Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου σου εύχομαι μια θετικοτατη χοριακη. Δηλαδή ποτε ειναι να σου ερθει κανονικα;

Σ ευχαριστω μακάρι να ναι όλα καλά!

Κανονικά είναι να ρθει σε 3 ημέρες.. αλλά έχω άδεια την Δευτέρα και έλεγα να πάω να την κάνω τότε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω νέα. Έκανε τον υπέρηχο και τελικά έχει μια μικρή κιρσοκήλη. Από βδομάδα του είπε να πάει για σπερμοδιάγραμμα. Για να δούμε.. 

Αν είναι μικρός σε ηλικία, τίποτα δεν είναι, θα το ξεπεράσει τσακ μπαμ και θα το πιάσετε το ζουζούνι! 

Just now, Valeria7 είπε:

Σ ευχαριστω μακάρι να ναι όλα καλά!

Κανονικά είναι να ρθει σε 3 ημέρες.. αλλά έχω άδεια την Δευτέρα και έλεγα να πάω να την κάνω τότε!

Σ' ευχαριστώ! Μακάρι όλες μας να έχουμε σύντομα όμορφα νέα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εγω στο εύχομαι να μην χρειαστεί καο σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα. Εγω τωρα ειμαι σε αναμονή περιμένω να μην έρθει η ακατανομαστη 9 του μηνα

Σε πέντε μέρες;;;;;;;;αααα στάσου...δεν ξεκίνησαν οι χαζοπονοι περιόδου έτσι;;;;μην ξεχνάμε να αναφέρουμε συμπτώματα χαχαχαχα.πως είσαι;;;

Just now, Valeria7 είπε:

Κορίτσια και εγώ έχω πολλά συμπτώματα αυτό το μήνα ίσως είναι ο τυχερός... ξεκίνησε στις 8 μέρες πριν την αναμενόμενη  να εμφανίζονται πολλά υγρά σε βαθμό που νομίζα συνέχεια  ότι μου ήρθε.. πονακια χαμηλά που δεν μου θυμίζουν καθόλου τα προεόρτια περιόδου ποτέ δεν ποναγα πριν και πόσο μάλλον τόσες μέρες.. το στήθος πρησμένο και μια μέρα είχα έντονη αναγουλα τις άλλες μέρες ελάχιστα πράγματα. Α και ζαλαδες έχω αλλά στιγμιαίες αλλά λέω δεν μπορεί τόσα πολλά συμπτώματα και τίποτα... Έκανα και ένα early τεστ την 6η μέρα απ την αναμενόμενη και βγήκε αχνό θετικό...να σκάσω είμαι απ' την αγωνία! είπαμε με τον άντρα μου να κάνω κατευθείαν χοριακη τη Δευτέρα μην κάνω πάλι τεστ...

Άρα είσαι έγκυος;;;;συγχαρητήρια κορίτσι όλα καλά να πάνε με το καλό.αρα σε εσένα το ακριβώς αντίθετο είχες πόνους πολλές μέρες πριν..τα πονακια ήταν πιο πολυ σαν κράμπες;;;σαν τσιμπήματα στην μήτρα πιο πολύ;;;;εγώ είμαι αρχείο κατάλαβες;;;;προσπαθώ να βγάλω άκρη μην είμαστε κάθε μήνα με κρίση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Dimitra94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω νέα. Έκανε τον υπέρηχο και τελικά έχει μια μικρή κιρσοκήλη. Από βδομάδα του είπε να πάει για σπερμοδιάγραμμα. Για να δούμε.. 

Αχ σου ευχομαι να εχετε καλα αποτελεσματα κοιτα υπαρχει περιπτωση να επηρεαζει το σπερμα μπορει ομως και οχι!!και μενα εχει κιρσοκηλη βεβαια ειναι αναλογως τον βαθμο της.Θυμησου να ρωτησετε την αποχη πριν κανετε σπερμοδιαγραμμα δεν θελει ουτε πολλες ουτε λιγες μερες

Just now, Valeria7 είπε:

