Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly said:

Η βλακεία είναι ανιατη.την έχω ζήσει στο πετσί μου.η κοπέλα με την κλιμακτηριο ενώ ήταν έγκυος εχασα εγώ δύο εγκυμοσύνες.δηλαδη μια στην αρχή της δικής της κ μια τρεις μήνες μετά την αποβολή μου ξανά...αυτή το γέννησε.εχει τρία κ έχω ένα παιδάκι...κ μου τρίβει στην μούρη την προσωπική της επιτυχία χωρίς τακτ.λογο προσωπικών κόμπλεξ...αν ( επειδή τα παιδιά μας είναι συμμαθητές) δει επίδοση καλύτερη στο μαθησιακό κομμάτι του δικού μου αυτή θα μου βγάλει φωτογραφία όλα τα παιδιά της μαζί που παίζουν.κ καλά δεν προλαβαίνει...κ αλλά τρέλα.ειναι σκληρός ο κόσμος κ ακόμα κ κάτι τόσο ευαίσθητο κ ιερό τα χρησιμοποιούν για τις μικρότητες τους.

Μα αν ειναι δυνατο!! Καλα τι ανθρωποι υπαρχουν εκει εξω.. Δεν υπαρχει κανενας λογος να ασχολεισαι με τετοιες επιθεσεις! 
 

Εγω δεν εχω πει τιποτα σε κανενα για τις προσπαθειες μας για να αποφυγω τετοιου ειδους καταστασεις.. Αλλα εχω κ εγω πολλα παραδειγματα απο γνωστες κ φιλες που εμειναν εγκυες με τον αερα... Αν τα πιστευα τωρα θα ειχα πραγματικα απελπιστει...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Η βλακεία είναι ανιατη.την έχω ζήσει στο πετσί μου.η κοπέλα με την κλιμακτηριο ενώ ήταν έγκυος εχασα εγώ δύο εγκυμοσύνες.δηλαδη μια στην αρχή της δικής της κ μια τρεις μήνες μετά την αποβολή μου ξανά...αυτή το γέννησε.εχει τρία κ έχω ένα παιδάκι...κ μου τρίβει στην μούρη την προσωπική της επιτυχία χωρίς τακτ.λογο προσωπικών κόμπλεξ...αν ( επειδή τα παιδιά μας είναι συμμαθητές) δει επίδοση καλύτερη στο μαθησιακό κομμάτι του δικού μου αυτή θα μου βγάλει φωτογραφία όλα τα παιδιά της μαζί που παίζουν.κ καλά δεν προλαβαίνει...κ αλλά τρέλα.ειναι σκληρός ο κόσμος κ ακόμα κ κάτι τόσο ευαίσθητο κ ιερό τα χρησιμοποιούν για τις μικρότητες τους.

Αααααα.ε ναι τότε φυσικά είσαι ψιλιασμενη....πωπω.εγω δεν θυμάμαι την τύφλα μου ....γιατί δεν είχα τίποτα τρέλα ιδιαίτερο που δεν το είχα κ σε περίοδο.εεεε ένα Τσικ πιο περίεργα τα πονακια κ τσιμπιες να πω;;;;;κάτι τέτοιο.

Ναι στο 2ο μου παιδί αυτά είχα κι εγώ.. Στο πρώτο είχα τρελλά συμπτώματα από πολύ νωρίς κιόλας.. Φυσικά δεν είναι όλες οι εγκυμοσύνες ίδιες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δεν θα το κάνα ποτέ στην ζωή μου.

Μάλλον αύριο έρχεται η παρτίδα....την περιμένω με κόκκινο χαλί...πως άντεξα κ τόσο απορρω.

Εννοείται ότι δεν θα το έκανες ουτε εγω θα έπεφτα τοσο χαμηλα.ελεος ορισμένοι ανθρωποι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mammylicious είπε:

Πωωω τι λες... Πολλή κακία.. Εάν μπορείς μην της μιλάς καν κιόλας προτείνω.. 

