Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Σε ευχαριστω..μακαρι να πανε ολα καλα

Αυτό είναι πολύ καλό σημάδι κορίτσι μου ανεβαίνει η χοριακή μην αγχώνεσαι από δω κ πέρα η εγκυμοσύνη θέλει ηρεμία κ απόλαυσε το γιατί δεν το ξανά ζεις αυτό!εννοώ να είσαι έγκυος χωρίς άλλο μικρό μωρό στο σπίτι... οπότε έχεις τη δυνατότητα να το απολαύσεις στο 100%!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερααα σας…τα νεα σας κοριτσια; Εγω υποφερω απο την αναγουλα,σημερα απο της 2 το βραδυ που ξυπνησα γιατι δεν αισθανομουν καλα…κατι ασχετο κοριτσια και μακρια απο εμας θελω να ρωτησω για την εκτοπη κυηση.. υπαρχουν συμπτωματα που μπορεις να την καταλαβεις;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καλημερααα σας…τα νεα σας κοριτσια; Εγω υποφερω απο την αναγουλα,σημερα απο της 2 το βραδυ που ξυπνησα γιατι δεν αισθανομουν καλα…κατι ασχετο κοριτσια και μακρια απο εμας θελω να ρωτησω για την εκτοπη κυηση.. υπαρχουν συμπτωματα που μπορεις να την καταλαβεις;

Κορίτσι καλημέρα!!!εγώ εκτός από ζαλάδα και κούραση αϋπνία κ την συχνοουρια δεν έχω κάτι ναυτία καθόλου!(ούτε για βούρτσισμα)κ με κάνει σκεπτική αυτό λέω μήπως δεν ανεβαίνει η χοριακή? Φοβάμαι πολύ για αύριο για την εξέταση μήπως δεν διπλασιαστεί.

Εσύ μη βάζεις τέτοια πράγματα στο μυαλό σου καταρχάς δεν συμβαίνει συχνά η εξωμήτρια κύηση.

Εγώ ξέρω δύο κοπέλες που το παθανε.

Η μία υπέφερε από πόνους και η άλλη από ότι ξέρω είχε αίμα και τάσεις λιποθυμίας.

πρίν από 6 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσι καλημέρα!!!εγώ εκτός από ζαλάδα και κούραση αϋπνία κ την συχνοουρια δεν έχω κάτι ναυτία καθόλου!(ούτε για βούρτσισμα)κ με κάνει σκεπτική αυτό λέω μήπως δεν ανεβαίνει η χοριακή? Φοβάμαι πολύ για αύριο για την εξέταση μήπως δεν διπλασιαστεί.

Εσύ μη βάζεις τέτοια πράγματα στο μυαλό σου καταρχάς δεν συμβαίνει συχνά η εξωμήτρια κύηση.

Εγώ ξέρω δύο κοπέλες που το παθανε.

Η μία υπέφερε από πόνους και η άλλη από ότι ξέρω είχε αίμα και τάσεις λιποθυμίας.

Το πρωί όπως θα ξυπνάς πριν σηκωθείς θα βάζεις στο στόμα μου  φρυγανιά έστω μισή ή μπισκότο με τζίντζερ που βοηθάει κ την αναγουλα.

πρίν από 18 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσι καλημέρα!!!εγώ εκτός από ζαλάδα και κούραση αϋπνία κ την συχνοουρια δεν έχω κάτι ναυτία καθόλου!(ούτε για βούρτσισμα)κ με κάνει σκεπτική αυτό λέω μήπως δεν ανεβαίνει η χοριακή? Φοβάμαι πολύ για αύριο για την εξέταση μήπως δεν διπλασιαστεί.

Εσύ μη βάζεις τέτοια πράγματα στο μυαλό σου καταρχάς δεν συμβαίνει συχνά η εξωμήτρια κύηση.

Εγώ ξέρω δύο κοπέλες που το παθανε.

Η μία υπέφερε από πόνους και η άλλη από ότι ξέρω είχε αίμα και τάσεις λιποθυμίας.