Κορίτσια και εγώ έχω πολλά συμπτώματα αυτό το μήνα ίσως είναι ο τυχερός... ξεκίνησε στις 8 μέρες πριν την αναμενόμενη  να εμφανίζονται πολλά υγρά σε βαθμό που νομίζα συνέχεια  ότι μου ήρθε.. πονακια χαμηλά που δεν μου θυμίζουν καθόλου τα προεόρτια περιόδου ποτέ δεν ποναγα πριν και πόσο μάλλον τόσες μέρες.. το στήθος πρησμένο και μια μέρα είχα έντονη αναγουλα τις άλλες μέρες ελάχιστα πράγματα. Α και ζαλαδες έχω αλλά στιγμιαίες αλλά λέω δεν μπορεί τόσα πολλά συμπτώματα και τίποτα... Έκανα και ένα early τεστ την 6η μέρα απ την αναμενόμενη και βγήκε αχνό θετικό...να σκάσω είμαι απ' την αγωνία! είπαμε με τον άντρα μου να κάνω κατευθείαν χοριακη τη Δευτέρα μην κάνω πάλι τεστ...

Αληθειαα;;;μπραβοοοο τρεχα για χοριακη ευχομαι μια μεγαλη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Valeria7 είπε:

Μην απογοητευεσαι είναι μέχρι να σου δώσει απ' τα αριστερά .. με το γιατρό σου έχεις μιλήσει; Τι επιλογές σου έχει δώσει;

Οι επιλογές είναι λίγες εξωσωματική μου έχει πει αν σε 2 χρόνια δεν έχω μείνει έγκυος....και αυτός μου είπε να περιμένουμε την αριστερή και να δούμε....Τι να πω δεν ξέρω θα δουμε.... 

Είδα πως έχεις αρκετά συμπτώματα χαίρομαι πολύ για εσένα να κάνεις μια χοριακή και να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Valeria7 είπε:

Κορίτσια και εγώ έχω πολλά συμπτώματα αυτό το μήνα ίσως είναι ο τυχερός... ξεκίνησε στις 8 μέρες πριν την αναμενόμενη  να εμφανίζονται πολλά υγρά σε βαθμό που νομίζα συνέχεια  ότι μου ήρθε.. πονακια χαμηλά που δεν μου θυμίζουν καθόλου τα προεόρτια περιόδου ποτέ δεν ποναγα πριν και πόσο μάλλον τόσες μέρες.. το στήθος πρησμένο και μια μέρα είχα έντονη αναγουλα τις άλλες μέρες ελάχιστα πράγματα. Α και ζαλαδες έχω αλλά στιγμιαίες αλλά λέω δεν μπορεί τόσα πολλά συμπτώματα και τίποτα... Έκανα και ένα early τεστ την 6η μέρα απ την αναμενόμενη και βγήκε αχνό θετικό...να σκάσω είμαι απ' την αγωνία! είπαμε με τον άντρα μου να κάνω κατευθείαν χοριακη τη Δευτέρα μην κάνω πάλι τεστ...

Άλλα έβαλα παράθεση, άλλα σχολίασα, άλλα τα έχασα. Συμπαθάτε με! Συγχαρητήρια!!!!! Άντε με το καλό να έχεις και μια ωραία ανεβασμένη χοριακή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, linaa είπε:

150 παντως ειναι χαμηλη η χοριακη κ τα τεστακια δειχνουν αχνα γενικα. κ για την καθηστερηση πρεπει να εισαι σιγουρη για την ωορηξια δηλαδη να εχεις κανει ή υπερηχο ή τεστ.. γιατι μπορει να νομιζεις οτι εχεις καθηστερηση κ τελικα απλα να εχεις κανει ωορηξια 5 μερες αργοτερα οποτε με ενα τεστ να μην βγαλεις συμπερασματα γιατι πολυ απλα να μην δειχνει ακομα ουτε η χοριακη. οποτε γενικα τις επομενες φορες να εισαι σιγουρη για την ωορηξια αν πιστευεις οτι χρειαζεσε καποιο φαρμακο για την εγκυμοσυνη

αν κ με 10 μερες καθηστερηση κ χοριακη 150 πολυ πιθανο να ηταν απλα βιοχημικη κ οσο νωρις κ να την εβρισκες δεν θα βοηθαγε καποιο φαρμακο .. συνηθως τα φαρμακα βοηθανε οταν εχουν προχωρησει τα πραγματα πολυ πχ στις 10 μερες να εβρισκες μια χοριακη 3000 για να μην εχεις κ τυψεις ... 

