σαλπιγγογραφια μηπως και εχει βουλωσει το συστημα. Να ειμαστε σιγουροι οτι ολα ειναι καλα, μη βαραμε ασκοπα. Μενει και το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου που το παιζει δυσκολος αλλα θα το κανει και με το ζορι αν χρειαστει. Ολα αυτα γινονται για να δουμε οτι ολα ειναι καλα και επειδη ηλικιακα δεν εχω και πολλα περιθωρια για να περιμενω να τα δω μετα. Η γιατρος ειπε...το σωμα θυμαται αλλα ειναι και μια δεκαετια που εχει περασει απο τοτε...

Να σας πω κατι; θα το παλεψω και οτι γινει. Ολα θα τα κανω...οτι μου πουν...να ξερω τουλαχιστον οτι εκανα τα παντα. Μεσα μου πιστευω οτι θα τα καταφερω και πως τιποτε δεν τελειωσε λογω ηλικιας. Η Παναγια να ειναι διπλα μου και θα ξαναγινω μανουλα. Τελος ...εχω πεισμωσει....

Πωπω...τι ωραία που τα λες....έλα να πιούμε καφέ να με ασπρισεις κ εμένα λίγο που έχω μαυρίσει χαχαχαχαζαχα.εγω αρχίζω να αποδευσμευω αυτό το ονειρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Πωπω...τι ωραία που τα λες....έλα να πιούμε καφέ να με ασπρισεις κ εμένα λίγο που έχω μαυρίσει χαχαχαχαζαχα.εγω αρχίζω να αποδευσμευω αυτό το ονειρο.

Emilly εισαι μια δυνατη γυναικα οπως εχω καταλαβει. Πιστεψε οτι μπορεις.. μονο αυτο...κολλητη μου με πολυκυστικες, με κυκλους οτι να ναι εμεινε εγκυος δευτερη φορα φυσιολογικοτατα στα 42. Μην εγκαταλειπεις το ονειρο, ξερω εχεις περασει πολλα αλλα η επιμονη θα μας δικαιωσει. Μαζι θα ειμαστε στις μανουλες του 21, θα το δεις...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI said:

Emilly εισαι μια δυνατη γυναικα οπως εχω καταλαβει. Πιστεψε οτι μπορεις.. μονο αυτο...κολλητη μου με πολυκυστικες, με κυκλους οτι να ναι εμεινε εγκυος δευτερη φορα φυσιολογικοτατα στα 42. Μην εγκαταλειπεις το ονειρο, ξερω εχεις περασει πολλα αλλα η επιμονη θα μας δικαιωσει. Μαζι θα ειμαστε στις μανουλες του 21, θα το δεις...

Κορίτσια τι αισιοδοξία δίνετε σε όλες μας.Μπράβο δεν πρέπει να εγκαταλείπουμε .Εύχομαι να μας αξιώσει ο Θεός να γίνουμε μανούλες όλες!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι γίνεται; Κανένα τεστ θα κάνουμε να ξεκινήσει όμορφα η βδομάδα;;; Σας δίνω όλη μου την θετική σκέψη και την σποροσκονη μου να έρθουν στις κοιλιτσες σας όμορφα κ υγειη σπορακια!!! @ΒαλεντιναΧ τι ώρα έχεις ραντεβού;;;; Χοριακη έκανες τελικά;;;

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εύχομαι σε όλες το 21 να μας βρει μανούλες. Προσπαθούμε και μεις αλλά δεν έχω κάνει ποτέτο τεστ ωορηξίας.Ποιο μου προτείνετε; Ποια μέρα του κύκλου πρέπει να το κάνω; Αξίζει ή είναι πεταμένα λεφτά;;  

Καλημερα κοριτσι μου εγω παιρνω clearblue ειναι λιγο ακριβο αλλα το παιρνω μονο απο ιντερνετ αλλα ειναι αξιοπιστο δεν σε δυσκολευει στο αποτελεσμα ειναι με τη φατσουλα και το εχω διασταυρωσει με ωορηξια σε υπερηχο στο γιατρο.Καλες προσπαθειες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Emilly εισαι μια δυνατη γυναικα οπως εχω καταλαβει. Πιστεψε οτι μπορεις.. μονο αυτο...κολλητη μου με πολυκυστικες, με κυκλους οτι να ναι εμεινε εγκυος δευτερη φορα φυσιολογικοτατα στα 42. Μην εγκαταλειπεις το ονειρο, ξερω εχεις περασει πολλα αλλα η επιμονη θα μας δικαιωσει. Μαζι θα ειμαστε στις μανουλες του 21, θα το δεις...

