Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Flolipop είπε:

Είχα κάνει όταν μου πρωτοήρθε περίοδος πριν από δυο χρόνια που έπαθα την παλινδρόμηση και ήταν καλές. Τότε έπιασα στον πρώτο μήνα προσπαθειών. Κάτσε να τις ξανακάνω τώρα να ξέρω που βαδίζω... την ΑΜΗ να την κάνω? 

Σου είχε βγει φυσιολογική η τιμή της ?

Σύμφωνα με το βλακα το γιατρό που είχα πάει, ήταν νορμάλ για την ηλικία μου. 38 ετών το καλοκαίρι, 2,13 νομίζω ήταν. Μου το μετάφρασε σαν 2-3 καλές ωορρηξίες το χρόνο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Flolipop είπε:

Είχα κάνει όταν μου πρωτοήρθε περίοδος πριν από δυο χρόνια που έπαθα την παλινδρόμηση και ήταν καλές. Τότε έπιασα στον πρώτο μήνα προσπαθειών. Κάτσε να τις ξανακάνω τώρα να ξέρω που βαδίζω... την ΑΜΗ να την κάνω? 

Σου είχε βγει φυσιολογική η τιμή της ?

Όχι μόνο άγχος θα σου φέρει.εμεις που δεν θέλουμε να κάνουμε εξωσωματική δεν έχει νόημα...κάνε μόνο αυτές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι μόνο άγχος θα σου φέρει.εμεις που δεν θέλουμε να κάνουμε εξωσωματική δεν έχει νόημα...κάνε μόνο αυτές.

Ευχαριστώ Εμιλλυ για την βοήθεια σου, το εκτιμώ πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna85 είπε:

Και αμα ειναι ηδη αραιό και το κάνουμε νερο και έχουμε τα αντίθετα αποτελεσματα;;Δεν υπάρχει αυτή η πιθανότητα;;;Ρε τι έχουμε παθει οι μαυρες! Χαχχαχα

Ε ναι άμα έχεις ντιπ αραιό δεν θέλεις να το αραιώσεις άλλο.εγω λέω μόνο αν έχετε πηκτες εκκρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Σύμφωνα με το βλακα το γιατρό που είχα πάει, ήταν νορμάλ για την ηλικία μου. 38 ετών το καλοκαίρι, 2,13 νομίζω ήταν. Μου το μετάφρασε σαν 2-3 καλές ωορρηξίες το χρόνο. 

Νομίζω τέλεια ειναι αυτή η τιμή, όχι απλά καλή. Αλλά γιατί μόνο 2-3?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agatte είπε:

Σύμφωνα με το βλακα το γιατρό που είχα πάει, ήταν νορμάλ για την ηλικία μου. 38 ετών το καλοκαίρι, 2,13 νομίζω ήταν. Μου το μετάφρασε σαν 2-3 καλές ωορρηξίες το χρόνο. 

Όχι ρε συ...τι λέει;;νομίζω η Λίνα ξέρει καλύτερα για αυτά ας μας πει...δηλαδή κάτι άλλα κορίτσια που είπαν έχουν κάτω από 1 τι γίνεται;;

Just now, Flolipop είπε:

Νομίζω τέλεια ειναι αυτή η τιμή, όχι απλά καλή. Αλλά γιατί μόνο 2-3?

Και εμένα περίεργο μου φάνηκε αυτό που είπε.εχει κοριτσια με 0,8 παράδειγμα.

Just now, linaa είπε:

κοιτα γενικα το ενδομητριο ενοχοποιητε για μη συλληψη. οι αποβολες απο ενα ενδομητριο προκαλουνται συνηθως απο φλεγμονες κ μικροβια. αν ενα ενδομητριο ειναι λεπτο απλα απο γεννησιμιου σου αλλα υγιες κ ειναι λειτουργικο δηλαδη συλλαμβανεις τοτε δεν εμποδιζει το παχος του κ σιγουρα δεν αποβαλεις σε μια εβδομαδα εξαιτιας του.  υστεροσκοπηση ειχες κανει μηπως υπαρχει καποια φλεγμονη? εκει μπορεις να ψαξτεις*?

η ανεξηγητη υπογονιμοτητα δεν σημαινει οτι δεν εχεις κατι απλα κατι υπαρχει που οι εξετασεις δεν μπορουν να βρουν . γιαυτο ειναι ενας μεγαλος γριφος. 

ναι επειδη μπαινεις στο φορουμ εχει αλγοριθμους που βλεπουν οτι μπαινεις σε μωροφορουμ:)

Λίνα εσύ που ξέρεις δώσε απάντηση σε αυτό...2,3 αμη στην Agate είπε ο γιατρός είναι χαμηλή κ κάνει 2 η 3 καλές ωορηξιες τον χρόνο...ισχύει;;;;;η θέλει να την μπουζουριασει για ετ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι ρε συ...τι λέει;;νομίζω η Λίνα ξέρει καλύτερα για αυτά ας μας πει...δηλαδή κάτι άλλα κορίτσια που είπαν έχουν κάτω από 1 τι γίνεται;;

Και εμένα περίεργο μου φάνηκε αυτό που είπε.εχει κοριτσια με 0,8 παράδειγμα.

Λίνα εσύ που ξέρεις δώσε απάντηση σε αυτό...2,3 αμη στην Agate είπε ο γιατρός είναι χαμηλή κ κάνει 2 η 3 καλές ωορηξιες τον χρόνο...ισχύει;;;;;η θέλει να την μπουζουριασει για ετ.