Κορίτσι μου αυτή η εγκυμοσυνη ήταν τον Ιούλιο που είχαμε πει μετά την αποτυχημένη εμβρυομεταφορα κ δν έκανα ούτε τεστ εκείνο τον μήνα για ωορρηξία ούτε τπτ γτ είχα πει τέλος δν θα ασχοληθώ κ θα περάσω όμορφα το καλοκαίρι χωρις αγχος .Επαφες να φανταστεις εκείνο το μήνα είχα 13,14,16 κ 19η μέρα του κύκλου.Όποτε ούτε ξέρω ποτέ έγινε η σύλληψη αν κ η ωορρηξία παίζει να έγινε 16.Η χοριακη ήταν πιο υψηλή σίγουρα πριν το μάθω γτ είχα αρκετά συμπτώματα κ ειδικά η υπνηλία κ τα υγρά απλά επειδή εγώ το είχα βγάλει από το μυαλό μου τότε κ λόγω θάλασσας που λέγαμε νόμιζα ότι απλά καθυστερεί.Η μάνα μου μου άνοιξε τα μάτια γτ είχα κ κάτι καούρες τότε κ μου είπε ότι κ αυτό είναι σύμπτωμα κ έτσι έκανα τεστ στη 10η μέρα καθυστέρησης κ μετά χοριακη.Η αλήθεια είναι ότι ένιωθα κ νιώθω ακόμη κ τώρα καποιες φορές  τύψεις κ κλαίω αλλά από τη στιγμή που δν το γνώριζα δν μπορούσα να κάνω τπτ για το εμβρυακι μου.Ίσως να ήταν γραφτό να το χάσω κ να έχω πάλι βιοχημική.Αυτό το ενδομήτριο μου που είναι λεπτό δν ξέρω τι να κάνω κ μάλλον γι αυτό τα αποβάλλω το μικρά μου. Ποσά οιστρογόνα να πάρω πια; Μίλησα πάντως με ένα γνωστό γιατρο στο κέντρο εξωσωματικής που είμαι για το πως θα κινηθούμε όταν πάω ξανά για ΕΤ γτ ο προηγούμενος που ήμουν δν γνώριζε κ πολύ καλά πως να το παχύνει. Αν δν έρθει κ αυτόν τον μήνα φυσιολογικά το νινακι θα ξανακάνω ΕΤ. Γτ κ να μείνω έγκυος τώρα φοβάμαι ότι μπορεί να μην εξελιχθεί μηπως κ δν είναι πολύ παχύ το ενδομήτριο, αν κ από την ωορρηξία έχω ξεκινήσει να παίρνω cyclacur κ ουτροτζεσταν .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Κορίτσι μου αυτή η εγκυμοσυνη ήταν τον Ιούλιο που είχαμε πει μετά την αποτυχημένη εμβρυομεταφορα κ δν έκανα ούτε τεστ εκείνο τον μήνα για ωορρηξία ούτε τπτ γτ είχα πει τέλος δν θα ασχοληθώ κ θα περάσω όμορφα το καλοκαίρι χωρις αγχος .Επαφες να φανταστεις εκείνο το μήνα είχα 13,14,16 κ 19η μέρα του κύκλου.Όποτε ούτε ξέρω ποτέ έγινε η σύλληψη αν κ η ωορρηξία παίζει να έγινε 16.Η χοριακη ήταν πιο υψηλή σίγουρα πριν το μάθω γτ είχα αρκετά συμπτώματα κ ειδικά η υπνηλία κ τα υγρά απλά επειδή εγώ το είχα βγάλει από το μυαλό μου τότε κ λόγω θάλασσας που λέγαμε νόμιζα ότι απλά καθυστερεί.Η μάνα μου μου άνοιξε τα μάτια γτ είχα κ κάτι καούρες τότε κ μου είπε ότι κ αυτό είναι σύμπτωμα κ έτσι έκανα τεστ στη 10η μέρα καθυστέρησης κ μετά χοριακη.Η αλήθεια είναι ότι ένιωθα κ νιώθω ακόμη κ τώρα καποιες φορές  τύψεις κ κλαίω αλλά από τη στιγμή που δν το γνώριζα δν μπορούσα να κάνω τπτ για το εμβρυακι μου.Ίσως να ήταν γραφτό να το χάσω κ να έχω πάλι βιοχημική.Αυτό το ενδομήτριο μου που είναι λεπτό δν ξέρω τι να κάνω κ μάλλον γι αυτό τα αποβάλλω το μικρά μου. Ποσά οιστρογόνα να πάρω πια; Μίλησα πάντως με ένα γνωστό γιατρο στο κέντρο εξωσωματικής που είμαι για το πως θα κινηθούμε όταν πάω ξανά για ΕΤ γτ ο προηγούμενος που ήμουν δν γνώριζε κ πολύ καλά πως να το παχύνει. Αν δν έρθει κ αυτόν τον μήνα φυσιολογικά το νινακι θα ξανακάνω ΕΤ. Γτ κ να μείνω έγκυος τώρα φοβάμαι ότι μπορεί να μην εξελιχθεί μηπως κ δν είναι πολύ παχύ το ενδομήτριο, αν κ από την ωορρηξία έχω ξεκινήσει να παίρνω cyclacur κ ουτροτζεσταν .