Το πρωί όπως θα ξυπνάς πριν σηκωθείς θα βάζεις στο στόμα σου  φρυγανιά έστω μισή ή μπισκότο με τζίντζερ που βοηθάει κ την αναγουλα.(μου το είχε πει ο γιατρός στον τρίτο μου γιό γιατί υπέφερα)θα αποφεύγεις να μένεις με άδειο στομάχι για ώρες θα τσιμπολογας κ θα τρως συχνά.καμια τσίχλα ενδιάμεσα η καραμέλα με εσπεριδοειδή πορτοκάλι λεμόνι εμένα με βοηθούσαν πάρα πολύ

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

Κορίτσι καλημέρα!!!εγώ εκτός από ζαλάδα και κούραση αϋπνία κ την συχνοουρια δεν έχω κάτι ναυτία καθόλου!(ούτε για βούρτσισμα)κ με κάνει σκεπτική αυτό λέω μήπως δεν ανεβαίνει η χοριακή? Φοβάμαι πολύ για αύριο για την εξέταση μήπως δεν διπλασιαστεί.

Εσύ μη βάζεις τέτοια πράγματα στο μυαλό σου καταρχάς δεν συμβαίνει συχνά η εξωμήτρια κύηση.

Εγώ ξέρω δύο κοπέλες που το παθανε.

Η μία υπέφερε από πόνους και η άλλη από ότι ξέρω είχε αίμα και τάσεις λιποθυμίας.

Το πρωί όπως θα ξυπνάς πριν σηκωθείς θα βάζεις στο στόμα μου  φρυγανιά έστω μισή ή μπισκότο με τζίντζερ που βοηθάει κ την αναγουλα.

 

Καμια φορα παει και το μυαλο στο κακο..οχι πονο στην κοιλια δεν εχω ουτε τιποτα απο αυτα δοξα τον Θεο..ναι αυτο διαβασα και εγω για το τζιντζερ και θα το δοκιμασω..και ολα θα πανε καλα αυριο μην ανησυχεις..και εγω αυριο θα παω στην γιατρο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Είμαι παλιά στο φόρουμ αλλά απείχα για αρκετό καιρό... Έχουμε ήδη μια μπουμπού 3 χρόνων και ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για 2ο μωράκι... Εύχομαι σε όλες μια εγκυμοσύνη εύκολη και τελειομηνη!!! Κι με μωράκια υγιή στην αγκαλιά μας!!! :)

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Είμαι παλιά στο φόρουμ αλλά απείχα για αρκετό καιρό... Έχουμε ήδη μια μπουμπού 3 χρόνων και ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για 2ο μωράκι... Εύχομαι σε όλες μια εγκυμοσύνη εύκολη και τελειομηνη!!! Κι με μωράκια υγιή στην αγκαλιά μας!!! :)

Σου ευχομαι να ερθει και το επομενο οσο πιο γρηγορα..σε ευχαριστω.. σημερα θα παω για εξεταση το αγχος που εχω δεν περιγραφετε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elena93 είπε:

Σου ευχομαι να ερθει και το επομενο οσο πιο γρηγορα..σε ευχαριστω.. σημερα θα παω για εξεταση το αγχος που εχω δεν περιγραφετε

Λογικο να έχεις στρες.... Προσπάθησε να είσαι ήρεμη... Εύχομαι όλα να είναι θετικά!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καμια φορα παει και το μυαλο στο κακο..οχι πονο στην κοιλια δεν εχω ουτε τιποτα απο αυτα δοξα τον Θεο..ναι αυτο διαβασα και εγω για το τζιντζερ και θα το δοκιμασω..και ολα θα πανε καλα αυριο μην ανησυχεις..και εγω αυριο θα παω στην γιατρο

Κοπέλα μου καλημέρα πηγες ακομα στον γιατρό?εγώ έκανα β χοριακή ξανά κατα τη μιάμιση το μεσημέρι θα ξέρω..έχω σκάσει φοβάμαι πολύ πως δεν θα ανέβει δεν ξέρω είναι πολύ σκατα από το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Melody90 είπε:

Κοπέλα μου καλημέρα πηγες ακομα στον γιατρό?εγώ έκανα β χοριακή ξανά κατα τη μιάμιση το μεσημέρι θα ξέρω..έχω σκάσει φοβάμαι πολύ πως δεν θα ανέβει δεν ξέρω είναι πολύ σκατα από το πρωί.

Ναι πηγα..αυτη δεν με εξετασε καθοολου απλως μου εκανε ερωτησεις..με εστειλε στην μαια..μιλησα και με την μαια και μου ειπε ειναι νωρις για υπερηχο και της λεω θελω οσο πιο γρηγορα γινεταια ενα ραντεβου τουλαχιστον για εξετασεις αιματος και μου εκλεισε για αυριο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Ναι πηγα..αυτη δεν με εξετασε καθοολου απλως μου εκανε ερωτησεις..με εστειλε στην μαια..μιλησα και με την μαια και μου ειπε ειναι νωρις για υπερηχο και της λεω θελω οσο πιο γρηγορα γινεταια ενα ραντεβου τουλαχιστον για εξετασεις αιματος και μου εκλεισε για αυριο

Απ'ότι κατάλαβα ζεις εξωτερικό ε? έχουν άλλη τακτική εκεί..έχω καταγωγή από Γερμανία (ζω Ελλάδα πια) κ εκεί έτσι πάει...