2.3 pmol ? σε pmol ειναι χαμηλη οντως . αμα ομως ειναι καλες οι αλλες ορμονες της ωορηξιες θα κανει καλες .

κατω απο 1 μετρανε σε ng ειναι διαφορετικη μοναδα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

2.3 pmol ? σε pmol ειναι χαμηλη οντως . αμα ομως ειναι καλες οι αλλες ορμονες της ωορηξιες θα κανει καλες .

κατω απο 1 μετρανε σε ng ειναι διαφορετικη μοναδα 

Αν είναι σε ng/ml όμως είναι καλή έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

2.3 pmol ? σε pmol ειναι χαμηλη οντως . αμα ομως ειναι καλες οι αλλες ορμονες της ωορηξιες θα κανει καλες .

κατω απο 1 μετρανε σε ng ειναι διαφορετικη μοναδα 

Δεν τα ξέρω αυτά.ας πούμε 2,3 στην μια μονάδα είναι 0,23 στην άλλη;;;αν ναι είναι χαμηλή οντως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Δεν τα ξέρω αυτά.ας πούμε 2,3 στην μια μονάδα είναι 0,23 στην άλλη;;;αν ναι είναι χαμηλή οντως

το pmol μετραει απο το 1 εως το 66. το ng μετραει απο το 0 εως το 4 νομιζω ειναι τελειως διαφορετικες μοναδες μετρησης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Flolipop είπε:

Νομίζω τέλεια ειναι αυτή η τιμή, όχι απλά καλή. Αλλά γιατί μόνο 2-3?

Τι να σου πω, δεν ξέρω κι από φυσιολογικες τιμες, δεν ξέρω καθόλου ... Πλήρη άγνοια είχα και έχω. Μου είπε, τα έκανα, πήγα με το σπερμοδιαγραμμα και με προσανατολησε κατευθείαν για σπερματέγχυση. Φυσικά ξινισε όταν του είπα πως δεν πρόκειται να μπω σε αυτή τη διαδικασία μιας και ήδη έχω ένα παιδί. Ήταν καινούριος γιατρός για μένα και φυσικά τον απέρριψα μετά τη στάση του. Είχε γενικά ενα πολύ ηλιθιο ύφος. 

1 hour ago, linaa είπε:

2.3 pmol ? σε pmol ειναι χαμηλη οντως . αμα ομως ειναι καλες οι αλλες ορμονες της ωορηξιες θα κανει καλες .

κατω απο 1 μετρανε σε ng ειναι διαφορετικη μοναδα 

Δεν θυμάμαι τη μονάδα μέτρησης, θα κοιτάξω μετά τις εξετάσεις και θα γράψω τις τιμές που είχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βρήκα τις εξετάσεις μου.

ΑΜΗ 2.26 ng/ml

FSH 8.32 mIU/ml

LH 2.60 mIU/ml

E2 49.04 pg/ml

PRL 19.3 ng/ml

TSH 1.576 mIU/ml

B12 531 pg/ml

D3 24 nh/ml

Αυτές είχα κάνει, όποια καταλαβαίνει κάτι παραπάνω, ας μου πει. Ο γιατρός μου είχε πει πως η ΑΜΗ είναι ανάλογη της ηλικίας μου, οριακά ικανοποιητική και μεταφραζεται ως 2-3 καλές ωορρηξίες τον χρόνο. Δεν έχω κρίση πάνω στο θέμα γιατί είμαι τελείως άσχετη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Λοιπόν, βρήκα τις εξετάσεις μου.

ΑΜΗ 2.26 ng/ml

FSH 8.32 mIU/ml

LH 2.60 mIU/ml

E2 49.04 pg/ml

PRL 19.3 ng/ml

TSH 1.576 mIU/ml

B12 531 pg/ml

D3 24 nh/ml

Αυτές είχα κάνει, όποια καταλαβαίνει κάτι παραπάνω, ας μου πει. Ο γιατρός μου είχε πει πως η ΑΜΗ είναι ανάλογη της ηλικίας μου, οριακά ικανοποιητική και μεταφραζεται ως 2-3 καλές ωορρηξίες τον χρόνο. Δεν έχω κρίση πάνω στο θέμα γιατί είμαι τελείως άσχετη. 

Εγώ τις βλέπω πολύ καλές. Ισως η D3  να ήθελε λίγο αύξηση για βελτιστοποίηση γονιμότητας . 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Όχι ρε συ...τι λέει;;νομίζω η Λίνα ξέρει καλύτερα για αυτά ας μας πει...δηλαδή κάτι άλλα κορίτσια που είπαν έχουν κάτω από 1 τι γίνεται;;

Και εμένα περίεργο μου φάνηκε αυτό που είπε.εχει κοριτσια με 0,8 παράδειγμα.

Λίνα εσύ που ξέρεις δώσε απάντηση σε αυτό...2,3 αμη στην Agate είπε ο γιατρός είναι χαμηλή κ κάνει 2 η 3 καλές ωορηξιες τον χρόνο...ισχύει;;;;;η θέλει να την μπουζουριασει για ετ.

Κορίτσια μου καλησπέρα, Emilly με συγχωρείς που παίρνω τη θέση της Λίνας, αλλα επειδη έναν χρόνο τώρα ασχολουμαι με αυτές τις εξετάσεις, η Αμη άνω του 2 ειναι παρα πολυ καλή..οχι άριστη αλλα παρα πολυ καλη ηταν η φράση του γιατρού μου για τη δικη μου αμη που ηταν 2..κ αυτό με το 2-3 ωορρηξιες το χρονο, ακυροτατο!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...