μην εχεις τυψεις κ εμενα το ενδομητριο μου ποτε δεν ξεπερασε τα 6.5mm κ πριν την ωορηξια μαλιστα ηταν γυρω στο 5.. αλλα μου ειχαν πει οτι σε φυσικη συλληψη αν εμφυτευθει το εμβρυο σημαινει οτι λειτουργει κ δεν εμποδιζει. 

επισης η χοριακη αν ηταν μεγαλη κ εφτανε τα 150 οταν την βρηκες θα ειχες πονους κ πολυ πιθανο αιμα... επισης η χοριακη πεφτει αρκετα αργα δηλαδη εμενα εκανε 10 μερες να μηδενισει απο 500 που ηταν με 7 μερες καθηστερηση.. 

αποκλειετε δηλαδη να ειχε ξεκινησει κατι καλο κ να εβρισκες χοριακη 150 μετα απο 10 μερες χωρις να το καταλαβεις χωρις πονους . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

@Agatte @Jamie κορίτσια ναι, ελπίζω να είναι κάτι εύκολα αντιμετωπίσιμο:D 27 είναι κι αυτός μικρός.

Αααααα ειναι μικρουλης γιατι η εγχειρηση πιανει σε πιο μικρες ηλικιες ενω σε πιο μεγαλες η ζημια εχει ηδη γινει και δεν εχει νοημα να μπει σε τετοια διαδικασια.Ευχομαι βεβαια να ειναι ολα καλα και να μην χρειαστει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

μην εχεις τυψεις κ εμενα το ενδομητριο μου ποτε δεν ξεπερασε τα 6.5mm κ πριν την ωορηξια μαλιστα ηταν γυρω στο 5.. αλλα μου ειχαν πει οτι σε φυσικη συλληψη αν εμφυτευθει το εμβρυο σημαινει οτι λειτουργει κ δεν εμποδιζει. 

επισης η χοριακη αν ηταν μεγαλη κ εφτανε τα 150 οταν την βρηκες θα ειχες πονους κ πολυ πιθανο αιμα... επισης η χοριακη πεφτει αρκετα αργα δηλαδη εμενα εκανε 10 μερες να μηδενισει απο 500 που ηταν με 7 μερες καθηστερηση.. 

Κ μένα στην φυσική αυτή σύλληψη το ενδομήτριο 11η  μέρα που είχα πάει να κάνω έναν υπέρηχο κ τεστ παπ ήταν 5χιλ κ το αυγουλακι γύρω στα 16-17 χιλ γι αυτό λέω ότι θα έγινε κάπου στην 16η μέρα ωορρηξία. Ναι είχα αίμα τη 10η μέρα καθυστερησης οταν έκανα το τεστ κ είδα το θετικό , πήγα μετά για χοριακη κ όταν έφτασα στη δουλειά άρχισα να έχω κάτι καφετιά.Απλά επειδή μίλησα με τον γιατρο ξεκίνησα αμέσως ουτροτζεσταν σταμάτη  την επόμενη μέρα τα καφετιά.Από το 150 εμένα μηδένισε μετα από 8 μέρες οπου κ μου ήρθε περιοδος.Πάντως μέχρι τη 10η μέρα όντως δν είχα ούτε πόνους ούτε τπτ.Εκείνη τη μέρα έμαθα κ το ευχάριστο αλλά άρχισαν κ τα δυσάρεστα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Emilly είπε:

Σε πέντε μέρες;;;;;;;;αααα στάσου...δεν ξεκίνησαν οι χαζοπονοι περιόδου έτσι;;;;μην ξεχνάμε να αναφέρουμε συμπτώματα χαχαχαχα.πως είσαι;;;

Άρα είσαι έγκυος;;;;συγχαρητήρια κορίτσι όλα καλά να πάνε με το καλό.αρα σε εσένα το ακριβώς αντίθετο είχες πόνους πολλές μέρες πριν..τα πονακια ήταν πιο πολυ σαν κράμπες;;;σαν τσιμπήματα στην μήτρα πιο πολύ;;;;εγώ είμαι αρχείο κατάλαβες;;;;προσπαθώ να βγάλω άκρη μην είμαστε κάθε μήνα με κρίση.