Ξέρεις τι;;;;εγώ δίνω συγχωροχάρτια κ περιμένω μέσα από την βλακεία τους να φάνε τα μούτρα τους.γιατι η ζωή έχει πολλές ανατροπές κ ποτέ δεν ξέρεις τι μπορει να γίνει.ο καθένας μπορεί να βλέπει στον άλλο κάτι που του λείπει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αυτό που έχει ο άλλος το έκλεψε από μας.τωρα αν η τύχη μου θέλει να το τερματίσει άντε θα μου δώσει κ ένα μωρό ακόμα κ μετά δεν έχω ούτε μια χαραμάδα ανοιχτή..δηλώνω ευτυχισμένη στην οικογένεια μου έχουμε να φάμε να πιούμε κ περνάμε καλά...το θέμα ειναι τι τρύπες έχουν τέτοιοι άνθρωποι κ δεν χορταινουν με τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δεν θα το κάνα ποτέ στην ζωή μου.

Μάλλον αύριο έρχεται η παρτίδα....την περιμένω με κόκκινο χαλί...πως άντεξα κ τόσο απορρω.

Και πολύ άργησες. Ειχα αρχίσει να ανησυχώ για εσένα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofi_ABC είπε:

Μα αν ειναι δυνατο!! Καλα τι ανθρωποι υπαρχουν εκει εξω.. Δεν υπαρχει κανενας λογος να ασχολεισαι με τετοιες επιθεσεις! 
 

Εγω δεν εχω πει τιποτα σε κανενα για τις προσπαθειες μας για να αποφυγω τετοιου ειδους καταστασεις.. Αλλα εχω κ εγω πολλα παραδειγματα απο γνωστες κ φιλες που εμειναν εγκυες με τον αερα... Αν τα πιστευα τωρα θα ειχα πραγματικα απελπιστει...

Ναι τις φούσκωσαν με τρόμπα...ο άλλος δεν τις ακούμπησε καν...ααρε δεν θα ξαναπιάσω θα πω ότι με προφυλακτικό κ αντισυλληπτικά έπιασα.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Και πολύ άργησες. Ειχα αρχίσει να ανησυχώ για εσένα χαχαχα

Μην ανησυχείς κρατάω το οχυρό εγώ...είπα θα ντυθώ άι Βασίλης κ θα έρθω σε όλες να σας μοιράσω τεστ.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_ABC είπε:

Μα αν ειναι δυνατο!! Καλα τι ανθρωποι υπαρχουν εκει εξω.. Δεν υπαρχει κανενας λογος να ασχολεισαι με τετοιες επιθεσεις! 
 

Εγω δεν εχω πει τιποτα σε κανενα για τις προσπαθειες μας για να αποφυγω τετοιου ειδους καταστασεις.. Αλλα εχω κ εγω πολλα παραδειγματα απο γνωστες κ φιλες που εμειναν εγκυες με τον αερα... Αν τα πιστευα τωρα θα ειχα πραγματικα απελπιστει...

Καλα εδώ εγω ειχα μια φιλη που πηγαινε για το δεύτερο το πρώτο βεβαι το έπιασε με μια επαφή και το δεύτερο σε ένα μήνα και έκανε γκάλοπ πια είναι η καλύτερη στάση για να μείνει ρώταγε ολο τον κόσμο και αποφάσισε και έτσι λέει εμεινε εγκυος με το να είναι αυτή που πανω οτι να ναι ο καθενας

Just now, Emilly είπε:

Ναι τις φούσκωσαν με τρόμπα...ο άλλος δεν τις ακούμπησε καν...ααρε δεν θα ξαναπιάσω θα πω ότι με προφυλακτικό κ αντισυλληπτικά έπιασα.

Μην ανησυχείς κρατάω το οχυρό εγώ...είπα θα ντυθώ άι Βασίλης κ θα έρθω σε όλες να σας μοιράσω τεστ.

Πρέπει να παραγγείλω και εγω τελειώνουν σιγα σιγα. Αντε ελα μια βόλτα να μου φερεις

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mammylicious είπε:

Πότε (δεν) την περιμένεις ? Μην απογοητεύεσε! 

Αααα νομίζω Μαξ Κυριακή διότι πήγα πριν δύο τρίτες γιατρό κ ήμουν πάνω σε ωορηξια όποτε κ να άργησε μια μέρα ακόμα όπου να ναι ηη θα σκάσει μύτη ηη θα μου κάνει την χάρη ο υψηστος.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλα εδώ εγω ειχα μια φιλη που πηγαινε για το δεύτερο το πρώτο βεβαι το έπιασε με μια επαφή και το δεύτερο σε ένα μήνα και έκανε γκάλοπ πια είναι η καλύτερη στάση για να μείνει ρώταγε ολο τον κόσμο και αποφάσισε και έτσι λέει εμεινε εγκυος με το να είναι αυτή που πανω οτι να ναι ο καθενας