Εγώ πήρα τηλέφωνο στο μικροβιολογικό κ δεν είναι έτοιμη η χοριακή ακόμα...θα σκάσω μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Είμαι παλιά στο φόρουμ αλλά απείχα για αρκετό καιρό... Έχουμε ήδη μια μπουμπού 3 χρόνων και ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για 2ο μωράκι... Εύχομαι σε όλες μια εγκυμοσύνη εύκολη και τελειομηνη!!! Κι με μωράκια υγιή στην αγκαλιά μας!!! :)

Καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας!! Είχαμε μιλήσει παλιότερα για θέματα που με ανησυχούσαν όσον αφορά την ομιλία της μικρής κ με βοήθησες πολύ!

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια! Με το καλό, καλά αποτελέσματα σε όλες!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας!! Είχαμε μιλήσει παλιότερα για θέματα που με ανησυχούσαν όσον αφορά την ομιλία της μικρής κ με βοήθησες πολύ!

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια! Με το καλό, καλά αποτελέσματα σε όλες!!!

 

Ωωωωω τι κάνεις??? Τι όμορφο που είναι να διαβάζεις παλιές γνώριμες!!!! :)

ΣΕ ευχαριστώ πολύ!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Melody90 είπε:

Απ'ότι κατάλαβα ζεις εξωτερικό ε? έχουν άλλη τακτική εκεί..έχω καταγωγή από Γερμανία (ζω Ελλάδα πια) κ εκεί έτσι πάει...

Εγώ πήρα τηλέφωνο στο μικροβιολογικό κ δεν είναι έτοιμη η χοριακή ακόμα...θα σκάσω μιλάμε.

Ναι μενω Ολλανδια..δεν υπαρχει σαν την Ελλαδα..τι εγινε πηρες την χοριακη;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Ναι μενω Ολλανδια..δεν υπαρχει σαν την Ελλαδα..τι εγινε πηρες την χοριακη;

Ναι την πήρα ήταν 60.75 με πήρε ο γιατρός κ μου είπε να μην ανησυχώ γιατί θέλουμε μια αύξηση του 60% έστω.την Πέμπτη θα πάω να με δει.εγω άρχισα να κλαίω γιατί λέω δεν διπλασιάστηκε τι να πω αυτός είναι αισιόδοξος εγώ όχι πάλι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Melody90 είπε:

Ναι την πήρα ήταν 60.75 με πήρε ο γιατρός κ μου είπε να μην ανησυχώ γιατί θέλουμε μια αύξηση του 60% έστω.την Πέμπτη θα πάω να με δει.εγω άρχισα να κλαίω γιατί λέω δεν διπλασιάστηκε τι να πω αυτός είναι αισιόδοξος εγώ όχι πάλι.

Καλησπέρα!!! Εγώ πάλι θα σου πω να μην βιαστεις να προδικασεις μια κατάσταση... Περίμενε και θα δεις! Πριν 3μοση χρονια, όταν έμεινα έγκυος στην κόρη μου, έκανα χοριακη τη 2η μέρα της καθυστέρησης και η τιμή ήταν 6!!!! Τα παλιά κορίτσια σίγουρα το θυμούνται! Ο τότε γυναικολόγος μου, μου έλεγε πως έχω ήδη χάσει την κύηση και μου έλεγε ότι θα μου έρθει η περίοδος! Η περίοδος όμως δεν ερχόταν και 9 μήνες μετά, ήρθε το θαύμα μου!!!  

Δεν θέλω να σου δώσω ψεύτικες ελπίδες, προς Θεού, αλλά θέλω να σου δώσω να καταλάβεις πως στην ιατρική τα πράγματα δεν είναι πάντα άσπρο ή μαύρο!!!! Υπάρχει και το γκρι!!!! Μην στεναχωριέσαι λοιπόν προκαταβολικά!!! Πήγαινε σε 2-3 μέρες να κάνεις ακόμα μια χοριακη και βλέπεις...!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...