Χαχα οχι δεν ξεκίνησαν περα από μια συχνοουρια  που εχω αλλά δεν είναι κάτι αφύσικο για μένα τον χειμώνα κατι τσιμπήματα δεξιά ειχα χθες όλη μέρα.τιποτα άλλο ένα κενό

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Κ μένα στην φυσική αυτή σύλληψη το ενδομήτριο 11η  μέρα που είχα πάει να κάνω έναν υπέρηχο κ τεστ παπ ήταν 5χιλ κ το αυγουλακι γύρω στα 16-17 χιλ γι αυτό λέω ότι θα έγινε κάπου στην 16η μέρα ωορρηξία. Ναι είχα αίμα τη 10η μέρα καθυστερησης οταν έκανα το τεστ κ είδα το θετικό , πήγα μετά για χοριακη κ όταν έφτασα στη δουλειά άρχισα να έχω κάτι καφετιά.Απλά επειδή μίλησα με τον γιατρο ξεκίνησα αμέσως ουτροτζεσταν σταμάτη  την επόμενη μέρα τα καφετιά.Από το 150 εμένα μηδένισε μετα από 8 μέρες οπου κ μου ήρθε περιοδος.Πάντως μέχρι τη 10η μέρα όντως δν είχα ούτε πόνους ούτε τπτ.Εκείνη τη μέρα έμαθα κ το ευχάριστο αλλά άρχισαν κ τα δυσάρεστα.

τα καφετια σταματανε με τα ουτρο ετσι κ αλλιως αλλα η αποβολη συνεχιζει οταν προκειτε για χρωμοσωμικες ανωμαλιες . θεωρω πως ηταν μια κυηση που απλως δεν ηταν καλη καμια σχεση με το οτι δεν την καταλαβες . απλως η χοριακη σου ξεκινησε απο ποκυ χαμηλα δεν διπλασιαζοταν καθοκου καλα οχι εξαιτιας ενδομητριου φυσικα (αυτο δεν γινετε) αλλα εξαιτιας χρωμοσωμικων ανωμαλιων κ γιαυτο εφτασες με 10 μερες καθηστερηση κ χοριακη 150

ηταν απλως μια βιοχημικη μια αποβολη. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

@Agatte @Jamie κορίτσια ναι, ελπίζω να είναι κάτι εύκολα αντιμετωπίσιμο:D 27 είναι κι αυτός μικρός.

Μπράβο που παρά το νεαρό της ηλικίας σας το ψαξατε έγκαιρα. Θα αντιμετωπίσει την κιρσοκηλη και όλα θα πάνε καλά. Βρεφακια είστε μωρέ! 

Ημερολόγιο περιόδου, ημέρα 27, Εμιλυ γράφε. 36.9 πρωινή θερμοκρασία, συμπτώματα περιόδου όπως κατά διαστήματα τραβηγματα στην κοιλια που χτυπάνε λίγο μέση, πονοκέφαλος, κόπωση, παγωμένα άκρα στη μεγαλύτερη διάρκεια της ημέρας, δυσκοιλιοτητα, νεύρα. Μονίμως νομίζω πως μου ήρθε και τρέχω τουαλέτα αλλά έχω μόνο υγρά ημιδιαφανα(με το μπαρδον). Κάπου εδώ να υπενθυμίσω πως έχω μικρό κύκλο περίπου 25 ημερών με ένα γενικότερο εύρος από 23 ως 28 μέρες. Υπολογίζω τις 28 για τώρα γιατί έκανα ωορρηξία αργά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια . Εγώ κατέρριψα και το σύμπτωμα των καφέ εκκρίσεων ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης, αφού σήμερα ξημερώματα  αδιαθέτησα και μάλιστα επώδυνα κ με αρκετό αίμα...τι να πω κ μου παραμένει η απορία τι ήταν αυτά τα καφε της Δευτέρας...Μια απογοήτευση την νιώθω πάλι... εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας.

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...