Πρέπει να παραγγείλω και εγω τελειώνουν σιγα σιγα. Αντε ελα μια βόλτα να μου φερεις

Αμάν η τρέλα των γυναικών...λοιπόν η μία η γιαγιά μου,που ήταν σαν μαμά κ φίλη κ τα πάντα ( κ η άλλη σούπερ) κ μας μεγάλωσε,,,είχε τρία παιδιά το ένα η μαμά μου...δεν ήταν καθόλου καλά παιδιά για την μάνα τους κ πολύ πσρτακιδες άνθρωποι κ με τα παιδιά τους όλοι ..κ της λέω μια φορά..γιαγιά συγνώμη με όλο το θάρρος τι στάση έκανες τα παιδιά σου να μην την κάνω ποτέ;;;χαχαχαζαχαζα..δεν μπορείς να φανταστείς τι σχέση είχαμε...πηγαίναμε να σπουδάσουμε κ ερχόταν μαζί μας να μην παραστρατησουμε.κολιτσιδα η γιαγιακα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αααα νομίζω Μαξ Κυριακή διότι πήγα πριν δύο τρίτες γιατρό κ ήμουν πάνω σε ωορηξια όποτε κ να άργησε μια μέρα ακόμα όπου να ναι ηη θα σκάσει μύτη ηη θα μου κάνει την χάρη ο υψηστος.

Εύχομαι να έρθει σε 8 μήνες ξανά!!!!! Πραγματικά το εύχομαι!!! Λογικά εγώ δεν είμαι γιατί θα φαινόταν και στο τεστ σήμερα φαντάζομαι.. θα κάνω ακόμη ένα την Παρασκευή που είναι και η αναμενόμενη.. Εκτός αν έρθει μέχρι τότε γιατί ήδη έχω ψιλοπονάκια και το πρωί νόμιζα ότι μου ήρθε και αφού είδα οτι δεν, έκανα το τεστ.. Πως τρελλαίνεται το μυαλό...!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αααα νομίζω Μαξ Κυριακή διότι πήγα πριν δύο τρίτες γιατρό κ ήμουν πάνω σε ωορηξια όποτε κ να άργησε μια μέρα ακόμα όπου να ναι ηη θα σκάσει μύτη ηη θα μου κάνει την χάρη ο υψηστος.

Αμάν η τρέλα των γυναικών...λοιπόν η μία η γιαγιά μου,που ήταν σαν μαμά κ φίλη κ τα πάντα ( κ η άλλη σούπερ) κ μας μεγάλωσε,,,είχε τρία παιδιά το ένα η μαμά μου...δεν ήταν καθόλου καλά παιδιά για την μάνα τους κ πολύ πσρτακιδες άνθρωποι κ με τα παιδιά τους όλοι ..κ της λέω μια φορά..γιαγιά συγνώμη με όλο το θάρρος τι στάση έκανες τα παιδιά σου να μην την κάνω ποτέ;;;χαχαχαζαχαζα..δεν μπορείς να φανταστείς τι σχέση είχαμε...πηγαίναμε να σπουδάσουμε κ ερχόταν μαζί μας να μην παραστρατησουμε.κολιτσιδα η γιαγιακα.

Χχαχχα αυτη είναι γιαγια ολα τα λεφτα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια. Μας προτεινε η γιατρος βιταμινουλες. Τις profertil και για τους δυο μας ή ova max για μενα και Αdvanced MFS plus για τον συζυγο. Τις profertil τις εχω ακουστα τις αλλες καθολου. Λεω να παρω τις profertil. Τις γνωριζετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Χχαχχα αυτη είναι γιαγια ολα τα λεφτα

Αυτή ήταν πολύ ήσυχη φίλη μαμά κ τα πάντα...η άλλη η συνονόματη μου ήταν η τρελή...εκείνη δεν την έπιανες...ελεγε όλο τρέλα...έλεγε τον άντρα αν είναι άντρας τον τσεκαρεις από την κλ,,,νια του...αν δεις σφιχτή μη φοβάσαι τίποτα...

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Μας προτεινε η γιατρος βιταμινουλες. Τις profertil και για τους δυο μας ή ova max για μενα και Αdvanced MFS plus για τον συζυγο. Τις profertil τις εχω ακουστα τις αλλες καθολου. Λεω να παρω τις profertil. Τις γνωριζετε;

Δεν τις ξέρω αλλά αν μου έρθει τώρα περίοδος θα τον φορτώσω τον άλλο σίγουρα.