Από το στόμα σου και στου Θεού τ αφτί...τι να πω.....άντε να τελειώνουμε γιατί άρχισαν να με πιάνουν τα νεύρα μου θέλω να μείνω έγκυος ΤΩΡΑ...χαχαχαζαχα.βαρεθηκα σας λέω....αααα κρίση...όλες έμειναν έγκυες εδώ κ τρία χρόνια που εγκυμονω  εγώ σαν ελέφαντας...έλεος δύο χρόνια έγκυος ήμουν....βγάζω μήνες από Ιανουάριο που απεβαλλα ....με καταλαβαίνεις;;;;;;σκέψου.  Δύο χρόνια έγκυος από την μια στην άλλη.αι σιχτιρ(κρίση χαχαχαχαχα) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Αυριο θα το κανω μαλλον γιατι τωρα ηρθα δουλεια. Να σου πω και πες μου οτι δεν παω καλα....καπου χαρηκα που δεν το εκανα γιατι ετσι διατηρω την ελπιδα.. διαβασα και σε ενα αρθρο το " καλυτερα καθυστερημενη χαρα παρά γρηγορη απογοητευση" και καπως μου ταιριαζει αυτο.. δεν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα για το αρνητικο ακομα. Βλεπεις λογω ηλικιας δεν εχω και πολλα περιθωρια. Αν δεν μου κατσει μεχρι τον επομενο μηνα θα παω για σαλπιγγογραφια αυτο μου εχει πει η γιατρος μου

Κοριτσακι μου μην στενοχωριεσαι εχεις και αλλη παρεα καθως και εγω τωρα εαν αδιαθετησω θα πρεπει να κλεισω για σαλπιγγογραφια λογικα αυτο το μηνα σκεφτομαι για να μου φυγει αυτο το βαρος και ο συζυγος θα παει για 2 σπερματοδιαγραμμα.Εμενα γενικα πιο πολυ απ οτι καταλαβα μου ειπαν οτι με εξωσωματικη θα τα καταφερω απλα ειπα να δωσω λιγο χρονο να το προσπαθησω αφου παλευεται λιγο και φυσικα.Δεν ειμαι μικρη και εγω ιδιαιτερα σε λιγο θα παω 33(ακομα λεω 32xaxa).Κανε κουραγιο και οτι πρεπει για νε φτασουμε στοχο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Από το στόμα σου και στου Θεού τ αφτί...τι να πω.....άντε να τελειώνουμε γιατί άρχισαν να με πιάνουν τα νεύρα μου θέλω να μείνω έγκυος ΤΩΡΑ...χαχαχαζαχα.βαρεθηκα σας λέω....αααα κρίση...όλες έμειναν έγκυες εδώ κ τρία χρόνια που εγκυμονω  εγώ σαν ελέφαντας...έλεος δύο χρόνια έγκυος ήμουν....βγάζω μήνες από Ιανουάριο που απεβαλλα ....με καταλαβαίνεις;;;;;;σκέψου.  Δύο χρόνια έγκυος από την μια στην άλλη.αι σιχτιρ(κρίση χαχαχαχαχα) 

Εμενα σημερα με επιασε η υπεραισιοδοξια μου...προετοιμαζομαι για την αυριανη μερα που θα κανω τεστ και μετα θα κλαιω...αυριο θα ειμαι στις μαυρες μου χαχαχα τρελη....αυριο να μου θυμισετε οτι σας ειπα σημερα κοριτσια, μην με αφησετε χαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI said:

Εμενα σημερα με επιασε η υπεραισιοδοξια μου...προετοιμαζομαι για την αυριανη μερα που θα κανω τεστ και μετα θα κλαιω...αυριο θα ειμαι στις μαυρες μου χαχαχα τρελη....αυριο να μου θυμισετε οτι σας ειπα σημερα κοριτσια, μην με αφησετε χαχαχαχα

εγω παλι το αναποδο, σημερα νιωθω οτι δεν πετυχα τον σκοπο..βασικα προετοιμαζομαι ψυχολογικα μη μου ερθει ξαφνικο. Καλυτερα να πιστευω οτι δεν ειμαι κ να μου κανει εκπληξη παρα να πιστεψω οτι ειμαι κ να μην ειμαι. Ειδα κ τα ονειρα κ λεω οκκ ας αρχισω να προετοιμαζομαι! Εξαλλου το εχω πει, ειμαι σιγουρη οτι θα το νιωσω οταν θα εχω μεινει...

Ελπιζω Τατακι να μη χρειαστει να σου πουμε τπτ τετοιο αυριο!! Μονο μπραβο κ συγχαρητηρια να σου πουμε!!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

εγω παλι το αναποδο, σημερα νιωθω οτι δεν πετυχα τον σκοπο..βασικα προετοιμαζομαι ψυχολογικα μη μου ερθει ξαφνικο. Καλυτερα να πιστευω οτι δεν ειμαι κ να μου κανει εκπληξη παρα να πιστεψω οτι ειμαι κ να μην ειμαι. Ειδα κ τα ονειρα κ λεω οκκ ας αρχισω να προετοιμαζομαι! Εξαλλου το εχω πει, ειμαι σιγουρη οτι θα το νιωσω οταν θα εχω μεινει...

Ελπιζω Τατακι να μη χρειαστει να σου πουμε τπτ τετοιο αυριο!! Μονο μπραβο κ συγχαρητηρια να σου πουμε!!! :wub:

Εγώ πάλι καμιά αισιοδοξία 

Μια επαφή την 10 μέρα και αυτά που άκουσα από τον γυναικολόγο 

Και είμαι και στον μπαμπά μου οπότε ούτε όρεξη για επαφες αφού δεν τον βλέπω και τον άντρα 

Οπότε άλλα λόγια ν αγαπιόμαστε 

Δε πείραζει τον άλλο μήνα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...