Just now, mammylicious είπε:

Εύχομαι να έρθει σε 8 μήνες ξανά!!!!! Πραγματικά το εύχομαι!!! Λογικά εγώ δεν είμαι γιατί θα φαινόταν και στο τεστ σήμερα φαντάζομαι.. θα κάνω ακόμη ένα την Παρασκευή που είναι και η αναμενόμενη.. Εκτός αν έρθει μέχρι τότε γιατί ήδη έχω ψιλοπονάκια και το πρωί νόμιζα ότι μου ήρθε και αφού είδα οτι δεν, έκανα το τεστ.. Πως τρελλαίνεται το μυαλό...!

Άσε ξέρω...κ εγώ τα περιμένω αύριο να κάνω που έχω κ τέσσερις μέρες ακόμα αλλά αν δω αρνητικό θα λειτουργήσει σαν προετοιμασία στην ψυχολογία μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Αυτή ήταν πολύ ήσυχη φίλη μαμά κ τα πάντα...η άλλη η συνονόματη μου ήταν η τρελή...εκείνη δεν την έπιανες...ελεγε όλο τρέλα...έλεγε τον άντρα αν είναι άντρας τον τσεκαρεις από την κλ,,,νια του...αν δεις σφιχτή μη φοβάσαι τίποτα...

Δεν τις ξέρω αλλά αν μου έρθει τώρα περίοδος θα τον φορτώσω τον άλλο σίγουρα.

Άσε ξέρω...κ εγώ τα περιμένω αύριο να κάνω που έχω κ τέσσερις μέρες ακόμα αλλά αν δω αρνητικό θα λειτουργήσει σαν προετοιμασία στην ψυχολογία μου.

Εμεις θα ξεκινησουμε ντοπαρισμα. Ελπιζω εσεις να μη το χρειαστειτε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια κατι ξεμπαρκο.. Θελω να κανω ερωτηση για συμπτωμα.. Ειμαι στημ 18η μερα του κυκλου.. Εχθες 17η μερα του κυκλουπριντην επαφη ειχα μερικες κραμπουλες να το πω? Ενοχλησεις να το πω? Πολυ μικρες.. Στην αριστερη πλευρα. μετα την πραξη που ημουν ξαπλωμενη και ειχα βαλει μαξιλαρακι χαμηλα ειχα τοσο εντονους πονους τοσο εντονες κραμπες στην αριστερη πλευρα σε σημειο να τρομαξω.. Και μετα απο ενα 15 λεπτό περασε.. Εχει συμβει σε καμια? Δεν ξερω εχει απο την αρχη του μηνα που νιωθω οτι αυτος ειναι ο μηνας μου. Αλλα το θεμα ειναι δν ξερω ποτε εκανα ωορρηξία 

Θα ακουσετε καρδουλα την αλλη εβδομαδα? Μπραβο ζουζουνα μου.. Να ξεκουραζεσαι

μμμ δεν ξερω αν ειμαι ακριβώς 6 εβοδαδες δυσκολο ,θέλει λίγο πιο πάνω, τωρα εκτός κ αν εχω πιασει πιο νωρις ακριβως θα δουμε την αλλη Πέμπτη.παντως το πιο πιθανό είναι να ξαναπάει παμε.μακαρι να πανε ολα καλα!

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Μας προτεινε η γιατρος βιταμινουλες. Τις profertil και για τους δυο μας ή ova max για μενα και Αdvanced MFS plus για τον συζυγο. Τις profertil τις εχω ακουστα τις αλλες καθολου. Λεω να παρω τις profertil. Τις γνωριζετε;

ακουστά τις εχω κ ειναι πολυ καλες λενε.

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

μμμ δεν ξερω αν ειμαι ακριβώς 6 εβοδαδες δυσκολο ,θέλει λίγο πιο πάνω, τωρα εκτός κ αν εχω πιασει πιο νωρις ακριβως θα δουμε την αλλη Πέμπτη.παντως το πιο πιθανό είναι να ξαναπάει παμε.μακαρι να πανε ολα καλα!

ακουστά τις εχω κ ειναι πολυ καλες λενε.

Ολα τελεια θα πανε ζουζουνα. Εχεις την θετικη σκεψη ολων μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...